Czy Kingdom Hearts trafi na Steam?

Wiadomości Czy Kingdom Hearts trafi na Steam?

Kingdom Hearts w końcu pojawia się na PC jako ekskluzywny sklep Epic Games Store. Czy ukochana seria Square Enix będzie kiedykolwiek dostępna na Steamie?

Zdjęcie: Square Enix

Epic Games ostatnio zaskoczyło wszystkich, ujawniając, że seria Kingdom Hearts w końcu pojawi się na PC 30 marca… jako ekskluzywny sklep Epic Store.

Jeśli nie śledziłeś sceny gier na PC przez ostatnie kilka lat, powinieneś wiedzieć, że temat ekskluzywnych produktów Epic Store zawsze był kontrowersyjny. Od tych, którzy po prostu nie lubią sklepu Epic Games Store, po tych, którzy martwią się, że takie ekskluzywne gry szkodzą „otwartej” naturze sceny gier na PC, agresywne dążenie Epic do ekskluzywnych produktów sprawiło, że niektórzy zastanawiali się, czy lepiej poczekać z zakupem tych gier, gdy są dostępne na innych rynkach, takich jak Steam.

Czy Kingdom Hearts kiedykolwiek pojawi się na Steamie? Odpowiedź na te pytania zależy od kilku czynników, które przeanalizujemy, aby pomóc Ci zdecydować, czy lepiej kupić wersje serii Kingdom Hearts ze sklepu Epic Games Store, czy poczekać, aż zostaną wydane na Steam i inne platformy .

Dlaczego Kingdom Hearts jest dostępne wyłącznie w sklepie Epic Games?

„Pieniądze” to odpowiedź, której szukasz, ale jeśli chcesz zobaczyć oficjalne wyjaśnienie, oto ono:

Chociaż szczegóły tej umowy są ujawniane (więcej o tym za chwilę), obecnie nic nie wskazuje na to, by Square Enix lub zespół Kingdom Hearts byli zobowiązani umownie do wydania tych gier w Epic Games Store na innych rynkach cyfrowych.

W związku z tym nie jest również do końca jasne, w jaki sposób Epic Games mogło pomóc zespołowi Kingdom Hearts w tych portach. To odniesienie może być zwykłą uprzejmością, ale z pewnością Epic zaoferował jakąś pomoc techniczną, jeśli chodzi o same porty.

Czytaj także  Final Fantasy 14 Endwalker: każda klasa w rankingu od najgorszego do najlepszego

Dlaczego cena Kingdom Hearts w Epic Games Store jest tak wysoka?

„Pieniądze” to odpowiedź, której szukasz, iw tym przypadku wydaje się, że jest to również rzeczywista odpowiedź na to pytanie.

Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX kosztuje 49,99 USD za pośrednictwem Epic Games Store, ale można go znaleźć za około 20 USD na PS4. Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue kosztuje 59,99 USD w sklepie Epic Games Store, ale można go kupić za mniej niż 30 USD na PS4. Kingdom Hearts 3 jest sprzedawane za około 45 dolarów więcej niż na PS4. Jedyną grą, która jest sprzedawana w sklepie Epic Games Store za mniej więcej taką samą cenę detaliczną, jak na konsole, jest Kingdom Hearts: Melody of Memory.

Z pewnością nie jest bezprecedensowe, że porty starych gier na nowe platformy cierpią z powodu wzrostu cen (zdarza się to dość często na Nintendo Switch), ale ceny wersji PC serii Kingdom Hearts z pewnością są strome. Zobaczymy, czy Square Enix i Epic Games ostatecznie zdecydują się nieco obniżyć ceny, zanim te porty zostaną wydane, ale bardzo wątpię, aby tak się stało.

Kiedy Kingdom Hearts trafi na Steam?

Nie ma słowa o tym, kiedy (lub czy) Kingdom Hearts w końcu trafi na Steam, ale historia poprzednich ekskluzywnych produktów Epic Store oferuje przybliżoną oś czasu, jak długo należy oczekiwać.

Z wyjątkiem niektórych tytułów na wyłączność opracowanych lub wyprodukowanych przez Epic lub tytułów wydanych przez wydawców, którzy mają oddzielne umowy ze studiem, większość wyłączności Epic innych firm trwa około roku.

Możliwe, że Square Enix zdecydowało się zawrzeć przedłużoną umowę z Epic Games, która utrzyma franczyzę Kingdom Hearts na platformie przez dłuższy czas (lub na czas nieokreślony), trudno uwierzyć, że tak jest. Główne gry japońskich deweloperów (zwłaszcza Sega) radziły sobie w przeszłości niesamowicie dobrze na Steamie, więc wydaje się, że Square Enix może zostawiać pieniądze na stole, pozostawiając gry poza tym rynkiem.

Czytaj także  Zaginiona Arka: Objaśnienie Przepustki Mocy

Jak jednak zauważyli inni, ten układ sugeruje, że jeśli Final Fantasy 7 Remake kiedykolwiek pojawi się na PC, prawdopodobnie przez pewien czas będzie dostępny wyłącznie w sklepie Epic Games Store. Ponownie jednak będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak to się potoczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *