10 najlepszych gier komputerowych 2019 roku

Zawiera 10 najlepszych gier komputerowych 2019 roku

Od zagadkowych puzzli po klasyczną grę MMO — oto najlepsze gry na PC w 2019 roku.

Scena gier komputerowych od dawna znana jest jako kolebka najbardziej innowacyjnych i oryginalnych gier na świecie. Najlepsze gry na PC z 2019 roku uzasadniały tę reputację.

Ze względu na względny brak głośnych wydań wiele najlepszych gier na PC w 2019 roku pochodziło od niezależnych twórców i innych zaskakujących źródeł. W rezultacie gry na tej liście są naprawdę wyjątkowe. Od gier detektywistycznych, które są potajemnie rozbudowanymi testami psychologicznymi, po grę logiczną, która rozgrywa się według własnych zasad, najlepsze tytuły roku na PC oferowały wrażenia, których się nie spodziewaliśmy, ale które bardzo nam się podobały.

Jako dodatkowy bonus możesz uruchomić większość najlepszych tegorocznych gier nawet na najskromniejszych komputerach do gier. Jeden z nich został wydany po raz pierwszy 15 lat temu…

Oto 10 najlepszych gier komputerowych 2019 roku w kolejności alfabetycznej:

Baba to ty

13 marca | Hempuli Oy

Większość świetnych gier logicznych jest zdefiniowana przez szereg zasad, które pomagają zarządzać rozgrywką. Jednak w Baba Is You zasady nie są zdefiniowane. Właściwie możesz je zmienić, po prostu wchodząc w interakcje z kilkoma kluczowymi blokami na każdym poziomie, które nie tylko zmieniają układ poziomu, ale mogą zmienić sposób, w jaki wygrywasz grę.

Brzmi dziwnie i tak jest. Jednak zdolność do manipulowania tym, co można, a czego nie można zrobić na każdym poziomie, sprawia, że ​​Baba Is You jest jedną z najmądrzejszych, najbardziej pomysłowych i wręcz wymagających gier logicznych ostatnich lat. Nie ma nic podobnego.

Przeczytaj więcej: Jak zbudować komputer do gier

Najlepsze gry komputerowe 2019 - Disco Elysium

Dyskoteka Elizjum

15 października | ZA/UM

Z jednej strony izometryczne RPG w stylu Baldur’s Gate, a z drugiej szorstka przygoda detektywistyczna, Disco Elysium łączy gatunki i pomysły, o których nigdy nie wiedzieliśmy, że chcemy je zobaczyć na tym samym talerzu. Jednak nie możemy się powstrzymać od powrotu po więcej.

Otoczenie „urban fantasy” Disco Elysium jest wystarczającym powodem, by przyjrzeć się tej grze, ale prawdziwym atutem jest tutaj głęboka mechanika RPG Disco Elysium. Nie tylko grywalne postacie w grze można w pełni dostosować, ale Disco Elysium prosi cię o określenie, jakim gliną będziesz w tym surowym świecie. Może być łatwo ustawić się jako sprawiedliwy stróż prawa, ale linia moralna w tym mrocznym wszechświecie może być zbyt trudna do zauważenia. Disco Elysium zasługuje na to, aby w inteligentny sposób rozwijać ideę odkrywania, kim jesteś w grze wideo poprzez swoje działania i decyzje.

Czytaj także  Dying Light 2: Jak złamać każdy bezpieczny kod

Najlepsze gry komputerowe 2019 - Hades

Hades

Grudzień 2018 Wczesny dostęp | Gry nadolbrzymów

Supergiant Games, studio stojące za Transistorem i Bastionem, zawsze robiło rzeczy trochę inaczej, a Hades nie jest wyjątkiem. W końcu nie codziennie wcielasz się w księcia podziemi, który z pomocą bogów próbuje uciec na górę Olimp.

Opierając się w dużej mierze na informacjach zwrotnych, które twórcy otrzymali z innych projektów, Hades to genialna izometryczna gra akcji, która łączy w sobie to, co najlepsze w odgrywaniu ról i pełzaniu po lochach. Ten uzależniający roguelike sprawi, że dokładnie rozważysz, w jaki sposób ulepszysz swoją postać, dążąc do pozornie niemożliwego. Podkreśla, dlaczego Supergiant Games jest jednym z najlepszych w branży, jeśli chodzi o proste, wyrafinowane i ostatecznie sprytne gry komputerowe.

Przeczytaj więcej: 25 gier komputerowych, które zmieniły historię

Najlepsze gry na PC 2019 - Islanders

wyspiarze

4 kwietnia | Gry Grizzly

Wszyscy potrzebujemy od czasu do czasu przerwy od wysokooktanowych gier AAA, a Islanders może okazać się jedną z najlepszych odskoczni od tej samej starej gry wydanej w 2019 roku. Łącząc elementy SimCity, Tetris i innych budowniczych miast, Islanders daje ci małą kolekcję budynków i każe ci zbudować najlepszą możliwą osadę.

Ostrzegam, że jest to gra niemal okrutnie uzależniająca. Wyspiarze opanowali sztukę „łatwego do opanowania, trudnego do opanowania” jak niewielu innych budowniczych miast. Jego mechanika przypominająca łamigłówki sprawia, że ​​nikt nie czuje się przytłoczony, a zaskakująco głęboka późna faza gry zachwyci entuzjastów gatunku. To rodzaj gry, przy której tracisz godziny, podczas gdy bardziej wymagające technologicznie gry na potężnym komputerze do gier pozostają nietknięte.

Najlepsze gry komputerowe 2019 r. — Ryzyko deszczu 2

Ryzyko deszczu 2

28 marca | Gry Hopo

Oryginalne Risk of Rain to jedna z najlepszych gier roguelike, jakie kiedykolwiek powstały. Zdefiniowany przez prosty wygląd i przystępną rozgrywkę, twórca Hopoo Games podjął ogromne… eee… ryzyko, konwertując grę do 3D, ale Risk of Rain 2 udaje się znakomicie odtworzyć niesamowity oryginał.

Risk of Rain 2 zawiera wszystko, co uczyniło oryginał tak godnym uwagi, w tym unikalne postacie, umiejętności i broń, a jednocześnie dodaje trzeci wymiar, który znacznie zwiększa fundamentalny urok oryginalnego doświadczenia. To po prostu jedna z najlepszych gier wieloosobowych roku i tragicznie niedoceniana ekspansja gatunku roguelike i jego wielu fascynujących pułapek.

Czytaj także  Resident Evil Village: Jak odblokować każdą broń

Przeczytaj więcej: Innowacje w grach komputerowych, które zmieniły sposób, w jaki gramy

Najlepsze gry na PC 2019 – Slay the Spire

Zabij Iglicę

23 stycznia | Mega krytyczne gry

To trochę oszustwo, biorąc pod uwagę, że Slay the Spire jest we wczesnym dostępie od dłuższego czasu, ale oficjalna premiera gry miała miejsce w styczniu. Jako twórca talii roguelike, Slay the Spire to wyjątkowe doświadczenie. Jednak nawet gdyby miał większą konkurencję, trudno byłoby nam wyobrazić sobie grę, która dorównuje jej genialnej strategii.

W grze Slay the Spire będziesz manewrować przez serię rozgałęzionych poziomów, próbując zbudować najlepszą możliwą talię kart i pokonać wszystkich, którzy staną ci na drodze. Ta szalenie wciągająca gra jest po prostu jedną z najlepszych gier na Steamie i typem gry, który można polecić każdemu, kto ma kilka (kilkanaście) godzin do wypalenia.

Najlepsze gry komputerowe 2019 r. — Bezsłoneczne niebo

Bezsłoneczne niebo

31 stycznia | Gry Failbetter

Trochę zbyt łatwo jest opisać Sunless Skies jako gotycką wersję horroru science-fiction The Oregon Trail na masową skalę, ale ten opis dość dobrze uchwycił to, co sprawia, że ​​ta gra jest tak fascynująca. Sunless Skies przejmuje to, co sprawiło, że Sunless Sea jest tak fascynującym podejściem do gatunku gier fabularnych/strategicznych i wzmacnia prawie wszystko.

Jest to gra odkrywcza, w której musisz dokonać trudnych wyborów i polegać na pomocy potencjalnie niesmacznych postaci, aby mieć szansę na przetrwanie okropności czyhających na niebie. To, czy zobaczysz to, co najlepsze w grze, zależy od tego, ile jesteś w stanie poświęcić.

Czytaj więcej: Gry komputerowe, w które musisz zagrać w 2020 roku

Taktyka walki drużynowej

czerwiec 2019 | Gry Riot

W 2019 roku narodził się gatunek automatycznych bitew, w których kilka różnych rywalizowało o najwyższą koronę. Podczas gdy gry Hearthstone i DOTA z pewnością warte są poświęconego czasu, to potyczki taktyczne o tematyce League of Legends są najlepszym ogólnym przykładem gatunku.

Podobnie jak inne gry z automatycznymi bitwami, Teamfight Tactics korzysta z prostego, ale głębokiego, podstawowego projektu rozgrywki, w którym wybierasz jednostki i strategicznie układasz je na planszy, aby sprawdzić, czy mogą pokonać armię przeciwnika. Jednak Teamfight Tactics wyróżnia się genialnym systemem przedmiotów, sprytnymi jednostkami i ciągłymi aktualizacjami Riot Games, które utrzymywały świeżą meta tytułu w miarę pojawiania się nowych taktyk.

Czytaj także  Travis Fimmel o Warcrafcie: „To po prostu oszałamia”

Są Miliardami

18 czerwca | Gry numantyjskie

Dostępne w ramach programu Steam Early Access od 2018 roku, They Are Billions doczekało się oficjalnej premiery w tym roku. Wraz z pełną wersją pojawia się nowa kampania fabularna, nowa technologia i nie tylko. Jednak losowanie They Are Billions pozostaje takie samo jak zawsze.

Dzięki rozgrywce przypominającej tryb hordy i rozbudowanym opcjom budowania baz, They Are Billions to jedna z najbardziej ekscytujących i uzależniających strategii czasu rzeczywistego ostatniej dekady. Zmusza cię do samodzielnego myślenia, a jednocześnie planowania z wyprzedzeniem, aby przetrwać niektóre z najbardziej zniechęcających, wypełnionych zombie scenariuszy strategicznych, jakie można sobie wyobrazić. Najczęściej dreszczyk emocji nie wynika z „wygranej” (co dla wielu wydaje się prawie niemożliwą perspektywą), ale ze znalezienia sposobu, by wytrzymać trochę dłużej.

Czytaj więcej: Dziedzictwo World of Warcraft

Klasyka World of Warcraft

27 sierpnia | Zamieć

World of Warcraft nie jest nową grą, a szczególnie dotyczy to klasycznej edycji, która przywraca grę do pierwotnego stanu i chwały z 2004 roku. World of Warcraft Classic był z pewnością jedną z najbardziej oczekiwanych gier 2019 roku i prawdopodobnie kilku ostatnich lat. Jak się okazało, hype był tego wart.

Niezależnie od tego, czy po prostu pragniesz ponownie przeżyć wspomnienia z pierwszej gry w World of Warcraft, czy też chcesz zobaczyć, jak wyglądała gra przed 15 latami dodatków i aktualizacji, WoW Classic pokazuje, dlaczego World of Warcraft jest uważany za jedną z najlepszych gier kiedykolwiek zrobiony. WoW Classic to coś więcej niż nostalgiczna podróż, to epicka przygoda, która nagradza najbardziej oddanych graczy grą RPG na wielką skalę, która sprawia, że ​​nawet największe współczesne tytuły wydają się słabe.

Matthew Byrd jest pisarzem pracującym dla Den of Geek. Spędza większość swoich dni, próbując przekazać dogłębne artykuły analityczne o Killer Klows From Outer Space coraz bardziej zaniepokojonej serii redaktorów. Możesz przeczytać więcej o jego pracach tutaj lub znaleźć go na Twitterze @SilverTuna014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *