Elden Ring: Gdzie znaleźć każdą legendarną broń

Elden Ring: Gdzie znaleźć każdą legendarną broń

Jeśli chcesz odblokować każde osiągnięcie Elden Ring (lub po prostu zdobyć najlepszy miecz w grze), musisz wiedzieć, gdzie znaleźć te legendarne bronie.

Zdjęcie: Bandai Namco

Chociaż granie w Elden Ring jest całkowicie możliwe i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że ogromny świat gry zawiera dziewięć legendarnych broni, każdy zainteresowany zdobyciem każdego osiągnięcia Elden Ring będzie musiał w pewnym momencie polować na tę broń.

Podobnie jak kolekcja legendarnych zaklęć Elden Ring, legendarna broń w grze rzadko jest tak imponująca, jak można by przypuszczać. Fajnie, że Elden Ring pozwala zmienić dowolną broń w realną opcję w późnej fazie gry, ale wciąż jest trochę dziwne, że wiele legendarnych broni tylko technicznie zasługuje na to imponujące wyróżnienie. Mimo to w grze jest co najmniej jedna legendarna broń, która musi znajdować się na dowolnej krótkiej liście najpotężniejszych broni Elden Ring, niezależnie od preferowanego stylu gry.

Bez względu na to, jakie jest twoje zainteresowanie legendarną bronią Elden Ring, tutaj możesz znaleźć je wszystkie.

Elden Ring: Gdzie znaleźć wielki miecz ruin

Wielki Miecz Ruin to absolutnie potężna broń, która może pochwalić się jednym z najwyższych wymagań dotyczących siły (51 punktów) w grze. Jednakże, ponieważ Wielki Miecz Ruin może osiągnąć skalowanie Siły „S” po pełnym ulepszeniu, jest to również jedna z rzadkich broni, która usprawiedliwia absurdalną ilość punktów Siły, które musisz w niego zainwestować.

To powiedziawszy, unikalna umiejętność tego miecza nie jest tak przydatna, jak mogłaby być, a jego dziwna animacja szybkiego ataku często powoduje, że przegapiasz mniejsze i szybsze cele. Będziesz musiał wziąć pod uwagę oba te czynniki, gdy pracujesz nad swoją kompilacją w późnej fazie gry, ale to naprawdę fantastyczna opcja dla graczy budujących siłę, zainteresowanych dwuręcznym gigantycznym mieczem.

Ten miecz zdobędziesz po ukończeniu walki z bossem Misbegotten Warrior i Crucible Knight w Redmane Castle Plaza. Możesz uruchomić tę bitwę przed odblokowaniem walki Radahn lub uzyskać do niej dostęp po zabiciu Radahna i wyczerpaniu opcji dialogowych łowcy czarownic Jerrena.

Elden Ring: Gdzie znaleźć Eclipse Hotel

Ten Eclipse Shotel jest dość trudny do sprzedania w sytuacjach PvE, ale ten dziwny mały zakrzywiony miecz jest obecnie uważany za jedną z absolutnie najlepszych broni PvP w grze.

Czytaj także  Czy Horizon Forbidden West zostanie wydany na PS4 i PC?

Dzięki (potencjalnie niezamierzonej) interakcji z grzechem śmiertelnym ognia możliwe jest użycie tej broni do zadawania ciągłym strumieniom obrażeń „Śmierć” przeciwnikom PvP. Innymi słowy, możesz użyć tej broni, aby szybko zabić przeciwników PvP, nawet nie machając nimi. Jest… całkiem niezły.

Możesz znaleźć Eclipse Hotel w Castle Sol. Będzie siedzieć przy ołtarzu w południowo-wschodniej części zamku.

Pierścień Eldena: gdzie znaleźć wielki miecz ze szczepionym ostrzem

Jak już wcześniej mówiliśmy, Wielki Miecz Szczepionego Ostrze to cienko zawoalowane odniesienie do Gry o Tron, które można zdobyć dość wcześnie w grze i ma spore uderzenie.

Niestety, wymiana tego miecza w miarę postępów w przygodzie Elden Ring będzie bardzo łatwa. Kompilacje Pure Strength z pewnością wcześnie przyniosą wiele korzyści, ale ostatecznie są lepsze opcje w tej (i innych) kategoriach broni. Przynajmniej wygląda niesamowicie.

Wielki miecz ze szczepionym ostrzem zdobędziesz po pokonaniu Leonine Misbegotten w Zamku Morne.

Elden Ring: Gdzie znaleźć Miecz Nocy i Płomienia

Już kilka razy polecałem tę broń, ale nie da się przecenić jej wartości. Unikalne zdolności tego miecza pozwalają łatwo radzić sobie z falami pomniejszych wrogów lub największych bossów w grze bez konieczności zakładania dodatkowego sprzętu lub przełączania się między zaklęciami.

Chociaż musisz budować swoją postać wokół tej broni, aby jak najlepiej ją wykorzystać, wyniki z pewnością są warte wysiłku. To absolutnie najlepsza legendarna broń w grze.

Możesz znaleźć ten miecz w pobliżu Manor Lower Level Site of Grace w Caria Manor. Udaj się w to miejsce i biegnij przez pobliski most, aż dotrzesz do szczeliny, która pozwoli ci zeskoczyć na pobliski dach. Na drugim pobliskim dachu jest drabina, która zaprowadzi cię do skrzyni. Miecz jest w tej skrzyni.

Elden Ring: Gdzie znaleźć miecz kata Marais

Ten miecz wygląda fantastycznie, ale niestety cierpi na znany błąd Pierścienia Eldena, który uniemożliwia mu prawidłowe skalowanie z twoją statystyką Arcane. W związku z tym trudno jest usprawiedliwić przeglądanie tak wielu innych opcji.

Czytaj także  Elden Ring: Najlepsza broń i przedmioty po aktualizacji 1.06

Kiedy jednak ten błąd zostanie naprawiony, myślę, że okaże się to fantastycznym Wielkim Mieczem. Zawiera przyjemną mieszankę magii i obrażeń fizycznych, a także jedną z bardziej zabawnych (i potencjalnie niszczycielskich) umiejętności broni w grze. Podnieś go i trzymaj w tylnej kieszeni na bieg w nowej grze+.

Ten miecz zdobędziesz po pokonaniu Elemer of the Briar w The Shaded Castle.

Pierścień Eldenów: Gdzie znaleźć Wielki Miecz Mrocznego Księżyca

Pomimo nazwy, Dark Moon Greatsword jest w zasadzie Wielkim Mieczem Moonlight, który widzieliśmy w prawie każdej grze FromSoftware do tej pory. W rzeczywistości umiejętność broni tego miecza pozwala zasadniczo przywołać Wielki Miecz Księżycowej Poświaty.

To dziwna broń. Jest z pewnością potężny, ale każdy, kto chce zainwestować w punkty Inteligencji, których wymaga ta broń, będzie mógł również uzyskać dostęp do zdolności i broni, które są znacznie bardziej przydatne. Mimo to każdy, kto chce używać tego miecza do celów stylistycznych, z pewnością będzie w stanie pokonać dzięki niemu niektóre z najtrudniejszych wyzwań Elden Ring.

Niestety, znalezienie tego miecza wymaga ukończenia długiej i często mylącej linii zadań Ranni. Gorąco polecam zapoznanie się z tym przewodnikiem, jeśli chcesz zobaczyć koniec tego zadania (i odblokować specjalne zakończenie, które się z nim wiąże).

Pierścień Eldenów: Gdzie znaleźć Berło Pożeracza

Naprawdę chcę kochać tę broń bardziej niż ja. Jest duży, świetnie wygląda i może pochwalić się imponującą umiejętnością broni obszarowej, która ma rzadki efekt kradzieży życia. Niestety wszystko inne w tej broni okazuje się nie do zapomnienia.

Po prostu trudno jest uzasadnić inwestowanie zbyt wielu zasobów w ten młot bojowy, gdy w tej kategorii broni jest tak wiele innych opcji, które oferują o wiele więcej na dłuższą metę. Szkoda, że ​​broń nie jest trochę bardziej przydatna, biorąc pod uwagę, jak fajna jest, ale to trochę dziwny trend, który można znaleźć w wielu broniach Elden Ring.

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie tego młota bojowego jest zabicie Knighta Bernahla, gdy znajduje się on w Chacie Mistrza Wojny. Jeśli nie zdążysz go tam zabić, zanim złożysz przysięgę wierności Volcano Manor, będziesz musiał poczekać, aż spotkasz go jako najeźdźcę w Crumbling Farum Azula. Niektórzy gracze stwierdzili, że muszą wyczerpać wszystkie opcje dialogowe z Bernahlem, zanim najeźdźca pojawi się w tym obszarze, ale może to być usterka.

Czytaj także  Jak zmienić typ NAT na PS4

Elden Ring: Gdzie znaleźć wielki miecz Złotego Zakonu

Ten wielki miecz może pochwalić się sporą ilością zadawanych świętych obrażeń i jest wyposażony w potężną umiejętność broni obszarowej, która pozwala wysyłać pulsujące fale złotego światła. Podobnie jak inne święte bronie, pozwoli ci również zabić nieumarłych wrogów za pierwszym razem, nie martwiąc się o ich wskrzeszenie.

Naprawdę bardzo lubię ten miecz. Chociaż istnieją inne bronie do obrażeń świętych, które prawdopodobnie mają więcej do zaoferowania na dłuższą metę, gracze Siły/Wiary pokochają to, co ta broń ma do zaoferowania. Jego umiejętność broni jest również bardzo przydatna podczas bitew PvP (jeśli lubisz takie rzeczy).

Aby zdobyć tę nieco niedocenianą broń, wystarczy udać się do Jaskini opuszczonych i pokonać bossa Misbegotten Crusader, który mieszka w środku.

Elden Ring: Gdzie znaleźć Bolt of Gransax

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że Piorun Gransaxa to niesamowicie potężna broń, która zadaje dość duże obrażenia od błyskawic i może pochwalić się jedną z bardziej przydatnych umiejętności broni w grze. Powinien to być jeden z absolutnie najlepszych wyborów broni dla postaci opartych na wierze, które chcą skupić się na obrażeniach od błyskawic.

Niestety, dziwaczne wymagania dotyczące statystyk tego przedmiotu oznaczają, że nie skaluje się z wiarą i wymaga aż 40 punktów Zręczności, aby poprawnie władać. Oznacza to, że te konfiguracje, które mogłyby w pełni wykorzystać tę broń, prawdopodobnie będą miały trudności ze stworzeniem swojej postaci w sposób, który sprawi, że łatwo będzie uzasadnić jej wyposażenie.

Aby znaleźć Piorun Gransaxa, musisz najpierw pokonać Godfreya, Pierwszego Lorda Eldenów w Leyndell, Królewskiej Stolicy. Po walce wyjdź przez drzwi znajdujące się na zachodnim krańcu areny Godfreya i zjedź windą na dół. Podążaj ścieżką stąd, aż dotrzesz do gigantycznej złotej włóczni wbitej w pobliską ścianę. Podejdź do tej włóczni, a w końcu natkniesz się na ten przedmiot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *