25 najlepszych zadań z Elder Scrolls

Zawiera 25 najlepszych zadań z Elder Scrolls

Epickie kace, tajemnice morderstw, mistrzowie lochów i wioski Lovecrafta. Oto najlepsze zadania w historii Elder Scrolls.

Wiele z najlepszych zadań RPG w grach należy do serii Elder Scrolls. Tak, kochamy Fallouta, Knights of the Old Republic, Wiedźmina i wiele innych pozycji z tego gatunku, ale zadania w grach z serii Elder Scrolls mają w sobie coś wyjątkowego.

Dawno temu zespół kreatywny Bethesdy zdecydował, że nadszedł czas, aby porzucić wypróbowaną i prawdziwą naturę zadań RPG „idź tutaj, weź to, przynieś to” na rzecz możliwości otwartego świata, które oferują coś trochę… innego. Od tego czasu każda gra z serii Elder Scrolls zawiera co najmniej jedno zadanie, które jest tak w pełni zrealizowane i pomysłowe, że można by przysiąc, że cała gra została stworzona tylko po to, by przedstawiać tę jedną fabułę. Dzieje się tak, dopóki nie natrafisz na kolejną wielką misję i nie odkryjesz, że jest jeszcze lepsza.

Ale jakie są największe zadania z nich wszystkich? Jakie zadania sprawiły, że porzuciliśmy nieskończone przyjemności gry RPG z otwartym światem, aby skupić się na jednej niewiarygodnie fascynującej historii?

Najlepsze misje w historii Elder Scrolls muszą być więcej niż epickie, sprytne i niezapomniane. Muszą charakteryzować się nieopisaną doskonałością, która jedynie usprawiedliwia dziesiątki godzin spędzonych w tym wszechświecie.

Z całym szacunkiem dla Areny i Daggerfall, są to najlepsze zadania w historii Elders Scrolls.

25. Oczyszczenie – Zapomnienie

Lucien Lachance, Mówca Mrocznego Bractwa, ma do ciebie prośbę. Wygląda na to, że najwyżsi rangą członkowie Bractwa podejrzewają, że ktoś z zakonu jest szpiegiem. Ponieważ zostałeś zwerbowany po tym, jak się o tym dowiedzieli, nie podejrzewają cię. W rzeczywistości ufają, że wyeliminujesz wszystkich innych zabójców i usuniesz wszelkie szanse na sukces szpiega.

Szczerze mówiąc, całą tę listę można by wypełnić misjami Mrocznego Bractwa z Obliviona. Ten wyróżnia się jednak nie tylko dlatego, że pozwala wyeliminować ludzi, dla których pracowałeś do tej pory, ale dlatego, że oferuje tak wiele sposobów na zabicie członków Bractwa w oparciu o to, jak zbudowałeś swoją charakter do tego momentu.

Wymachuj pięściami, używaj zatrutych jabłek, przyzywaj mroczne stworzenia, zabijaj wszystkich jeden po drugim – ta misja oddaje różnorodność, która sprawia, że ​​najlepsze zadania Bractwa są tak wyjątkowe i stanowi szokujący punkt zwrotny w tej niesamowitej fabule.

Czytaj także  Jak najbardziej kultowe ulepszenie Super Mario zostało zainspirowane magicznymi grzybami

Najlepsze zadania z Elder Scrolls: Morrowind

24. Usuń głowy gildii złodziei/Zabij mistrza złodziei – Morrowind

Zadania w Morrowind nie są najlepszymi, jakie ma do zaoferowania seria Elder Scrolls, ale ta klasyczna gra RPG ma kilka ukrytych klejnotów. Niewiele jednak jest tak fascynujących, jak to, co dzieje się, gdy głowa Gildii Wojowników prosi cię o zabicie głów Gildii Złodziei.

To, co sprawia, że ​​​​ta misja jest tak niezapomniana, to fakt, że po otrzymaniu tego zadania można zostać członkiem Gildii Złodziei. Tak rzadko zdarza się, że gry Elder Scrolls faktycznie przedstawiają gildie jako pozostające w bezpośrednim konflikcie, nawet jeśli ma to sens. Takie konflikty znacznie wzbogacają świat gier i zmuszają graczy do podejmowania dramatycznych decyzji, które pomagają określić, kim są ich bohaterowie.

Ta misja – i różne sposoby, na jakie można do niej podejść w oparciu o twoje lojalność i preferencje – zdecydowanie powinna zostać ponownie zbadana w jakiejś formie w przyszłej grze Elder Scrolls.

Najlepsze misje z Elder Scrolls: Terror Ushnara – Shivering Isles

23. Terror Ushnara – Drżące wyspy

Ushnar gro-Shadborgob to ork z problemem. Panicznie boi się kotów, a żebrak Khajiitów o imieniu Bhisha nie przestaje go śledzić. Ushnar prosi, abyś zrobił wszystko, co konieczne, aby Bhisha odszedł. Jeśli chodzi o Bhishę… cóż, okazuje się, że Bhisha po prostu bardzo lubi psy, które Ushnar trzyma wokół siebie, aby odstraszyć koty.

Shivering Isles słynie z najbardziej kreatywnych zadań w historii Elder Scrolls, a ta pozornie prosta misja poboczna jest doskonałym przykładem głębi osobowości. Możesz łatwo „rozwiązać” ten problem, zabijając żebraka, ale poświęć trochę czasu na zbadanie tego dziwacznego scenariusza, a przekonasz się, że istnieje wiele kreatywnych sposobów, aby pomóc jednemu człowiekowi — lub żadnemu — osiągnąć upragniony cel.

Najlepsze zadania poboczne w Elder Scrolls intrygują cię swoim założeniem i zaskakują korzyścią. W tym sensie jest to tak dobre, jak drobne zadania poboczne.

Dalsza lektura: Praktyczny podgląd Elder Scrolls Blades

Najlepsze zadania z Elder Scrolls: Utracona niewinność — Skyrim

22. Utracona niewinność – Skyrim

Bardzo młody chłopak próbuje użyć Mrocznego Rytuału, aby skłonić Mroczne Bractwo do zabicia kogoś dla niego. To, co początkowo wydaje się dziecinnym nieporozumieniem natury rytuału, okazuje się czymś znacznie bardziej niepokojącym.

Czytaj także  Dying Light 2: Jak naprawiasz broń?

Utracona niewinność to prosta misja, jeśli chodzi o jej wymagania krok po kroku, ale jej błyskotliwość ma związek z subtelnymi moralnymi implikacjami twoich działań. Gdy zaczniesz śledztwo w sprawie rzekomo agresywnego szefa sierocińca i zdecydujesz, jak rozwiążesz problemy związane z tą misją, możesz zacząć kwestionować rolę Mrocznego Bractwa w tym świecie.

Czy jesteś sprawiedliwym zwiastunem śmierci, czy tylko mordercą, który od czasu do czasu natyka się na cel, który może być czymś gorszym?

Najlepsze zadania z Prastarych Zwojów: Świątynia Sheogoratha — Oblivion

21. Kapliczka Sheogoratha – Zapomnienie

Ofiaruj kłębek przędzy, kawałek sałaty i klejnot duszy posągowi Sheogoratha, Księcia Szaleństwa, a poprosi cię on o przekonanie małego miasteczka, że ​​apokaliptyczna przepowiednia się spełnia. Czemu? Ponieważ byłoby to niezłą zabawą, dlatego.

Sheogorath od dawna jest jedną z najlepszych części mitologii Elder Scrolls, a ta misja ugruntowała jego status jako źródła najbardziej zabawnych zadań w serii. Od gotowania kawałka rzadkiego sera, aby przyciągnąć rój szczurów, po opiekę nad lokalną populacją owiec, ta misja zmienia cię w przypadkowego zwiastuna czasów ostatecznych.

Tylko pamiętaj, aby zostać na ognisty finał.

20. Niespodziewana podróż – Zapomnienie

The Bloated Float Inn to statek zamieniony w hotel znajdujący się w Imperial Waterfront District. To zabawny, ale pozornie nieistotny fragment największego miasta w grze. Jeśli jednak zdecydujesz się zostać na noc na pokładzie statku, obudzisz się i okaże się, że Gospoda została porwana przez piratów.

Ta całkowicie nieoczekiwana konfiguracja jest wystarczająco zabawna, ale zaskakująca głębia tej misji czyni ją naprawdę świetną. Wybierz po prostu zamordowanie swoich porywaczy, a przegapisz fascynującą historię poboczną dotyczącą tego, kim są ci piraci i dlaczego zdecydowali się zabrać hotel na morze.

To jedyna misja, dzięki której nigdy więcej nie zaufasz spaniu w gospodzie Elder Scrolls.

Dalsza lektura: 5 faktów, które musisz wiedzieć o The Elder Scrolls VI

Najlepsze zadania z Elder Scrolls: Immunitet dyplomatyczny — Skyrim

19. Immunitet dyplomatyczny – Skyrim

Po dowiedzeniu się, że Thalmor może być odpowiedzialny za sprowadzenie smoków z powrotem do świata Skyrim, masz za zadanie zinfiltrować dom ambasadora Thalmoru w celu znalezienia obciążających dowodów. Normalnie takie zadanie byłoby niemożliwe, ale na szczęście dla ciebie ambasador organizuje duże przyjęcie, które może odwrócić jego uwagę na tyle długo, abyś wślizgnął się niezauważony…

Czytaj także  15 najtrudniejszych gier wszechczasów na PlayStation One

Chociaż ta misja jest świetna ze względu na samo skradanie się, jej główną atrakcją jest chwalebna sekcja, która wymaga przekonania gościa imprezy do rozproszenia uwagi. Opierając się na twojej postaci, twoich sojuszach i dotychczasowych ruchach w grze, jest całkiem możliwe, aby przekonać prawie każdego gościa do rozproszenia uwagi. Jednak inne zostaną zablokowane dla graczy, którzy nie spełniają określonych wymagań.

Cała misja jest dobrze wykonana, ale ta sekcja rozpraszania uwagi jest wręcz genialnym przykładem rozwiązywania problemów poprzez odgrywanie ról.

Najlepsze misje z Elder Scrolls: Ostateczny odpoczynek - Shivering Isles

18. Ostateczny odpoczynek – Drżące wyspy

Hirrus Clutumnus to niezwykle irytujący NPC, który przemierza sekcję Tygla w Nowym Sheoth. Zdecyduj się na konfrontację z nim, a on wyzna, że ​​chce umrzeć. Chce jednak, aby okoliczności jego śmierci były niespodzianką.

To zdecydowanie najlepszy przykład czarnego humoru w serii Elder Scrolls. Różne sposoby spełnienia prośby Clutumnusa są fantastyczne, ale prawdziwą gwiazdą tego serialu są różne żarty Clutumnusa na temat tego, jak bardzo pragnie umrzeć. Warto utrzymać go przy życiu tylko po to, by usłyszeć, jak lamentuje, że różne wydarzenia z głównego zadania Shivering Isles nie doprowadziły do ​​jego śmierci.

Aha, i epitafium na ostatecznym nagrobku Clutumnusa brzmi: „Hirrus Clutumnus nigdy nie czuł się tak, jakby pasował gdziekolwiek. Teraz całkiem nieźle mieści się w trumnie.

Najlepsze zadania z Elder Scrolls: Blood on the Ice – Skyrim

17. Krew na lodzie – Skyrim

Miasto Windhelm żyje w strachu przed seryjnym mordercą, któremu jak dotąd udało się uniknąć schwytania. Po odkryciu ostatniej ofiary zabójcy, mieszkańcy błagają cię o odkrycie, kto spośród nich popełnił te ohydne zbrodnie.

Chociaż łatwo jest żartobliwie nazwać to śledztwo próbą spin-offu CSI: Tamriel, w rzeczywistości okazuje się, że jest to jedno z najbardziej zaangażowanych zadań pobocznych w Skyrim. Zidentyfikowanie zabójcy będzie wymagało znacznie więcej niż tylko wykonania serii wcześniej przypisanych kroków. Rzeczywiście, jest całkiem możliwe, że gracze obwiniają niewłaściwego podejrzanego.

Najgorsze jest to, że ta misja może uświadomić ci skalę twoich błędów…

Dalsza lektura: Problemy Fallouta 76 zaczęły się od Fallouta 4

Najlepsze zadania z Elder Scrolls: A Brush with Death - Oblivion

16. Otarcie się o śmierć – Zapomnienie

Malarz w Cheydinhal odszedł…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *