15 najtrudniejszych walk z bossami w Elden Ring, rankingowe

Zawiera 15 najtrudniejszych walk z bossami w Elden Ring, rankingowych

Elden Ring jest wypełniony jednymi z najtrudniejszych bossów w historii FromSoftware, ale które walki z bossami są najtrudniejsze z nich wszystkich?

Zdjęcie: Bandai Namco

Poszedłem do Elden Ring, zastanawiając się, czy FromSoftware byłoby w stanie wypełnić tak ogromną grę z otwartym światem tego rodzaju trudnymi walkami z bossami, które (na swój sposób) zdefiniowały gry Soulsborne i wiele ich duchowych spin-offów . W końcu, przy tak wielu opcjach dostępnych dla graczy i tak wielu potencjalnym sposobom „zasmakowania” tych epickich spotkań, z pewnością bossowie Elden Ring ostatecznie okażą się odrobinę łatwiejsi niż niektórzy z najtrudniejszych bossów, jakich widzieliśmy w poprzednim studiu. Gry.

Cóż, jestem… och… powiedzmy „szczęśliwy”, że mogę ci powiedzieć, jak bardzo się myliłem. Podczas gdy Elden Ring oferuje zaskakująco hojną liczbę sposobów na pokonanie niektórych z najtrudniejszych bitew z bossami, sporo walk z bossami w tej grze można z łatwością uznać za jedne z najtrudniejszych walk z bossami, jakie kiedykolwiek stworzył FromSoftware.

Jeśli uważasz, że brzmi to jak bluźnierstwo, to dlatego, że nie próbowałeś pokonać absolutnie najtrudniejszych walk z bossami w Elden Ring ani kilkunastu innych potyczek w tej grze, które z łatwością mogłyby znaleźć się na tej liście.

Dorosły boss Bestii spadającej gwiazdy, Elden Ring

15. W pełni dojrzała bestia spadającej gwiazdy

Chociaż istnieje wiele walk z bossami, które mogłyby zmieścić się w tych niższych miejscach na tej liście, w pełni dorosła bestia spadającej gwiazdy ostatecznie uzyskała tu ukłon ze względu na agresywny styl ataku i silną obronę.

O ile nie grasz jako pewien typ maga, który może bezpiecznie jeździć po Torrent, powoli niszcząc tego bossa zaklęciami, szybko odkryjesz, że ta rzecz może nie tylko wytrzymać niewiarygodne obrażenia, ale może zamknąć luka na ciebie w sekundę. Jest bardzo niewiele sposobów na „bezpieczne” zaatakowanie tego bossa w zasięgu walki wręcz, a po kilku oknach ataku, które się otwierają, natychmiast następują potężne ataki, które są niezwykle trudne do uniknięcia.

Jest to rodzaj szefa, który pozornie jest napędzany przez twoją frustrację, co oznacza również, że jest to rodzaj szefa, który często staje się tym trudniejszy, im bardziej próbujesz (i nie udaje ci się) go pokonać.

Władca Smoków Placidusax, boss Pierścienia Eldena

14. Władca Smoków Placidusax

Ten tajny boss jest niezwykle łatwy do przeoczenia (musisz uzyskać dostęp do ukrytego obszaru, zanim boss będzie walczył z Malikethem, Czarnym Ostrzem i położy się w grobie, aby go dosięgnąć), co tak naprawdę oznacza, że ​​stosunkowo niewiele Gracze Elden Ring dostali szansę zmierzenia się z jednym z najtrudniejszych smoków w grze.

Czytaj także  Ready Player One: Kompletne jajko wielkanocne i przewodnik referencyjny

Fakt, że ten boss jest w stanie teleportować się i poruszać tak szybko po ogromnej arenie, na której z nim walczysz, jest z pewnością jednym z powodów, dla których ta walka jest tak frustrująca, ale to naprawdę potężne ataki w zwarciu tego smoka i niszczycielskie umiejętności obszarowe zapewniają, że będziesz rzadko mają chwilę na oddech. Kilka okien ataku, które oferuje ta rzecz, jest niezwykle łatwe do przeoczenia w chaosie wszystkiego, co się dzieje.

Chociaż istnieje spora szansa, że ​​uda ci się pokonać tego bossa, jeśli będziesz odpowiednio przygotowany na to, co nadejdzie (o tym za chwilę), ta walka z pewnością będzie koszmarem dla każdego, kto zmaga się ze spotkaniami ze smokami.

Walka z bossem Czarnego Ostrze Spokrewnionego z Elden Ring

13. Spokrewnieni z Czarnymi Ostrzemi

Podczas gdy większość graczy prawdopodobnie zbyt wcześnie napotka / spróbuje walczyć z tym bossem, ponieważ jego arena jest dostępna za pośrednictwem łatwo dostępnego portalu, nawet gracze Elden Ring w późnej fazie gry będą mieli trudności z pokonaniem tego absolutnego koszmaru.

Szczerze mówiąc, uważam, że Black Blade Kindred jest całkiem „tanim” szefem. Jego trafienia zadają absurdalne obrażenia (nawet w porównaniu z innymi bossami z późnej fazy gry), a jego pula zdrowia jest komicznie duża. Co gorsza, wykorzystuje nieco skomplikowany wzorzec ataku, którego przeczytanie i rozwiązanie zajmuje dużo czasu.

Ogromna inwestycja w wigor twojej postaci sprawi, że ta walka będzie nieco łatwiejsza, ale w tym starciu jest stosunkowo niewiele skrótów.

Walka z bossem Ognistego Giganta Elden Ring

12. Ognisty gigant

Czasami żartuję, że bardziej martwię się o bossów Soulsborne, którzy są bliżsi moim rozmiarom, niż tych, którzy są tak wielcy jak góry, ale Fire Giant jest bez wątpienia jednym z najtwardszych „gigantycznych” bossów, jakie FromSoftware kiedykolwiek stworzyło.

Podczas gdy będziesz polegał na klasycznej strategii trzymania się jak najbliżej stóp tego olbrzyma, aby uniknąć jego niesamowitego zasięgu, ten boss jest bardziej niż chętny do zniknięcia z drogi twoich ataków i zmuszenia cię do wejścia w niebezpieczeństwo strefa. Co gorsza, Ognisty Gigant regularnie przywołuje niebezpieczne płomienie, które nie tylko zamieniają dawne bezpieczne strefy w śmiertelne pułapki, ale jeszcze bardziej utrudniają zamknięcie luki, gdy zdecyduje się uciec przed niebezpieczeństwem.

Co więcej, ogromna pula zdrowia tego bossa i absurdalne odporności oznaczają, że prawdopodobnie zaczniesz się zastanawiać, czy rzeczywiście wyrządzasz mu jakieś znaczące obrażenia. To świetny przykład dobrze zaprojektowanego szefa, który wciąż jest twardy jak paznokcie.

Czytaj także  Divinity: Fallen Heroes zostało wstrzymane

Margott, Król Omen

11. Margott, Król Omen

Wcześniej rozmawialiśmy o tym, czy Margit jest zbyt twarda, ale trzeba powiedzieć, że walka z „prawdziwą formą” Margit pozostawi nostalgię za względną łatwością tego wczesnego spotkania.

Ta walka z bossem jest pod wieloma względami podobna do bitwy z Margit, ale ta wersja epickiego wroga jest znacznie silniejsza, znacznie szybsza, a teraz wykorzystuje niszczycielski atak AOE „świetlną strzałą” (a także kilka innych sztuczek AOE ), które sprawią, że będziesz ciągle szukał sposobów na przeżycie wystarczająco długo, aby dowiedzieć się, jak powinieneś unikać potężnych ataków Margott i podejść wystarczająco blisko, aby zadać jakiekolwiek realne obrażenia.

Margott jest absolutnie nieugiętym szefem, który sprawi, że niektórzy gracze będą się zastanawiać, czy wreszcie nadszedł czas na respekt.

Astel, walka z bossem Natural Born of the Void Elden Ring

10. Astel, urodzony z pustki

Cieszę się, że walka z tym bossem jest tak fajna, ale ponieważ byłoby do dupy ginąć przeciwko mniej interesującemu bossowi tyle razy, co ja przeciwko temu.

Astel jest w zasadzie smokiem Lovecrafta, który jest w stanie wytworzyć serię niszczycielskich magicznych ataków, których unikanie jest tak denerwujące, jak potężne. Jest to jeden z tych bossów, którzy mają unikalne sposoby na ukaranie cię zarówno na odległość, jak i za każdym razem, gdy jesteś w stanie się zbliżyć, co oznacza, że ​​istnieje stosunkowo niewiele sposobów podejścia do tej walki z bossem, które będą działać dla wszystkich.

To jest naprawdę klasyczny rodzaj opcjonalnego bossa Soulsborne, który tylko czeka, by ukarać graczy, którzy nagle czują się trochę zbyt pewni swoich umiejętności/kompilacji.

Godfrey, First Elden Lord/Horah Loux, walka z bossem Warrior Elden Ring

9. Godfrey, Pierwszy Elden Lord/Horah Loux, Wojownik

Ta walka była trochę trudna do sklasyfikowania, ponieważ uważam, że walka z Godfreyem jest trudna, ale uczciwa. To trudne spotkanie, ale większość ludzi będzie w stanie przejść do tego momentu w grze.

Kiedy jednak Godfrey przemienia się w Horaha Louxa, Wojownika, sprawy stają się dość śmieszne. Jakby nie było wystarczająco źle, że ten boss jest w stanie zabić jednym strzałem wszystkie, z wyjątkiem najtrudniejszych buildów, jest również w stanie stworzyć potężne ataki obszarowe, skakać na ciebie z dużych odległości, a nawet zadać przyzwoite obrażenia od mrozu, które może szybko zamienić się w Frostbite.

Czytaj także  New World Update 1.0.1 Informacje o aktualizacji: które błędy zostały naprawione?

To naprawdę świetny przykład szkoły projektowania walki z bossem „nawet nie widziałeś mojej ostatecznej formy”.

Komandor Niall Elden Ring walka z bossem

8. Dowódca Niall

Ten boss nie wygląda zbytnio, gdy go spotykasz po raz pierwszy, ale uwierz mi, kiedy mówię, że walka z dowódcą Niallem będzie przeszkodą w postępie dla ogromnej większości graczy w Elden Ring.

To zabawne, że komandor Niall czuje potrzebę wezwania dwóch bardzo trudnych asystentów, gdy tylko ta walka się rozpocznie, ponieważ sam jest wystarczająco twardy, aby zakwalifikować się jako jeden z najtrudniejszych bossów w grze bez ich pomocy. Jedyną rzeczą gorszą niż jego naturalnie wysoka siła ataku i absurdalna obrona jest fakt, że jego trudne do wykonania ataki często zadają ogromne obrażenia od mrozu i od błyskawic. Wygranie tej walki zajmuje bardzo dużo czasu, co oznacza, że ​​jest znacznie bardziej prawdopodobne, że popełnisz błędy w pewnym momencie bitwy, gdy się przeciąga.

Naprawdę nie mogę przesadzić, jak trudna jest ta walka. Jeśli nie masz mnóstwa zdrowia i świetnej zbroi, jest bardzo duża szansa, że ​​ta walka w końcu cię złamie.

Mohg, walka z bossem Lord of Blood Elden Ring

7. Mohg, Pan Krwi

Już słyszę, jak niektórzy fani Elden Ring twierdzą, że ta walka nie jest tak trudna i można ją dość łatwo „zserować”, ale ostrzegam teraz, że wszyscy oprócz kilku graczy będą się śmiać z tego, że są faktycznie spodziewałem się, że będę w stanie pokonać tego szefa.

Okazuje się, że efekty Krwawienia są dość potężne w Elden Ring, co jest dobrą wiadomością dla każdego, kto pracuje z Krwawieniem, a złą dla każdego, kto próbuje pokonać tego bossa, który jest w stanie zadawać ogromne obrażenia od krwawienia w tak wielu sposoby. Ten boss ma dostęp do prawie nieuniknionej umiejętności, która natychmiast pozbawia cię większości zdrowia, a ta umiejętność nie jest nawet najgorszą częścią tej walki. Istnieje kilka przedmiotów, które możesz złapać, które sprawią, że ta walka z bossem będzie nieco łatwiejsza, ale używanie ich jest jak poleganie na opatrunkach w celu leczenia odciętej kończyny.

Właściwie uwielbiam sposób, w jaki ta walka jest zbudowana wokół tak specyficznej mechaniki, ale pomysł, aby kiedykolwiek spróbować walczyć z tym bossem, napawa mnie przerażeniem.

Walki z bossami Starscourge Radahn Elden Ring

6. Gwiezdna Plaga Radahn

Miałem prawie tak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *