15 najlepszych postaci z Final Fantasy

Zawiera 15 najlepszych postaci z Final Fantasy

Od sympatycznych magów po gniewnych żołnierzy, to najlepsze postacie w historii Final Fantasy.

Zdjęcie: Square Enix

Chociaż lista rzeczy, które Final Fantasy obdarzyło świat gier, jest znacznie dłuższa niż ta, którą przedstawiamy dzisiaj, jednym z najbardziej niewiarygodnych aspektów tej legendarnej serii gier RPG jest jakość obsady postaci.

Nawet jeśli grałeś tylko w jedną lub dwie gry Final Fantasy w swoim życiu (a może nawet po prostu wchłonęłaś elementy serii poprzez jej znaczące miejsce w kulturze gier), prawdopodobnie znasz przynajmniej jedną postać z Final Fantasy. Bez względu na to, jak fantastyczne są te gry, ich serce zawsze będzie znajdować się w bohaterach, złoczyńcach, a nawet NPC, którzy prowadzą jedne z największych przygód w historii RPG.

Która postać z Final Fantasy jest najlepsza z nich wszystkich? To pytanie, na które fani nigdy nie znajdą uniwersalnej odpowiedzi, ale jestem gotów założyć się, że większość osobistych list zawiera przynajmniej kilka z tych niesamowitych postaci, które stały się ikonami tej serii, gatunku i gier.

Bartz Klauser Final Fantasy 5

15. Bartz Klauser (Final Fantasy 5)

Wielu bohaterów Final Fantasy to udręczone dusze obciążone przeznaczeniem i okolicznościami. Nie ma nic złego w tym typie postaci (w dalszej części tej listy zamierzamy uhonorować kilka z tych torturowanych dusz), ale zbyt wiele tego rodzaju osobowości może naprawdę cię zmęczyć.

To właśnie sprawia, że ​​Bartz Klauser jest tak powiewem świeżego powietrza. Jako młody człowiek, który starał się uczcić umierające pragnienie swojego ojca, by wyjść i odkrywać świat, Bartz nie prosił, aby dać się wciągnąć w epicką bitwę lub wielką przygodę. Jednak radzi sobie z niesamowitymi wydarzeniami, które go spotykają, z pozytywnością, humorem i stałym wsparciem dla swoich przyjaciół i sojuszników.

Szkwał Leonhart (Final Fantasy 8)

14. Szkwał Leonhart (Final Fantasy 8)

Był czas, kiedy wydawało się, że miejsce Squalla na samym dole listy bohaterów Final Fantasy było prawie zarezerwowane. Wciąż jest więcej niż kilku fanów Final Fantasy, którzy namiętnie go nienawidzą i łatwo zrozumieć, dlaczego. Jest zdenerwowany, czasami jest pochodną innych postaci, a czasami jest nawet okrutny dla ludzi, którzy powinni być jego najbliższymi sojusznikami.

Jednak jest coś w Szkwalu. Jego wygląd i Gunblade z pewnością sprawiają, że zapada w pamięć z perspektywy projektowania, ale jest też coś, co można powiedzieć o tym, jak możemy obserwować, jak Squall rozwija się w Final Fantasy 8 w sposób, w jaki niewielu bohaterów franczyzy rozwija się w trakcie własnych przygód. Squall to zaskakująco ugruntowane serce gry Final Fantasy, które osiąga najwyższy poziom w historii.

Czytaj także  Dying Light 2: Jak odblokować i grać w trybie współpracy

  Plemię Zidane'a (Final Fantasy 9)

13. Plemię Zidane (Final Fantasy 9)

Zawsze będę miał słabość do bardziej ponurych bohaterów Final Fantasy 7 i 8, ale jak wielu fanów w tamtym czasie, byłem bardziej niż gotowy na powrót Final Fantasy 9 do średniowiecznej fantazji, a także jej powrót do nieco bardziej optymistycznej przewagi postacie.

Zidane jest fantastycznym przykładem bardziej beztroskiego bohatera Final Fantasy, ale nie jest on tylko powrotem do prostszych czasów. W zaskakująco głębokiej historii Zidane’a jest mnóstwo ciemności, co sprawia, że ​​jego próby stania się lepszą osobą i lepszym przywódcą (a także jego naleganie na cieszenie się życiem, kiedy tylko jest to możliwe) są o wiele bardziej interesujące.

Cidolfus Orlandeau (Final Fantasy Tactics)

12. Cidolfus Orlandeau (Final Fantasy Tactics)

Jakaś wersja Cida musiała znaleźć się na tej liście, ale który Cid jest najlepszy z nich wszystkich? Cóż, z pewnością można argumentować za Cid z Final Fantasy 7, Cid z Final Fantasy 14 i Cid z Final Fantasy 9, ale mój głos na najlepszego Cida idzie w nieco poza pudełkową wersję tej powracającej postaci.

To wystarczająco interesujące, że Cidolfus Orlandeau z Final Fantasy Tactics jest wojownikiem, gdy tak wiele innych wersji Cida jest inżynierami, mentorami, a nawet przywódcami politycznymi, ale to, co wyróżnia Orlandeau, to to, jak potężny jest. Jest to jedna z najsilniejszych postaci w Final Fantasy Tactics, zarówno pod względem wiedzy, jak i umiejętności w grze. Właściwie, jego niesamowita moc wydaje się dziwnym rodzajem hołdu dla całej „linii” Cidów.

Zack Fair (Final Fantasy 7)

11. Zack Fair (Final Fantasy 7)

Może się wydawać, że popularność Zacka Faira zaczęła rosnąć dopiero w ostatnich latach, ale prawda jest taka, że ​​wielu fanów Final Fantasy 7 zawsze kochało Zacka i po prostu nie było w stanie właściwie podzielić się swoją miłością do tej wcześniej mało znaczącej postaci przed era nowoczesnego internetu.

Zanim Zack Fair w końcu zagrał główną rolę we własnej grze (w dużej mierze niedoceniany tytuł na PSP, Crisis Core: Final Fantasy VII), podbił serca milionów swoim optymizmem, przyjaznym charakterem i niezachwianą wiarą, że może walczyć o świat lepsze miejsce. Pod wieloma względami jest tym, o czym myślimy, gdy myślimy o bohaterach.

Czytaj także  Half-Life: Pochodzenie i powrót G-Mana

Celes Chere (Final Fantasy 6)

10. Celes Chere (Final Fantasy 6)

Final Fantasy 6 z pewnością nie brakuje niezapomnianych bohaterów (lub złoczyńców), co naprawdę sprawia, że ​​​​o wiele bardziej imponujące jest to, że Celes Chere prawdopodobnie stała się nieoficjalną liderem gry przez te wszystkie lata.

Celes początkowo jawi się jako zdystansowany wrogi generał, który pomaga drużynie gracza tylko dlatego, że tymczasowo są zjednoczeni przeciwko wspólnemu zagrożeniu. Zanim jednak dotrzemy do legendarnej sceny operowej tej gry, rozumiemy, kim naprawdę jest Celes, a nawet zaczynamy sympatyzować z tym, co wcześniej uważaliśmy za jej największe wady. Celes był jedną z pierwszych postaci z Final Fantasy, która właściwie pokazała potencjał fabularny tej serii i gier.

Błyskawica / Claire Farron (Final Fantasy 13)

9. Błyskawica (Final Fantasy 13)

Final Fantasy 13 naprawdę zasługuje na wiele krytyki, którą regularnie otrzymuje, ale zawsze szkoda, że ​​dzielące (często negatywne) dziedzictwo gry oznacza, że ​​Lightning czasami odmawia się statusu, na który tak słusznie zasługuje.

Historia Lightninga nie jest najbardziej skomplikowana w historii Final Fantasy, ale w rzeczywistości okazuje się, że jest to jedna z najsilniejszych cech postaci. Lightning jest przede wszystkim zainteresowana ochroną swojej siostry, co okazuje się być motywacją, której potrzebuje, aby wyruszyć w epicką podróż, a także motywacją, której potrzebujemy, aby współczuć niesamowitym rzeczom, które robi po drodze. Błyskawica jest nieustraszona, silna, zdeterminowana i wielu z nas lubi myśleć, że staniemy się w jej sytuacji.

Balthier (Final Fantasy 12)

8. Balthier (Final Fantasy 12)

Z pewnością łatwo jest zrozumieć, dlaczego tak wielu fanów Final Fantasy przez lata porównywało Balthiera do Hana Solo. Balthier jest w końcu sarkastycznym, ale uprzejmym podniebnym piratem, który zostaje wciągnięty w wojnę. Nie musisz łamać sobie mózgu, żeby zobaczyć podobieństwa.

Jednak to nie sprawia, że ​​Balthier jest mniej przekonującą postacią. Balthier wierzy, że jest prawdziwym protagonistą wspaniałej historii Final Fantasy 12, z którą szczerze trudno się spierać, biorąc pod uwagę, że jest on najbardziej konsekwentnie fascynującą postacią w grze i jedną z najbardziej rozrywkowych postaci w historii tej serii .

Tifa Lockhart (Final Fantasy 7)

7. Tifa Lockhart (Final Fantasy 7)

Co takiego jest w Tifie, że jest jedną z najpopularniejszych postaci w historii Final Fantasy? Czy to jej ciepło? Czy to jej zdolności bojowe? Czy to jest sposób, w jaki jest w stanie tak łatwo zmieniać się między liderem a kibicem w zależności od tego, czego wymaga sytuacja?

Czytaj także  Jak najbardziej kultowe ulepszenie Super Mario zostało zainspirowane magicznymi grzybami

Odpowiedź brzmi tak.” Tifa jest zdolna w sposób, w jaki czasami muszą być najlepsze postacie z gier wideo, ale nadal jest bezbronna, skonfliktowana, a czasem przestraszona w taki sposób, w jaki każdy z nas byłby w jej sytuacji. Jest naprawdę wszechstronną postacią, która jest więcej niż warta swojego statusu ulubieńca fanów.

Auron (Final Fantasy 10)

6. Auron (Final Fantasy 10)

Z pozoru Auron jest wszystkim, czego można się spodziewać po „fajnej” postaci z Final Fantasy. Dzięki swojemu gigantycznemu mieczowi, samurajskim filozofiom i tajemniczym wibracjom można nawet argumentować, że Auron reprezentuje niektóre z „tropów”, które czasami kojarzymy z najbardziej znanymi wojownikami tej serii.

Jednak Auron jest kimś więcej niż (wprawdzie niezłym) wojownikiem, którym wydaje się być na początku. Gdy poznajemy historię Aurona, dowiadujemy się również więcej o uniwersum Final Fantasy X i cudownie dziwnej i zaskakująco skomplikowanej fabule tej gry. Auron jest bez wątpienia fajny, ale to słodkie i smutne szczegóły jego historii wywyższają go ponad jakąś godną uwagi konkurencję.

Walka o chmury (Final Fantasy 7)

5. Walka o chmury (Final Fantasy 7)

Czasami trudno jest spojrzeć na Cloud i nie zobaczyć kolekcji tego, co teraz uważamy za frazesy zarówno dla bohaterów Final Fantasy, jak i postaci JRPG. Nawet jeśli chcesz odsunąć na bok fakt, że Cloud pomógł wprowadzić (lub przynajmniej prawdopodobnie udoskonalił) niektóre z tych frazesów, nadal możesz przedstawić przekonujący argument na rzecz doskonałego statusu postaci wszechczasów na podstawie niektórych jego cech, które są nie mówi się o nich tak często, jak powinno.

Cloud jest postacią o wiele głębszą i bardziej tajemniczą, niż często mu się przypisuje. Biorąc pod uwagę, że dowiadujemy się o nim więcej, gdy dowiadujemy się więcej o fabule, świecie i emocjonalnych stawkach Final Fantasy 7, jest on również jednym z najlepszych (choć początkowo mniej oczywistych) zastępców graczy w historii gier RPG.

Sefirot (Final Fantasy 7)

4. Sefirot (Final Fantasy 7)

Podobnie jak wiele innych wspaniałych postaci z Final Fantasy, możesz argumentować za „najlepszymi” referencjami Sephirotha na podstawie samego jego projektu. Każda postać, która wygląda tak fajnie i ma motyw…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *