BTS oficjalnie odwołuje światową trasę koncertową

Aktualności BTS oficjalnie odwołuje światową trasę koncertową

BTS, największy zespół na świecie, oficjalnie odwołał przełożoną wcześniej trasę Map of the Soul.

Zdjęcie: Big Hit Music

To było ciężkie półtora roku dla branży koncertowej. Sam przemysł koncertowy w Ameryce Północnej stracił szacunkowo 30 miliardów dolarów w 2020 roku z powodu odwołania prawie wszystkich koncertów po wybuchu COVID-19. Podczas gdy wielu miało nadzieję, że rozwój wielokrotnych szczepień może przynieść rok 2021, w którym występy na żywo ponownie staną się normą, powolne globalne wprowadzanie szczepionek w połączeniu z bardziej zaraźliwym wariantem Delta zniweczyło te marzenia. Podczas gdy niektórzy artyści ogłosili przesunięte daty swoich wcześniej przełożonych tras koncertowych, koreański zespół BTS oficjalnie ogłosił odwołanie trasy Map of the Soul.

Ogromna trasa koncertowa BTS Map of the Soul została ogłoszona na początku 2020 roku i pierwotnie planowano ją jako 38 koncertów w Azji, Ameryce Północnej i Europie. Trasa miała rozpocząć się w Seulu w kwietniu 2020 roku, ale wszystkie cztery koncerty zostały odwołane. Pozostała część harmonogramu trasy znajdowała się w „przełożonym” zawieszeniu od początku 2020 roku… aż do dzisiaj, kiedy Big Hit Music ogłosiło za pośrednictwem Weverse, że pozostała część trasy została oficjalnie odwołana.

„Nasza firma ciężko pracowała, aby wznowić przygotowania do BTS MAP OF THE SOUL TOUR, wiedząc, że wszyscy fani czekali z niecierpliwością i długo na trasę” – powiedział Big Hit w oświadczeniu. „Jednak ze względu na zmieniające się okoliczności pozostające poza naszą kontrolą, wznowienie występów w tej samej skali i harmonogramie, jak wcześniej planowano, stało się trudne. Dlatego musimy ogłosić odwołanie BTS MAPA OF THE SOUL TOUR.”

Przypadki COVID rosną w Korei Południowej, podobnie jak w większości miejsc na świecie. Podczas gdy krajowi początkowo udało się uniknąć epidemii dzięki testom i śledzeniu, czwarta fala w Korei odnotowała ciągłe skoki infekcji, częściowo z powodu niedoborów szczepionek. Seul, w którym znajduje się siedziba BTS, obowiązuje obecnie do poziomu 4 zasad dystansu społecznego, najwyższego możliwego poziomu, który zabrania zgromadzeń więcej niż dwóch osób po godzinie 18:00

Czytaj także  Pobierz program Acrobat DC: jak bezpłatnie wypróbować program Adobe Acrobat DC lub usługę Creative Cloud

Big Hit poinformował posiadaczy biletów, że otrzymają wiadomość e-mail dotyczącą zwrotu pieniędzy, co jest prawdopodobnie niewielkim, choć zrozumiałym, niezbędnym pocieszeniem dla fanów, którzy trzymają swoje bilety od ponad roku, mając nadzieję na szansę zobaczenia BTS na żywo znowu za jakiś czas. „Pozwólcie nam jeszcze raz serdecznie przeprosić wszystkich fanów, którzy czekali na wznowienie trasy BTS MAP OF THE SOUL TOUR” – napisał Big Hit.

Odwołanie ma miejsce w trakcie rosnącej globalnej popularności BTS. Ostatni singiel zespołu, „Butter”, utrzymywał się w pierwszej dziesiątce głównej listy przebojów Billboardu przez 12 kolejnych tygodni, kończąc na pierwszym miejscu przez dziewięć kolejnych tygodni. Ich najnowszy singiel „Permission to Dance” również zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów.

Chociaż BTS nie mogli występować osobiście przez ponad rok, nadal udostępniali treści swoim fanom, znanym pod wspólną nazwą ARMY. Oprócz seriali internetowych, takich jak In the Soop i Run BTS!, BTS pobili swój własny rekord większości widzów podczas transmisji koncertu muzycznego na żywo na specjalnej platformie w czerwcu. Ich koncert Muster Soowoozoo, dwudniowe wydarzenie online, zgromadził ponad 1,3 miliona płatnych widzów ze 195 krajów. Rekord należał wcześniej do koncertu BTS Map of the Soul ON:E w październiku 2020 r., A wcześniej przez BTS Bang Bang Con: The Live w czerwcu 2020 r.

Przypuszczalnie BTS będą nadal wypełniać pustkę pozostawioną przez ich osobiste doświadczenia koncertowe w inny sposób. W swoim oświadczeniu Big Hit powiedział: „Pracujemy nad przygotowaniem wykonalnego harmonogramu i formatu występów, który spełni Twoje oczekiwania, i jak najszybciej dostarczymy zaktualizowane powiadomienia”.

Mimo to smutny dzień dla ARMY i BTS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *