13 przerażających podcastów, które przerażą Cię w to Halloween

Zawiera 13 podcastów z horrorami, które przerażą Cię w to Halloween

Październik to czas na wszystkie straszne rzeczy. Oto 13 podcastów z horrorami, które pomogą Ci wprowadzić się w najstraszniejszy nastrój.

Nic tak nie przywróci mentalności dziecięcego zachwytu, jak przeżycie strachu. Dorosła wersja ciebie, surfująca po sieci, wie, że kiedy w nocy coś się psuje, to prawdopodobnie dlatego, że dom się uspokaja albo ten cholerny kot znowu przewrócił butelkę szamponu pod prysznicem. Ale horror we wszystkich swoich wspaniałych formach pomaga nam uwierzyć, że być może ta rzecz, która uderzyła w nocy, jest w rzeczywistości duchem, upiorem lub jakimś innym nadprzyrodzonym zjawiskiem.

Problem polega na tym, że media wizualne, takie jak filmy i programy telewizyjne, zwykle muszą ujawnić przerażającą rzecz, którą próbują zasiać w twoim umyśle. Zwykle wykonują całkiem dobrą robotę pomimo trudności medium, błogosław im. Istnieją jednak inne media, które pozwalają stworzyć obraz lub koncepcję, która najbardziej przeraża cię we własnej głowie. Książki od jakiegoś czasu zabijają upiorną grę fabularną. Teraz kolej na medium podcastowe, by podnieść flagę horroru i pobiec z nią.

Dzisiejszy renesans podcastingu idzie w parze z naszym obecnym renesansem horrorów. Zaczynamy odkrywać, jakie są mocne strony podcastów, a jedną z nich na pewno jest zdolność medium słuchowego do przerażania słuchaczy.

Mając to na uwadze, zebraliśmy 13 podcastów z horrorami, które najprawdopodobniej sprawią, że ponownie uwierzysz w te nocne uderzenia.

Podcasty z horrorami — wiedza

Fabuła

Lore rozumie ważny aspekt horroru. Stare rzeczy prawie zawsze są z natury przerażające. Wiedza opiera się na folklorze – czasem prostym, czasem fantastycznym, ale zawsze strasznym.

Prowadzący Aaron Mahnke wybiera temat taki jak wilkołaki, Lovecraft, a nawet coś tak podstawowego jak ogień, a następnie bada sposoby, w jakie ludzkość stworzyła z nich legendy i symbole, aby się przestraszyć. Posłuchaj teraz, a potem nadrób zaległości w programie telewizyjnym.

Podcasty z horrorami — Witamy w Night Vale

Witamy w Night Vale

Większość z nas generalnie woli upiorne historie z „prawdziwego życia”, jeśli chodzi o nasz horror. Witamy w Night Vale powinno być jednak dobrze wykonanym, chwalebnym wyjątkiem. Welcome to Night Vale to fikcyjny podcast prezentowany jako audycja radiowa nadawana z całkowicie przeklętego miasta Night Vale, położonego na jakiejś nieujawnionej pustyni w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych, gdzie dzieją się dość dziwne rzeczy.

Czytaj także  Zapomniana era internetowych Jump Scarów

Ten podcast nie zawiera czystego horroru dobrej, staroświeckiej historii o duchach, ale narracje, które splata, są cudownie przerażające i zawsze imponujące.

Podcasty z horrorami — podcast bez snu

Podcast No Sleep

Lubisz straszne historie? Oto twoje przerażające historie. Podcast NoSleep bierze swoją nazwę od subreddita o tej samej nazwie: r/nosleep. Zarówno podcast, jak i subreddit mają jasne credo: opowiedz nam przerażającą historię i spraw, by wydawała się prawdziwa. Nie ma wątpliwości, że bardzo niewiele, jeśli w ogóle, opowieści opowiedzianych w Podcaście NoSleep to rzeczywiste relacje z pierwszej osoby o osobach zajmujących się zjawiskami paranormalnymi, ale ważne jest to, że czują, że tak jest.

Showrunner David Cummings umiejętnie wciela się w rolę gospodarza i przedstawia każdą historię z powagą wymaganą do utrzymania atmosfery i zawieszenia niedowierzania.

Podcasty z horrorami — Czarne taśmy

Czarne taśmy

Podcast The Black Tapes to niezwykła rekonstrukcja podcastingu jako medium, a do tego zabawna, przerażająca historia. The Black Tapes zadaje proste pytanie: co by było, gdyby reporter radia publicznego a la Sarah Koenig zagłębił się w prawdziwą nadprzyrodzoną narrację, a nie prawdziwą zbrodnię, taką jak Serial?

Reporter Alex Regan śledzi cynicznego badacza zjawisk paranormalnych, dr Richarda Stranda, w śledztwie w sprawie jego „czarnych taśm” – plików przedstawiających zjawiska paranormalne, których nie był w stanie obalić. W całej serializowanej historii widzowie mają do czynienia ze wspaniałymi upiornymi zadaniami pobocznymi i epicką nadrzędną narracją o zagubionych córkach i korporacyjnych tuszowaniach.

Podcasty z horrorami — Ognisko Jima Harolda

Ognisko Jima Harolda

Ognisko Jima Harolda jest prawdopodobnie najlepszym istniejącym obecnie narzędziem do słuchania prawdziwych przerażających historii innych ludzi od czasu wynalezienia prawdziwego ogniska. Paranormalist/Podcaster Jim Harold prowadzi godzinny program, w którym zaprasza słuchaczy do dzwonienia i dzielenia się historiami o duchach, którymi normalnie podzieliliby się z przyjaciółmi przy ognisku.

Harold jest zdolnym gospodarzem, który pozwala swoim gościom opowiadać swoją historię w sposób, w jaki chcą, i przerywa tylko po to, by dobrze ulokować „wow!” lub poprosić o małe wyjaśnienie. Nie wszystkie historie są… powiedzmy zwycięskie, ale to prawie nie ma znaczenia. Słuchanie przerażającej historii w pierwszej osobie bezpośrednio od tej osoby to po prostu czysty, nieoszlifowany horror, którego potrzebuje umysł.

Czytaj także  Jak wyświetlać nagranie na komputerze Mac

Podcasty z horrorami — ostatni podcast po lewej stronie

Ostatni podcast po lewej stronie

Ostatni podcast po lewej jest wszędzie w dobrym tego słowa znaczeniu. To hybryda horroru i komedii, której gospodarzem są komicy / przyjaciele / osobistości Ben Kissel, Marcus Parks i Henry Zebrowski. Co tydzień chłopcy z Last Podcast przedstawiają swoje badania i odkrycia na temat nowego horroru.

Mogą to być (ale z pewnością nie wyłącznie): seryjni mordercy, nawiedzenia, uprowadzenia przez kosmitów, teorie spiskowe i kryptydy. Najlepsze odcinki wydają się być oparte na rzeczywistości, podobnie jak ich profile seryjnych morderców, ale zespół Last Podcast on the Left jest w stanie uczynić prawie każdy temat interesującym, a czasem przerażającym.

Podcasty z horrorami — tajemniczy wszechświat

Tajemniczy Wszechświat

Mysterious Universe to paranormalny podcast, który stał się paranormalnym imperium medialnym. Założona przez Ausies Benjamina Grundy’ego i Aarona Wrighta w 2006 roku, część podcastowa podmiotu medialnego zapewnia jasne, ale wciąż ekscytujące badanie zjawisk paranormalnych. Wright i Grundy patrzą na zjawiska paranormalne przez możliwie najbardziej naukowy pryzmat.

Wydarzenia i stworzenia, których dotyczą, są traktowane z najwyższą szczerością. Jeśli prawda naprawdę istnieje, jak powiedział kiedyś Fox Mulder, Mysterious Universe to podcast, który najprawdopodobniej ją znajdzie.

Podcasty z horrorami — Alice Isn’t Dead

Alicja nie żyje

Witamy w Night Vale ponownie! Zespół stojący za wspomnianym Night Vale zdecydował, że chociaż ten mroczny horror w stylu Prairie Home Companion jest zabawny, przydałoby się nam wszystkim więcej serializacji w naszym życiu.

Stworzyli więc Alice Isn’t Dead, serializowaną historię bezimiennego kierowcy ciężarówki (przynajmniej dla nas bezimiennego) i jej poszukiwań zaginionej żony Alex w całym kraju. Główna historia jest tragiczna, straszna i stanowi wspaniały punkt wyjścia dla wszelkiego rodzaju innych zjawisk paranormalnych.

Podcasty z horrorami — Limetown

Limetown

Two-Up Productions, producenci Limetown, przedstawiają ten podcast jako „dramat dźwiękowy wymyślony na nowo w epoce podcastów”. To całkowicie uczciwe i dokładne, ponieważ Limetown jest doskonałym odtworzeniem zarówno słuchowisk radiowych, jak i pewnego rodzaju publicznego podcastu radiowego. Podobnie jak The Black Tapes, Limetown podąża za reportażem fikcyjnej dziennikarki publicznego radia o imieniu Lia Haddock, która bada zniknięcie ponad 300 osób w ośrodku badawczym neuronauki.

Czytaj także  Garmin Pay: wszystko, co musisz wiedzieć i jak z niego korzystać

Dwusezonowy serial trafił teraz do Facebook Watch jako serial telewizyjny.

Przerażony podcast

Przestraszony

Spooked jest tym, co się dzieje, gdy bierzesz doświadczenie w radiu publicznym i powagę WYNC (ludzi stojących za Radiolab i Two Dope Queens) i dodajesz do tego zabawne, przerażające historie.

Glynn Washington, producent Snap Judgement z aksamitnym głosem, prowadzi tę serię i prowadzi słuchaczy do nadesłanych przez fanów horrorów z prawdziwego życia. Spooked to po prostu solidna koncepcja, dobrze wykonana. W tej chwili jest dostępny tylko na platformie podcastingowej Luminary.

Podcasty z horrorami — Godzina Dany Gould

Godzina Dana Goulda

Jak wszyscy dobrzy ludzie, twórca Stan vs. Evil, Dana Gould, uwielbia Halloween. „Normalne” odcinki jego podcastu przyjmują estetykę Eda Wooda i konsekwentnie omawiają wszelkiego rodzaju upiorne, upiorne i upiorne tematy. Jednak kiedy nadchodzi Halloween, Gould świeci. W najnowszym odcinku Halloween słusznie zaczyna od stwierdzenia, że ​​to „najwspanialszy czas w roku”, po czym rozpoczyna ponad trzygodzinną dyskusję na temat filmów o potworach i innych ważnych sprawach.

Każdy odcinek Godziny Dana Goulda jest warty wysłuchania, ale szczególnie halloweenowe specjały należą do tej listy dla każdego, kto ceni horror – hiperrealistyczny, żartobliwy lub inny.

Podcast o kryptydach

Kryptydy

Gatunek serializowanych strasznych podcastów przeszedł długą drogę od początków Black Tapes i Limetown. Przykład: rozległy i wspierany przez Kickstarer podcast Cryptids.

Cryptids czerpie z teorii spiskowych i kryptozoologii, aby opowiedzieć swoją przerażającą historię. W nim Trevor Barnes, gospodarz konspiracyjnego programu radiowego, i Eve Fallon, pielęgniarka nieuleczalnie chorych dzieci, łączą siły, aby zbadać schemat śmierci sławnych ludzi na całym świecie, co sugeruje, że w grę wchodzą ciemne siły wszechświata.

Podcasty z horrorami - Pseudopod

pseudopod

Pseudopod może zrobić coś bardziej ekstremalnego niż którykolwiek z tych innych przerażających podcastów: płaci swoim współpracownikom! Pseudopod przedstawia się jako pierwszy, a może nawet najlepszy podcast z horrorem.

Od 2006 roku dostarcza słuchaczom przerażające historie autorstwa wysoko wykwalifikowanych gawędziarzy. Jeśli ponad dekada przerażających historii brzmi zbyt onieśmielająco, by spróbować się w nie zagłębić, nie martw się. Ludzie z Pseudopod zebrali listę 13 (ta liczba wydaje się znajoma!) doskonałych historii początkowych właśnie w tym celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *