15 najlepszych bossów i potworów Resident Evil

Zawiera 15 najlepszych rankingowych bossów i potworów Resident Evil

Lady Dimitrescu z Resident Evil Village to najnowszy koszmar serii, ale jak radzi sobie z najstraszniejszymi potworami i bossami w historii Resident Evil?

Zdjęcie: Capcom

Nie można przejść 25 lat z nazwą taką jak Resident Evil bez wprowadzenia dobrej mieszanki makabrycznych potworów, które mają na celu nawiedzać koszmary graczy na całym świecie. W najlepszym razie te przerażające bestie sprawiają, że chcesz uciec i ukryć się, zmuszając cię do mądrego wykorzystania ograniczonych zasobów, próbując przetrwać noc. Nawet w najgorszym przypadku każdy potwór Resident Evil wart swojej wagi we wnętrznościach nadal będzie sprawiał, że będziesz się gapił na to, jak obrzydliwe to wygląda. Ech!

Wraz z premierą Resident Evil Village i przybyciem dziewięciostopowej wampirzycy Lady Dimitrescu, pomyśleliśmy, że warto zaliczyć 15 najstraszniejszych potworów w historii Resident Evil. Zgadza się – nawet najlepsza dziesiątka nie byłaby wystarczająco dobra, aby oddać sprawiedliwość kultowej serii survival horrorów firmy Capcom.

Resident Evil 6 Ustanak

15. Ustanak – Resident Evil 6

Przyznajemy, że bardzo złośliwy szósty wpis Resident Evil ma wiele problemów, ale jednym z obszarów, w którym odnosi sukces, jest litania walk z bossami. Podczas gdy gra zawiera cztery połączone ze sobą kampanie z mnóstwem unikalnych wrogów, Ustanak odrywa się od tłumu innych potworów dzięki nieustannemu ściganiu Jake’a Mullera i występowaniu (choć krótko) w prawie wszystkich przedstawionych wątkach. Jeśli chodzi o broń biologiczną, jest również jednym z najbardziej złośliwych, ma sylwetkę przypominającą czołg i groźny mechaniczny pazur.

Będziesz walczył z Ustanakiem wiele razy w ramach kampanii Jake’a Resident Evil 6, najpierw w zimowym mieście w Europie Wschodniej, gdy wspina się od helikoptera do helikoptera, aby się do ciebie dostać, a następnie jako część zespołu z Leonem na placu wysyłkowym, zanim ostatecznie wykończysz go w walce na pięści, gdy pod tobą bulgocze wrząca lawa. Bardzo podążając za szablonem Nemezis, który stale rośnie w siłę, Ustanak jest z łatwością jednym z odkupieńczych elementów jawnego wzdęcia Resident Evil 6.

Resident Evil: Revelations Scaghead

14. Komisarz/Scaghead – Resident Evil: Revelations

Zmutowany Comms Officer w spin-offowym tytule Revelations to jedna z pierwszych poważnych przeszkód, jakie napotkasz. Po dowiedzeniu się, że Chrisa nie ma na pokładzie Królowej Zenobii, Jill jest zmuszona zapuścić się w trzewia statku wycieczkowego, a ten ogromny kawałek szlamu jest jedyną rzeczą, która stoi na twojej drodze. Zlikwidowanie tego dwugłowego potwora polega na zbliżeniu go do różnych butli z gazem zaśmieconych wokół i strzelaniu, a wszystko to przy jednoczesnym utrzymaniu wielu upiornych sług na dystans.

Czytaj także  Dlaczego The Elder Scrolls 6 może się odbyć w Hammerfell

Ludzka połowa oficera łączności to miejsce, w którym potwór jest najsłabszy, więc oddając kilka dobrze wymierzonych strzałów snajperskich w tym obszarze, gracze nie powinni mieć większych problemów. Mimo to, tylko ograniczona liczba okien, przez które można przeskoczyć, i ciasne przejścia do zejścia, sprawiają, że na początku jest prawdziwym problemem. Dlatego opłaca się być cierpliwym (a także sprytnym) z tą nieznośną masą mazi.

Resident Evil 4 Regenerator

13. Regenerator – Resident Evil 4

Zdolny do odrośnięcia dowolnych kończyn, które zestrzelisz ze względną łatwością, pierwsze spotkanie z regeneratorem w Resident Evil 4 jest z łatwością jednym z najstraszniejszych momentów przygody. Chociaż Leon jest w tym momencie dobrze wyposażony i bez Ashleya jako jego długiego pomocnika, te muliste istoty wciąż stanowią wyzwanie, ponieważ nadal cię ścigają, chyba że wyposażysz swój termowizor i wycelujesz w ich określone słabości.

Nieco później wita cię ulepszona wersja Regeneradora w postaci Iron Maiden. To piekielne stworzenie nie cieszyłoby się niczym więcej niż przytuleniem Leona i wbiciem go w długie paznokcie wystające z jego ciała. Musisz uważać, aby nie zbliżać się i utrzymywać dystans, jednocześnie celując w przypominające pijawki komórki Las Plagas rozrzucone po całym ciele, aby bezpiecznie się wydostać.

Resident Evil 5 Egzekutor

12. Kat – Resident Evil 5

Być może to był wpis, który spowodował, że seria w pełni zboczyła z przebojowego terytorium akcji, ale Resident Evil 5 zawiera również kilka niezwykle niepokojących potworów, które wciąż nas prześladują. Jednymi z pierwszych, z którymi się spotykasz, jest garstka katów, którzy wyglądają i zachowują się dokładnie tak, jak sugerowałaby ich nazwa. Te ogromne postacie mają szpilki wystające z ramion i dzierżą śmiercionośny topór, którego jeden zamach wystarczy, aby zamienić Chrisa i Shevę w nic innego jak dżem.

Kaci stanowią prawdziwy problem na początku kampanii Resident Evil 5, ponieważ twoja broń jest poważnie słaba, a ty masz tylko ograniczoną przestrzeń, w której możesz ich poprowadzić. Wytrzymaj jednak wystarczająco długo, a uda ci się uniknąć ostrza ich ostrza, tylko po to, by później spotkać się z bardziej imponującą wersją w DLC Desperate Escape. To tutaj ich topór jest teraz obciążony płomieniami i przygotowany do pieczenia skóry.

Resident Evil 2 Licker

11. Licker – Resident Evil 2

Prawdopodobnie nie tylko jeden z najstraszniejszych, ale także jeden z najbardziej kultowych projektów potworów z Resident Evil, lizaki są znane ze swojej zdolności do szybkiego poruszania się, wspinania się po ścianach i potykania graczy za pomocą niezwykle dalekosiężnego języka. Jedyną słabością lizawców jest brak wzroku, co Leon i Claire powinni wykorzystać podczas eksploracji opanowanego przez zombie budynku RPD. Czasami jednak tych mutantów odsłoniętych przez mózg po prostu nie da się uniknąć, co zmusza cię do przechytrzenia ich i trzymania się z daleka.

Czytaj także  Marvel's Spider-Man: Remastered Wyjaśnienie opcji aktualizacji PS5

Wierzcie lub nie, uważa się, że lizaki są zaawansowaną formą zombie. Te konkretne przedmioty miały być jeszcze bardziej śmiercionośną bronią biologiczną. Powiedzielibyśmy, że im się udało. Podczas gdy w większości gier łatwo sobie poradzić z lizaczami (pod warunkiem, że wiesz, co robisz), ich pojawienie się zawsze jest niepokojące, ponieważ musisz zachować ciszę, często próbując walczyć z innymi nieumarłymi zagrożeniami.

Resident Evil Lisa Trevor

10. Lisa Trevor – Resident Evil

Zmiana historii lub struktury istniejącej gry to zawsze trudna perspektywa. Z jednej strony chcesz być wierny temu, co wiedzą fani, a jednocześnie posypać kilkoma niespodziankami. Tak było w przypadku debiutu Lisy Trevor w remake’u pierwszej gry Resident Evil z 2002 roku. Ona nie jest tylko dziwną walką z bossem, ale raczej w pełni ukształtowaną postacią z zaskakująco smutną historią, która polega na tym, że Umbrella eksperymentuje z nią przez co najmniej 20 lat.

Zwierzęca postawa i zniekształcony wygląd Lisy Trevor są wynikiem tych ciągłych testów, co sprawia, że ​​konieczność zabicia jej wraz z prawdziwym złoczyńcą serialu (Albert Wesker) jeszcze bardziej łamie serce. Samo spotkanie może być stosunkowo proste, ale słuchanie, jak Lisa płacze i krzyczy, gdy jesteś zmuszony wpompować w nią pociski, jest naprawdę niepokojące. Lisa Trevor jest mile widzianym dodatkiem do oryginalnego kanonu Resident Evil, nie tylko ze względu na to, jak przerażające są jej okoliczności.

Resident Evil 4 Dr Salvador

9. Dr Salvador – Resident Evil 4

To, co sprawia, że ​​dr Salvador z Resident Evil 4 jest jeszcze bardziej przerażający niż wygląda, to fakt, że nie jest nawet szefem. Nie, cały ten nieustępliwy, noszący torby maniak, który próbuje powstrzymać Leona Kennedy’ego, to pragnienie krwi i rozdzieranie piły łańcuchowej, która ma rozerwać naszego bohatera na strzępy. Jest zaskakująco szybki i zwinny pomimo swojej szeroko rozstawionej sylwetki, co stanowi śmiertelną kombinację, gdy właśnie słyszysz z daleka dudnienie jego przemienionej broni i próbujesz go celnie namierzyć.

Czytaj także  Lady Dimitrescu z Resident Evil Village: przerażające fakty, które musisz wiedzieć o wysokiej wampirzej damie

Typowe kule z pistoletu niewiele zrobią, aby powstrzymać zamach piły łańcuchowej doktora Salvadora. Zamiast tego najlepiej jest zasypać go pociskami ze strzelby lub spróbować ogłuszenia granatem błyskowym. Tak czy inaczej, każdy zagorzały fan Resident Evil pamięta, gdzie po raz pierwszy usłyszeli zgrzytanie metalowego łańcucha tak szybko po wejściu do hiszpańskiej wioski Resident Evil 4.

Resident Evil Cerberus

8. Cerberus – Resident Evil

Psy zawsze odgrywały ogromną rolę w Resident Evil, ale większość graczy nigdy nie zapomni pierwszego uderzenia w ekran. Powoli przemierzając niewinny korytarz rezydencji Spencera w oryginalnym Resident Evil, niepokojącą ciszę przerywa nagle dźwięk pękających okien i coś, co wydaje się być dwoma nieumarłymi dobermanami. W rzeczywistości są to czworonożne potwory znane w kanonie jako Cerberusy – broń bioorganiczna zainfekowana szczepem wirusa T.

Te psy są dalekie od dobrych chłopców, których początkowo oczekujesz, pozostawiając ślad w twoim umyśle, a także na podłodze w korytarzu dzięki ilości krwi, którą kapią. Ich wprowadzenie zapoczątkowało klasyczną tradycję Resident Evil, polegającą na konieczności szybkiego pokonywania kłów zombie. Jeśli tego nie zrobisz, będą nadal cię ścigać po większości korytarzy lub do czasu, gdy będziesz mógł czekać na swój czas w najbliższym bezpiecznym pokoju. Psy Cerberusa są żywym dowodem na to, że żaden ssak nie jest bezpieczny przed eksperymentami Umbrelli.

Resident Evil Code Veronica Nosferatu

7. Nosferatu – Resident Evil Kod: Veronica

Kod: Veronica często zostaje zapomniana, jeśli chodzi o gry Resident Evil. To wstyd, biorąc pod uwagę, że jego gospodarzem jest dwóch najbardziej bezlitosnych złoczyńców franczyzowych w rodzeństwie Aleksandrze i Alexii Ashford. Co sprawia, że ​​są tak potworne? Prawdopodobnie ich chęć eksperymentowania na własnym ojcu, ostatecznie przekształcając go w prawie nie do zabicia potwora znanego jako Nosferatu. Zawieszony, oślepiony i cierpiący na ziejącą dziurę w klatce piersiowej, służy jako jeden z najbardziej koszmarnych potworów i walk z bossami Code: Veronica.

Nosferatu to kolejny potwór Resident Evil z głęboką i niepokojącą historią, przez co walka z nim jest jeszcze bardziej przerażająca. Po tym, jak Claire odciąga swojego partnera Steve’a Burnside’a na bok, staje twarzą w twarz z Nosferatu na zimowym lądowisku dla helikopterów bez większej widoczności. To…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *