Czy Horizon Forbidden West zostanie wydany na PS4 i PC?

Wiadomości Czy gra Horizon Forbidden West zostanie wydana na PS4 i PC?

Horizon Forbidden West zostało ogłoszone podczas wydarzenia ujawniającego PlayStation 5, ale konsola nowej generacji Sony to nie jedyny sposób na grę.

Zdjęcie: PlayStation Studios

Mimo że Horizon Forbidden West najwyraźniej nigdy nie miał być tytułem startowym na PlayStation 5, korzyści, jakie odniesiesz decydując się na grę na tej platformie (od błyskawicznego dysku SSD PS5 po haptyczne silniki zwrotne kontrolera i wyzwalacze adaptacyjne) były do ​​tej pory intensywnie reklamowane. Takie podejście sprawiło, że niektórzy fani zastanawiają się, czy długo oczekiwana gra będzie również dostępna na PS4 i PC.

Kiedy Sony początkowo ogłosiło Horizon Forbidden West, widzowie zakładali, że będzie dostępny tylko na PlayStation 5. W końcu zwiastun miał swoją premierę podczas godzinnej prezentacji nadchodzących tytułów na PS5. Widzowie nawet nie wiedzieli, jak wygląda PS5, aż do ostatnich minut prezentacji. Jednak od czasu tego ujawnienia dowiedzieliśmy się, że Forbidden West pojawi się również na PlayStation 4, co jest dobrą wiadomością dla każdego, kto jeszcze nie kupił PS5 lub nie może tego zrobić z powodu skalperów. Co więcej, ci, którzy zdecydują się grać na sprzęcie poprzedniej generacji, nie będą musieli cierpieć z powodu znacznego spadku wydajności (choć będą musieli zaakceptować kilka nieuniknionych kompromisów).

Ponieważ PS5 jest obiektywnie potężniejsze niż PS4, Horizon Forbidden West wygląda lepiej i działa płynniej na konsolach obecnej generacji. Według Digital Foundry, PS5 oferuje dwa tryby renderowania: rozdzielczość i wydajność. Tryb rozdzielczości renderuje w ostrym 4K i zapewnia płynną rozgrywkę z szybkością 30 kl./s, podczas gdy tryb wydajności obniża rozdzielczość do 1800p, ale zapewnia płynną akcję z prędkością 60 kl./s jako kompromis. Tymczasem konsole PS4 zapewniają tylko jeden tryb renderowania. Podczas gdy podstawowe i smukłe modele PS4 są w stanie zapewnić rozgrywkę w rozdzielczości 1080p Forbidden West przy 30 klatkach na sekundę, PS4 Pro może osiągnąć rozdzielczość 1800p przy 30 klatkach na sekundę. Tak więc, mimo że wersje PS5 wyglądają lepiej, wersje PS4 nie są garbione. Ponadto każdy, kto kupi wersję na PS4, może bezpłatnie zaktualizować grę, gdy w końcu dostanie PS5 (mimo że nie był to pierwotny plan Sony).

Czytaj także  Dlaczego tworzenie gier na PlayStation 2 było niezwykle trudne

Zwykle dyskusja zakończyłaby się tutaj, ponieważ Horizon Forbidden West został ogłoszony jako „PlayStation Exclusive”, ale kilka miesięcy po ujawnieniu zwiastuna, Guerilla Games i Sony wypuściły pecetowy port Horizon Zero Dawn (zaledwie miesiąc po tym, jak Kojima Productions udostępniło graczom PC Stranding Śmierci). W rzeczywistości zespół PlayStation ostatnio kopnął port na PC, ponieważ inne ekskluzywne gry na PS4, takie jak Days Gone i God of War, zadebiutowały na tej platformie za pośrednictwem Steam i Epic Games. Co więcej, Sony planuje również wydać wersję PC Uncharted 4: Kres Złodzieja i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, wszystkie w pakiecie Uncharted: Legacy of Thieves Collection jeszcze w tym roku. Biorąc wszystko pod uwagę, naturalne jest zastanawianie się, czy Horizon Forbidden West znajduje się również w planowanym menu portu na PC.

Niestety, ani Sony, ani Guerrilla Games nie wspomniały o żadnych planach przeniesienia Horizon Forbidden West na PC. Tak więc na razie gra jest ekskluzywna dla PS4 / PS5. Jednak biorąc pod uwagę wspomniane wcześniej wersje Zero Dawn na Steam i Epic Games, ostateczny port tej kontynuacji wydaje się nieunikniony. Oczywiście widzowie musieli czekać ponad trzy lata na pecetową wersję Zero Dawn, więc jeśli Guerrilla Games i Sony rzeczywiście planują wydanie Forbidden West na PC, można mieć nadzieję, że port nie potrwa tak długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *