Co konta BTS na Instagramie mówią nam o przyszłości grupy

Zawiera to, co konta BTS na Instagramie mówią nam o przyszłości grupy

Konta BTS na Instagramie to pierwsze publiczne indywidualne konta w mediach społecznościowych, które członkowie założyli w ośmioletniej historii grupy.

Zdjęcie: Big Hit

W ciągu ostatnich 24 godzin BTS ogłosili, że wyjeżdżają na wakacje, zapowiadali wydanie nowego albumu i uruchomili indywidualne konta na Instagramie. Gdy koreański septet przechodzi w okres „przedłużonego odpoczynku”, to właśnie ten ostatni ruch może teraz przyciągać największą uwagę — i nie bez powodu. Otwieranie nowych kont BTS w mediach społecznościowych zawsze byłoby wielką wiadomością, ale fakt, że te uchwyty są specyficzne dla każdego członka – z Namjoonem, Jinem, Yoongim, Hoseokiem, Jiminem, Taehyungiem i Jungkookiem, wszyscy uruchamiają swój własny uchwyt (jeśli zastanawiasz się , uchwyt JK jest najlepszy) — jest niezwykle interesujący. Podczas gdy członkowie często publikują własne wiadomości, zdjęcia lub filmy za pośrednictwem grupowych uchwytów BTS na Twitterze i Weverse, jest to pierwszy raz, kiedy indywidualne wyróżnienie zostało sformalizowane jako osobne konta. Największy zespół na świecie nie robi niczego bez dobrze przemyślanego planu działania — niezależnie od tego, czy plan ten jest motywowany biznesem, zdrowiem psychicznym, dobrem społecznym, ekspresją artystyczną, czy też kombinacją wszystkich powyższych. Kiedy przechodzimy do samozwańczego „nowego rozdziału” w historii koreańskiej grupy, a członkowie dorastają i bardziej zamykają się w sobie, indywidualne konta na Instagramie sugerują okres bardziej wyartykułowanej indywidualnej ekspresji BTS.

Zanim wyjaśnimy, co to może znaczyć, ważne jest, aby zauważyć, że siedmiu członków BTS zawsze miało swoje własne, indywidualne możliwości komunikowania się z ARMY (przede wszystkim w ich vlogach VLive) i wyrażania siebie artystycznie (przede wszystkim w ich wkładach w pisanie i produkcja piosenek grupowych oraz wydawanie muzyki solowej i występów). Mainstreamowa amerykańska perspektywa K-popu jest zwykle ujmowana w ramach stereotypu kontrolowanych przez korporacje idoli „prostokątnych” – obejmuje to zespół taki jak BTS, który pod wieloma względami jest odstający w branży K-pop. Chociaż istnieje bardzo realna infrastruktura przemysłowa, która kształtuje ten stereotyp, ten rodzaj wyzysku w kapitalizmie nie jest unikalny dla Korei ani K-popu, a nadmierny nacisk amerykańskich mediów na ten aspekt K-popu jest napędzany przez rasistowskie, orientalistyczne narracje które historycznie przedstawiały kultury azjatyckie jako zrobotyzowane i zmechanizowane.

Czytaj także  Link Tank: Czy film we Flashu może zostać ponownie opóźniony?

Biorąc to pod uwagę, BTS ma 7 lat; ARMY o tym wie, ale BTS nigdy nie pozwolą nam zapomnieć. Kiedy Yoongi musiał iść na przerwę w 2020 roku, aby otrzymać i wyzdrowieć po operacji barku, pozostałych sześciu członków grupy dosłownie nosiło zdjęcie nieobecnego członka na wszystkie swoje spotkania w mediach; kiedy występowali bez niego, zostawiali miejsce w swojej choreografii, aby podkreślić jego nieobecność. Podczas wyprzedanej mini-rezydencji grupy na stadionie SoFi w Los Angeles w zeszłym tygodniu, członkowie postanowili wykonać tylko piosenki, w których wystąpiła cała siódemka członków, mimo że oznacza to znacznie bardziej obciążający fizycznie koncert z mniejszą szansą na odpoczynek. Tak więc fakt, że siedmiu członków zdecydowało się założyć własne, indywidualne konta na Instagramie, jest w pewnym sensie wielką sprawą: „Wierzymy, że otworzyli te konta na Instagramie, aby wyrazić swoją indywidualność jako artystów i komunikować się na różne sposoby” – powiedział BigHit Newsen, przetłumaczone przez @ryuminating. Innymi słowy: następny rozdział BTS będzie zawierał więcej możliwości indywidualnej ekspresji jako artystów niż kiedykolwiek wcześniej w ośmioletniej historii grupy. Czy ta filozofia będzie cechą nowego albumu grupy i jak ta manifestacja może wyglądać, dopiero się okaże, ale zespół nieustannie ewoluował pod względem stylu muzycznego i zainteresowań, i to nie zawsze w tym samym kierunku. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, w jaki sposób artystyczne tożsamości poszczególnych członków będą nadal wpływać na ich muzykę na nowym albumie – a może w roku bezprecedensowych solowych wydawnictw mixtape?

Podobnie jak w przypadku większości ruchów BTS, synchronizacja kont na Instagramie jest niezwykle sprytna. Podczas gdy BTS nie powinni czuć się zobowiązani do aktualizowania swoich kont na Instagramie podczas wakacji („odpoczywaj dobrze” trend na Twitterze po ogłoszeniu przerwy przez grupę, zachęcający fanów do zostawiania członków w spokoju podczas ich wolnego czasu), są milenialsi/pokolenia Z i wydaje się, że wielu z nich naprawdę lubi publikować w mediach społecznościowych. W chwili pisania tego tekstu wszystkie konta zgromadziły ponad 10 milionów obserwujących. Podczas gdy BigHit z pewnością ma nagrane wcześniej treści do wypuszczenia podczas przerwy dla członków, Instagram reprezentuje potencjalne połączenie w czasie rzeczywistym pomiędzy BTS i ARMY, jeśli członkowie zdecydują się publikować podczas przerwy. Wszystkie konta ograniczają również dostęp do publikowania komentarzy tylko do innych członków, co oznacza, że ​​nawet jeśli konta te oferują możliwość indywidualnej wypowiedzi, są również miejscami, w których można podkreślić relacje między poszczególnymi członkami.

Czytaj także  Link Tank: Zaproszenie kończy letnią kasę skomleniem

Z punktu widzenia rozwoju biznesu konta na Instagramie oferują sposób na dalsze wejście na terytoria międzynarodowe. W tej chwili Weverse, koreańska aplikacja mobilna, która jest również spółką zależną HYBE firmy macierzystej BigHit, jest jednym z głównych sposobów komunikowania się BTS i wielu innych zespołów K-pop ze swoimi fanami. Jednak Weverse ma siedzibę w Korei i jest napędzany przez fandom K-popu — innymi słowy, jeśli tam jesteś, prawdopodobnie jesteś już fanem K-popu. Instagram ma jednak znacznie szerszą (ponad miliard użytkowników) i bardziej międzynarodową bazę użytkowników. Większość tej bazy użytkowników znajduje się w Indiach, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indonezji. Według Backlinko, 17% aktywnych co miesiąc kont na Instagramie na Instagramie znajduje się w Stanach Zjednoczonych, co stanowi 46,2% wszystkich użytkowników smartfonów w USA – jeśli BTS chce dotrzeć do ludzi, którzy mogą jeszcze nie być fanami K-popu w tych krajach, to Instagram jest świetny sposób na to.

Nie jest jasne, co przyniesie ten nowy rozdział w historii BTS, ale jedno jest pewne: to świetny czas, aby być fanem największej grupy muzycznej na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *