Cyberpunk 2077: Wyjaśnienie każdego zakończenia

Zawiera Cyberpunk 2077: Wyjaśnienie każdego zakończenia

Wiele zakończeń Cyberpunk 2077 łatwo przegapić, jeśli nie wykonasz odpowiednich kroków po drodze. Oto, co musisz wiedzieć o dobrych, złych i sekretnych zakończeniach gry.

Zdjęcie: CD Projekt Red

Ten artykuł o Cyberpunku 2077 zawiera spoilery.

Niezależnie od tego, czy przebrniesz przez główny wątek fabularny Cyberpunka 2077, czy nie spieszysz się i wykonasz jak najwięcej misji pobocznych, wszystkie drogi w niezwykle kontrowersyjnej grze CD Projekt Red prowadzą do jednego z kilku możliwych zakończeń.

Tak, w grze Cyberpunk 2077 jest wiele zakończeń, ale z pewnością wybaczono ci, jeśli po pierwszym przejściu gry nie pozostawiłeś wrażenia, że ​​są różne wnioski. W rzeczywistości większość zakończeń Cyberpunka 2077 nie jest nawet dostępna dla tych, którzy właśnie walczyli ze wszystkimi błędami gry i przebrnęli przez główną historię.

Oto, co wiemy o zakończeniach Cyberpunka 2077, co one oznaczają i jak można je odblokować:

Misja „Punkt bez powrotu” w grze Cyberpunk 2077

Podobnie jak inne gry z otwartym światem z wieloma zakończeniami, Cyberpunk 2077 ma misję „punkt bez powrotu”. Oznacza to, że po dotarciu do tej misji uruchomisz ścieżkę do ostatnich chwil gry i nie będziesz mógł z niej zejść w sposób, który wymaga działań w otwartym świecie.

W przypadku Cyberpunka 2077 misja „punkt bez powrotu” nosi nazwę Nocturne OP55N1. To ta, która wymaga od ciebie „Spotkania się z Hanako w Embers”. Po wejściu do Embers jesteś na prostej drodze do ostatnich chwil.

Dlaczego to ma znaczenie? Cóż, technicznie możliwe jest zobaczenie wszystkich zakończeń gry podczas jednej rozgrywki (lub przynajmniej ich głównych odmian), ale tylko wtedy, gdy wypełnisz niezbędne cele otwartego świata i utworzysz zapis, do którego możesz wrócić przed punktem bez powrotu. Gdy dojdziesz do punktu bez powrotu, będziesz musiał dokonać wyborów, które ostatecznie zadecydują, które zakończenie zobaczysz.

Czy Cyberpunk 2077 ma nowy tryb Game+?

Odpowiedź na to pytanie mieści się gdzieś pomiędzy tak a nie, przy czym odpowiedź ostatecznie skłania się ku „nie”.

Gdy dojdziesz do punktu, z którego nie ma powrotu, Cyberpunk 2077 tworzy zapis, do którego wrócisz, gdy zobaczysz zakończenie, do którego dążysz. Pozwoli ci to kontynuować eksplorację otwartego świata gry. Chociaż możliwe jest odblokowanie nowych przedmiotów od tego momentu na podstawie tego, które zakończenie widziałeś, Cyberpunk 2077 nie oferuje żadnych innych tradycyjnych funkcji Nowej Gry +. Podobnie jak większość rzeczy związanych z Cyberpunkiem, czekamy, aby zobaczyć, czy łatka nieco rozszerzy post-grę.

Czytaj także  Horyzont Zakazany Zachód: Każda lokacja z wysokim gardłem

Ile zakończeń jest w Cyberpunku 2077?

Na podstawie obecnie dostępnych informacji wydaje się, że Cyberpunk 2077 ma sześć zakończeń.

Pamiętaj jednak, że w tym przypadku rozróżniamy zakończenia na podstawie liczby unikalnych sekwencji epilogów, które możesz napotkać. Chociaż istnieje kilka zakończeń, które mogą prowadzić do tego samego podstawowego wniosku (i istnieją niewielkie różnice w poszczególnych zakończeniach w zależności od wyborów, których dokonujesz w związku), ostatecznie istnieje sześć naprawdę wyjątkowych sekwencji końcowych, które możesz zobaczyć na podstawie wyborów, których dokonujesz.

Cyberpunk 2077 Zakończenie 1 – Gdzie jest mój umysł?

Pierwsze zakończenie Cyberpunka 2077 jest dostępne dla wszystkich graczy, niezależnie od tego, co zrobili, prowadząc do punktu, z którego nie ma odwrotu, ale można zauważyć niewielkie różnice w tym zakończeniu w zależności od tego, czy uratowałeś Takemurę podczas misji Znajdź i zniszcz. Tak czy inaczej, oto jak wywołać ten wniosek:

1. Podczas misji Nocturne Op55N1 porozmawiaj na balkonie z Johnnym Silverhandem.

2. Wybierz opcję dialogową: „Myśl, że ufanie Arasace jest ryzykowne, ale warto”.

3. Wybierz blokery Omega

4. Ukończ Last Carress, Totalimmortal i Where Is My Mind?

To zakończenie obejmuje atak V na Wieżę Arasaka, zabicie Adama Smashera i sprzymierzenie się z Araską (lub przynajmniej tymczasową współpracę z nimi). Następnie V ląduje na stacji kosmicznej, gdzie Arasaka spróbuje bezpiecznie wydobyć Johnny’ego Silverhanda z ich świadomości i uratować im życie. Chociaż Arasaka jest w stanie zniszczyć implant Silverhand, wydaje się, że Relikt nieodwracalnie uszkodził ciało V.

W tym momencie możesz albo wszczepić swoją pamięć Mikoshiemu w nadziei, że w końcu uda się znaleźć lepsze rozwiązanie, albo wrócić na Ziemię, aby przeżyć swoje ostatnie miesiące. Oba wybory spowodują nieco inne sceny końcowe, w których V albo przechodzi procedurę transferu, albo wraca do domu.

Jako pozornie „domyślne” zakończenie Cyberpunka 2077 wniosek ten jest odpowiednio niejednoznaczny. Spędziłeś całą grę, słysząc, że prawdopodobnie nie ma sposobu, aby uratować się przed szkodami wyrządzonymi przez Relikt, i tak właśnie się dzieje. Jednak natura tego zakończenia wydaje się zdecydowanie sugerować, że powinieneś wybrać inne opcje i że ten wniosek jest pod wieloma względami ścieżką najmniejszego oporu zarówno z mechanicznego, jak i narracyjnego punktu widzenia.

Czytaj także  Elden Ring: każde jajko wielkanocne i odniesienie, jakie do tej pory znaleźliśmy

Cyberpunk 2077 Zakończenie 2 – Wszystko wzdłuż Strażnicy

Jedno z bardziej kompletnych i interesujących zakończeń Cyberpunk 2077 nie jest trudne do znalezienia, ale będzie wymagało wykonania odpowiednich zadań pobocznych. Oto, co musisz zrobić:

 1. Ukończ główne zadania poboczne Panam (Jeźdźcy burzy, Z niewielką pomocą moich przyjaciół i Królowa autostrady).
 2. Porozmawiaj z Johnnym Silverhandem na balkonie podczas Nokturnu Op55N1. Wybierz opcje dialogowe/działania: „Zadzwoń do Panam”, „Potrzebuję tylko minuty”, „Coś… muszę dzisiaj zrobić”, „Poproszę Panam o pomoc” i „Weź blokery omega”.
 3. Ukończ misje „Musimy żyć razem”, „Naprzód na śmierć” i „Brzuch bestii”.
 4. Wybierz opcję dialogową „Chcę przeżyć wszystko, co mi zostało” i wejdź do Studni, aby powrócić do swojego ciała.

Serce tego zakończenia polega na tym, że Alt oddziela implant Johnny’ego od umysłu V, ale informuje V, że nadal umrze za 6 miesięcy, jeśli zdecyduje się wrócić do świata we własnym ciele. Ewentualnie mógłby oddać swoje ciało Johnny’emu i pozwolić Johnny’emu przeżyć swoje życie bez strachu przed rychłą śmiercią. Wiecej o tym za chwile.

W tym zakończeniu V postanawia wrócić do swojego ciała i cieszyć się pozostałymi mu dniami. Ostatecznie Panam pomaga V wymknąć się z Night City w ramach poszukiwania długoterminowego rozwiązania problemu V, ale możliwe jest, że to zakończenie będzie zawierało dodatkową scenę z romantycznym partnerem V (jeśli go masz).

Można dyskutować, czy Cyberpunk 2077 ma „dobre” zakończenie, ale ten wniosek jest absolutnie jednym z niewielu kandydatów godnych tego tytułu. Wiąże się to z pogodzeniem się V ze swoim losem i znalezieniem odrobiny spokoju, nawet gdy dąży do długoterminowego rozwiązania swojego problemu. V nadal umrze, jeśli nie znajdzie rozwiązania, ale przynajmniej ma u boku kilku nowych przyjaciół.

Cyberpunk 2077 Zakończenie 3 – Zanika nowy świt

To zakończenie jest w dużej mierze identyczne ze scenariuszem „Wszystko wzdłuż Strażnicy”, ale zawiera znaczący zwrot akcji na końcu. Jeśli chcesz go zobaczyć, wykonaj następujące kroki:

 1. Ukończ główne zadania poboczne Panam (Jeźdźcy burzy, Z niewielką pomocą moich przyjaciół i Królowa autostrady).
 2. Podczas Nocturne Op55N1 porozmawiaj z Johnnym Silverhandem na balkonie. Wybierz opcje dialogowe/działania: „Zadzwoń do Panam”, „Potrzebuję tylko minuty”, „Coś… muszę dzisiaj zrobić”, „Poproszę Panam o pomoc” i „Weź blokery omega”.
 3. Ukończ misje „Musimy żyć razem”, „Naprzód na śmierć” i „Brzuch bestii”.
 4. Wybierz „Body’s Johnny’s. Pójdę.” opcję dialogową i wejdź do Cyberprzestrzeni.
Czytaj także  Cyberpunk 2077: Kim jest Adam Smasher?

Jak widać, to zakończenie nadal wiąże się z tym, że V dowiaduje się, że w końcu umrze, jeśli wróci do swojego ciała. Tym razem jednak pozwala Silverhandowi przejąć kontrolę nad jego ciałem, zamiast przeżywać swoje życie na czasomierzu. Według Alt, wyniki procesu ekstrakcji oznaczają, że Silverhand może żyć w ciele V bez obawy, że automatycznie umrze w ciągu około sześciu miesięcy.

W kulminacyjnym momencie tego zakończenia Johnny kupuje swojemu nowemu przyjacielowi gitarę, odwiedza „grób” V i wyjeżdża autobusem z miasta. Chociaż jego ton jest z pewnością nieco przygnębiający, jest to swego rodzaju wygrana dla graczy, którzy emocjonalnie stanęli po stronie Johnny’ego Silverhanda, ponieważ Silverhand nie tylko znów żyje, ale wydaje się, że nieco urósł dzięki jego przygodom z V.

Cyberpunk 207 Zakończenie 4 – Ścieżka chwały

To zakończenie jest dziwne (ale satysfakcjonujące), ponieważ jest w zasadzie połączeniem dwóch pozostałych zakończeń z fascynującym odchyleniem. Oto, co musisz zrobić, aby to zobaczyć:

 1. Ukończ główne poboczne zadania Łotrzyka (Chippin’ In i Blistering Love)
 2. Podczas Nocturne Op55N1 porozmawiaj z Johnnym Silverhandem na balkonie. Wybierz opcje dialogowe „Myślę, że ty i Rogue powinniście iść” i „Weź Pseudoendotrizynę”.
 3. Ukończ „Komu bije dzwon” i „Zapukaj do bram nieba”.
 4. Wybierz wejście do Studni i powrót na Ziemię jako V.

To zakończenie da ci również możliwość przejęcia ciała V przez Johnny’ego, ale wybranie tej opcji pozornie uruchamia zakończenie „New Dawn Fades”.

To zakończenie ma pewne podobieństwa z konkluzją „All Along the Watchtower”, ale kluczową różnicą jest to, że wprowadzasz Rogue do miksu, a nie Panam. Ta decyzja nie tylko doprowadzi do przejęcia twojego ciała przez Johnny’ego Silverhanda podczas ostatnich misji, ale także otworzy możliwość powrotu V do Night City jako żywy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *