Amazon Prime Video Watch Party: Jak oglądać Prime Video ze wszystkimi znajomymi


(Zdjęcie: © Przyszłość)

Chcesz urządzić własne przyjęcie Amazon Prime Video? Pandemia w pewnym sensie przygwoździła szpilkę do wieczoru filmowego: koniec z gromadzeniem się gangu, by dzielić się dreszczami najnowszego thrillera nad miską solonego popcornu. Ale usługi przesyłania strumieniowego szybko znalazły sposoby na odtworzenie wspólnych wrażeń z oglądania filmów.

Netflix ma Teleparty, Disney Plus ma Groupwatch, aw lipcu 2020 r. Amazon uruchomił Amazon Prime Video Watch Party (otwiera się w nowej karcie). Teraz, niezależnie od ograniczeń związanych z kwarantanną lub dystansem społecznym, możesz oglądać swoje ulubione Amazon Originals, filmy i seriale telewizyjne z ludźmi z całego kraju, wymieniając się szokiem, złośliwymi komentarzami i zdumieniem za pośrednictwem czatu.

  • Czytaj więcej: nasz przewodnik po najlepszych usługach transmisji telewizyjnej

Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime Video — bezpłatna wersja próbna (otwiera się w nowej karcie)Wyświetl ofertę (otwiera się w nowej karcie)w Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime — miesięcznie (otwiera się w nowej karcie)14,99 USD/miesiąc (otwiera się w nowej karcie)Wyświetl ofertę (otwiera się w nowej karcie)w Amazon (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime — roczny (otwiera się w nowej karcie)139 USD rocznie (otwiera się w nowej karcie)Wyświetl ofertę (otwiera się w nowej karcie)w Amazon (otwiera się w nowej karcie)

Czym jest Amazon Prime Video Party?

Zacznijmy od tego, że to świetny sposób na zapewnienie dobrej zabawy filmowej. Subskrypcja Amazon Prime Video (otwiera się w nowej karcie) pozwoli Ci zaprosić do 100 osób na imprezę oglądania bez dodatkowych kosztów. Istnieją tysiące tytułów Prime Video do obejrzenia razem, od najnowszych wydań po znane ulubione filmy i programy telewizyjne. Aby jednak dołączyć, uczestnicy muszą być członkami Amazon Prime; chyba że oglądasz kupiony lub wypożyczony tytuł, w którym to przypadku wszyscy uczestnicy muszą go kupić.

Czytaj także  Microsoft Teams online a komputer stacjonarny: jaka jest różnica?

Po przesłaniu linku umożliwiającego wejście na imprezę oglądania, widzowie mogą rozmawiać przez pole tekstowe, gdy film jest odtwarzany w czasie rzeczywistym, przekazując swoje reakcje „LOL” i wbudowane emotikony „OMG”. Odtwarzanie jest kontrolowane przez gospodarza, więc będą wstrzymywać, przewijać do tyłu, przewijać do przodu i naciskać przycisk odtwarzania dla wszystkich (co może uczynić z nich potencjalnych tyranów przerw w toalecie). Ale przynajmniej ustawienia dźwięku i napisów można dostosować indywidualnie.

Chociaż gospodarz może utworzyć imprezę obserwacyjną z innego kraju, będzie musiał zalogować się przy użyciu swojego domowego konta Amazon, np. Amazon.com dla członka ze Stanów Zjednoczonych. Tymczasem tylko ci, którzy subskrybują ten sam region Amazon co host, będą mogli dołączyć.

Jak korzystać z funkcji Amazon Prime Video Party

Najtrudniej jest uzgodnić, co oglądać. Nie ma żadnych wtyczek do zainstalowania, więc to naprawdę proste:

  1. Wybierz film lub odcinek programu telewizyjnego, który chcesz obejrzeć, a następnie kliknij ikonę Watch Party
  2. Wprowadź nazwę lub alias, którego chcesz używać podczas czatu, a następnie wybierz opcję Utwórz wspólne oglądanie
  3. Zaproś swoich znajomych. Udostępnij link przez e-mail, FB lub Twitter (lub skopiuj do aplikacji innej firmy)
  4. Zacznij oglądać i rozmawiać! Prowadzący będzie odpowiedzialny za odtwarzanie i wstrzymywanie filmu

Chociaż możesz uzyskać Amazon Prime Video na Roku, a także oglądać Amazon Prime Video na Chromecaście i innych urządzeniach, w tej chwili Watch Party jest tylko kompatybilne z przeglądarkami internetowymi (z wyjątkiem Safari), więc urządzenia do strumieniowego przesyłania multimediów, konsole do gier, telewizory Smart TV itp. nie są obsługiwane.

Wideo Amazon Prime

(Źródło zdjęcia: Amazon) (otwiera się w nowej karcie)

Co mogę oglądać z Amazon Prime Video Party?

Amazon Prime Video ma prawie 13 000 tytułów, a jeśli ma na sobie logo Prime lub jest dostępny do wypożyczenia lub kupienia, możesz stworzyć Amazon Prime Video Party i zorganizować wirtualne spotkanie.

Czytaj także  Jak skorzystać z oferty aktualizacji Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PS5

Jeśli chcesz ponownie odwiedzić starsze filmy z bliskimi lub podzielić się emocjami związanymi z zupełnie nowymi wydaniami, wszystko jest tutaj. Jest mnóstwo treści innych firm: nostalgiczne klasyki Dazed and Confused i The Monster Squad, niezależne hity The Last Black Man in San Francisco i High Life oraz wysokopropanowe hity, takie jak Rambo i Marvel’s Studios The Avengers.

Jest też genialna kolekcja Amazon Originals, w tym nagrodzona Złotym Globem komedia, możesz obejrzeć film Borata, porywający dramat o superbohaterach The Boys, Fleabag, Hunters i antologię Small Axe Steve’a McQueena. A jeśli nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz, istnieje duży wybór tytułów do wypożyczenia, w tym obecnie Zootopia, Spider Man: Far From Home i Tenet.

Treści, dla których nie możesz utworzyć imprezy wspólnego oglądania? Kanały Amazon, programy na żywo i telewizja IMDB.

  • Dowiedz się więcej o kosztach subskrypcji Amazon Prime Video
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej usłudze przesyłania strumieniowego Disney Plus
  • Oglądaj dobrą telewizję — najlepsze programy telewizyjne Amazon Prime Video

Zobacz więcej artykułów instruktażowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *