Elden Ring: 5 niesamowitych rzeczy, których nie wiedzieliście o grze

Elden Ring: 5 niesamowitych rzeczy, o których nie wiedziałeś o grze

Elden Ring jest pełen tajemnic, ale niektóre elementy wiedzy o grze są łatwiejsze do przeoczenia niż inne.

Zdjęcie: Bandai Namco

Gry FromSoftware mają zwykle głęboką i celowo mylącą wiedzę. Gracze i teoretycy wciąż próbują poskładać fabułę i historię Dark Souls i Bloodborne, a Elden Ring kontynuuje tę dumną tradycję, oferując narrację pełną fascynujących faktów, które zaskakująco łatwo przeoczyć.

Podstawowa historia Elden Ring jest zaskakująco prosta: gracze muszą zebrać Wielkie Runy i ponownie złożyć Elden Ring, aby stać się kolejnym Elden Lordem. Po drodze postać gracza zdobywa mnóstwo ekwipunku i od czasu do czasu wpada na potencjalnych sojuszników. Jednak ta prowadząca narracja nie zarysowuje nawet powierzchni wiedzy o grze. Podczas gdy większość historii Elden Ring została napisana przez George’a RR Martina, gracze prawdopodobnie odkryją większość historii gry w zwykły sposób Soulsborne (tj. Opisy przedmiotów i niejasne dialogi postaci). Nierzadko zdarza się, że gracze przeoczają te kluczowe (lub przynajmniej fascynujące) fragmenty historii i motywacji postaci tylko dlatego, że nie znaleźli losowego bibelotu.

W związku z tym, oto niektóre z najbardziej oszałamiających faktów dotyczących Elden Ring, które prawdopodobnie przegapiłeś podczas swojej ponad 100-godzinnej podróży przez grę.

Erdtree nie było pierwszym drzewem (i mogło być pasożytem)

W Elden Ring Erdtree jest źródłem… cóż, wszystkiego. Gigantyczne świecące drzewo jest fizyczną manifestacją tytułowego Pierścienia Eldenów i ma być źródłem życia w Krainach Pomiędzy. Chociaż prawda o początkach Erdtree jest o wiele mroczniejsza, niż się wydaje. W rzeczywistości Erdtree może być w rzeczywistości gatunkiem inwazyjnym.

W miarę postępów w Elden Ring gracze znajdą różnorodne materiały rzemieślnicze, w tym dziwny przedmiot znany jako żywica korzeniowa. Gra jest wypełniona przedmiotami, które pochodzą z Erdtree (takie jak Golden Seeds i Crimson Amber Medalion), ale żywica korzeniowa nie jest jednym z nich. Zgodnie z opisem tego przedmiotu, w rzeczywistości pochodzi on z „korzeni Wielkiego Drzewa”, które kiedyś były splecione z Erdtree. Ten wpis może sugerować, że dwa drzewa są rodzeństwem. Jednak w Inkantacji Ochrony Erdtree czytamy: „Na początku wszystko było w opozycji do Erdtree”. Ten tekst smakowy sugeruje, że Erdtree nie jest genezą The Lands Between, jak niektórzy podejrzewali.

Czytaj także  World of Warcraft Classic: 15 najlepszych zadań

W rzeczywistości wiele innych przedmiotów potwierdza pogląd, że Erdtree zasadniczo zaatakowało Ziemie Pomiędzy. Na przykład, Remembrance of the Dragonlord twierdzi, że jego właściciel, Dragonlord Placidusax, był „Wielkim Lordem w epoce przed Erdtree”, a inkantacja Elden Stars stwierdza, że ​​jeden z Bogów Zewnętrznych, Większa Wola, zasiał Ziemie Pomiędzy meteor, który ostatecznie doprowadził do powstania Pierścienia Elden i Erdtree przez pełnomocnika. Jednak nawet z tą wiedzą, nazwanie Erdtree pasożytem wciąż jest trochę naciągane… przynajmniej do czasu, gdy odwiedzisz katakumby gry. Każdy z tych lochów jest pełen korzeni, które również wypełnione są zwłokami. Co więcej, Igła Miquelli stwierdza, że ​​została stworzona, aby „odpędzać wtrącanie się zewnętrznych bogów”. Wspomniani Bogowie Zewnętrzni z pewnością wydają się zawierać Większą Wolę.

Mimo że Większa Wola wprowadziła „porządek” do Krain Pomiędzy poprzez Erdtree i Elden Ring, istota najwyraźniej nie knuje nic dobrego.

Początki podziemnych miast Nokron i Nokstella

The Lands Between jest pełne pięknych zabytków, a liczba godnych uwagi widoków prawie się podwaja, gdy gracze biorą pod uwagę podziemne jaskinie, które kryją tajemnicze biomy. Dwa takie obszary to bliźniacze Wieczne Miasta Nokron i Nokstella. Każdy gracz, który wejdzie do tych tajnych cytadeli, nieuchronnie będzie się zastanawiał, dlaczego te miasta znajdują się pod ziemią. Odpowiedzi na to pytanie są rozrzucone po opisach przedmiotów i zaklęć.

Najbardziej oczywista wskazówka znajduje się w tekście smakowym zestawów zbroi Nox Miecz i Mnich, który stwierdza, że ​​mieszkańcy Nokron i Nokstella, Nox, kiedyś „wywoływali gniew Większej Woli i zostali wygnani głęboko pod ziemię”. Więc jeśli Większa Wola jest za to odpowiedzialna, co zrobił Nox, co zwróciło uwagę Zewnętrznego Boga? Istnieją dwie możliwości.

Jedną z potencjalnych odpowiedzi jest tak zwany „ukryty skarb Wiecznego Miasta Nokron”, ostrze Zabójcy Palców. Ta broń ma zadać obrażenia Większej Woli i jej „wasalom” (tj. Bestii Elden). To ma sens, że Większa Wola obraziłaby się na broń zaprojektowaną do jej zabicia, jak również na projektantów broni. Inna możliwość tkwi w wrogach Srebrnych Łez, które są metamorficznymi srebrnymi kałużami, które rzekomo zostały stworzone przez Nox, aby „wykuć władcę”. Kulminacją eksperymentów ze Srebrną Łzą była Łza Naśladownictwa, która prawdopodobnie była impulsem do wygnania Noxów.

Czytaj także  15 najlepszych gier Sega Genesis w historii

Wcześniej powiedziałem, że Większa Wola zatopiła Wieczne Miasta Nokron i Nokstella, co oczywiście wyjaśnia, dlaczego miasta zakończyły się pod ziemią, ale nie jak Większa Wola zdołała dokonać tego znaczącego wyczynu. Chociaż można pokusić się o założenie, że to meteoryt ostatecznie stworzył Pierścień Elden, wydaje się, że prawdziwym winowajcą jest w rzeczywistości Astel, Naturalnie Zrodzona z Pustki. Według Pamięci tego stworzenia była to kiedyś „zniekształcona gwiazda”, która „zniszczyła Wieczne Miasto”.

Innymi słowy, Większa Wola wyrzuciła Nokrona i/lub Nokstelę z orbity meteorem, który albo był Astelem, albo ostatecznie się w niego zamienił. Subtelność nie jest mocną stroną Wielkiej Woli.

Jak wykuto/uformowano pierścień Eldena

Cel Elden Ring jest znacznie bardziej cięty i suchy niż w innych grach Soulsborne: tytułowy Elden Ring został rozbity i gracze muszą go przekuć. Jednak ta przesłanka rodzi pytanie: „Jak powstał Pierścień Eldena i co jest w nim tak ważnego?” Czy jakaś postać podobna do Saurona wykuła go w dawno zapomnianych czasach, aby kontrolować śmiertelne rasy? Ten półpoważny opis jest jednocześnie niedokładny i dokładny.

Jak już ustaliliśmy, Zewnętrzny Bóg znany jako Większa Wola wystrzelił meteor w Ziemie Pomiędzy, co spowodowało wzrost Erdtree. Jednak meteor nie był pozaziemskim nasieniem. Według inkantacji Elden Stars, meteor był w rzeczywistości gigantyczną istotą znaną po prostu jako Elden Beast. Co więcej, tekst smaku zaklęcia stwierdza, że ​​Elden Beast ostatecznie stał się Elden Ring. Nikt nie zna logistyki takiej transformacji, ale istnieje jedna popularna (i fascynująca) teoria, która wydaje się oferować coś bliskiego wyjaśnienia.

Zgodnie z tradycją Elden Ring, królowa Marika Odwieczna nie dzierżyła Pierścienia Elden, ale była dla niego „naczyniem”. Być może Pierścień Elden nie jest obiektem czysto fizycznym i przede wszystkim „istnieje”, dopóki znajduje się w kimś. To może wyjaśniać, dlaczego Elden Ring pozornie unosi się w Radagonie Złotego Zakonu podczas jego walki z bossem, a także dlaczego prawdziwy ostateczny boss, Elden Beast, wypełza z niego natychmiast po jego śmierci. Bez gospodarza Pierścień Elden powraca do swojej pierwotnej formy.

Czytaj także  Resident Evil Village: Wyjaśnienie historii pochodzenia Matki Mirandy

Oczywiście to nadal nie wyjaśnia, w jaki sposób królowa Marika rozbiła Pierścień Eldenów i zamieniła go w Wielkie Runy, ale przynajmniej daje wiarygodne wyjaśnienie, w jaki sposób pierścień został „wykuty”. W końcu Elden Ring kontroluje metafizyczne prawa rzeczywistości, w tym porządek i samą śmierć. Dlaczego tak potężny obiekt miałby być ograniczony tylko do fizycznej formy?

Godfrey jest pierwszym splugawionym

W Elden Ring gracze wcielają się w Tarnished, członka wygnanego ludu, który utracił łaskę Erdtree. Jak w przypadku wszystkich frakcji, zawsze jest pierwsza i chociaż znamy znanych (i niesławnych) obecnych członków, takich jak Rogier i Patches, kto to wszystko zaczął? Kto był pierwszym Szarańcem? Jak na ironię, był to pierwszy Elden Lord, Godfrey.

Po pokonaniu Godfreya gracze otrzymują Remembrance of Hoarah Loux (Hoarah Loux to prawdziwe imię Godfreya), które można przerobić na runy lub wymienić na unikalną broń lub Ash of War. Jeśli gracze wezmą broń, otrzymają topór Godfreya, który jednoznacznie stwierdza, że ​​Godfrey służył kiedyś jako przywódca Skazanych i był tam podczas ich exodusu. Jeśli gracze będą dalej kopać, odkryją, że Erdtree nie porzuciło Godfreya z własnej woli. Zamiast tego winna jest królowa Marika Odwieczna.

Według zbroi Godfreya, kiedyś walczył z olbrzymami i Władcą Burzy, ale kiedy wygrał, kolor jego oczu przygasł. Melina przejmuje historię stamtąd. Kiedy gracze odpoczywają w Trzecim Kościele Mariki, Melina recytuje własne słowa królowej Mariki, mówiąc, że „pozbawiła” Godfreya i jego wojowników ich łaski, czyniąc ich w ten sposób Szarańcami. To twierdzenie jest poparte Jego Pamięcią, która stwierdza, że ​​został „pozbawiony łaski” i został Skażony.

Jednak królowa Marika nie wygnała męża ze złości. Według jej własnych słów (ponownie wyrecytowanych przez Melinę), chciała, aby wygnanie pomogło Godfreyowi i Zniszczeniu stać się silniejszymi i przejęło Pierścień Elden dla siebie. Ten mały samorodek skłonił wielu graczy do założenia, że ​​królowa Marika gra w długą grę i zaaranżowała wiele przeplatających się wydarzeń, aby pokonać Większą Wolę.

Godwyn naprawdę nie jest martwy

Wiedza o Elden Ring jest jeszcze większa niż w grze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *