Divinity: Fallen Heroes zostało wstrzymane

Wiadomości Divinity: Fallen Heroes zostało wstrzymane

Prace nad Divinity: Fallen Heroes zostały opóźnione na nieokreślony czas.

Deweloper Larian Studios szokująco ogłosił, że prace nad Divinity: Fallen Heroes zostały wstrzymane.

„Pierwotnie planowana premiera na listopad 2019 roku, dla wszystkich zaangażowanych stało się jasne, że gra będzie wymagać znacznie więcej czasu i zasobów na rozwój niż są dostępne teraz, aby doprowadzić ją do skutku w zabawny i zrównoważony sposób” – czytamy w oświadczeniu Larian opublikowane za pośrednictwem Twittera. „Idąc dalej, my w Larian będziemy nadal pracować nad Baldur’s Gate 3, a nowości pojawią się wkrótce, a Artyści Logic będą skupiać się na własnych grach Expeditions. Jako niezależni deweloperzy rozumiemy i cenimy znaczenie inwestowania przez dewelopera we własne IP i we własną przyszłość”.

Logic Artists (którzy mieli opracować Fallen Heroes) zauważyli w tym samym oświadczeniu, że „Zawsze smutno jest wstrzymać ekscytujący projekt, ale czasami realia harmonogramów rozwoju i wydań po prostu potwierdzają się w sposób, który jest poza kontrolą kogokolwiek. ”

To dziwna sytuacja. To logiczne, że obie strony zaangażowane w taki projekt zdały sobie sprawę, że w tej chwili muszą skupić się na innych rzeczach, ale Fallen Heroes było wyraźnie w fazie rozwoju w momencie podejmowania tej decyzji. Wygląda na to, że dwie główne zaangażowane strony wymyśliłyby to przed rozpoczęciem tworzenia gry (lub być może wcześniej w tym procesie). Wygląda jednak na to, że oba studia po prostu zdały sobie sprawę, że ich inne trwające projekty wymagają więcej uwagi.

Jesteśmy również ciekawi, jak długo ta gra będzie opóźniona. Biorąc pod uwagę charakter opóźnienia, wydaje się logiczne, że zostanie wydany dopiero po Baldur’s Gate 3 i kolejnym projekcie Logic Artist. Ponieważ odpowiednie daty premiery tych tytułów są w tej chwili nieco niejasne, twoje przypuszczenia są naprawdę tak dobre, jak nasze, jeśli chodzi o to, kiedy (lub czy) ponownie zobaczymy Fallen Heroes.

Czytaj także  Aktualizacja Animal Crossing New Horizons 2.0: Pan Resetti Cameo oszałamia fanów serii

Dla tych, którzy mogli przegapić ogłoszenie za pierwszym razem, Fallen Heroes to taktyczna gra strategiczna, która już jest porównywana do XCOM. Jednak to porównanie nie jest do końca trafne. To prawda, że ​​Fallen Heroes widzi, jak wybierasz misje (w sumie jest ich 60) i opuszczasz bazę macierzystą (w tym przypadku latający statek Lady Vengeance), aby wykonać różne cele. Wydaje się również, że przydzielisz umiejętności postaci (których jest ponad 200) i wyposażenie podobne do tego, co widzieliśmy w ostatnich grach XCOM.

Jednak Fallen Heroes ma więcej wspólnego DNA z grami Original Sin, niż mogłoby się wydawać. Po pierwsze, jego system walki wydaje się być znacznie bliższy temu, który można zobaczyć w Original Sin 2 niż ten, do którego prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony w XCOM i grach podobnych do tej serii. Po drugie i co ważniejsze, Fallen Heroes zachowa wiele elementów RPG, które sprawiły, że Original Sin 2 stał się takim hitem. Oznacza to, że nadal będziesz musiał podejmować trudne decyzje i radzić sobie z konsekwencjami tych decyzji w rozgrywce i fabule. Jeśli już, możesz myśleć o tej grze jako o usprawnionej wersji tytułów Original Sin.

Ta wiadomość jest przygnębiająca, biorąc pod uwagę, jak obiecująco wyglądali Fallen Heroes, ale nie możemy się doczekać, aby zobaczyć więcej z projektu, gdy tylko się pojawi.

Matthew Byrd jest pisarzem pracującym dla Den of Geek. Spędza większość swoich dni, próbując przekazać dogłębne artykuły analityczne o Killer Klows From Outer Space coraz bardziej zaniepokojonej serii redaktorów. Możesz przeczytać więcej o jego pracach tutaj lub znaleźć go na Twitterze @SilverTuna014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *