Elden Ring: Jak ukończyć linię zadań Jar-Bairn

Zawiera Elden Ring: Jak ukończyć linię zadań Jar-Bairn

Aktualizacja 1.03 Elden Ring wprowadza nowego NPC o imieniu Jar-Bairn oraz zagmatwaną linię zadań, którą warto zboczyć z drogi, aby ją ukończyć.

Zdjęcie: Bandai Namco

Ogromna aktualizacja 1.03 Elden Ring zawiera sporo wzmocnień, osłabień, aktualizacji QOL i ulepszeń wydajności, ale jedną z najbardziej ekscytujących funkcji aktualizacji jest dodanie nowego NPC znanego jako Jar-Bairn. Jak się okazuje, ten nowy NPC oferuje również nową linię zadań, która pomaga rozwiązać sporo tajemnic Elden Ring.

Podczas gdy ci, którzy rozpoczynają przygodę w Elden Ring po aktualizacji 1.03, mogą dość łatwo podążać za serią zadań Jar-Bairna, każdy, kto spróbuje ukończyć zadanie pod koniec gry (lub po dokonaniu znaczącego procesu w innym miejscu), może być zdezorientowany sposób, w jaki ta misja łączy się z innymi liniami zadań NPC. Jeśli o to chodzi, każdy, kto nie robił nic, aby ukończyć linie zadań Elden Ring i połączyć kropki wiedzy w grze, prawdopodobnie będzie miał również trudności z wypełnieniem niektórych dziwnych próśb tego nowego NPC.

Niezależnie od tego, gdzie jesteś w grze, oto jak możesz znaleźć Jar-Bairna w Elden Ring i ukończyć jego wartościową serię zadań.

Elden Ring: Gdzie znaleźć NPC Jar-Bairn

Jar-Bairn można znaleźć w Jarburgu: odpowiednio nazwanej wiosce pełnej żywych słojów. Oto, gdzie możesz znaleźć tę wioskę na mapie:

Lokalizacja na mapie Jarburg Elden Ring

Aby dotrzeć do Jarburga, musisz udać się do Carian Study Hall. Spójrz stamtąd w dół, a powinieneś zauważyć serię platform wystających z klifów, do których będziesz mógł bezpiecznie dotrzeć. Skacz po platformach, aż na ekranie pojawi się komunikat informujący o przybyciu do Jarburga. Powinieneś znaleźć Site of Grace w pobliżu początku wioski.

Idąc przez Jarburg, wkrótce powinieneś napotkać mały słoik stojący na szczycie kamiennych stopni na zewnątrz opuszczonego domu. Chociaż możesz ulec pokusie zaatakowania tej postaci ze względu na fakt, że przypomina ona niektórych mniejszych wrogów ze słoików, których spotkasz w całym Elden Ring, w rzeczywistości jest to „słoik dziecka” znany jako Jar-Bairn. Tak więc, chociaż możesz spróbować go zaatakować, jeśli jesteś jakimś potworem, prawdopodobnie lepiej będzie wejść z nim w interakcję, aby ukończyć jego linię zadań.

Czytaj także  Dlaczego czcionka Final Fantasy Pixel Remaster denerwuje fanów

A propos…

Elden Ring: Jak ukończyć linię zadań Jar-Bairn

Linia zadań Jar-Bairna jest… dziwna. Jest ściśle powiązany z dwoma innymi liniami zadań Elden Ring, co tylko wzmocniło już popularny argument, że zadanie Jar-Bairn musiało zostać przypadkowo wykluczone z gry lub po prostu nie było jeszcze gotowe.

Niezależnie od tego, zanim będziesz mógł ukończyć zadanie Jar-Bairna, będziesz musiał ukończyć zarówno zadania Jar Alexandra, jak i Diallosa. Wygląda na to, że technicznie możesz rozpocząć misję Jar-Bairna przed ukończeniem tych linii zadań, ale nie będziesz w stanie jej ukończyć.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zadaniu Jar Alexander, ten przewodnik powinien skierować Cię we właściwym kierunku. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, jak ukończyć linię zadań Diallosa, ten przewodnik powinien pomóc.

Zakładając, że ukończyłeś te zadania, oto jak rozpocząć i zakończyć linię zadań Jar-Bairn:

 1. Porozmawiaj z Jar-Bairnem w Jarburgu i zgódź się zostać jego „potentatem”.
 2. Odpocznij w pobliskim Miejscu Łaski, zanim ponownie porozmawiasz z Jar-Bairnem. Powinien teraz poprosić cię o zebranie kilku kwiatów rosnących wokół wioski. Jeśli ta opcja dialogowa się nie pojawi, być może będziesz musiał ponownie odpocząć w Miejscu Łaski lub szybko opuścić wioskę i wrócić.
 3. Zbierz pobliskie czerwone kwiaty i odpocznij w pobliskim Miejscu Łaski.
 4. Porozmawiaj ponownie z Jar-Bairnem, a opowie ci historię o Jaru Alexandrze. Wyczerp tę sekwencję dialogową, odpocznij ponownie (być może będziesz musiał również szybko opuścić wioskę), a Jar-Bairn opowie ci o kłusownikach polujących na jego lud.
 5. Jeśli ukończyłeś linię zadań Diallosa, Jar-Bairn powinien ci powiedzieć, że Diallos przybył do wioski. Dokończ tę sekwencję dialogową i idź porozmawiać z Diallosem (powinien przebywać w pobliskiej chatce).
 6. Teraz będziesz musiał kilka razy odświeżyć ten obszar. Powinieneś być w stanie tego dokonać odpoczywając w pobliskim Miejscu Łaski i przeskakując w czasie do przodu, ale lepszą opcją może być szybka podróż do wielu Miejsc Łaski i powrót do Jarburga.
 7. Porozmawiaj z Jar-Bairnem, a wrócisz do Jarburga. Powinieneś teraz znaleźć go stojącego pośrodku wąwozu prowadzącego przez wioskę. Dowiesz się od niego, że Diallos niedawno walczył z kłusownikami.
 8. Na drodze znajdziesz śmiertelnie rannego Diallosa. Porozmawiaj z nim i powiedz, że bronił dzbanów. Niedługo potem umrze.
 9. Odśwież ponownie Jarburga, a teraz powinieneś znaleźć Jar-Bairna siedzącego obok zwłok Diallosa. Porozmawiaj jeszcze raz z Bairnem.
 10. Odśwież Jarburga, a zobaczysz, że Jar-Bairn wrócił do swojej pierwotnej lokalizacji. Jeśli rozmawiasz z nim po ukończeniu linii zadań Aleksandra, powinieneś być w stanie wręczyć mu Wnętrzności Aleksandra. Jeśli nie ukończyłeś tego zadania, musisz to zrobić przed zdobyciem tego przedmiotu i przekazaniem go Bairnowi. Po przekazaniu wnętrzności Bairnowi koniecznie wyczerpaj z nim opcje dialogowe.
 11. Odśwież Jarburga i udaj się tam, gdzie siedział Bairn. Znajdziesz tam talizman Companion Jar (który zwiększa moc twoich garnków do rzucania).
 12. Jako dodatkowy bonus możesz także udać się do miejsca, w którym zginął Diallos i zdobyć Runę Numena, Bicz Płatków Hoslowa i Maskę Dialllosa.
Czytaj także  Mass Effect: Quarianie to najtwardszy gatunek w galaktyce

To powinno zakończyć tę zaskakująco smutną serię zadań. Co ciekawe, ta misja potwierdza również, że Wnętrza Aleksandra nie są powiązane z jednym z rzekomych tajnych zakończeń Elden Ring i zamiast tego pozwalają ci ukończyć brakującą wcześniej linię zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *