Elden Ring: Jak grać w „Easy Mode” przy użyciu tych uszkodzonych buildów postaci

Elden Ring: Jak grać w „Easy Mode” przy użyciu tych uszkodzonych buildów postaci

Najbardziej zepsute buildy postaci Elden Ring sprawią, że poczujesz się, jakbyś w końcu znalazł „Łatwy tryb” gry.

Zdjęcie: Bandai Namco

Elden Ring może nie zawierać tradycyjnej opcji „Easy Mode” (pomimo coraz głośniejszych wezwań do gier FromSoftware oferujących opcjonalne ustawienia poziomu trudności), ale decydując się na grę przy użyciu jednego z po prostu zepsutych buildów postaci, które gracze do tej pory odkryli, możesz prawie na pewno będzie w stanie przejść grę ze względną łatwością.

Chociaż możesz oczywiście pokonać Elden Ring, korzystając z innych zalecanych przez nas wcześniej buildów (lub jednej z wielu innych realnych opcji budowania postaci w tej grze), muszę wiedzieć, że nie przesadzam, kiedy to mówię następujące kompilacje są naprawdę zepsute. Wiele z nich korzysta z mechanik, które należą do najpotężniejszych w grze, lub interakcji, które najprawdopodobniej nie działają zgodnie z przeznaczeniem i zazwyczaj prowadzą do zabawnych wyników.

Więc jeśli chcesz, aby Twoja podróż Elden Ring była jak najłatwiejsza (lub jeśli chcesz spróbować czegoś naprawdę wyjątkowego w swojej drugiej rozgrywce), oto kilka buildów Elden Ring, które sprawią, że będziesz się zastanawiać, dlaczego wszyscy mówią w tej grze jest tak trudne.

Pierścień Eldena Łatwe budowle w trybie: Glitched wojownik ognia w grzechu śmiertelnym

Wymagania konstrukcyjne/preferowany sprzęt: Ostrze Krwawego Płomienia, Grzech Śmiertelny Ognia, Seppuku, Sztyl Zaćmienia, dowolna broń do walki wręcz, którą można wzmocnić

W tej chwili dostępnych jest kilka odmian tej podstawowej konfiguracji, ale wszystkie zmienią cię w żywą broń, która będzie w stanie zabić prawie wszystko na swojej drodze, po prostu zbliżając się do niej.

Sercem tej konfiguracji jest umiejętność Grzech Śmiertelny Ognia, której użycie wymaga 19 punktów wiary. Umiejętność ta została zaprojektowana, aby umożliwić ci podpalenie się i zadawanie obrażeń od płomieni wszystkim, co się do ciebie zbliży, ale okazuje się, że zdolność ta ma tajną (i prawdopodobnie niezamierzoną) interakcję, która pozwala ci dodać dodatkowe efekty obrażeń do płomieni.

Tak więc, jeśli zdarzy ci się użyć inkantacji Ostrze Krwawego Płomienia na kompatybilnej broni praworęcznej, gdy aktywny jest grzech śmiertelny ognia, efekt krwawienia uzyskany z tej inkantacji zostanie przeniesiony na efekt grzechu głównego ognia. Oznacza to, że kąpiesz się w płomieniach, które zadają obrażenia od ognia i krwawienia, gdy tylko zbliżysz się do wroga. Jeśli to ci za mało, możesz również użyć Popiołów Wojny Seppuku, aby dodać jeszcze więcej obrażeń od krwawienia do swojej broni i zwiększyć ilość obrażeń od krwawienia, które zadaje Grzech Śmiertelny Ognia.

Czytaj także  Jak World of Warcraft: Shadowlands Torghast Dungeon może zmienić MMO

Gracze PvP powinni rozważyć użycie unikalnej umiejętności broni Eclipse Shotel (Rozbłysk Śmierci) w połączeniu z Grzechem Śmiertelnym Ognia, aby znacznie skrócić czas potrzebny na zastosowanie efektu „Śmierć” natychmiastowego zabicia na wrogach PvP. Ta konfiguracja wymaga większych inwestycji w statystyki (10 Siły, 25 Zręczności i 30 Wiary), aby była właściwie używana, ale jest absurdalnie potężna.

Istnieje kilka różnych talizmanów i broni (takich jak te z naturalnymi atrybutami krwawienia), które sprawią, że ta konfiguracja będzie jeszcze bardziej śmiercionośna, ale dopóki użyjesz jakiejś kombinacji umiejętności wzmocnienia broni z grzechem śmiertelnym ognia, powinno to pozwolić ci zadawać dodatkowe obrażenia przez te płomienie (przynajmniej dopóki ta interakcja nie zostanie prawie na pewno naprawiona).

Pierścień Eldena Łatwe budowle w trybie: Wieżyczka Wielkiej Tarczy Erdtree

Wymagania konstrukcyjne/preferowany sprzęt: grzech śmiertelny ognia, wielka tarcza Erdtree

W rzeczywistości jest to odmiana konfiguracji wspomnianej powyżej, co oznacza, że ​​możesz jej używać w połączeniu z innymi kombinacjami Grzechu Śmiertelnego Ognia lub jako rdzeń nieco innego stylu budowy, który kładzie nacisk na siłę, wytrzymałość i obronę.

Ta konfiguracja została zaprojektowana wokół Wielkiej Tarczy Erdtree, która ma unikalną zdolność, która pozwala wystrzelić pocisk za każdym razem, gdy sparujesz z nim zaklęcie. Okazuje się jednak, że jeśli podpalisz się grzechem śmiertelnym ognia i nadal będziesz „parować” ten efekt, który zastosowałeś do siebie, możesz wystrzelić pocisk z tej tarczy, kiedy tylko chcesz.

Oznacza to, że możesz w zasadzie zmienić się w prawie niemożliwy do zabicia czołg, który może wystrzelić niemal niekończącą się salwę potężnych magicznych pocisków z bezpiecznej odległości. Zaletą tej konfiguracji w porównaniu z tradycyjną magiczną konfiguracją jest to, że jest ona generalnie znacznie trudniejsza, nie wymaga żadnych PR i kosztuje stosunkowo niewiele wytrzymałości.

Jedynym minusem tej konfiguracji jest to, że niektórzy wrogowie są tak odporni na obrażenia, które zadajesz tarczą, że być może będziesz musiał opracować plan awaryjny, który pozwoli ci poradzić sobie z czasami irytującymi walkami. Zdobycie samej Wielkiej Tarczy Erdtree zajmuje również trochę czasu, więc nie będziesz mógł polegać na tej strategii dopiero nieco później w grze.

Czytaj także  Gry Nintendo Switch Online na N64 pokazują, dlaczego potrzebujemy emulatorów

Mimo to jest to mniej więcej tak bezpieczne, jak potężne buildy w tej grze.

Pierścień Eldena Łatwe konfiguracje w trybie: Build „Jeden strzał” dla maga

Wymagania konstrukcyjne/preferowany sprzęt: Terra Magicus, Cerulean Hidden Tear, Comet Azur, Lusat’s Glinstone Staff, Azur’s Glinstone Crown, Talizman Graven-School, wszelkie dodatkowe przedmioty do zadawania obrażeń zaklęciami

Gracze Elden Ring ostatnio dzielili się niesamowitymi filmami, w których zabijają bossów za pomocą magicznej wiązki, która nie tylko utrzymuje niektórych z najtrudniejszych wrogów w grze na bezpieczną odległość, ale najwyraźniej nie kosztuje FP. Niektórzy podejrzewali, że przeciążony magiczny promień musiał być wynikiem usterki, ale okazuje się, że można dość łatwo odtworzyć tę umiejętność za pomocą kilku kluczowych przedmiotów.

Podstawowymi elementami tej konfiguracji są Comet Azur, Terra Magicus i Cerulean Hidden Tear. Kiedy już zdobędziesz te przedmioty, będziesz chciał zdobyć dodatkowy sprzęt, który zwiększy moc twoich zaklęć z Glinstone (w tym ulepszoną wersję Kostury Błyszczącego Kamienia Lusat, talizman Szkoły Grobowej i mnóstwo punktów Inteligencji).

Gdy zdobędziesz już wszystkie niezbędne elementy, będziesz musiał znaleźć się w zasięgu celu, rzucić Terra Magicus, aby uzyskać wzmocnienie obrażeń obszarowych, wypić butelkę z domieszaną Cerulean Hidden Tear i wystrzelić zaklęcie Comet Azur . Kombinacja ta powinna sprawić, że będziesz w stanie wystrzelić znacznie silniejszą wersję zaklęcia Comet Azur za darmo (dzięki efektowi Cerulean Hidden Tear) i utrzymać promień na przeciwniku, dopóki nie zginie. Poważnie, ta kombinacja pozwoli ci pokonać najtrudniejszych wrogów w Elden Ring w zaledwie kilka sekund, nie dając im nawet szansy na zbliżenie się do ciebie.

Zanim jednak ustawisz zbyt wysokie wymagania, powinieneś wiedzieć, że ta konfiguracja tak naprawdę nie działa na wszystkich wrogów (zwłaszcza na bossów, którzy są zbyt szybcy, nie można się do nich podkraść lub mają wiele faz, których nie można uniknąć ). Jednak to naprawdę najlepszy sposób na pokonanie niektórych niesamowicie trudnych wrogów (dodatkowo jest to świetna zabawa).

Pierścień Eldena w łatwym trybie budowania: Miecz Nocy i Płomień

Wymagania konstrukcyjne/preferowany sprzęt: Miecz Nocy i Płomienia, Pieczęć Radagona, Herb Carian Filigreed, Płomień Daj Mi Siłę

Czytaj także  The Legend of Zelda: Czy Zelda i Link naprawdę są rodzeństwem?

Wcześniej rozmawialiśmy o tym, dlaczego Miecz Nocy i Płomienia jest jedną z najsilniejszych broni w Elden Ring, ale jedną z najbardziej imponujących rzeczy w tym z natury potężnym mieczu jest to, że technicznie możliwe jest zdobycie go bardzo wcześnie w grze i użycie przez większość twojej przygody.

Aby rozpocząć tę konfigurację wcześnie, radzę wybrać Spowiednika, Astrologa lub Proroka dla swojej początkowej klasy. Spowiednik może być najłatwiejszy w użyciu ze względu na hojny rozkład statystyk początkowych, ale Prorok i Astrolog nie są daleko.

Po wybraniu klasy Twoim pierwszym celem powinno być jak najszybsze zdobycie Miecza Nocy i Płomienia. Możesz złapać ten miecz, nie pokonując ani jednego bossa, ale powinieneś wiedzieć, że droga, którą musisz podążać, aby go zdobyć na wczesnym etapie gry, jest niebezpieczna i skomplikowana. Na szczęście ten film świetnie pokazuje, jak go śledzić:

Gdy już zdobędziesz miecz, następnym celem jest podniesienie statystyk postaci do minimalnych poziomów wymaganych do prawidłowego władania nim. Oznacza to, że będziesz potrzebować 12 Siły, 12 Zręczności, 24 Inteligencji i 24 Wiary. To brzmi jak dużo (i tak jest), ale Spowiednik powinien być w stanie trafić te liczby na poziomie około 35. Możesz także użyć talizmanów wzmacniających statystyki lub efektów Great Rune, aby sztucznie zawyżyć te liczby przed tym, ale ty w pewnym momencie zechcesz w nie trafić naturalnie.

Od tego momentu będziesz po prostu polegać na potężnym ogniu i magicznych atakach tego miecza, aby zabić prawie wszystko w grze ze względną łatwością. Wczesni wrogowie nie będą w stanie wytrzymać nawet podstawowych ataków specjalnych tego miecza, a wrogowie w późnej fazie gry nie będą sobie radzić o wiele lepiej, gdy nieco podniesiesz swoje statystyki, ulepszysz miecz i zdobędziesz trochę komplementarności kawałki, które sprawią, że będziesz jeszcze silniejszy.

Jeśli chodzi o to, na pewno w pewnym momencie będziesz chciał zdobyć herb Carian Filigreed. Ten talizman zmniejsza koszt PR specjalnych umiejętności twojej broni, co jest oczywiście bardzo cenne, biorąc pod uwagę, jak bardzo będziesz polegał na potężnych magicznych atakach tego miecza. Będziesz także chciał zacząć zwiększać swój wigor, gdy tylko będziesz w stanie założyć miecz, a będziesz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *