Czy GTA 6 otrzyma wersję mobilną w wyniku umowy z Zynga?

Wiadomość Czy GTA 6 otrzyma wersję mobilną w wyniku umowy z Zynga?

Co oznacza przejęcie Zyngi przez Take-Two dla Grand Theft Auto 6 i GTA Online?

Zdjęcie: Take-Two Interactive

Niedawne przejęcie firmy Zynga przez firmę macierzystą Rockstar, Take-Two Interactive, wzbudziło obawy (lub podekscytowanie), że Grand Theft Auto 6 może być zaprojektowany z myślą o porcie mobilnym.

Dla tych, którzy nie słyszeli, Take-Two ogłosił niedawno przejęcie firmy Zynga Inc., twórcy gier społecznościowych i mobilnych, znanej z takich hitów, jak FarmVille i Words with Friends, o wartości 12,7 miliarda dolarów.

Jest oczywiście sporo do powiedzenia na temat tego, co wydaje się być najdroższym nabytkiem w historii gier wideo, ale pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wyjaśnić wszystkim, jest to, że Zynga jest zasadniczo maszyną do zarabiania pieniędzy, która nosi maskę twórcy gier. Konsekwentna kolekcja stosunkowo tanich gier firmy Zynga generuje setki milionów (czasem miliardy) dolarów przychodów rocznie. Oczywiście większość tych przychodów pochodzi z mikrotransakcji (do czego wrócimy za chwilę).

W związku z tym ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że motywacja do tego ogromnego przejęcia może w dużej mierze opierać się na zarobkach Zyngi i ich ugruntowanej pozycji na rynku gier mobilnych (podobnie jak Activision zgarnia gotówkę z przejęcia gry mobilnej o wartości 5,9 miliarda dolarów). dewelopera Kinga w 2016 r.). Jednak ten cytat dyrektora generalnego Take-Two, Straussa Zelnicka, podany podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi, jasno pokazuje, że Take-Two full zamierza umożliwić Zyndze tworzenie gier mobilnych w oparciu o ich różne właściwości:

„Być może co najważniejsze, mamy zdolność [with Zynga] – zarówno od strony deweloperskiej, jak i wydawniczej – optymalizować tworzenie nowych tytułów; nowe tytuły oparte na podstawowej własności intelektualnej Take-Two. Wierzymy, że dysponujemy najlepszą kolekcją własności intelektualnej na konsole i komputery PC w branży rozrywki interaktywnej – i zasadniczo jest ona prawie całkowicie niewykorzystywana z urządzeń mobilnych i darmowych gier na całym świecie”.

Czytaj także  Marvel's Spider-Man Remastered: Dlaczego nowy projekt Petera Parkera jest kontrowersyjny

Co więcej, Take-Two przygotowało prezentację zawierającą ten slajd, który sprawia, że ​​jest całkiem oczywiste, że zamierzają wykorzystać Zynga do przeniesienia niektórych z ich najpopularniejszych właściwości na urządzenia mobilne i inne platformy free-to-play.

Wykres Take-Two Zyngi

Kiedy połączysz wszystkie te elementy razem, łatwo można bezpiecznie założyć, że Rockstar, Zynga i każda inna powiązana strona ostatecznie zamierza wprowadzić franczyzę GTA (i inne serie) na urządzenia mobilne i inne platformy w sposób, w jaki niekoniecznie próbowałem wcześniej. Teraz pytanie brzmi: „Jak będzie wyglądać ta mobilna gra GTA i jak ten plan wpłynie na rozwój GTA 6?”

Jeśli chodzi o to, mogę sobie wyobrazić kilka prawdopodobnych scenariuszy. Po pierwsze (którego również widziałem, jak wiele osób zaczyna się bać) jest to, że GTA 6 będzie zasadniczo zaprojektowana jako gra mobilna, która będzie również dostępna na PC i konsole (podobnie jak coś takiego jak Genshin Impact) . Chociaż jest to równie przerażająca i fascynująca myśl, nie sądzę, aby to było to, co Rockstar i Take-Two zamierzają jeszcze zrobić. O ile GTA 6 nie będzie znacznie mniej wymagające technicznie niż Red Dead Redemption 2, to prawie nie ma świata, w którym ta gra spełniłaby standardy technologiczne nowej generacji i PC oraz byłaby grywalna na urządzeniu mobilnym. Jestem pewien, że w każdej firmie zaangażowanej w tę transakcję jest wielu dyrektorów, śliniących się na myśl o takiej możliwości, ale prawdopodobnie jeszcze do tego nie dotarliśmy.

Uważam jednak, że jest możliwe (być może prawdopodobne), że Take-Two jest zainteresowany opracowaniem przez Zyngę jakiejś mobilnej wersji GTA Online, która będzie kompatybilna z istniejącymi wersjami GTA Online (a także z każdą wersją tego konceptu, która zostanie wprowadzona w GTA). 6).

Nietrudno sobie wyobrazić, jak lukratywna może być mobilna wersja GTA Online i chociaż trochę mnie smuci, że Take-Two jest prawdopodobnie znacznie bardziej zainteresowany następną wersją GTA Online niż treścią dla jednego gracza GTA 6, że przynajmniej może pomóc zapewnić, że Rockstar będzie w stanie stworzyć kampanię według własnych upodobań i pozostawić więcej kwestii mobilnych i kompromisów w części pakietu GTA Online.

Czytaj także  Czy Kingdom Hearts trafi na Steam?

Jedyne, czego w tej chwili nie jestem do końca pewien, to dokładnie, jak ta hipotetyczna mobilna wersja GTA Online będzie działać z GTA 6 Online. Wyobrażam sobie, że między tymi dwiema wersjami będzie jakiś system postępów krzyżowych, ale mobilna wersja GTA Online prawie na pewno musiałaby zostać zbudowana na unikalnym silniku. Mimo to mógłby z łatwością zachować większość „ważniejszych” funkcji GTA Online (w tym te mikrotransakcje, które tak bardzo kochają Take-Two i Zynga).

Wreszcie istnieje możliwość, że Zynga i ich partnerzy będą pracować nad nowymi mobilnymi tytułami GTA od podstaw. Chociaż wydaje mi się, że istnieje prawie 100% prawdopodobieństwo, że Zynga w którymś momencie wyda tytuły GTA przeznaczone wyłącznie na urządzenia mobilne, szczerze wątpię, czy będą to w pełni „właściwe” tytuły GTA opracowane z myślą o platformach mobilnych (podobnie jak my widziałem z Grand Theft Auto: Chinatown Wars i Grand Theft Auto: Liberty City Stories). Zamiast tego te mobilne tytuły GTA będą prawdopodobnie wzorowane na popularnych grach mobilnych, takich jak Mafia Wars (własność Zynga).

Więc chociaż jest prawie pewne, że niektóre wersje GTA Online trafią na urządzenia mobilne w wyniku tego przejęcia, wydaje się bardzo mało prawdopodobne, abyśmy mogli w najbliższym czasie zagrać w „pełne doświadczenie GTA 6” na urządzeniach mobilnych (zakładając, że zagrać w dowolną wersję GTA 6 w najbliższym czasie). Biorąc to pod uwagę, naprawdę nie można lekceważyć, jak daleko może się posunąć Take-Two, aby uzasadnić wydanie prawie 13 miliardów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *