Elden Ring: Jak podążać główną ścieżką fabularną i przejść grę

Elden Ring: Jak podążać główną ścieżką fabularną i przejść grę

Podobnie jak wiele tytułów z otwartym światem, Elden Ring oferuje ogromną, rozległą krainę, którą gracze mogą odkrywać w wolnym czasie, ale oto jak (ostatecznie) dotrzeć do napisów końcowych.

Zdjęcie: Bandai Namco

Ten artykuł zawiera spoilery dla Elden Ring.

Elden Ring to z pewnością największa jak dotąd gra FromSoftware, ale podobnie jak inne tytuły Soulsborne, fabuła nie trzyma rąk graczy. Gracze muszą śledzić swoje zadania i postępy bez pomocy listy kontrolnej, co może sprawić, że wielu będzie drapać się po głowach, gdy nadejdzie czas, aby faktycznie ukończyć główną historię.

Podobnie jak w przypadku wielu gier z otwartym światem, generalnie złym pomysłem jest pędzenie przez Elden Ring i zajmowanie się tylko „główną historią”. Masz odkrywać świat, powąchać róże i odkrywać ukryte obszary i przedmioty. Możesz planować tylko szybki postój w opcjonalnym lochu przed kontynuowaniem głównej historii, ale piętnaście poziomów i dwie bronie później całkowicie zapomniałeś, dokąd zmierzałeś.

W związku z tym oto przewodnik, który powinien pomóc ci wrócić na główną ścieżkę fabularną gry, gdy tylko oddalisz się od niej zbyt daleko.

*Uwaga: Ten przewodnik poprowadzi Cię przez główną historię Elden Ring z możliwie najmniejszą liczbą objazdów. Jednak w tym poradniku nie dowiesz się, jak zdobyć każde możliwe zakończenie, zdobyć każdą Wielką Runę czy walczyć z każdym bossem. Niektóre z tych tematów omówimy w osobnych artykułach.

Ścieżka opowieści głównej Elden Ring: Stranded Cmentarz

Po tym, jak gracze stworzą swoją postać Pierścienia Eldena, ich protagonista o świeżej twarzy budzi się w Kaplicy Wyczekiwania z samymi ubraniami na plecach (zakładając, że nie wybrali klasy Wretch). Po krótkiej wędrówce napotykają Szczepionego Potomka, który najczęściej niszczy graczy.

Wygraj lub przegraj, zostaniesz teleportowany do Stranded Graveyard, który działa jako obszar samouczka gry. Widzowie zawsze mogą ominąć obszar, wychodząc przez drzwi, ale zwykle dobrym pomysłem jest zeskoczenie do cmentarnej dziury, aby poznać mechanikę gry. Chociaż każdy, kto to zrobi, musi walczyć z Żołnierzem Godricka (który przynajmniej uczy ich korzystania z licznika gwardii).

Ścieżka opowieści głównej Elden Ring: Limgrave

Po opuszczeniu Stranded Graveyard gracze mogą swobodnie wędrować po Ziemiach Pomiędzy, ale zdecydowanie zaleca się, aby nie opuszczali początkowego obszaru Limgrave, przynajmniej przez jakiś czas. Ponadto gracze powinni iść pobliską ścieżką. najlepiej unikając Tree Sentinel. W końcu natkniesz się na Grace at Gatefront, która jest naprawdę punktem wyjścia do dalszej części przygody.

Czytaj także  Call of Duty Warzone: Najlepsza meta broń i wyposażenie sezonu 6

Ścieżka głównego wątku Elden Ring: Stormhill

Gracze są kierowani do Zamku Stormveil, ale zanim będą mogli wejść, muszą przejść przez Stormhill. Ten obszar daje graczom pierwszego prawdziwego obowiązkowego bossa: Margit, Upadły Omen. Gracze muszą go pokonać, aby robić postępy, a jeśli to zrobią, odkryją, że są bogatsi o 9 000 run, a także dzięki nowej torbie na talizman, która pozwoli im wyposażyć się w dodatkowy talizman.

Jeśli gracze nie mogą pokonać Margit, powinni odwiedzić Jaskinię Murkwater. Chociaż ta lokalizacja jest opcjonalnym lochem, jej końcowy boss, Patches, zamienia się w kupca, jeśli zostanie oszczędzony. Handlując wieloma przecenionymi przedmiotami, sprzedaje również Kajdany Margit, które tymczasowo przywiązują Margit do ziemi, dzięki czemu gracze mogą uzyskać kilka dodatkowych strzałów na bossa.

Ścieżka opowieści głównej Elden Ring: Zamek Stormveil

Zamek Stormveil jest pierwszym Legacy Dungeon w Elden Ring. Jak sama nazwa wskazuje, obszar ten jest gigantycznym zamkiem wypełnionym po brzegi wrogimi żołnierzami i pułapkami. Dwaj bossowie, Szczepiony Scion i Lion Guardian, są opcjonalni, ale ich ostatni boss, Godrick the Grafted, już nie. Po pokonaniu Godrick the Szczepiony upuszcza 15 000 run, Wielką Runę i jego Wspomnienie.

Ścieżka opowieści głównej Elden Ring: Liurna Jezior

Po Zamku Stormveil gracze mogą (i powinni) odwiedzić Liurnę Jezior. Ta nowa sekcja Lands Between jest równie duża jak Limgrave i zaoferuje bardzo potrzebne runy, sprzęt i inne cenne przedmioty tym, którzy chcą pokonać niektóre z kolejnych wyzwań w grze.

Główna historia Pierścienia Eldenów: Posiadłość Caria

Gdy gracze przemierzają Liurnę Jezior, odwiedzą wiele lokacji. Jednak wiele dróg w tym rejonie prowadzi do Dworu Caria. Ostatnim bossem tego lochu jest Royal Knight Loretta, który używa niszczycielskich czarów i broni drzewcowej. Gracze muszą odpoczywać Loretty, aby osiągnąć postęp, co zapewni im również 10 000 run, magiczny łuk Loretty i popiół wojny Loretty.

Ścieżka głównego wątku Elden Ring: Akademia Raya Lucaria

Ponieważ Akademia Raya Lucaria to Loch Legacy Liurna z Jezior, gracze powinni zmierzyć się z tą złą szkołą po wzmocnieniu broni i statystyk. Chociaż Akademia nie jest ufortyfikowanym zamkiem, jest nie mniej niebezpieczna niż Zamek Stormveil. Akademia Raya Lucaria jest strzeżona przez licznych wrogów, z których najpotężniejszymi są bossowie Czerwony Wilk z Radagona i Renalla, Królowa Pełni Księżyca. W przeciwieństwie do Szczepionego Potomka i Strażnika Lwa z Zamku Stormveil, Czerwony Wilk z Radagonu nie jest opcjonalny; gracze muszą pokonać zarówno potwora, jak i Renallę, aby pokonać loch.

Czytaj także  Outriders: najlepsze miejsca i porady na farmie tytanu

Po tym, jak gracze nieuchronnie pokonają Radagon Czerwonego Wilka, boss upuszcza 14 000 run i Kamień Pamięci, który pozwala postaciom zapamiętać dodatkowe zaklęcie. W międzyczasie Rennala przekazuje 40 000 run, swoją pamięć i Wielką Runę Nienarodzonych. Pozwoli ci też szanować swoją postać po tym, jak ją pokonasz.

Ścieżka opowieści głównej Pierścienia Eldenów: Caelid

Chociaż Caelid nie zawiera Legacy Dungeon i jest technicznie opcjonalny poza kilkoma kluczowymi obszarami, wielu graczy prawdopodobnie powinno odwiedzić ten region i wybrać się na wycieczkę do zamku Redmane: domu Festiwalu Radahn i jego imiennika, Starscourge Radahn. Aby rozpocząć prawdziwą walkę z Radahnem, musisz wykonać skomplikowaną i długą linię zadań, która zaczyna się w Caria Manor. Ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, dokąd się udać, jeśli jesteś zainteresowany.

Kiedy dotrzesz do odpowiedniej części tego zadania, zostaniesz skierowany do Zamku Redmane, gdzie będziesz mógł wziąć udział w epickiej walce z Radahnem z pomocą niektórych (opcjonalnych) asystentów NPC. Ta walka jest niesamowicie trudna, ale nagrodami są 70 000 run, Pamięć Radahna i Wielka Runa Radahna.

Ponownie, technicznie nie musisz walczyć z Radahnem, aby przejść przez grę, chociaż możliwość pokonania go jest dobrym znakiem, że jesteś gotowy, aby przejść dalej, a nagrody, które otrzymujesz za wygranie tej walki, są… znaczące.

Elden Ring: Wielki wyciąg Dectus i płaskowyż Altus

W końcu będziesz musiał udać się na płaskowyż Atlus, aby dotrzeć do następnej części swojej przygody Elden Ring, chociaż ścieżki do tego obszaru są nieco skomplikowane.

Większość graczy będzie chciała wziąć Grand Lift of Dectus, który zabierze Cię na płaskowyż Atlus w (w większości) bezbolesny sposób. Aby uzyskać dostęp do tej windy, musisz zlokalizować dwie połówki Medalionu Dectus: jedną w Fort Haight, a drugą w Fort Faroth. Ten drugi z pewnością będzie trudniejszy do zdobycia, jeśli nadal jesteś na stosunkowo niskim poziomie, podczas gdy ten pierwszy można zdobyć bardzo wcześnie w grze.

Czytaj także  Marvel's Spider-Man Remastered: Dlaczego nowy projekt Petera Parkera jest kontrowersyjny

Z kawałkami medalionu w ręku wróć do głównej bramy Akademii Raya Lucaria i wejdź w interakcję z magiczną pieczęcią, którą tam napotkałeś. Droga przed Tobą zaprowadzi Cię do windy.

Możesz dotrzeć do Płaskowyżu Atlus bez użycia Wielkiego Podnoszenia, ale ta ścieżka jest zdecydowanie trudniejsza, jeśli nie jesteś „przepoziomowany” w tym momencie gry. Jeśli jednak brzmi to jak coś, co cię interesuje, wejdź w interakcję z magiczną pieczęcią wspomnianą powyżej i podążaj ścieżką rzeki w obszarze, do którego cię prowadzi (w zasadzie udasz się na północny zachód od obszaru, do którego jesteś transportowany ). Ta ścieżka jest pełna twardych wrogów i mylącego systemu drabin, ale w końcu doprowadzi cię do kopalni. Kiedy pokonasz bossa kopalni i w końcu opuścisz ten przeklęty obszar, znajdziesz się na płaskowyżu Atlus.

Ścieżka opowieści głównej Elden Ring: Volcano Manor

To, dokąd pójdziesz, gdy dotrzesz do płaskowyżu Atlus, zależy od ciebie, ale najlepszym rozwiązaniem może być udanie się do Volcano Manor i walka z Rykardem, Lordem Blasphemy.

Rykard ma zostać zaszyty w Volcano Manor, który znajduje się na górze Gelmir. Jednak, gdy gracze wchodzą do pokoju bossa, znajdują tylko Węża Pożerającego Boga. Po prostu wiedz, że w tym momencie możesz potrzebować pomocy Spirit Ash lub pobliskiej broni Serpent Hunter, ponieważ ten boss jest dość trudny. Gdy „zabijesz” węża, ujawni on swoje prawdziwe oblicze jako Rykard.

Gdy Rykard podniesie swoją brzydką głowę, rozpocznie się faza druga, wraz z nowym paskiem zdrowia bossa. Jeśli gracze zginą dla Rykarda, będą musieli rozpocząć walkę od nowa z segmentu Węża Pożerającego Boga. Witamy w Elden Ring.

Jeśli gracze zdołają w końcu zabić Rykarda, upuści on 130 000 run, jego Wspomnienie i Wielką Runę Rykarda.

Główna ścieżka fabularna w Elden Ring: Stołeczne przedmieścia

Gdy gracze będą mieli co najmniej dwie Wielkie Runy, ich następnym krokiem powinna być królewska stolica Leyndell. Jednak, podobnie jak Zamek Stormveil, ścieżka jest zablokowana, tym razem przez Strażnika Draconic Tree, który patroluje Przedmieścia Stolicy. Możesz faktycznie przekraść się wokół tych bossów, jeśli użyjesz jednej ze ścieżek znajdujących się z boku wielkiej klatki schodowej, na której siedzą, ale jeśli chcesz z nimi walczyć, możesz chcieć to zrobić dalej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *