Dying Light 2: Jak odblokować i grać w trybie współpracy

Funkcje Dying Light 2: Jak odblokować i grać w trybie współpracy

Dying Light 2 podąża śladami oryginalnego Dying Light i pozwala graczom połączyć siły, aby przetrwać hordy zombie. Oto jak odblokować ten tryb.

Zdjęcie: Techland

Dying Light 2 właśnie został wydany, a krytycy uwielbiają symulator przetrwania zombie / parkour. Gra zachwyca publiczność zręczną akcją i napiętą atmosferą, której gracze mogą doświadczyć w pojedynkę lub z przyjacielem dzięki odblokowanemu trybowi kooperacji sequela.

Podobnie jak oryginalna Dying Light, Dying Light 2 to RPG z otwartym światem, w którym gracze mogą skakać po dachach, zabijać szarpiące się zombie i wykonywać liczne misje. Ale kiedy zapada noc, wtedy wielcy wrogowie wychodzą z ukrycia i krążą po ulicach. Śmierć przychodzi łatwiej, ale doświadczenie jest obfitsze. Zwiększone ryzyko pozwala graczom zbierać lepsze nagrody, w czym kooperacja naprawdę się przydaje. Nawet najbardziej niebezpieczni wrogowie są znacznie bardziej do pokonania, gdy ktoś pilnuje twoich pleców. Jednak gracze nie mogą po prostu połączyć się zaraz za bramą; najpierw muszą uzyskać pozwolenie.

Oto szybki i łatwy przewodnik, jak odblokować i prawidłowo korzystać z trybu współpracy w Dying Light 2.

Dying Light 2: Jak odblokować tryb współpracy

Mimo że kooperacja nie jest zawarta w początkowym pakiecie Dying Light 2, funkcja ta nie jest również zablokowana za podstępnymi pułapkami śmierci lub przerażającymi rękawicami. W rzeczywistości większość graczy prawdopodobnie odblokuje opcję w ciągu godziny lub dwóch.

Aby uzyskać dostęp do kooperacji, gracze muszą wykonać kilka głównych misji fabularnych i uzyskać dostęp do pełnego otwartego świata. W szczególności musisz zaakceptować i ukończyć misję „Markers of Plague”, w której gracze muszą przeszukać zniszczony szpital z postacią Hakon. Kilka przerywników filmowych i wstrząsająca sekwencja pościgu później, gracze w końcu opuszczają szpital, a Hakon wręcza lornetkę, zanim poprosi ich o wyczucie otoczenia. Następnie gra z dumą przekazuje graczom wiadomość „Witamy w Villador”.

Czytaj także  Czy Skyward Sword jest jedynym łącznikiem i romansem Zeldy?

Gdy gracze ukończą to proste zadanie, nie tylko odblokowali otwarty świat Dying Light 2, ale także kooperację. Widzowie mogą teraz swobodnie stawiać czoła wyzwaniom gry w pojedynkę lub z drużyną sojuszników.

Dying Light 2: Jak grać w trybie współpracy

Po odblokowaniu współpracy gracze mogą wybrać, jak chcą współpracować z innymi graczami. Czy chcą, aby ktokolwiek wpadł w każdej chwili, czy raczej polegają na swoich najbliższych przyjaciołach? Różne pragnienia wymagają różnych opcji.

Po odblokowaniu kooperacji możesz uzyskać dostęp do funkcji za pomocą menu głównego lub menu pauzy. Stamtąd muszą wybrać „Opcje” i przejść do zakładki „Online” u góry ekranu. Opcja „Typ gry” określa, z kim grasz i jak to robisz.

Gracze mogą przechodzić przez cztery różne typy kooperacji w Dying Light 2. „Single Player” to tryb solo, który nie wymaga wyjaśnień i jest najlepszy dla tych, którzy chcą grać sami i nie chcą, aby ktoś zapraszał ich do lobby lub rezygnował w nich. Tymczasem „Publiczny” pozwala każdemu graczowi dołączyć do gospodarza w dowolnym momencie, a „Tylko znajomi” ogranicza graczy, którzy mogą bez zapowiedzi wskoczyć na listę znajomych gospodarza. Ostatnia opcja, „Prywatne”, jest jak „Tylko znajomi”, ale ograniczona do zaproszeń. Gospodarz wybiera i decyduje, kto może dołączyć.

Ponieważ „Publiczne” jest otwartym zaproszeniem dla każdego, gracze, którzy je wybiorą, spotkają się z innymi graczami, którzy dołączą do ich świata bez ostrzeżenia. Alternatywnie, gracze mogą dołączyć do czyjegoś publicznego świata gry, przechodząc do „Menu online” z menu pauzy. Gracze mogą następnie wybrać opcję „Szybkie dołączanie”, aby połączyć się losowo, lub „Znajdź gry”, aby dołączyć do wybranego przez siebie lobby. Jeśli chodzi o graczy, którzy wolą przygodę ze znajomymi, muszą wybrać opcję „Ulubione” lub „Znajomi”, zdecydować, z kim chcą grać i wysłać zaproszenie. Gdy zaproszona osoba zaakceptuje (lub gracz zaakceptuje zaproszenie od jednego ze swoich znajomych), nadszedł czas, aby rozpocząć walkę z zombie jako drużyna.

Czytaj także  Harmonogram transmisji na żywo i konferencji E3 2021: Oglądaj Xbox, Bethesda, Nintendo, Ubisoft i więcej

Dying Light 2: Ograniczenia i zasady współpracy

Mimo że Dying Light 2 pozwala graczom potencjalnie łączyć siły w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu dzięki kooperacji typu drop-in, drop-out, system ma pewne ograniczenia.

Największym ograniczeniem kooperacji w Dying Light 2 jest system progresji. Każdy, kto dołączy do sesji gry innego gracza, zachowuje wszystko, co znajdzie i zarobi. Broń, umiejętności, pieniądze, co tylko chcesz, nadal jest twoje, kiedy wrócisz do trybu dla jednego gracza. Dotyczy to jednak również wytrzymałości broni. Jeśli broń zepsuje się w trybie współpracy, nadal zostanie zepsuta w trybie solo. Jedyne postępy, które nie są przenoszone, to questy. Mimo że goście mogą pomóc gospodarzowi w wykonywaniu misji, nadal muszą wykonywać zadania samodzielnie — lub jako gospodarz w trybie współpracy — po sesji wieloosobowej, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

Co więcej, kooperacja pozwala tylko czterem graczom dołączyć jednocześnie i tylko wtedy, gdy są na tej samej platformie. Gracze PlayStation 5 nie mogą dołączać do graczy Xbox i vice versa. Może się to zmienić w przyszłej łatce, ale na razie każdy, kto planuje połączyć siły ze znajomymi w Dying Light 2, musi skoordynować swoje zakupy, aby upewnić się, że wszyscy kupują tę samą wersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *