Dying Light 2: Jak naprawiasz broń?

Dying Light 2: Jak naprawiasz broń?

Nie jest to tak oczywiste, jak powinno być, ale jest sposób na naprawienie broni w Dying Light 2 i uchronienie jej przed złamaniem.

Zdjęcie: Techland

System degradacji broni Dying Light 2 będzie znany każdemu, kto grał w prawie każdą grę survivalową w ciągu ostatnich 10-15 lat, ale początkowy brak oczywistego sposobu naprawy broni prawdopodobnie zmyli tych, którzy nagle się zastanawiają którzy powinni utrzymywać jedne z najlepszych broni w grze.

Aby najpierw usunąć bardzo złe wieści, nie ma sposobu, aby naprawić każdą broń w Dying Light 2. Oznacza to, że (w przeciwieństwie do wielu innych gier RPG) nie ma jakiegoś warsztatu lub przedmiotu, którego można po prostu użyć broń, aby „tylko” przywrócić jej wytrzymałość i zapobiec jej złamaniu. Brak takiej mechaniki jest z pewnością dziwnym pominięciem, ale wydaje się, że wpisuje się w narracyjną ideę, że zasoby są cenne na tym świecie i że utrata cennej broni powinna trochę boleć.

Jeśli ten kawałek budowania świata nie zapewnia żadnego komfortu, jeśli chodzi o podjęcie decyzji, czy złamać tę niesamowicie rzadką broń, która jest prawie niezastąpiona, to z przyjemnością dowiesz się, że istnieje podstępny sposób na naprawę niektórych broni w Dying Light 2. Oto jak to robisz:

Którą broń można naprawić w Dying Light 2?

Jedyne bronie, które można naprawić w Dying Light 2, to te, które można modyfikować. Chociaż oznacza to, że nie ma oficjalnego sposobu na naprawę broni, która nie ma dostępnych miejsc na modyfikacje, dobrą wiadomością jest to, że wiele najlepszych broni w grze można w jakiś sposób zmodyfikować, co oznacza, że ​​będziesz mógł przedłużyć żywotność tej jednej broni do walki wręcz, bez której nie możesz żyć.

Czytaj także  Dlaczego Chrono Cross zasługuje na remake bardziej niż Chrono Trigger

Aby sprawdzić, czy broń można zmodyfikować, musisz otworzyć menu ekwipunku, najechać kursorem na broń, którą chcesz zmodyfikować i sprawdzić, czy są dostępne gniazda, w które można wstawić modyfikacje. Alternatywnie możesz poszukać kółek obok ikony menu broni. Powinny one powiedzieć, czy jest wyposażony w gniazda modyfikacji i ile jest dostępnych.

Jak naprawić broń w Dying Light 2?

Jak można się domyślić, dodanie modyfikacji do broni „naprawi ją” i przywróci jej trwałość. Chociaż jest to zgrabny sposób na zachowanie jednych z najlepszych broni w Dying Light 2, smutnym haczykiem dla tego już wątpliwego systemu jest to, że każda dodana modyfikacja przywraca tylko 50 punktów wytrzymałości broni.

W związku z tym, niestety, będziesz musiał bardzo uważać na to, jak zdecydujesz się zmodyfikować swoją broń. Najlepiej poczekać, aż twoja broń straci co najmniej 50 punktów całkowitej wytrzymałości (lub więcej), a następnie dodać do niej modyfikację, aby przywrócić utracone punkty. Zamiast dodawać każdą dostępną modyfikację na raz, będziesz chciał dodać pozostałe dostępne modyfikacje tylko wtedy, gdy wytrzymałość twojej broni znów zacznie się kończyć.

Aby zmodyfikować broń, wystarczy kupić mod od Craftmastera lub samemu go wytworzyć (są one dość tanie tak czy inaczej), otworzyć ekwipunek, wybrać broń, którą chcesz zmodyfikować, wybrać gniazdo na mod, które chcesz aby wstawić mod i wybrać, który z dostępnych modów chcesz zastosować.

Ponownie, oczywiście nie jest to idealny system (i zawsze istnieje szansa, że ​​Techland zaktualizuje go w jakiś sposób za pomocą łatki), ale dobrą wiadomością jest to, że przeciętna broń, którą można modyfikować, jest zazwyczaj lepsza niż wszystko inne, więc nie będziesz zbytnio cierpieć z powodu konieczności rozmieszczenia naszych ulepszeń i zastosuj je tylko wtedy, gdy wytrzymałość tej broni zacznie spadać.

Czytaj także  Lost Ark: jak znaleźć każdą piosenkę

Jak zapobiec zniszczeniu broni w Dying Light 2?

Każda broń Dying Light 2 będzie nadal tracić wytrzymałość i ostatecznie pękać, im częściej jej używasz. Chociaż niektóre bronie są silniejsze od innych (a wspomniana metoda modyfikacji może je „naprawić”), obecnie nie ma oficjalnego sposobu na uczynienie broni niezniszczalną.

Istnieje jednak modyfikacja broni o nazwie „Wzmocnienie”, którą można zastosować w gnieździe uchwytu modyfikowalnej broni, aby zmniejszyć współczynnik utraty jej wytrzymałości. Chociaż gra sugeruje, że możesz zmniejszyć wskaźnik utraty wytrzymałości o 100%, jeśli zmaksymalizujesz to ulepszenie, pozornie oznacza to, że broń traci wytrzymałość znacznie wolniej niż wcale.

Zobaczymy, czy ta modyfikacja zostanie ulepszona lub zmieniona w jakikolwiek sposób za pomocą łatek z postaciami, ale na razie całkiem dobrym pomysłem jest, aby była to pierwsza modyfikacja, którą instalujesz, aby naprawić broń, aby zmaksymalizować żywotność twoich przedmiotów .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *