15 najlepszych rankingów Nintendo Franchising

Zawiera 15 najlepszych rankingów Nintendo Franchising

To jedne z najlepszych serii w historii gier wideo, ale która seria Nintendo jest najlepsza z nich wszystkich?

Zdjęcie: Nintendo

Super fani Sony i Microsoftu będą mieli trudności z przyznaniem się do tego, ale Nintendo stworzyło najbardziej niesamowity katalog nieruchomości w historii gier. Mogą być wyśmiewani z powodu powolnego czasu rozwoju i od czasu do czasu powtarzających się wpisów w swoich największych franczyzach, ale ludzie po prostu nie mogą się nacieszyć tym uczuciem, które odczuwają, gdy ponownie odkrywają Mario skaczącego na Goombasie lub Kirby przekształcającego się w jego nemezis.

Mając do zbadania prawie cztery dekady tworzenia gier, trudno jest uszeregować absolutnie najlepsze franczyzy ze znaczącej historii Nintendo, ale właśnie to zamierzamy zrobić. Aby wyjaśnić wszelkie zamieszanie, nie jest to lista najlepszych postaci w historii Nintendo, więc możesz zobaczyć Mario w wielu pozycjach w tej hierarchii (zanurzył rękawiczki we wszystkim). Nie jest to również ranking poszczególnych gier Nintendo, chociaż ogólna jakość poszczególnych gier w ramach tych serii w oczywisty sposób wpłynęła na ich ranking.

Od lisów science fiction i różowych puffów po awanturników z maskotkami i kieszonkowe potwory — oto 15 najlepszych serii Nintendo:

Mario Party Nintendo Franchise

15. Impreza Mario

Gry planszowe czasami zmagały się z powszechnym przekonaniem, że są przestarzałą formą rozrywki. Ludzie (czasami fałszywie) wierzą, że dzieci nie mają wystarczającej koncentracji uwagi wymaganej, aby siedzieć spokojnie i cieszyć się nimi dłużej niż kilka minut, a dorośli czasami męczą się próbowaniem zebrania wystarczającej liczby osób, aby zagrać. Oczywiście przed Mario Party mało kto zdawał sobie sprawę, jak silny może być związek między grami wideo a grami planszowymi.

Od ponad dwóch dekad Mario Party zachwyca rodziny (i doprowadza je do szaleństwa) swoimi dzikimi hidżinami, kreatywnymi minigrami i dziwacznymi projektami plansz, związanymi z Grzybowym Królestwem i jego kolorowymi mieszkańcami. Niektóre wpisy są oczywiście bardziej zapadające w pamięć niż inne (Mario Party 2 jest dyskusyjnym punktem kulminacyjnym serii), ale wszystkie mają ten sam cel: zachęcanie do osobistej gry wieloosobowej z osobami, na których Ci zależy.

Franczyzy Nintendo F-Zero

14. F-Zero

Zanim stał się znany jako podstawa Super Smash Bros., Kapitan Falcon i jego kultowy kierowca wyścigowy Blue Falcon prowadzili franczyzę, którą wielu fanów wyścigów wciąż nazywa jedną z najbardziej intensywnych w historii. Seria łączy mocną rozgrywkę z rewolucyjną charakterystyką i budowaniem świata w gatunku, który zazwyczaj nie jest znany z żadnej z tych cech.

Czytaj także  Najlepsze bronie Cyberpunk 2077 i gdzie je znaleźć

Niestety, trudno mówić o F-Zero bez ostatecznego odniesienia się do faktu, że jest to w większości nieistniejący relikt z przeszłości Nintendo. Od czasu uznanego przez krytyków F-Zero GX dla Gamecube w 2003 roku nie było jeszcze żadnej serii, ale ogień, jaki fani mają dla unikalnych futurystycznych środowisk tej serii, oszałamiającej prędkości i historii wyścigów, wciąż płonie w 2021 roku.

Franczyzy Nintendo WarioWare

13. WarioWare

W grach czasami bardzo brakuje humoru, zwłaszcza w czasach, gdy tak wiele brutalnych i filmowych serii przyciąga uwagę mas. Na szczęście Wario zawsze miał dość żartów, złośliwych komentarzy i prymitywnych towarzyszy, aby nadrobić brak humoru na rynku gier. Oczywiście WarioWare to znacznie więcej niż kilka śmiechów i pięciosekundowe mikrogry, które składają się na podstawową rozgrywkę serii.

Seria była pionierem w kreatywnym budowaniu postaci, funkcjonalności dla wielu graczy i innowacyjnym projektowaniu gier od 2003 roku. Aż do Wii U publiczność mogła oczekiwać, że Wario, Jimmy T, Mona i Dr. Crygor zaprezentują technologiczny potencjał nowego Nintendo konsola. Wszyscy znów będziemy traktowani do tego szaleństwa, gdy WarioWare: Get It Together! premiera 10 września dla Switcha.

Star Fox Franczyza Nintendo

12. Gwiazda Lisa

Trudno jest naśladować mieszankę sci-fi/fantasy Gwiezdnych Wojen z antropomorficznymi zwierzętami i nie sprawiać, by całość wydawała się banalna, ale Shigeru Miyamoto wyciągnął to, tworząc franczyzę Star Fox na początku lat 90. XX wieku. Fox McCloud i jego banda pilotów wprowadzili do uniwersum Nintendo strzelanie na szynach, a rozgrywka w pierwszych dwóch (oficjalnie wydanych) tytułach z tej serii była trudna do pokonania w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Ta seria krótko próbowała zbadać rozgrywkę akcji z perspektywy trzeciej osoby w Star Fox Adventure i Star Fox Assault, ale seria niestety spadła w otchłań w 2010 roku. Pomimo tych ostatnich niedociągnięć, futrzani przyjaciele, którzy latają w kosmosie, zawsze będą zajmować specjalne miejsce w sercach graczy Nintendo, dopóki ludzie będą mieli dostęp do SNES i Nintendo 64. Zrób beczkę!

Seria Nintendo Pikmin

11. Pikmina

Seria Pikmin to jedno z najodważniejszych przedsięwzięć Nintendo. Zasadniczo jest to misz-masz gatunków, który ostatecznie wydaje się być grą strategiczną/przygodową/platformową/łamigłówką/zbieraj thon. Wbrew wszelkim przeciwnościom, seria dość dobrze łączy wszystkie te unikalne elementy, a nawet dodaje zaskakującą ilość emocjonalnego bagażu do równania. Nie ma nic lepszego niż horror oglądania niklowego Kapitana Olimara i jego wytrzymałych żołnierzy Pikmin, którzy w ciągu sekundy zostają zdmuchnięci przez Czerwonego Bulborba (drgawki).

Czytaj także  Legion samobójców Kill the Justice League: Evil Superman najlepsza gra wideo Superman?

Seria ma tylko cztery prawdziwe wpisy (trzy na konsolach, jeden na urządzeniu przenośnym), ale to po prostu sprawia, że ​​wszyscy są głodni więcej. Trzeci tytuł został również ponownie wydany na Switcha w 2020 roku, a od 2015 roku krążą plotki o czwartym wpisie na konsole. Miejmy nadzieję, że ten sequel wkrótce stanie się rzeczywistością, ponieważ niewiele gier w kanonie Big N oferuje tak wiele. różnorodność.

Donkey Kong Franczyza Nintendo

10. Osioł Kong

Ta franczyza zasadniczo dała początek całemu imperium Nintendo, jakie znamy dzisiaj. W końcu oryginalna gra zręcznościowa Donkey Kong dała Nintendo środki finansowe potrzebne do robienia jeszcze większych i lepszych rzeczy. Co więcej, DK stał się charyzmatyczną ulubioną postacią fanów na własną rękę, która była poważnie lekceważona i zapomniana w ostatnich latach.

Zawsze w cieniu platformówek Mario, a nawet od czasu do czasu zdegradowana do żywienia sportów i gier towarzyskich, seria Donkey Kong wciąż zawiera jedne z najlepszych gier w historii Nintendo. Donkey Kong Country i jego sequele na SNES zrewolucjonizowały 2,5-wymiarową grafikę, Donkey Kong 64 był szczytowym doświadczeniem 3D na Nintendo 64, a Donkey Konga zmusił miliony rodziców do zakupu plastikowych bębnów bongo do swoich salonów. Szkoda, że ​​zeszłego lata nie dostaliśmy nic dobrego na 40. rocznicę tej serii.

Kirby Nintendo Franchise

9. Kirby

„Super Tuff Pink Puff” i jego duża biblioteka gier mają ogromną rzeszę fanów, głównie dlatego, że mogą twierdzić, że są najlepszą reprezentacją tego, czym powinna być gra: bezkompromisowa zabawa. Radosny wygląd zewnętrzny Kirby’ego łączy się z dzikim wnętrzem, aby stworzyć idealną równowagę milutkiego twardziela. Jego charakterystyczna mechanika (zdobywanie umiejętności wrogów w locie) była rewolucyjna w latach 90., choć trzeba przyznać, że przez trzy dekady stała się nieco przestarzała.

Nintendo wydawało się w końcu zdać sobie sprawę, że seria staje się coraz bardziej powtarzalna i od tego czasu próbowała urozmaicić rzeczy wpisami takimi jak Kirby’s Epic Yarn z 2010 roku (artystyczna alternatywa dla typowej platformówki z serii) oraz kilkoma grami w stylu bijatyki (np. Kirby Fighters Deluxe i Wojownicy Kirby’ego 2). Bez względu na gatunek, ta seria pozostaje jedną z najbardziej dostępnych nieruchomości w portfolio Nintendo.

Czytaj także  World of Warcraft Burning Crusade Classic: Ile czasu zajmuje osiągnięcie 70. poziomu?

Seria Nintendo Animal Crossing

8. Przejście przez zwierzęta

Nie ma mowy, by Nintendo mogło wiedzieć, że początkowo postrzegano ich jako ich spin w The Sims, który przerodzi się w takie zjawisko. Ten tytuł skutecznie wprowadził wiele charakterystycznych cech tej serii, które uwielbiają zarówno zwykli, jak i zagorzali fani, takie jak wewnętrzny zegar czasu rzeczywistego i możliwość interakcji ze zwierzętami wszelkiego rodzaju jako ciekawski wieśniak w mieście, w którym się znajdujesz. dostać się do pleśni i patrzeć, jak rośnie.

Niedawno Animal Crossing: New Horizons zademonstrowało zdolność gier do łączenia świata, nawet jeśli dzieli go tysiące kilometrów i niesamowite okoliczności. Pandemia koronawirusa zniszczyła życie, karierę i gospodarkę, ale 32 miliony kopii tego tytułu krążyły po planecie, a nawet zapewniły odrobinę beztroskiego zanurzenia się w niektóre bardzo mroczne dni. Naprawdę nie ma większego wyczynu, jaki może osiągnąć gra wideo.

Mario Kart Nintendo Franczyza

7. Mario Kart

Gatunek wyścigowy jest trudny do zrealizowania, ale wsadzanie Mario i wszystkich jego przyjaciół do kilku chybotliwych gokartów i pozwalanie przedmiotom latać było jednocześnie zabawne i irytujące od dziesięcioleci. Seria doskonale znalazła sposoby na ulepszanie i ulepszanie wypróbowanej i prawdziwej formuły w każdej nowej odsłonie, a Mario Kart 8 Deluxe może być po prostu idealną grą wyścigową.

Wszyscy wiemy, że Nintendo miało trudności z konkurowaniem z innymi głównymi graczami w branży, jeśli chodzi o grę online, ale Mario Kart 8 jest jednym z niewielu przykładów, jak Big N tworzy naprawdę wspaniałe wrażenia w tym dziale. Zrujnowanie czyjegoś poranka niebieską muszlą w połowie świata, tuż przed pójściem spać, jest czymś, czego nie da się powtórzyć w żadnej innej serii gier.

Fire Emblem Nintendo Franchise

6. Emblemat ognia

Na długo przed tym, jak Marth i Roy dołączyli do grona Super Smash Bros, seria Fire Emblem stała się szczytem twardych gier strategicznych w Japonii. Gdy seria strategii zaczęła przenikać do domów coraz większej liczby graczy, cały zachodni świat w końcu mógł doświadczyć genialnie zaprojektowanego rozwoju postaci, opowiadania historii i taktycznych plansz do gry…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *