Czy Ghost of Tsushima zmierza na Xbox One i PC?

Wiadomości Czy Ghost of Tsushima pojawi się na Xbox One i PC?

Czy Ghost of Tsushima kiedykolwiek ukaże się na platformie innej niż PlayStation 4? Gracze Xbox i PC nie powinni wstrzymywać oddechu.

Zdjęcie: Sony Interactive Entertainment

Sony ostatnio zabija go swoimi najnowszymi ekskluzywnymi grami na PlayStation 4. Zarówno The Last of Us Part 2, jak i Ghost of Tsushima otrzymały wysokie oceny od krytyków i fanów, co czyni je dwiema największymi grami roku. Niestety, w tej chwili tymi dwoma tytułami mogą cieszyć się tylko fani PS4.

Chociaż istnieje szansa, że ​​te gry zostaną ostatecznie przeniesione na PlayStation 5, gracze na platformach innych niż Sony mogą nie mieć szczęścia. W tej chwili nie ma słowa, że ​​Ghost of Tsushima trafi na Xbox One, Xbox Series X lub PC. Nie żeby kiedykolwiek istniało duże prawdopodobieństwo, że tak się stanie.

Widzisz, twórca gry, Sucker Punch Productions, jest własnym studiem należącym do Sony Interactive Entertainment, wydawcy gier, który często nie wydaje swoich ekskluzywnych tytułów na innych platformach. W tej chwili główne hity PS4, takie jak God of War, Bloodborne i Marvel’s Spider-Man, po tych wszystkich latach pozostały wyłącznie na konsoli obecnej generacji i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek zostaną przeniesione na PC lub Xbox.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest gra Horizon Zero Dawn, która ukaże się na PC w sierpniu. To dość zaskakujący obrót wydarzeń, ponieważ deweloper, Guerrilla Games, to kolejne własne studio Sony. Czy port Horizon Zero Dawn na PC oznacza początek nowego trendu wydawania ekskluzywnych gier pierwszej firmy na PlayStation? Czy inne tytuły własne na PS4 i przyszłe tytuły na wyłączność na PS5 zaczną pojawiać się na PC w przyszłości? Nic na to nie wskazuje, a nadchodzący port Horizon Zero Dawn na PC wydaje się być po prostu przypadkiem szczególnym.

Czytaj także  Obsada Kamieniołomu: każda postać i aktor głosowy

Podczas gdy Microsoft z pewnością stał się bardziej otwarty na przenoszenie swoich ekskluzywnych gier na inne platformy, a Halo: The Master Chief Collection trafia na Steam i Cuphead na Nintendo Switch, Sony bardzo wahało się, czy zrobić to samo . A kto może winić SIE? Fani kupują konsole PlayStation, obiecując, że otrzymają wyjątkowe wrażenia z gry wideo, jeśli wybiorą Sony. Biorąc pod uwagę historie sukcesu, takie jak God of War i The Last of Us Part 2, które pomogły PlayStation 4 stać się najlepiej sprzedającą się konsolą tej generacji, trudno spierać się ze strategią Sony.

Nie trzeba dodawać, że nie należy oczekiwać, że Ghost of Tsushima kiedykolwiek zostanie wydany na Xbox One lub Xbox Series X. Masz większe szanse na wygraną na loterii.

Tym z was, którzy mają PS4, gorąco polecamy wypróbowanie najnowszej gry Sucker Punch, która opiera się na fundamencie otwartego świata serii Infamous studia, dodając jednocześnie mnóstwo japońskiej sztuki i kultury, a także pełen miłości hołd dla dzieła twórcy filmowego Akiry Kurosawy.

„Historia jest niewiarygodnie dobrze napisana i głęboka w przekazie i obrazach, tak bardzo, że uważam, że jest to jedna z najlepszych współczesnych pozycji w gatunku samurajów, niezależnie od medium” — powiedział o grze nasz recenzent. „Wszystkie postacie, które spotykasz, i małe opowieści, które rozgrywają się w Cuszimie, są przefiltrowane przez wewnętrzną walkę Jina z tym, co naprawdę oznacza honor i czy warto za niego umierać, co nadaje tej historii niesamowicie mocny kręgosłup narracyjny. Pomimo epickiej rozpiętości gry, podróż Jina wydaje się dość intymna i osobista. To samo można powiedzieć o najlepszym dziele Kurosawy i to chyba największy komplement, jaki mogę dać”.

Ghost of Tsushima zadebiutuje 17 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *