15 najlepszych gier RPG na PlayStation One, jakie kiedykolwiek powstały

Zawiera 15 najlepszych gier RPG na PlayStation One, jakie kiedykolwiek powstały

Niektóre z najlepszych gier RPG, jakie kiedykolwiek powstały, nazywały PlayStation One swoim domem, ale która gra RPG na PlayStation jest najlepsza z nich wszystkich?

Zdjęcie: Square Enix, Konami

Patrząc na najlepsze gry RPG Super Nintendo, wspomnieliśmy, że SNES jest prawdopodobnie najlepszą konsolą RPG w historii gier wideo. Cóż, jeśli istnieje konsola, która sprawia, że ​​dyskusja staje się argumentem, to musi to być PlayStation One.

Z dużą pomocą Square, Sony szybko uczyniło PlayStation nie tylko domem niesamowitych doznań RPG, ale także konsolą, która była w stanie skutecznie przekonać ludzi, którzy wcześniej nie interesowali się grami RPG, że bezwzględnie potrzebowali poświęcić ponad 50 godzin. ich życia do następnej epopei o grach. Ten nagły wzrost popularności gatunku zainspirował niektórych z największych twórców gier RPG w branży, aby prześcignąć się twórczo i komercyjnie.

Rezultatem była klasyczna kolekcja gier fabularnych, które nadal należą do absolutnie najlepszych, jakie kiedykolwiek powstały. Z szacunkiem dla ponad 20 innych gier, które zasługują na to, by znaleźć się na tej liście, jest to 15 najlepszych gier RPG na PS1 w historii.

Legenda Dragona PS1 RPG

15. Legenda Dragona

Dziedzictwo Legend of Dragoon rozrosło się dopiero od czasu premiery gry w 1999 roku i nietrudno zrozumieć, dlaczego. Chociaż ta gra była początkowo krytykowana za to, że nie spełnia standardów niektórych innych gier RPG na PS1, o których wkrótce będziemy mówić, czas był łaskawy dla różnych rzeczy, które ta gra robi tak dobrze.

Legenda Smoka nadrabia powolną fabułę niesamowitym systemem walki, który kładzie nacisk na mechanikę podobną do QTE, która pomaga zapewnić, że rzadko oglądasz po prostu przebieg bitwy. Mechanika transformacji postaci w tej grze RPG jest również jedną z tych genialnych koncepcji rozgrywki, które powinny być wielokrotnie kopiowane od czasu premiery tej gry. Zawsze było też coś wyjątkowego w tym, że ambitne przerywniki CGI w Legend of Dragoon zapewniły, że ten epicki będzie dostępny na czterech płytach PS1.

Gry RPG na PS1 Wild Arms

14. Dzikie bronie

Wild Arms to kolejna z tych gier RPG na PS1, które początkowo zostały przyćmione przez niektóre z klasycznych gier wszech czasów, z którymi musiał konkurować, ale to, co wyróżniało się w tym tytule w tamtym czasie, to coś, co nadal sprawia, że ​​Wild Arms jest wyjątkowy. tego dnia: jego styl.

Czytaj także  Ile lat ma Mario? Wiele tajemnic i mitów epoki postaci

Mieszanka sci-fi, fantasy i zachodniego designu Wild Arms nie powinna działać tak dobrze, jak tutaj. Deweloper Media.Vision zasługuje na wielkie uznanie za to, że ambitny świat tej gry zawsze wydawał się spójny, a także za znalezienie naprawdę sprytnych sposobów na podważenie oczekiwań gatunku poprzez podejście tego tytułu do eksploracji, walki i łamigłówek.

Oddech ognia III PS1 RPG

13. Oddech ognia III

Debata Breath Of Fire III vs. Breath of Fire IV prawdopodobnie nie zostanie rozstrzygnięta tutaj, ale trzeci wpis z tej serii ostatecznie otrzymał moje skinienie ze względu na sposób, w jaki tak wyraźnie podniósł poprzeczkę dla tej serii i jej konkurencji gatunkowej.

Wizualizacje 3D i głosy Breath of the Fire III pomogły sprzedać wciągającą fabułę tej gry, a walka w grze i wspaniała obsada postaci zapewniły ci ciągłe zaangażowanie i gotowość do zobaczenia, gdzie ten absolutny klejnot zabierze cię dalej.

Front Mission 3 PS1 RPG

12. Misja frontowa 3

Front Mission 3 nagradza graczy, którzy chcą poświęcić czas na dość złożoną mechanikę i głęboką fabułę dzięki jednej z najlepszych taktycznych gier RPG tamtej epoki i jednej z najlepszych gier mechowych, jakie kiedykolwiek powstały.

Ta gra jest słusznie pamiętana ze względu na opcje dostosowywania i często karzącą rozgrywkę taktyczną, ale nie wiem, czy ma wystarczająco dużo miłości do narracji opartej na frakcjach i sposobów, w jakie jej efekty wizualne przekazują epickie bitwy mechów bez polegania na bardziej tradycyjnej rozgrywce akcji.

Castlevania: Symfonia nocy PS1 RPG

11. Castlevania: Symfonia nocy

Jedynym powodem, dla którego ta świetna gra wszech czasów nie znajduje się wyżej na konkretnej liście, jest to, że istnieją tylko inne gry RPG na PS1, które lepiej reprezentują gatunek i rodzaj epickich doświadczeń, o których myślimy, gdy myślimy o jednej z najlepszych platform RPG w historii .

To powiedziawszy, sposób, w jaki Symphony of the Night zawierał elementy RPG, nie tylko zmienił markę na zawsze, ale ostatecznie pomógł zainspirować deweloperów na całym świecie do ulepszania własnych tytułów akcji poprzez wykorzystanie mechaniki RPG. To wciąż jedna z najlepszych kombinacji RPG i akcji/przygodowej, jakie kiedykolwiek stworzono.

Walkiria Profil PS1 RPG

10. Profil Walkirii

Na długo przed tym, jak God of War zabrał nas w podróż przez nordycką mitologię, Valkyrie Profile zaskoczyło wielu graczy PS1 unikalnym połączeniem japońskiego designu i nordyckiej narracji, która zleca ci zebranie idealnej drużyny bohaterów, którzy pomogą ci w Ragnaroku.

Czytaj także  Stray: każdy kod cyfrowy i bezpieczne rozwiązanie zagadek

Prawdziwą wizytówką Profilu Walkirii jest jednak turowy system walki, który zasadniczo przypisuje przycisk do każdej postaci w twojej drużynie. Aby jak najlepiej wykorzystać drużynę bohaterów, musisz pomyślnie przypisać każdej postaci odpowiednie działania we właściwym czasie, aby wyzwolić potężne ataki combo. Jest złożona, oryginalna i zapewnia mnóstwo zabawy.

Lunar: Silver Star Story Kompletna gra RPG na PS1

9. Lunar: Silver Star Story zakończona

Lunar: Silver Star Story Complete mogło zacząć się jako tytuł Sega Saturn, ale trudno nie zapamiętać tego jako gry na PS1 ze względu na wiele sposobów, w jakie pierwsza konsola Sony pozwoliła twórcom Lunar podzielić się pełną wizją tego klasyka.

To prawda, że ​​Lunar jest „oldschoolową” grą JRPG na wiele sposobów, która może zniechęcić niektórych ludzi, ale kiedy grindowanie poziomów, zarządzanie drużyną i metodyczna rozgrywka turowa są zrobione tak dobrze, trudno nie postrzegać tego jako jedna z najwyższych stref komfortu gatunku.

Gwiezdny ocean: Druga historia PS1 RPG

8. Gwiezdny ocean: druga historia

Ciężko mówić o Gwiezdnym Oceanie, nie zdając sobie ostatecznie sprawy, że ma prawie 90 możliwych zakończeń, więc nie chowajmy lede. Jeszcze bardziej imponujące niż liczba możliwych zakończeń gry jest jednak fakt, że wiele z tych zakończeń jest sprytnych, logicznych i na swój sposób kompletnych.

Naprawdę jednak, niesamowita liczba możliwych wniosków z tej gry tylko podkreśla różne sposoby, w jakie ten tytuł science-fiction/fantasy sprawia, że ​​czujesz, że każda czynność, którą wykonujesz, naprawdę ma znaczenie i że wszystko może się zdarzyć. Muszę również oddać szacunek genialnemu systemowi „prywatnej akcji” tej gry: unikalna mechanika, która pozwala członkom drużyny na własne przygody, które ostatecznie przyczyniają się do jednych z najlepszych zadań pobocznych w historii RPG.

Xenogears PS1 RPG

7. Xenobiegi

Xenogears oferuje fascynującą mieszankę stylów i mechanik, która jest całkiem odpowiednia, biorąc pod uwagę szczegóły skomplikowanej historii rozwoju tej gry (zaczęło się od prezentacji Final Fantasy VII, zanim zostało zaprojektowane jako kontynuacja Chrono Triggera). Trzeba przyznać, że są chwile, kiedy można powiedzieć, że ta gra próbuje znaleźć swój kreatywny głos i podstawę rozgrywki.

Jednak wszystkie koncepcje, których dotyka ta gra RPG, ostatecznie łączą się, tworząc coś wspaniałego i niezapomnianego. Zawiera jeden z najlepszych systemów walki ATB w historii, złożoną i kreatywną historię, dużo serca, świetne efekty wizualne i naprawdę niesamowitą ścieżkę dźwiękową. Jasne, gra ma trochę trudności w drugiej połowie, ale łatwo jest przeoczyć te niedociągnięcia jako produkt uboczny ambicji.

Czytaj także  World of Warcraft Classic: 15 najlepszych postaci

Final Fantasy VII PS1 RPG

6. Final Fantasy VII

Final Fantasy VII powinno paść ofiarą własnego sukcesu. Po tych wszystkich latach, wszystkich pochwałach i wszystkich dyskusjach, można by pomyśleć, że jesteśmy w punkcie, w którym przerażający termin „przereklamowany” może pozostawać tuż nad dziedzictwem tej gry.

Tak jednak nie jest. Być może Final Fantasy VII został ostatecznie pokonany, ale naprawdę tragicznie jest wyobrazić sobie, jak wyglądałaby gra RPG w latach 90. i na początku 2000 roku, gdyby nie ta gra. Ostrzegł miliony ludzi o tym, że kochają gry RPG, i zrobił to bez poświęcania głębi, jakości, serca czy ambicji.

Final Fantasy Tactics PS1 RPG

5. Taktyki Final Fantasy

Przez wielu uważana w tym czasie za najlepszą taktyczną grę RPG, jaką kiedykolwiek stworzono, trzeba powiedzieć, że najbardziej imponującą rzeczą w Final Fantasy Tactics jest fakt, że nadal trudno jest spierać się z roszczeniami tej gry do tego tytułu prawie 24 lata po jej wydanie.

Zaskakująco przystępna (choć wciąż głęboka i satysfakcjonująca) rozgrywka w Final Fantasy Tactics doskonale uzupełnia kolorową oprawę graficzną, wciągającą postać i zaskakującą fabułę. Nie wiem, czy jest to najlepsza taktyczna gra RPG, jaką kiedykolwiek stworzono, ale w oczach wielu zawsze może być postrzegana jako standard.

Włóczęga Story PS1 RPG

4. Włóczęga historia

Wydaje się, że ludzie czekali, aż Vagrant Story otrzyma miłość, na jaką zasługuje, odkąd gra została wydana w 2000 roku. Chociaż Vagrant Story ma absolutnie kultową społeczność, w tym momencie wydaje się całkiem jasne, że po prostu nigdy nie osiągnie tego poziomu . Jest zbyt trudny, zbyt inny i prawdopodobnie nigdy nie doczeka się remasteru, na jaki zasługuje.

Jednak ci, którzy grali w Vagrant Story, wiedzą, że była to najbardziej ambitna mechanicznie i wyjątkowa gra RPG Square na PlayStation. Od oszałamiających efektów wizualnych po głęboką walkę i dojrzałą narrację, Vagrant Story naprawdę postarzał się lepiej niż wszystkie gry z tej epoki z wyjątkiem kilku. Gra tak inna i innowacyjna nie powinna być tak kompletna i pewna siebie, jak jest.

Chrono Krzyż PS1 RPG

3. Chrono Krzyż

Od momentu wydania Chrono Cross wydaje się, że pierwszą linijką tej gry było rozczarowanie tych, którzy oczekiwali bezpośredniej kontynuacji Chrono Trigger. Nawet gdy dowiedzieliśmy się, że zespół Chrono Cross nigdy tak naprawdę nie widział tego jako sequel Chrono Trigger, Chrono Cross…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *