Dying Light 2: Strażnicy pokoju kontra ocaleni – która frakcja jest lepsza?

Zawiera Dying Light 2: Peacekeepers vs. Survivors – która frakcja jest lepsza?

Wybór między głównymi frakcjami Dying Light 2 nie jest łatwy, ale istnieją sposoby, aby zarówno Strażnicy Pokoju, jak i Ocaleni pracowali dla ciebie.

Zdjęcie: Techland

Dying Light 2 nie oferuje bogatej gamy skomplikowanych wyborów, na które niektórzy liczyli, ale jeśli chodzi o wybór między dwiema głównymi frakcjami gry (Strażnikami Pokoju i Ocalałymi), większość graczy prawdopodobnie będzie miała wiele pytań o to, które jeden jest „najlepszy”.

Bardzo krótka i frustrująco neutralna odpowiedź na to pytanie jest taka, że ​​w Dying Light 2 nie ma „najlepszej” frakcji na wybiegu. Każda z nich oferuje własne nagrody, a wybór frakcji ma stosunkowo minimalny wpływ na całą historię (wygramy t zepsuć to, jak tutaj, ale może to wpłynąć na niektóre sceny i odgrywać rolę w określeniu, które zakończenie zobaczysz), twoja decyzja prawdopodobnie sprowadza się do nagrody frakcji, którą wolisz otrzymywać, a do której wolisz dołączyć z perspektywy odgrywania ról .

W związku z tym, oto krótkie spojrzenie na to, jak zwiększyć swoją reputację frakcji, jakie są korzyści z dołączania do danej frakcji i jej wspomagania, a na koniec, która frakcja jest dla Ciebie odpowiednia.

Dying Light 2 – Jak odblokować nagrody frakcji?

Aby zwiększyć swoją reputację wśród frakcji Dying Light 2 i odblokować oferowane przez nie ulepszenia, musisz przejąć siedem obiektów zlokalizowanych w całym mieście gry. Po zabezpieczeniu tych obiektów będziesz mógł przydzielić je Strażnikom Pokoju lub Ocalałym. Przypisanie obiektu zapewnia wybranej frakcji otaczające go terytorium i, co ważniejsze, odblokowuje kolejną nagrodę na ścieżce ulepszeń tej frakcji.

Dobrą wiadomością jest to, że (w przeciwieństwie do niektórych innych gier z systemami frakcji) niekoniecznie musisz od samego początku „zobowiązywać się” do jednej lub drugiej frakcji, a zamiast tego możesz przypisać terytorium do każdej frakcji według własnego uznania. Porozmawiamy trochę więcej o tym, co to oznacza, gdy mówimy o najlepszej frakcji do „wyboru”, ale po prostu wiedz, że wspieranie obu stron zgodnie z twoimi potrzebami jest całkowicie realną opcją.

Dying Light 2 – Dlaczego warto dołączyć do sił pokojowych

Staraj się nie dziwić, ale wizja sił pokojowych dotycząca utrzymania pokoju zawiera w sobie sporo przemocy.

Czytaj także  25 najlepszych gier Star Wars

PK to walcząca frakcja, która wierzy, że najjaśniejsza droga do jakiejkolwiek „normalności” polega na zabiciu jak największej liczby zarażonych. Z pewnością jest coś szlachetnego w tym celu, ale fakt, że większość sił pokojowych nie ma problemu z niszczeniem prawie wszystkiego innego, co stanie im na drodze w pogoni za sztywnym społeczeństwem rządzonym przez ich własnych członków, z pewnością komplikuje ich wizję wolnego świata przez zarażonych.

Pomijając wątpliwą moralność, ważną rzeczą, którą musisz wiedzieć o Strażnikach Pokoju, jest to, że są grupą „skoncentrowaną na walce”, która znacznie zwiększy twoją zdolność do walki z zarażonymi, jeśli zdecydujesz się ich wspierać. Omówimy kilka czynników, które nieco komplikują tę analizę, ale jeśli patrzysz na to tylko z perspektywy rozgrywki, można śmiało powiedzieć, że Strażnicy Pokoju są idealni dla graczy, którzy albo zamierzają skupić się głównie na walce, albo chcą być w stanie ulepszyć swoje umiejętności bojowe w sposób, w jaki zwykła broń i umiejętności w grze nie mogą zaoferować samemu.

Dying Light 2 – Jakie nagrody dla frakcji otrzymujesz dzięki Strażnikom Pokoju?

Podejście Strażników Pokoju do „utrzymywania pokoju” naprawdę błyszczy w ich nagrodach dla frakcji, które w większości składają się z serii broni i materiałów wybuchowych rozsianych po całym mieście, które z pewnością pomogą ci w walce z zarażonymi, a także z pewnością spowodują spore szkody uboczne. i wypadki.

Mimo to te nagrody niewątpliwie znacznie ułatwiają walkę z dużymi grupami zainfekowanych:

Pułapki samochodowe – W całym mieście rozstawione są wybuchowe samochody, które są w stanie zwabić i zniszczyć wrogów.
PK Razor Canon – PK ustawiają śmiertelnie zamontowane wieżyczki w całym mieście.
Pułapki elektryczne – Te ręcznie rozstawione pułapki generują elektryczny efekt obszarowy, który zadaje obrażenia wrogom i uniemożliwia ich postęp.
Zestaw kuszy – Ta niezwykle przydatna półautomatyczna kusza zawiera przepisy na bełty żywiołów.
Latarnie Mołotowa – PK zawieszają wybuchowe lampy w całym mieście, które możesz zestrzelić i zrzucić na niczego niepodejrzewających zainfekowanych.
Pułapki wahadłowe – Te gigantyczne pułapki są w stanie szybko i cicho eliminować duże grupy wrogów.
Pułapka UV – PK instalują lampy UV na ulicach i dachach, co znacznie ułatwia niszczenie i opóźnianie ścigania zarażonych.

Czytaj także  V Rising: jak uprawiać szkło

Dying Light 2 – Dlaczego warto dołączyć do ocalałych

Ocaleni w Dying Light 2 to w dużej mierze zwykli ludzie, którzy odkryli, że współpraca znacznie zwiększa ich szanse na… cóż… przeżycie.

Ocaleni z pewnością nie są fanami zainfekowanych, ale są bardziej zainteresowani założeniem i utrzymaniem społeczności, w której zasoby są obfite, niż spędzaniem dni na niszczeniu zainfekowanych. Oferują pewne narzędzia zniszczenia, ale wolą używać ich defensywnie, gdy tylko jest to możliwe.

Większość nagród, które otrzymasz za pomoc Ocalałym, ustanowi nowe środki transportu w całym mieście, które pozwolą ci nie tylko łatwiej poruszać się po okolicy, ale często całkowicie uniknąć walki. Zapewniają również dostęp do bardzo przydatnego, stałego strumienia zaopatrzenia, który z pewnością przyniesie korzyści wszystkim graczom, którzy w miarę możliwości zdecydują się na używanie umiejętności parkour zamiast umiejętności bojowych.

Dying Light 2 – jakie nagrody frakcji otrzymujesz za ocalałych?

Jeśli wciąż żałujesz, że nie ma szybszego i lepszego sposobu na poruszanie się po mieście Dying Light 2, te nagrody frakcji, które otrzymujesz za pomoc Ocalałym, z pewnością ułatwią ci życie:

Ziplines: Prawie twoja podstawowa linia zip, te losowo rozmieszczone druty pozwolą ci dość szybko zipować między dwoma punktami.
Poduszki powietrzne: To niesamowicie satysfakcjonujące ulepszenie pozwala podskakiwać wysoko w powietrzu i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej przedostać się z ulic na dachy.
Worki do lądowania: Po odblokowaniu tej nagrody Bohaterowie zainstalują w mieście serię amortyzowanych worków, które po użyciu powstrzymają upadek.
Odrodzenie ocaleńców: Jedna z najlepszych nagród frakcji ocalałych, to ulepszenie wyśle ​​NPC, aby wskrzesił cię, jeśli spadniesz na terytorium ocaleńców.
Otwory wentylacyjne: Ta nagroda znacznie zwiększa liczbę dostępnych otworów wentylacyjnych w całym mieście, co ułatwia szybowanie do celu.
Ulepszone poduszki powietrzne: Te ulepszone poduszki powietrzne wystrzelą Cię na znacznie wyższy poziom.
Dwukierunkowe tyrolki: To szokująco przydatne ulepszenie pozwala podróżować zarówno w górę, jak i w dół zjazdów, co oznacza, że ​​możesz szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dying Light 2 – do jakiej frakcji najlepiej dołączyć?

Z perspektywy odgrywania ról wybór, czy chcesz pomóc Ocalałym, czy Strażnikom Pokoju, należy wyłącznie do Ciebie. Choć trochę zbyt prosto jest powiedzieć, że Ocalali reprezentują „dobry” układ moralny, a Strażnicy Pokoju reprezentują „zły” układ moralny, dynamika między nimi z pewnością skłania się na tyle blisko w tym kierunku, że można to wykorzystać jako swój przybliżony kompas moralny, jeśli zdecyduj się to zrobić.

Czytaj także  Cyberpunk 2077: Kim jest Adam Smasher?

Oczywiście, ponieważ twój wybór frakcji ostatecznie ma stosunkowo niewielki wpływ na historię Dying Light 2 (przynajmniej w porównaniu z innymi decyzjami, które będziesz podejmować), decyzja o wyborze jednej z drugiej dla celów narracyjnych naprawdę sprowadza się do twojej osobistej roli – wrażenia z gry i preferencje.

A co z nagrodami? Cóż, jeśli zamierzasz iść na całość z konkretną frakcją, powiem, że Strażnicy Pokoju oferują ogólnie lepszy zestaw nagród, a także nieoceniony dostęp do broni i innych narzędzi bojowych, które prawie na pewno się przydadzą . Niektóre z najwyższych nagród Peacekeepera naprawdę zmieniają sposób, w jaki podchodzisz do sytuacji bojowych, a także szanse na ich przetrwanie.

Z pewnością nie mogę tu siedzieć i udawać, że nagrody dla Ocalałych są mniej niż wspaniałe, ale powiem, że kilka ostatnich nagród, które z nimi otrzymujesz, niekoniecznie ma tak duży wpływ, jak być może. Fajnie, że często masz więcej okazji do „wykorzystania” ich nagród ze względu na ich charakter, ale wiele z ich najbardziej ogólnie użytecznych nagród jest zdobywanych stosunkowo wcześniej.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz znacznie ułatwić sobie ten wybór, przyjmując „Dlaczego nie oba?” z tego wszystkiego.

Ponieważ zyskujesz reputację u frakcji Dying Light 2, przejmując obiekty i przypisując je do jednej lub drugiej, doskonale jest „mieszać i dopasowywać” trochę, po prostu przypisując kilka do jednej frakcji, a kilka innych do drugiej.

Ponieważ w grze jest łącznie siedem obiektów, polecam dać cztery Strażnikom Pokoju i trzy Ocalałym, aby zmaksymalizować nagrody, które otrzymasz z obu. Nagroda z kuszy Peacekeeperów jest z pewnością warta pracy, a pierwsze trzy nagrody frakcji, które otrzymujesz z Ocalałymi, są prawdopodobnie najbardziej użytecznymi nagrodami, jakie mają do zaoferowania (chociaż umiejętność wskrzeszenia jest z pewnością fajna, jeśli jesteś na terytorium Ocalałych).

Mogę również zobaczyć podział 5-2 na korzyść Strażników Pokoju, jeśli szukasz najlepszych nagród, ale radziłbym odblokować przynajmniej dwie pierwsze nagrody dla Ocalałych (chyba że się angażujesz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *