Analiza zwiastuna Luke’a Cage’a: czego się nauczyliśmy

Zawiera analizę zwiastuna Luke’a Cage’a: Czego się nauczyliśmy

Przyjrzeliśmy się bliżej zwiastunowi Marvel’s Luke Cage, szukając fragmentów historii Marvel Comics i wskazówek na temat przyszłości serialu!

Po tym fajnym zwiastunie SDCC seria Marvel’s Luke Cage Netflix w końcu zaprezentowała pełnometrażowy zwiastun, aby dać wszystkim lepsze wyobrażenie o tym, co nas czeka, gdy nadejdzie we wrześniu.

Oto on, jeśli jeszcze go nie widzieliście:

https://www.youtube.com/watch?v=ytkjQvSk2VA

Pamiętaj, że nie zamierzam opisywać w kolejności ani klatka po klatce rzeczy, które widzisz. Dzieje się to głównie w dowolnej kolejności, która ma dla mnie sens.

Ponadto piosenka, która pojawia się mniej więcej w pierwszej połowie tego zwiastuna, to „Walk on By” z albumu Hot Buttered Soul Isaaca Hayesa. Szczerze mówiąc, nie ma lepszego albumu, przy którym można spędzić resztę dnia.

Dobra. Muszę to zaznaczyć. Chociaż spotkaliśmy już Luke’a Cage’a Mike’a Coltera w Jessice Jones i tym wcześniejszym zwiastunie, za każdym razem, gdy twoje pierwsze ujęcie superbohatera w czymś dotyczy samochodu, nie może nie wspomnieć o pierwszym pojawieniu się Supermana w Action Comics # 1 w 1938 roku .

Proszę, spójrz… to nie do końca to samo, ale to dobry sposób na ustalenie, że twój bohater jest silniejszy niż ktokolwiek inny i nie można go zranić.

Rozważcie to teraz, moc niezniszczalnej skóry Luke’a Cage’a i absurdalna siła fizyczna to w zasadzie wszystko, co Superman miał dla niego również w 1938 roku. Najwcześniejsze opowieści o Supermanie przedstawiały go jako bohatera, któremu zależy na ochronie zwykłych ludzi przed przestępcami niskiego szczebla i skorumpowanymi urzędnikami. Nie był facetem z „sąsiedztwa” jak Luke Cage, ale był orędownikiem ludzi.

To całe „masz moje słowo, mam cię” jest w zasadzie fajniejszą wersją czegoś poważnego, co powiedziałby Superman. W każdym razie jestem wielkim fanem wczesnych, Golden Age Superman, i jest całkiem możliwe, że te podobieństwa są przypadkowe, zwłaszcza że Luke zawsze był przede wszystkim zainteresowany sprawami lokalnymi. Myślę, że jest super, niezależnie od tego.

Czytaj także  Alternatywna okładka: Hulk kontra Wolverine

Historia pochodzenia

Tak więc rzeczywiste pochodzenie Luke’a Cage’a pozostaje dość tajemnicze, odkąd poznaliśmy go w Jessice Jones. Czy ten program powiąże jego pochodzenie z tymi okropnymi eksperymentami, które stworzyły Killgrave’a? Czy rozwiąże zagadkę IGH?

Ale oto same podstawy. Luke Cage był kiedyś znany jako Carl Lucas i biegał w niewłaściwym towarzystwie. Po wkurzeniu wspomnianego niewłaściwego tłumu trafia do więzienia, gdzie jest poddawany eksperymentom. Teraz, czy ta scena…

… to retrospekcja z czasów Luke’a „Carl Lucas” jest niejasna. Jego historia pochodzenia nie jest powiązana z Cornellem Stokesem, ale ze względów praktycznych może tak być. W każdym razie…

Jest coś w superbohaterach wychodzących praktycznie nagich z kąpieli chemicznej w nakryciu głowy i innych technologiach, co przywodzi mi na myśl biednego Logana z programu Weapon X. Oczywiście laboratoryjne pochodzenie Luke’a Cage’a poprzedza wszystko, co powiedziano o Wolverine (który musiał czekać 20 lat, aby uzyskać odpowiednią historię pochodzenia).

Ale też to nakrycie głowy i te bransoletki wyglądają, no cóż…

Oto inna możliwość: komiksy mówiły, że była to jedna z wielu prób powielenia serum superżołnierza, które zmieniło Steve’a Rogersa w Kapitana Amerykę. Chociaż te programy Netflix są bardzo dobre, jeśli chodzi o to, by nie angażować się zbytnio w zawiłości ciągłości filmu, byłby to dobry, wygodny sposób na połączenie tych rzeczy.

Naukowiec, którego pokrótce widzimy, może, ale nie musi, być dr Noah Burnstein, kierownikiem wspomnianych eksperymentów.

Jest jeszcze jeden związek z jego pochodzeniem…

Luke czyta „Little Green” Waltera Mosleya o twardym detektywie Ezekielu „Easy” Rawlinsie. Interesujące w Little Green i tym, jak wiąże się to z pochodzeniem Luke’a, jest to, że w poprzedniej książce z tej serii Rawlins przeżył wypadek samochodowy i zapadł w śpiączkę. To w Little Green „wraca do życia”, podobnie jak Luke porzuca swoje poprzednie życie jako członek gangu, aby zostać „bohaterem do wynajęcia”.

Czytaj także  Harley Quinn niszczy DC Continuity w wydaniu rocznicowym

Złoczyńcy

Oto Cornell „Cottonmouth” Stokes, a ten obraz sprawia, że ​​wygląda całkiem jak gadzi i wąż. Cottonmouth po raz pierwszy pojawił się w Power Man # 18 w 1974 roku i jest jednym z najbardziej znanych wrogów Luke’a Cage’a.

Ten portret Biggiego jest oparty na okładce magazynu Rolling Stone z 20 grudnia 1993 roku. Zdjęcie wykonał Barron Claiborne.

A oto Cornell spędzający czas z Mariah Dillard z Alfre Woodward, znaną fanom Marvel Comics jako Czarna Mariah. Jak wielu złoczyńców Luke’a Cage’a, handluje narkotykami.

Więc Shades to postać z historią publikacji tak długą jak Luke, sięgającą aż do Hero For Hire # 1 w 1972 roku. Coś mi mówi, że nie zdążą dać mu laserowych okularów przeciwsłonecznych, które zakończyła postać jednak dostać się do komiksów. To chyba najlepsze.

Mglisty Rycerz

Oto Simone Missick jako Misty Knight, postać, która kręci się po uniwersum Marvela od 1975 roku, kiedy po raz pierwszy pojawiła się w Marvel Premiere #21. Podczas gdy komiks Misty jest znany ze swojej bionicznej ręki, wygląda na to, że spotkamy się z jej pre-cybernetyką na Luke’u Cage’u, a serial prawdopodobnie odegra jej „historię pochodzenia” w trakcie jej trwania.

Oto spojrzenie na jej komiksowy odpowiednik…

Tony Stark zaprojektował to ramię, więc jeśli szukają pretekstu, by w przyszłości umieścić epizod Roberta Downeya Jr. w jednej z tych rzeczy, to jest sposób, aby to zrobić.

Po spędzeniu czasu w nowojorskiej policji Misty w końcu zaczęła prowadzić własny biznes jako detektyw wraz ze swoją partnerką, Colleen Wing. Spodziewaj się zobaczyć dużo Misty i prawdopodobnie Colleen w Iron Fist i miejmy nadzieję, że Defenders. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę, że niedawno zagrała w serii komiksów o nazwie The Fearless Defenders, możemy uznać jej włączenie za bezpieczny zakład.

Czytaj także  Najlepsze książki beletrystyki 2017 według Den of Geek

Reszta

Możemy powiedzieć ze 100% pewnością, że Claire Temple Rosario Dawson nie jest Nocną Pielęgniarką (wygląda na to, że dzieje się to teraz w filmie Doktor Strange). Claire rzeczywiście miała romantyczny związek z Lukiem w komiksach i już wykazali trochę chemii podczas pierwszego sezonu Jessiki Jones. Pamiętasz też w Jessice Jones, że Claire miała kłopoty ze strony jednego ze swoich przełożonych? Wygląda na to, że przeniosła się z Hell’s Kitchen.

Zdecydowanie ma w tym rozszerzoną rolę, ponieważ Sonia Braga gra matkę Claire, Soledad.

Podziurawiona kulami bluza z kapturem to potężna symbolika. Przypomina tragiczne morderstwo Trayvona Martina i to absolutnie nie przypadek, że wykorzystują to tutaj z tak potężnym skutkiem.

Widzieliśmy więcej tej walki w korytarzu w pierwszym zwiastunie (który był pięknie osadzony w „Shimmy Shimmy Ya” ODB). Daredevil Sezon 2 naprawdę próbował prześcignąć swoją walkę na korytarzu w pierwszym sezonie z walką na klatce schodowej, niezależnie od tego, czy okaże się to masowym festynem rzezi ze śledzeniem, jak te, które dopiero się zobaczą, ale raczej podoba mi się pomysł serii Marvela Netflix, dzięki czemu te sekwencje powtarzający się motyw.

To WJBP, fikcyjna lokalna stacja telewizyjna w Marvel Comics. Więc muszę zapytać… czy to Megan McLaren z komiksów Thunderbolts?

Więcej dowiemy się podczas premiery Luke’a Cage’a, która odbędzie się 30 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *