Elden Ring: Czy Era Absolutnego Zakończenia jest prawdziwa czy skomplikowana mistyfikacja?

Elden Ring: Czy zakończenie epoki absolutu jest prawdziwe, czy wymyślne oszustwo?

„Tajne” zakończenie Age of Absolute w Elden Ring wzbudza entuzjazm fanów, ale czy jest jakaś prawda w plotkach, że gra zawiera ukryty finał?

Zdjęcie: Bandai Namco

Ponieważ coraz więcej osób faktycznie kończy Elden Ring, coraz więcej graczy szybko ma obsesję na punkcie rzekomego tajnego zakończenia gry, znanego po prostu jako „Era Absolutu”.

Po pierwsze, być może niedawno słyszałeś, że Elden Ring YouTuber Garden of Eyes faktycznie odkrył zakończenie Age of Absolute i był na tyle miły, aby opublikować to zakończenie online, aby wszyscy mogli go zobaczyć. Okazuje się jednak, że ten popularny film jest rzeczywiście fałszywy i zawsze miał być tylko żartem z Prima Aprilis (najgorszy rodzaj żartu z Prima Aprilis):

Ten film może być fałszywy, ale szum wokół zakończenia Age of Absolute jest absolutnie prawdziwy. Chociaż wiemy już, jak odblokować sześć oficjalnych zakończeń Elden Ring, wielu fanów nadal przysięga, że ​​gra zawiera ukryte siódme zakończenie, które może bardzo pomóc wyjaśnić niektóre z niewyjaśnionych obecnie tajemnic.

Chociaż stosunkowo łatwo jest odrzucić całą tę rozmowę o ukrytym zakończeniu Elden Ring jako kolejny przykład entuzjastycznej społeczności tej gry tworzącej własną wiedzę (lub może po prostu próbując nas trollować), faktem jest, że istnieje przynajmniej trochę prawdy do plotek kończących Epokę Absolutu. Jednak docenienie i zrozumienie prawdy w tym przypadku wymaga przejścia na pełny poziom Jonathana Frakesa i rozpoczęcia oddzielania faktów od fikcji.

Elden Ring: Jaki ma być wiek absolutnego zakończenia?

Fakt, że nikt nigdy nie widział zakończenia Epoki Absolutu (jeśli w ogóle istnieje) oczywiście sprawia, że ​​trudno jest mówić o tym, co to oznacza z… cóż, absolutną pewnością. Istnieje jednak kilka popularnych teorii na temat tego, o czym podobno jest zakończenie.

Wszystko zaczyna się od nazwy zakończenia. Dokładne znaczenie słowa „absolutny” zależy od kontekstu, w jakim go używasz, ale większość definicji tego słowa zawiera ideę, że reprezentuje ono coś, co jest całkowite, kompletne i nieograniczone. Dlatego też słowo to jest powszechnie używane do opisania bóstw, które działają z całkowitym autorytetem.

Tak więc z pewnością ma sens, że wiele najpopularniejszych teorii dotyczących zakończenia Age of Absolute w Elden Ring ma tendencję do obracania się wokół gracza, który staje się bogiem lub w jakiś sposób wchodzi w interakcję z bogami. Kilka odmian tej teorii zakłada, że ​​gracz pomaga innemu bóstwu rządzić Krainami Pomiędzy (więcej o tym za chwilę), ale większość spekulacji Age of Absolute dotyczy bogów i innych potężnych postaci z Krain Pomiędzy. Na przykład, nie wiem, czy całkowicie zgadzam się z sugestią tego fałszywego filmu, że zakończenie może dotyczyć połączenia sił Dwóch Palców (przedstawicieli Większej Woli) i Trzech Palców (potężnej siły, której celem jest zniszczenie), ale to Pomysł dobrze pasuje do szerokich spekulacji Age of Absolute, które krążą wokół.

Czytaj także  World of Warcraft Classic: 15 najlepszych zadań

Jest też ciekawa sprawa Sir Gideona Ofnira. Przez większość Elden Ring Ofnir jest traktowany jako całkiem ważna postać. Jest wspomniany w przerywniku otwierającym, jest opisany jako Zszargany, który chce być wszechwiedzący (być może „absolutny?”), aby mógł zostać Elden Lordem, i wydaje się, że ma władzę i szacunek w Warowni Okrągłego Stołu. Jednak kończysz zabijając Ofnira podczas dość bezceremonialnej walki z bossem, która wydaje się, że została wrzucona do gry w ostatniej chwili.

Czy to możliwe, że istnieje sposób, by sprzymierzyć się z Ofnirem i pomóc mu stać się wszechwiedzącym Elden Lordem? W końcu ostatnie słowa Ofnira („Skażony nie może zostać Panem. Nawet ty. Człowiek nie może zabić boga…”) pasują do podstawowej teorii zakończenia Ery Absolutu. Co więcej, nadal wydaje się dziwne, że Ofnir ostatecznie nie odgrywa większej roli w grze. Pomysł, że jest związany z sekretnym zakończeniem znanym jako Era Absolutu, ma wiele sensu.

Choć wszystko to jest interesujące, nic z tego nie znaczy wiele, jeśli wszystko opiera się na teoriach fanów i dzikich spekulacjach. Okazuje się jednak, że zakończenie Epoki Absolutu jest w rzeczywistości nieco bardziej znaczące. W rzeczywistości nie wszystko w tym filmie dowcipu zamieszczonym powyżej jest tak fałszywe, jak mogłoby się wydawać…

Elden Ring: Dlaczego fani wierzą, że wiek absolutnego zakończenia jest prawdziwy?

Podczas gdy niektórzy fani Elden Ring zorientowali się, że zakończenie Age of Absolute YouTubera Garden of Eyes było fałszerstwem dość szybko, nawet sceptycy nie wiedzieli do końca, co zrobić z podejrzanie dokładnym głosem gry. Jak się okazuje, to właściwie jeden aspekt filmu, który nie został w całości wyprodukowany.

„Linia głosowa mówiąca „Age Absolute” ISTNIEJE w finalnej grze, a nie w teście sieciowym, jak twierdzili niektórzy – wyjaśnia Garden of Eyes w sekcji komentarzy do filmu. „Patrząc na pliki, jego identyfikator jest w rzeczywistości alternatywnym wierszem dla zakończenia wiersza „Age of Order””.

Czytaj także  Wyjaśnienie zakończenia Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Zanim zagłębimy się w tę ostatnią część, ważne jest, aby wyjaśnić, że większość dyskusji i teorii na temat Ery Absolutu można wywieść z faktu, że słowa „Age of Absolute” rzeczywiście zostały odkryte w aktach Elden Ringa. Biorąc pod uwagę, że inne zakończenia Elden Ring używają wyrażenia „Age of” i że te dataminowane słowa są ściśle powiązane z innymi danymi związanymi z zakończeniami Elden Ring, łatwo jest zrozumieć, dlaczego niektórzy pochopnie doszli do wniosku, że „Age of Absolute” może być brakujący lub tajny finał Elden Ring.

Jednak sprawy zaczęły się znacznie bardziej komplikować, gdy fani zaczęli dzielić się teoriami na temat tego, w jaki sposób możesz odblokować ten wniosek. Wiele z tych wczesnych teorii (które początkowo były udostępniane w czasie premiery Elden Ring) obracało się wokół zadań, które pozornie nie miały właściwej konkluzji i przedmiotów, które nie miały widocznego zastosowania. Na przykład wielu spekulowało, że zakończenie Age of Absolute może być powiązane z niekompletnymi wątkami fabularnymi Nepheli Loux i Kennetha Haighta, a może z tajemniczym przedmiotem „Alexander’s Innards”, który zdobyłeś, jeśli zabiłeś Aleksandra Żelaznej Pięści w Kruszącej Farum Azula.

Kiedyś zaskakująco łatwo było uwierzyć, że każde z pytań Elden Ringa dotyczących głównych postaci i wydarzeń, na które nie udzielono odpowiedzi, może być również powiązane z nieodkrytym zakończeniem Age of Absolute. Jednak od tego czasu dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie tak nie jest.

Widzicie, ostatnia aktualizacja Elden Ring 1.03 faktycznie „naprawiła” zadania Nepheli Loux, Kenneth Haight i Iron Fist Alexander, umożliwiając ich ukończenie. Nie jest do końca jasne, dlaczego te zadania nie były ukończone w momencie wydania gry, ale dzięki tej aktualizacji wiemy, że te postacie i Wnętrzności Aleksandra mają cele nie związane konkretnie z zakończeniem Epoki Absolutu.

Ponieważ te niegdyś popularne teorie wydają się teraz nieważne, niektórzy zwolennicy Age of Absolute zaczęli bardziej skłaniać się ku idei, że użycie słowa „Absolut” ma sugerować, że musisz ukończyć absolutnie wszystko w Elden Ring, aby odblokować kończący się. Niektórzy twierdzą nawet, że musisz ukończyć wszystko w Elden Ring w wielu sesjach Nowej Gry+, aby zobaczyć sekretne zakończenie.

Czytaj także  Recenzja laptopa Alienware x14: najlepsze gry komputerowe

Chociaż nie wierzę, że ktokolwiek może powiedzieć z absolutną pewnością, że zrobił wszystko, co było do zrobienia w Elden Ring (co najmniej wielokrotnie), wiele osób odblokowało wszystkie osiągnięcia gry i nie zgłosiło odkrycia niczego, co definitywnie przynosi nas bliżej zakończenia Ery Absolutu. Zagorzali zwolennicy Nowej Gry+, którzy osiągnęli wiele rozgrywek w Nowej Grze+, również nie zgłosili żadnych dodatkowych dowodów, które zdecydowanie sugerują, że wielokrotne przejście gry ostatecznie odblokuje zakończenie Ery Absolutu.

Wobec braku takich dowodów, jesteśmy zmuszeni poszukać nieco bardziej logicznych (choć potencjalnie mniej ekscytujących) wyjaśnień dotyczących zakończenia spekulacji na temat Wieku Absolutu…

Elden Ring: Czy zakończenie epoki absolutu jest prawdziwe?

Faktem jest, że nie da się całkowicie odrzucić podstawowej teorii, że Elden Ring ma jedno lub więcej nieodkrytych zakończeń. Nie tylko nadal istnieją aspekty gry, które wydają się niekompletne (takie jak wspomniany wcześniej wątek Sir Gideon Ofnir), ale w grze, która jest tak duża i tak zagmatwana, zawsze jest trochę miejsca na spekulacje, jeśli chodzi o takie miejskie legendy i teorie fanów.

Jednak w tym momencie wydaje się całkiem jasne, że istnieją dwa prawdopodobne wyjaśnienia danych z Age of Absolute, które zostały odkryte w grze, i tajnych spekulacji na temat zakończenia, które zaowocowały.

Pierwsza teoria opiera się na założeniu, że zakończenie Age of Absolute pojawi się w kolejnych aktualizacjach Elden Ring lub DLC. Chociaż okaże się, czy w najbliższej przyszłości zostaniemy potraktowani DLC Elden Ring (lub w ogóle), FromSoftware tradycyjnie wydało DLC dla wielu swoich gier Soulsborne. Poza tym te ostatnie aktualizacje Elden Ring jasno pokazują, że FromSoftware nie sprzeciwia się używaniu łatek w celu dodania większej ilości treści (lub brakujących treści) do gry.

Osobiście podpisuję się pod teorią, że zakończenie Age of Absolute jest związane z treściami, które zostały po prostu wycięte z Elden Ring (jeśli kiedykolwiek zamierzano je włączyć). Właściwie to ma sens, że zakończenie Ery Absolutu mogło kiedyś być częścią głosu lektora zakończenia Ery Porządku. W końcu zarówno…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *