Aquaman, Black Manta i DC’s Year of the Villain

Zawiera Aquamana, Black Mantę i DC’s Year of the Villain

Kelly Sue DeConnick powiedziała nam, czego możemy się spodziewać po Aquamanie i Black Mancie podczas wydarzenia DC’s Year of the Villain.

Kelly Sue DeConnick to całkiem niezła sprawa. Jej twórczość należąca do twórcy przyniosła jej między innymi nominację do nagrody Hugo i nagrodę British Fantasy Award za Bitch Planet, brutalną satyrę polityczną, którą napisała z Takim Somą i Valentinem De Leandro; oraz nominację do nagrody Eisner z Emmą Rios za oszałamiająco piękny mityczny western Pretty Deadly. Ale to jej praca z Carol Danvers najprawdopodobniej jest ci znana. Jej czas pisania Captain Marvel uczynił tę postać jednym z największych superbohaterów w komiksach i utorował drogę absurdalnie udanemu filmowi Carol na początku tego roku.

Więc kiedy przeniosła się do DC (wraz z mózgiem ponownego uruchomienia Legionu Superbohaterów i obecnym zarządcą tytułów Supermana Brianem Michaelem Bendisem; obecnym autorem najlepszej książki o Supermanie od lat, Superman’s Pal Jimmy Olsen Matt Fraction; i nowym twórcą mitów o Wonder Woman , G. Willow Wilson), był to znak ogromnej zmiany dla linii. DeConnick przejął rolę scenarzysty w Aquamanie z grudniowym numerem 43 i zaczął budować świat wokół Arthura na lądzie, pozostawiając Mera wiele kłopotów z powrotem na Atlantydzie. Mieliśmy okazję usiąść z nią i porozmawiać o tym, jak budowała Amnesty Bay, unikalny zestaw mocy Aquamana i dlaczego Black Manta jest zarówno idealnym złoczyńcą dla Aquamana, jak i głęboko, głęboko popieprzoną osobą.

Ten wywiad został lekko zredagowany dla jasności.

Aquaman # 51 Podgląd okładki

Den of Geek: Na początku zdefiniowałeś [Aquaman’s] siła podpisu to umiejętność proszenia o pomoc. Czy to rodzaj nadrzędnego klucza do narracji tutaj?

Kelly Sue Deconnick: Nie wiem, czy myślę, że to jest główna teza. Myślę, że jest w nim coś, co wydaje mi się fascynujące i nie zostało zbadane. Temat „ciężka jest głowa, która nosi koronę” został bardzo zbadany. Nie wiem, jakie nowe myśli mam do tego wnieść poza faktem, że to trochę interesujące widzieć, jak Mera z tym teraz walczy.

Ale myślę, że jeśli patrzymy na to, co nie zostało zrobione, co jest bogate do odkrycia z nim, a także myślę, że to, co często było traktowane jako coś, co jest w nim problematyczne. Ale myślę, że nie musi, nie powinno tak być i jest w rzeczywistości naprawdę interesujące, to fakt, że jego charakterystyczną umiejętnością jest umiejętność proszenia o pomoc, gdzie jest również klasycznie męską postacią. Te dwie cechy można czasem traktować jako niespójne. Twardziel nie prosi o pomoc.

Czytaj także  Kim jest Kingdom Come Superman z Crisis on Infinite Earths?

czytaj więcej: Batman Universe to nowy rodzaj opowieści o Mrocznym Rycerzu

Myślę, że interesujące jest to, że w pewnym sensie rozbijamy ideę tego, co czyni naturalnego przywódcę. Tak więc jednym ze sposobów, w jaki bawili się zdolnością charakterystyczną w przeszłości, jest… to nie jest tak, że rozmawia z rybami, bo to byłoby po prostu śmieszne. Może je kontrolować, ponieważ ich umysły są naprawdę małe, ale nie sądzę, by kontrolowanie innej żywej istoty było zdolnością heroiczną. Myślę, że to nikczemna moc. Niezależnie od głębi umysłu istoty, którą kontrolujesz, myślę, że kontrolowanie czegoś, co ma jakąkolwiek wolę… Myślę, że to nikczemność.

Prawidłowy. Przymus lub kontrola to łatwe wyjście, prawda? Inspirującą rzeczą do zrobienia jest przekonanie grupy ludzi, aby zobaczyli twoją drogę.

Tak, a pomysł jest taki, że musisz być w tym z właściwych powodów. Muszą ci ufać, musisz mieć na uwadze wyższy cel, aby wszyscy przyszli ci z pomocą.

Aquaman #51 Strona podglądu 1

To, co sprawiło, że pomyślałem, że umiejętność proszenia o pomoc była może jedną z tez, wokół których budowałeś, to społeczność, która tworzy się wokół Arthura w Amnesty Bay. Masz wszystkich potężnych bogów wody, masz z powrotem Aqualada. Ale wydaje się, że jeśli umiejętność proszenia o pomoc definiuje go jako bohatera, wydaje się, że ustawiasz wielu ludzi, którzy są gotowi udzielić mu pomocy, jeśli poprosi.

Tak, absolutnie. Gram również w tym konkretnym łuku z ideą przebaczenia. To znaczy, miasto nazywa się Amnesty. Wszyscy ludzie, których tu w pewnym sensie przyciągnęliśmy, to ludzie, którzy walczyli po obu stronach potrzeby przebaczenia lub potrzeby znalezienia przebaczenia, co brzmi jak super akcja i mocne [laughs].

Ale rzecz w opowieściach o superbohaterach polega na odnajdywaniu w nich człowieczeństwa. Nie może chodzić tylko o ładne kostiumy podskakujące na stronie i fajne sekwencje akcji. Fajne sekwencje akcji i ładne kostiumy podskakujące na stronie są kluczowymi elementami tego gatunku i trzeba na nie odpowiedzieć, ale musi być też coś, co wykracza poza to, to jest człowiek, z którym wszyscy możemy się utożsamić, abyśmy mogli nawiązać połączenie co sprawia, że ​​rezonuje. A tak w ogóle to mała zagadka. I to jest coś, z czym pracowałem już wcześniej, ponieważ Carol Danvers nie jest myślącą bohaterką. Ona bije gówno. Masz problem, Carol chciałaby go uderzyć.

Czytaj także  Kilka przemyśleń na temat zwiastuna Constantine NBC

Ale znajdziesz tam motywy, które rezonują, które wykraczają poza sekwencje akcji, a nawet w sekwencjach akcji. Nawet kiedy tworzysz choreografię sekwencji akcji, wciąż szukasz sposobów… W ten sam sposób, w jaki Stanisławski szkolił aktorów, aby szukali psychologicznych gestów odzwierciedlających to, co dzieje się wewnątrz postaci, szukamy tego na stronie, więc możemy znaleźć sposoby, aby było to prawdziwe przez duże P, aby miało w sobie coś, co dla nas rezonuje.

czytaj więcej: Kolejność czytania Aquaman Comics

Mera i Arthur są teraz w miejscu, w którym każdy z nich musi wybaczyć i każdy z nich musi prosić o przebaczenie. Są tak silni i tak dumni, że żadne z nich nie chce być pierwszym, które to zrobi, a ich zegar tyka w postaci nadchodzącego dziecka. To jest prawdziwe i ludzkie i nie jest doskonałe. Jest pięknie wadliwy i nie trzeba być kuloodpornym, aby zrozumieć to uczucie.

Wygląda na to, że ustawiłeś Czarną Mantę jako trzeci punkt trójkąta, z potrzebą wybaczenia i zbyt dumą, by to zrobić i-

Kompletnie niezdolny.

Dokładnie. Racja, i pozwalanie, żeby to go pochłonęło. Czy mieści się on w twojej głowie jako złoczyńca ur-Aquaman?

Och, absolutnie. We współczesnym Aquamanie dwaj wielcy złoczyńcy, których ma, to Orm i Manta, a ja otrzymałem polecenie, by na jakiś czas chcieli go wyrzucić z Atlantydy. Ta Atlantyda i polityka Atlantydy były dobrze omówione. To była doskonała fabuła i musieliśmy przypomnieć czytelnikom, że był częścią uniwersum DC na Ziemi, i naprawdę musimy sprawić, by Amnesty Bay było miejscem, które ma poczucie miejsca tak samo jak Gotham czy Metropolis. Amnesty Bay powinno sprawiać wrażenie miejsca, które znamy i rozpoznajemy. Znamy bohaterów, którzy tam mieszkają. Kiedy mówię Metropolis lub Gotham, wiesz dokładnie, o czym mówię, prawda? Więc Amnesty Bay, powinniście mieć to samo poczucie miejsca i postaci, które je zamieszkują.

czytaj więcej: Wszystkie DC Comics i DCEU Easter Egg w filmie Aquaman

Więc naprawdę próbujemy to zbudować. Więc jeśli dyrektywą, którą otrzymaliśmy, było opowiadanie z nim historii w jego świecie na lądzie, Orm nie ma sensu jako główny złoczyńca, ponieważ Orm tak naprawdę nie… Z wyjątkiem sytuacji, gdy Orm flirtował z byciem dobry facet przez chwilę, co moim zdaniem było fantastycznie zrobione, to jedna z moich ulubionych historii Aquamana w ciągu ostatnich kilku lat. Ale wszystkie jego obawy dotyczą Atlantydy. Więc jeśli Arthur opuszcza Atlantydę, Orm jest zachwycony, ma to w dupie. Nie pójdzie za nim. Tam nie ma dla niego nic ważnego. Teraz dziecko może to zmienić.

Czytaj także  Najlepsze komiksy 2015 roku

Podpowiedź podpowiedź.

MÓC. nie wiem, zobaczymy.

Ale jeśli mówimy o Amnesty Bay i historiach naziemnych, to Manta jest po prostu oczywistym wyborem. A on jest tak wspaniałą postacią, tak wspaniałą postacią, że to nie jest jak „O cholera”. To jest jak „Cóż, świetnie, fantastycznie. Kocham go.” Jest jedną z tych osób, które, jak mówią, urazy są jak wypicie trucizny i oczekiwanie, że druga osoba umrze. I to on. Jest po prostu codzienną trucizną do picia.

Aquaman #51 Strona podglądu 2

A teraz możemy jeździć mechem.

Tak. A więc, coś w tym stylu, tak.

To trochę lepsze niż wypicie trucizny.

Tak. A Mech jest zaprogramowany tak, by przypominał odzyskanie taty. Tam też jest dużo do grania, ponieważ jest to skomplikowana relacja.

I to od Luthora, więc oczywiście będzie w tym jakiś haczyk.

Kiedy rozmawialiśmy o ofertach złoczyńców [happening across the DC line as part of this month’s Year of the Villain tie-ins] i to było jak, nie ma dosłownie nic… Nie ma siły ognia, nie ma dosłownie nic, co Lex mógłby mu dać, co by go obchodziło. Po prostu go to nie obchodzi. Chcesz mu coś dać, on to weźmie, ale nie zamierza zawrzeć z tobą umowy. Bo po prostu nic nie jest dla niego warte. Jedyną rzeczą, której naprawdę by chciał, jest powrót taty, a nie możesz mu tego dać, a potem to było jak „Czekaj, możesz?”, A potem stało się to interesujące – co się stanie, jeśli dostaniesz to, o co prosiłeś? A kiedy dostaniesz to, o co cię proszą, Panie, chroń mnie przed tym, czego chcę.

czytaj więcej: Rok złoczyńcy prowadzi do największego wydarzenia w historii DC Universe

Może powrót taty nie jest dokładnie tym, o czym myślał. I…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *