Badanie wielu piosenek filmowych Bryana Adamsa

Cechy Badanie wielu piosenek filmowych Bryana Adamsa

Po Robin Hood: Prince Of Thieves – i ta piosenka! – wielki hit, piosenka Bryana Adamsa cieszyła się dużym zainteresowaniem w filmach…

Ten artykuł pochodzi z Den of Geek UK.

Wszystko, co robię (I Do It For You) było wielkim hitem w 1991 roku. Królowało na listach przebojów przez chwilę i stało się modnym wyborem na recesyjną muzykę i pierwsze tańce na weselach, wywołując zabawne nieporozumienia z organistami kościelnymi myślącymi że pary proszące o motyw Robin Hooda oznaczały wersję Richarda Greene’a „przejeżdżającą przez dolinę”.

Jego popularność spotkała się z niechęcią większości brytyjskiej publiczności ze względu na obszerną emisję, ale naprawdę trafiła w gust szesnastoletniego mnie. W rzeczywistości zapoczątkowało to moją trwającą całe życie obsesję na punkcie The Groover From Vancouver. Otrzymałem z tego powodu sporo hejtów od moich szkolnych przyjaciół, ale nie pozwoliłem, by ich pogarda powstrzymała mnie przed odszukaniem jego starego katalogu i posłuchaniem kilku walących rockowych melodii, które sprawiły, że poczułem się świetnie.

Wszystko, co robię, było częściowo odpowiedzialne za rozbudzenie apetytu Hollywood na wielkie piosenki na zakończenie wielkich filmów (Titanic, Armageddon, Con Air, The Bodyguard i inni), więc w hołdzie dla mojego bohatera, oto spojrzenie na dziesięć najlepszych i najbardziej pamiętna z jego piosenek filmowych.

Niebo (z Noc w niebie , 1983)

Album Reckless Bryana Adamsa przyniósł kilka zimnych, klasycznych utworów rockowych, w tym Summer Of ’69, Kids Wanna Rock, It’s Only Love (z Tiną Turner) i Run To You. Jednak to Heaven stało się jedną z najczęściej coverowanych piosenek Adamsa. Pierwotnie napisany jako hołd dla Journey, gdy koncertował jako ich support, został wybrany jako temat miłosny do dramatu Johna G. Avlidsena A Night In Heaven . Dopóki Reckless nie ukazało się rok później, album ze ścieżką dźwiękową był jedynym miejscem, w którym można było znaleźć ten utwór. Prawie nie znalazł się na krótkiej liście Reckless, ponieważ był o wiele lżejszy niż reszta albumu. Zmiana zdania w ostatniej chwili ze strony Adamsa uratowała utwór. Na szczęście ryzyko się opłaciło, ponieważ stał się jego pierwszym singlem numer 1 w Stanach Zjednoczonych.

W dzisiejszych czasach A Night In Heaven jest stosunkowo mało znany, ponieważ został w dużej mierze przyćmiony przez bardzo podobny (i znacznie lepszy) Flashdance (student pracujący nocą jako tancerz uwodzi znacznie starszego profesora college’u i musi ponieść konsekwencje). Spotkał się z powszechną wrogością zarówno ze strony publiczności, jak i krytyków i nie udało mu się odzyskać 6-milionowego budżetu. Avildsen kontynuował to rok później znacznie lepiej przyjętym The Karate Kid .

Czytaj także  Jak oglądać Desperate Housewives online: przesyłaj strumieniowo każdy odcinek z dowolnego miejsca

Wszystko, co robię (robię to dla ciebie) (z filmu Robin Hood: Książę złodziei, 1991) https://www.youtube.com/watch?v=T57Dtu80_Fc

Jeśli jesteś na tyle duży, aby pamiętać lato 1991 roku, pamiętasz również, że nie mogłeś uciec od tej piosenki (bez względu na to, jak bardzo się starałeś). Pozostał na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii przez 16 tygodni; rekord wciąż niepobity ponad ćwierć wieku później, pomimo najlepszych wysiłków Wet Wet Wet, Whitney Houston i Drake’a. Wszystko, co robię, było pierwszą z trzech nominacji do Oscara Bryana Adamsa za najlepszą piosenkę. W nocy przegrał z Beauty & The Beast, ale zdobył nagrody AMA, Juno, Grammy i Ivor Novello. Obecnie jest to jedna z najlepiej sprzedających się piosenek wszechczasów. A przecież mogło się to potoczyć zupełnie inaczej…

Kiedy Michael Kamen składał ścieżkę dźwiękową do filmu Robin Hood: Prince Of Thieves, poproszono kilka wielkich gwiazd muzyki tamtych czasów o współpracę nad popową piosenką opartą na jego motywie przewodnim Maid Marian. Należą do nich Kate Bush, Lisa Stansfield i Annie Lennox. Ostatecznie ograniczono to do dwóch możliwości: duetu Julii Fordham z frontmanem z Chicago, Peterem Cetera (który dostarczył lepką balladę Glory Of Love do The Karate Kid Part II) oraz Bryana Adamsa ze swoim długoletnim partnerem w pisaniu piosenek i producentem RJ 'Muttem. Lange. Kamen zdecydował, że chropowaty głos Adamsa i pospiesznie napisane (ułożone razem w niecałą godzinę) romantyczne teksty, zawierające linie dialogowe z filmu, najlepiej pasują do jego samozwańczych „słodkich melodii”.

Pierwotnie producenci filmowi chcieli piosenki odpowiedniej dla epoki z lutniami i lirami. Kiedy usłyszeli gotowy produkt, wpadli w panikę i ukryli go w połowie napisów końcowych, nie zdając sobie sprawy, jaki światowy sukces mają na głowie.

Warto sprawdzić album Waking Up The Neighbours, który ukazał się trzy miesiące po filmie. Sześcioipółminutowa (i moim zdaniem znacznie lepsza) wersja Everything I Do zawiera na końcu przedłużone dwuminutowe solo gitarowe jednego z moich ulubionych gitarzystów, Keitha Scotta.

Czytaj także  Portal, Riftworld Chronicles i wsparcie fanów

Adams, Scott i perkusista Mickey Curry wszyscy mają niewymienione role w filmie jako Alan-A-Dale i jego zespół minstreli. W mgnieniu oka możesz ich zobaczyć w tle scen uroczystości w kryjówce Sherwood. Podczas „Czy Bóg cię namalował?” dyskusja z postacią graną przez Morgana Freemana, jeśli dobrze się wsłuchać, dość wyraźnie słychać w tle charakterystyczny wokal Adamsa.

Wszystko dla miłości (od Trzech muszkieterów, 1993)

Po sukcesie Everything I Do i mając nadzieję na celowe odzyskanie tego, co wcześniej było szczęśliwym wypadkiem, Kamen ponownie zwrócił się do Adamsa, aby popracował nad piosenką dla wysokobudżetowej, wysadzanej gwiazdami wersji Disneya The Three Musketeers. Zespół piszący piosenki pozostał ten sam, ale tym razem Kamen chciał sprowadzić dwóch innych śpiewaków, aby powtórzyć tytułowy triumwirat bohaterów w tej historii.

Kamen nie był obcy muzyce pop, dostarczał aranżacje orkiestrowe między innymi dla Pink Floyd, Kate Bush, The Eurythmics i Def Leppard, więc miał wiele kontaktów. W tym czasie Sting odnosił sukcesy w świecie muzyki filmowej, współpracując także z Kamenem nad It’s prawdopodobnie ja, piosenką przewodnią do Zabójczej broni 3. O Kamenie powiedział: „Michael potrafił aranżować i produkować, ale też myślał jak skała. muzyk… Jeśli miałbyś odważyć się podejść do tego świata orkiestracji, zrobiłbyś to za pośrednictwem Michaela Kamena”. Ze Stingiem na pokładzie potrzebny był ostatni softrockowy balladzista. Rod Stewart również korzystał z usług Kamena przy poprzednim hicie, więc wydawał się idealnie pasować.

Powstały All For Love (gra słów ze słynnego okrzyku muszkieterów) był wielkim hitem na całym świecie, podnosząc rangę filmu. Co niezwykłe, Wielka Brytania była jednym z nielicznych krajów, w których nie zdobyła numeru 1.

Czy kiedykolwiek naprawdę kochałeś kobietę? (z Don Juana De Marco, 1995)

W połowie lat 90. nazwisko Bryan Adams zaczęło być synonimem mocnych ballad i przebojowych filmów przygodowych. Jednak jego kolejna współpraca z Michaelem Kamenem była wyborem dość lewy.

Johnny Depp zaczynał zyskiwać sławę, grając dziwaczne postacie, ostatnio zagrał w dziwacznych projektach, takich jak Edward Nożycoręki, Co gryzie Gilberta Grape’a oraz Benny i Joon. Po nagrodzonym Oscarem Edu Woodzie jego następnym projektem był Don Juan De Marco, niezwykły, ale bardzo słodki dramat romantyczny o starzejącym się psychiatrze (Marlon Brando) w wygodnym, ale nudnym małżeństwie. Jego ostatni pacjent, młody mężczyzna (Depp), który uważa się za legendarnego hiszpańskiego kobieciarza i poszukiwacza przygód, Don Juana, inspiruje go do poprawy relacji z żoną (Faye Dunaway) poprzez uwolnienie stłumionego wolnego ducha i wyobraźni.

Czytaj także  Momenty sezonu 2 GLOW, które wydarzyły się naprawdę

Niezupełnie taki rodzaj filmu, przy którym Adams, Lange i Kamen byli przyzwyczajeni do współpracy. Jednak kiedy zastosowali odnoszącą sukcesy formułę motywów muzycznych Kamena w połączeniu z tekstami nasyconymi dialogami Adamsa i Lange oraz nakreślonymi hiszpańskim gitarzystą Paco De Lucią, znaleźli kolejnego zwycięzcę.

Czy kiedykolwiek naprawdę kochałeś kobietę? stał się drugą nominacją Adamsa do Oscara i był kolejnym światowym hitem. Ponownie przegrał z Disneyem, a Colors Of The Wind z Pocahontas przejęło gong.

Dzięki dość chwytliwemu haczykowi inspirowanemu flamenco motywy przewodnie utworu pojawiają się w partyturze Kamena w wielu miejscach. W filmie pojawia się również hiszpańskojęzyczna wersja piosenki, która stała się ulubionym coverem wykonawców w krajach hiszpańskojęzycznych. ¿Has Amado Una Mujer De Veras? pojawił się nawet w thrillerze kryminalnym Olivera Stone’a z 1997 roku U-Turn.

Gwiazda (od Jacka, 1996)

Kariera aktorska Robina Williamsa ma cztery różne oblicza: zwariowany komik, którego widzieliśmy w Mork i Mindy, Pani Doubtfire i Good Morning Vietnam; poważny pretendent do nagród Stowarzyszenia Umarłych Poetów, Przebudzeń i Polowania z dobrą wolą; zaskakująco złowrogich złoczyńców, których dał nam w One Hour Photo i Insomnia; bardzo schmaltty postacie, które grał w takich jak Bicentennial Man i Patch Adams. W dużej mierze w tej ostatniej kategorii znajduje się zapomniana słodko-gorzka komedia Jack – w reżyserii Francisa Forda Coppoli! – spada.

Kiedy Jack rodzi się z przesadną postacią zespołu Wernera, jego proces starzenia jest czterokrotnie szybszy niż zwykle, co oznacza, że ​​zanim pójdzie do szkoły średniej, ma ciało mężczyzny w średnim wieku. Prowadzi to do „zabawnych” nieporozumień i rozdzierających serce dociekań nad naturą mądrego wykorzystania czasu na Ziemi.

Adams, Lange i Kamen ponownie otrzymali zadanie stworzenia uderzenia pioruna po Robin Hoodzie i Trzech muszkieterach. Powstały utwór, Star , nie spełnił oczekiwań poprzedników, w ogóle nie znalazł się na listach przebojów w USA i tylko niepokoił dolną połowę Top 20 w Wielkiej Brytanii. To dziwny utwór, który cierpi na to, że brzmi zbyt podobnie do Everything I Do. Haczyk na fortepian na początku każdej zwrotki to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *