Activision Blizzard mówi, że umowa Xbox to początek „bogatego Metaverse”

Aktualności Activision Blizzard mówi, że umowa Xbox to początek „bogatego Metaverse”

Bobby Kotick z Activision Blizzard mówi, że umowa z Xboksem to początek nowego „metaverse”, ale co to właściwie oznacza?

Zdjęcie: Activision Blizzard

Activision Blizzard toczy się obecnie śledztwo w związku z oskarżeniami o nękanie, dyskryminację i tworzenie wrogiego środowiska pracy. Więcej o śledztwie można przeczytać tutaj.

W oświadczeniu dotyczącym oszałamiającego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, kontrowersyjny dyrektor generalny Activision Blizzard, Bobby Kotick (który może odejść z firmy w wyniku tej transakcji) rzucił nieco światła na to, dlaczego Activision Blizzard zgodziło się na ten ogromny zakup i co oznacza to dla każdego, że idzie do przodu.

„Ponieważ inwestycje w przetwarzanie w chmurze, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, analizę danych oraz interfejs użytkownika i możliwości doświadczenia stają się coraz bardziej konkurencyjne, wierzymy, że to partnerstwo lepiej zrealizuje nasze ambicje” – powiedział Kotick w niedawnym e-mailu do pracowników Activision Blizzard, którzy prawdopodobnie nienawidzą jego. „Rozważając potencjalnych partnerów, wszystkie drogi ostatecznie prowadzą do firmy Microsoft. Podobnie jak my, od dawna tworzą gry. Microsoft rozprowadził już gry na setkach milionów komputerów i urządzeń komputerowych na świecie oraz dysponuje technologiami i innowacjami, które będą wspierać następną generację gier”.

Podczas gdy Kotick jest trochę niejasny, jeśli chodzi o szczegóły tego, co będzie dalej, jego decyzja o powołaniu się na przerażające słowo „metaverse” sprawiła, że ​​wiele osób spekuluje, że ta umowa dotyczy ostatecznie czegoś więcej niż gier.

„Facebook, Google, Tencent, NetEase, Amazon, Apple, Sony, Disney – i wiele innych – ma ambicje dotyczące własnych inicjatyw związanych z grami i metaverse”, mówi Kotick. „Ugruntowani i nowi konkurenci widzą szansę dla wirtualnych światów wypełnionych profesjonalnie tworzonymi treściami, treściami generowanymi przez użytkowników i bogatymi powiązaniami społecznościowymi. Nasz talent i nasze gry są ważnymi elementami budowy bogatego metaverse. Zawsze przyciągaliśmy najlepszych twórców gier i tworzyliśmy najlepsze gry, wykorzystując nadarzające się okazje z pasją, inspiracją, skupieniem i determinacją”.

Czytaj także  Resident Evil Village: wyjaśnienie megamycete, pleśni i pasożyta Cadou

Podczas gdy niedawny rebranding i restrukturyzacja Facebooka pod nową nazwą Meta Platforms, Inc. (i ich własne ambicje stworzenia czegoś w rodzaju wirtualnej sieci mediów społecznościowych) spowodowały ostatnio, że słowo „metaverse” pojawiło się w wielu rozmowach, samo słowo istnieje od jakiś czas.

Metawszechświat jest prawdopodobnie najłatwiejszy do zdefiniowania jako świat cyfrowy, który koncentruje się na interakcjach społecznych tych, którzy w nim uczestniczą/wirtualnie go zamieszkują. Sama fraza jest często przypisywana powieści Snow Crash z 1992 roku, ale widzieliśmy odmiany tej koncepcji we wszystkim, od Second Life z 2003 roku po Fortnite i Ready Player One. Większość wariantów Metaverse łączy idea, że ​​wszyscy będziemy podłączać się i udostępniać cyfrowe światy stworzone przez różne firmy i zamieszkane przez znajome właściwości, postacie chronione prawami autorskimi i innych użytkowników. To, co dokładnie będziesz robić w tym metaverse (i sposób, w jaki uzyskasz do niego dostęp) zwykle zmienia się w zależności od tego, kogo pytasz, ale z pewnością widzimy, że coraz więcej firm promuje ideę, że istnieje przyszłość koncepcji metaverse w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

Więc o tym mówi tutaj Kotick? Być może, ale możliwe jest również, że mówi o konsolidacji firm i pomyśle, że „metaverse” Activision Blizzard/Xbox to taki, w którym wszystkie właściwości powiązane z tą firmą mają ten sam kreatywny wszechświat (co prowadziłoby do możliwości crossover) . W tym sensie ten hipotetyczny „metaverse” Activision Blizzard/Xbox to taki, w którym Master Chief występuje w następnej grze Call of Duty lub skórka Crash Bandicoot pojawia się w World of Warcraft. Fraza ta może również odnosić się do idei fanów Activision Blizzard i graczy Xbox, którzy dzielą platformy, a także opcje komunikacji i wzajemnego postępu.

Co ważniejsze, oświadczenia Koticka mogły w ogóle nic nie znaczyć. Termin „metaverse” stał się coraz bardziej popularny w ciągu ostatniego roku, ale jest najbardziej popularny wśród marek próbujących przyciągnąć inwestorów, którzy są niejasno świadomi tej koncepcji jako czegoś, o czym, jak sądzą, wszyscy mówią. Innymi słowy, jest często używany przez ludzi, którzy tak naprawdę nie wiedzą, co to znaczy, ale chcą odwołać się do innych osób, które tak naprawdę nie wiedzą, co to znaczy. „Metaverse” w tym przypadku może być niczym więcej niż najnowszym dodatkiem do zwykłej serii modnych słów towarzyszących tego rodzaju transakcjom biznesowym.

Czytaj także  Dying Light 2: Jak złamać każdy bezpieczny kod

Ponownie warto również zauważyć, że Kotick prawdopodobnie nie pozostanie dyrektorem generalnym Activision Blizzard, gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, więc może mieć niewiele do powiedzenia na temat szczegółów tej umowy. To tylko wzmacnia pogląd, że jest to prawdopodobnie bliżej przynęty dla inwestorów niż pierwsze etapy jakiegoś ostatecznego planu.

Mimo to, biorąc pod uwagę wielkość tej umowy, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby plany Microsoftu wykraczały daleko poza potencjalne przyszłe wyłączności Xbox i ile zarabiają Call of Duty i Candy Crush. Co dokładnie z tego wszystkiego wynika, dopiero się okaże, ale nie zdziw się, jeśli wartość nazwy właściwości Activision Blizzard i potencjał crossover, jaki oferują te tytuły, stanie się dużą częścią tej umowy, biorąc pod uwagę to, co widzieliśmy w inne media w ostatnich latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *