Cyberpunk 2077: Kim jest Adam Smasher?

Cyberpunk 2077: Kim jest Adam Smasher?

Onieśmielający wygląd Adama Smashera pomógł mu wyróżnić się w najnowszym zwiastunie gry Cyberpunk 2077, ale ten cyborg to coś więcej, niż na pierwszy rzut oka.

Zdjęcie: CD Projekt Red

Najnowsza runda Cyberpunk 2077 ujawnia sporo nowych informacji na temat gry (i wprowadziła nas do bardzo obiecującej nowej serii anime Cyberpunk), ale jedyną rzeczą w uniwersum Cyberpunka, o którą wszyscy wydają się teraz pytać, jest Adam Kociak.

Pokrótce przedstawiony w najnowszym zwiastunie Cyberpunk 2077 (i nazwa pozostawiony przez twórców gry w wywiadzie), Adam Smasher szybko potwierdził swoją obecność dzięki swojemu wyglądowi podobnemu do Terminatora i zapadającej w pamięć kiepskiej nazwie. Być może nie wiesz, że Adam Smasher jest w rzeczywistości jedną z najbardziej niesławnych postaci w rozległej serii RPG Cyberpunk.

Oto, co musisz wiedzieć o tradycji Adama Smashera i jaką rolę może on odegrać w Cyberpunk 2077.

Adam Smasher był żołnierzem armii punkowej

Szczegóły wczesnego życia Adama Smashera są dość nijakie.

Urodził się w Nowym Jorku i wyrósł na kolejnego „punka” w świecie, w którym nie brakowało młodych ulicznych bandytów. Początkowy czas Smashera jako kolejnej twarzy w tłumie kryminalistów dobiegł końca, gdy reszta jego gangu została zniszczona.

Nie mając opcji, Smasher postanowił wstąpić do armii. Tam zdołał przez jakiś czas stać się użyteczny, ale jego przełożeni ostatecznie zwolnili go z powodu oszałamiającej liczby naruszeń postępowania. Wtedy Adam wrócił do Nowego Jorku i został najemnikiem.

Najbardziej niefortunny incydent z udziałem rakiet

Chociaż armia nie doceniała całkowitego braku moralności Smashera, ta cecha szybko zapewniła mu dom w świecie zabójców kontraktowych.

Mniej więcej w tym czasie Smasher nie tylko zdał sobie sprawę, że jest bardziej zdolny niż przeciętny punk, ale że pragnął hedonistycznego stylu życia. Smasher wydał większość pieniędzy, które zarobił jako spluwa do wynajęcia, na narkotyki, seks i różnorodny sprzęt, mający na celu rozwój jego teraz kwitnącej kariery.

Czytaj także  World of Warcraft 9.0.5 Informacje o aktualizacji torują drogę do aktualizacji 9.1 Łańcuchy dominacji

Tak było do czasu, gdy Smasher w końcu podjął pracę, która wprawiła go głęboko w głowę i skończyła się wysadzeniem go przez kilka rakiet. Co ciekawe, Smasher przeżył ten incydent na tyle długo, że został przeniesiony do Nowego Jorku w kawałkach. To właśnie tam przedstawiciel tajemniczej korporacji (później zidentyfikowanej jako Arasaka) zaoferował Smasherowi szansę na dalsze życie jako wojownik-cyborg / poplecznik korporacji. Smasher przyjął propozycję z pewną radością.

Drugie życie Adama Smashera jako śmiertelnie niebezpiecznego agenta korporacyjnego

Smasher był całkiem niezły jako wynajęty ludzki pistolet, ale jako cyborg szybko stał się jednym z najbardziej zabójczych agentów na świecie.

Dzięki ulepszeniom oferowanym przez jego robotyczne implanty, Smasher wkrótce zyskał reputację budzącego strach najemnika korporacyjnego. W tym czasie Smasher również ustalił (lub przynajmniej rozwinął) dwie definiujące cechy osobowości.

Pierwszym była miłość do pozornie bezsensownej przemocy. W rzeczywistości Smasher rzadko podejmował pracę, która nie wiązałaby się z odbieraniem niewinnych istnień i powodowaniem powszechnego chaosu. Drugim było rosnące zaangażowanie Smashera w filozofię cybernetycznej wyższości, która obracała się wokół idei, że „metal jest lepszy niż mięso”.

Ta filozofia (i inne czynniki) wkrótce postawi Smashera przeciwko jego największemu rywalowi: Morganowi Blackhandowi.

Spór z Morganem Blackhandem

W Cyberpunku istnieje typ żołnierza znany jako „Solo”. Solo to rodzaj wynajętego najemnika, który zazwyczaj korzysta z implantów cybernetycznych (takich jak broń do broni), ale pozostaje głównie człowiekiem.

Niewielu agentów Solo w uniwersum Cyberpunka jest bardziej niesławnych niż Morgan Blackhand. Blackhand jest powszechnie uważany nie tylko za jednego z najbardziej utalentowanych żołnierzy na świecie, ale słynie z tego, że potrafi rozwiązywać skomplikowane sytuacje bez konieczności polegania na przesadnej przemocy.

Może zaczynasz dostrzegać niektóre powody, dla których on i Adam Smasher nie zgadzają się ze sobą. Właściwie, Smasher od dłuższego czasu próbował rzucić wyzwanie Blackhandowi w walce, aby udowodnić, że jest lepszy zarówno pod względem fizycznym, jak i filozoficznym, ale Blackhand często wolał ignorować Zmiażdżyciela i traktować go jak szkodnika.

Czytaj także  25 najlepszych zadań z Elder Scrolls

Tak było do czasu, gdy Smasher postanowił ujawnić swoją obecność i waleczność w bardziej… bezpośredni sposób.

„Śmierć” Johnny’ego Silverhanda

Johnny Silverhand (znany również jako gość, którego gra Keanu Reeves w Cyberpunk 2077) i historia Morgana Blackhanda sięga czasów, gdy Blackhand pomógł uratować członka zespołu Silverhanda. Jakiś czas po tym incydencie organizacja o nazwie Militech zebrała elitarny zespół agentów, w skład którego wchodzili Silverhand i Blackhand.

Podczas jednej z misji zespołu Silverhand został najwyraźniej zastrzelony przez Adama Smashera. Mówimy „pozornie”, ponieważ ciało Silverhanda nigdy nie zostało technicznie znalezione. Chociaż jest to prawdopodobne, ponieważ broń nuklearna zniszczyła obszar, w którym zastrzelono Silverhanda, jego brakujące ciało oznacza, że ​​Silverhand ma mniej więcej taki sam status jak Elvis w naszym świecie. To znaczy, że wielu wierzy, że muzyk wciąż żyje, pomimo przytłaczającej ilości dowodów, że jest inaczej.

Niezależnie od tego, Blackhand postanawia skonfrontować się z Smasherem po tym, jak Silverhand zostaje zastrzelony. Jego decyzja z pewnością opiera się na chęci rozstrzygnięcia sporu ze Smasherem (i pomszczenia śmierci Silverhanda), ale stara się również pomóc reszcie drużyny w ucieczce.

Ponieważ Smasher i Blackhand postanowili stoczyć bitwę na szczycie wkrótce zniszczonej wieży Arasaka, nikt tak naprawdę nie mógł zobaczyć, jak to się rozgrywa. W tamtym czasie jednak powszechnie zakładano, że obaj zostali zabici.

Los Adama Smashera?

Biorąc pod uwagę, że Adam Smasher wyraźnie żyje i ma się dobrze w najnowszym materiale Cyberpunk 2077, wydaje się, że gra próbuje sugerować, że przeżył walkę z Morganem Blackhandem. W końcu Cyberpunk 2077 jest swego rodzaju kontynuacją alternatywnej osi czasu po wydarzeniach z serii Firestorm (która zawiera opisaną powyżej bitwę między Smasherem i Blackhandem).

Jednak okoliczności tego spotkania rodzą poważne pytania, w jaki sposób Adam Smasher może nadal żyć i co to oznacza dla postaci takich jak Johnny Silverhand i Morgan Blackhand. Niektórzy już spekulują, że wersja Smashera, którą widzimy w grze, nie jest do końca tym, za kogo się wydaje, i że gra może faktycznie zmienić jego (i innych postaci) wiedzę, aby opowiedzieć własną historię.

Czytaj także  Aktualizacja Animal Crossing New Horizons 2.0: Tajne funkcje, o których musisz wiedzieć

Powinniśmy uzyskać odpowiedzi na te niekończące się pytania, gdy Cyberpunk 2077 zostanie, miejmy nadzieję, wydany jeszcze w tym roku po długiej serii opóźnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *