Elden Ring: każde jajko wielkanocne i odniesienie, jakie do tej pory znaleźliśmy

Zawiera Elden Ring: każde jajko wielkanocne i referencje, które do tej pory znaleźliśmy

Podobnie jak wiele wcześniejszych gier Soulsborne, Elden Ring nosi swoje inspiracje na rękawach i oddaje im hołd poprzez odniesienia i pisanki.

Zdjęcie: Bandai Namco

Ten artykuł zawiera spoilery dla Elden Ring.

Niezależnie od tego, czy ukrywają się na widoku, czy biwakują w tajnych miejscach, pisanki i odniesienia są dumną tradycją w grach wideo (i prawie każdym innym medium). Poprzednie tytuły FromSoftware doskonale kryją te tajemnice, a Elden Ring z pewnością nie różni się od nich.

Hidetaka Miyazaki ma historię umieszczania w swoich projektach odniesień do innych nieruchomości, więc kiedy gracze w końcu mieli szansę rozpocząć odkrywanie Elden Ring, z pewnością mieli oczy szeroko otwarte. Ich poświęcenie zaowocowało odkryciem nawiązań do niektórych z najsłynniejszych źródeł inspiracji Miyazakiego (m.in. Berserk Kentaro Miury i najsłynniejszego dzieła George’a RR Martina, współtwórcy Elden Ringa, Gry o Tron), a nawet pisanek związanych z poprzednimi grami FromSoftware. .

Ponieważ Elden Ring jest ogromnym doświadczeniem w otwartym świecie, gracze tylko zarysowali jego powierzchnię i jako tacy odkryli tylko garść tego, co prawdopodobnie jest legionem pisanek. Spodziewaj się, że ten artykuł będzie się rozwijał w miarę odkrywania kolejnych, ale są to jedne z najlepszych, jakie do tej pory znaleźliśmy.

Wielki miecz księżycowego światła (rodzaj)

Podczas gdy wielu bohaterów gier wideo i złoczyńców używa kultowej broni, niektóre specjalne uzbrojenie są zamiast tego synonimem franczyz i studiów. W przypadku FromSoftware tą bronią jest Wielki Miecz Księżycowego Światła. To gigantyczne świecące ostrze wślizgnęło się do prawie każdej gry opracowanej przez studio, a Elden Ring to najnowszy wpis na tej stale rosnącej liście.

Podczas gdy gracze nie mogą władać bronią o nazwie Wielki Miecz Księżycowej Poświaty w Elden Ring, mogą znaleźć i wyposażyć Wielki Miecz Mrocznego Księżyca. Ten przedmiot broni nie ma kultowego świecącego ostrza Moonlight Greatsword, ale jest wyposażony w unikalną umiejętność zwaną „Moonlight Greatsword”, która wzmacnia odniesienie. Umiejętność tymczasowo kąpie Wielki Miecz w świetle, zwiększa moc magicznego ataku, dodaje wzmocnienie elementu mrozu i wyzwala promień ostrza przy każdym naładowanym ataku. Wielki Miecz Mrocznego Księżyca jest zasadniczo Wielkim Mieczem Księżycowej Poświaty we wszystkim oprócz nazwy.

Aby znaleźć Wielki Miecz Mrocznego Księżyca, gracze muszą ukończyć łańcuch zadań Ranni. To długie i żmudne zadanie zabiera ich po całej (i pod) Krainami Pomiędzy, a także zmusza do walki z niezwykle potężnym opcjonalnym bossem po prostu w celu znalezienia Pierścienia Mrocznego Księżyca. Gdy gracze ukończą misję i oddadzą Ranni jej cenny pierścień, w końcu zdobywają Wielki Miecz Mrocznego Księżyca. Ponieważ ta broń jest jedną z najsilniejszych w grze (i coś z tradycji FromSoftware), jest warta podróży.

Czytaj także  Overwatch: Zmiana imienia McCree jest w dużej mierze bezużyteczny symboliczny gest pośród pozwu o nękanie

Niesławne naszywki NPC

FromSoftware po prostu uwielbia umieszczać pułapki dla początkujących w swoich tytułach Soulsborne. Jedną z ulubionych pułapek studia jest Trusty Patches, który wbrew swojej nazwie często jest oszustem dźgającym plecy. Postać pojawiła się po raz pierwszy w Demon’s Souls jako Patches the Hyena i pojawiała się w każdej grze Dark Souls, Bloodborne, a ostatnio w Elden Ring.

W większości gier Patches jest chciwym, oportunistycznym łajdakiem, który chce ukraść graczom wszystko, co wartościowe, oszukując ich w jakiś sposób. Jednak zaskakujący zwrot akcji powoduje, że gracze napotykają Łatki w Elden Ring, gdy nieumyślnie próbują go obrabować. Jest zaszyty na arenie bossa Murkwater Cave, ale nie jest od razu widoczny. Zamiast tego gracze widzą tylko obóz i niestrzeżoną skrzynię skarbów. Kiedy jednak próbują go splądrować, Patches zeskakuje i atakuje. Wynika z tego dość łatwa walka z bossem, zwłaszcza że Patches poddaje się w dowolnym miejscu między ½ a ¼ zdrowia. Gracze mają wtedy dwie opcje: pozwolić łatkom na żywo (założy sklep i sprzeda zbyt drogie przedmioty) lub przekaż kilka gier wartych stłumionej wściekłości i zabije go.

Chociaż nie zepsujemy tego, co stanie się dalej, powiedzmy tylko, że jeśli oszczędzisz Patches, spełni on swoje dziedzictwo w Soulsborne w serii zadań, która kończy się prawdziwym zakończeniem Patches.

Wielki miecz ze szczepionym ostrzem (znany również jako „miecz z gry o tron”)

Kiedy publiczność po raz pierwszy usłyszała, że ​​George RR Martin był kojarzony z Elden Ring, wielu zastanawiało się, co konkretnie wniesie do gry. W końcu dowiedzieliśmy się, że odpowiada za historię gry, ale twórcy FromSoftware postanowili również dodać do gry przynajmniej jedno jajko wielkanocne, które nawiązuje do najbardziej kultowej serii Martina.

Na Płaczącym Półwyspie gracze mogą znaleźć loch Castle Morne i jego szefową, Leonine Misbegotten. Po pokonaniu ten potężny wróg upuszcza Wielki Miecz ze Szczepionym Ostrzem. Ta kolosalna broń jest oczywistym odniesieniem do Game of Thrones, ponieważ, podobnie jak tytułowy Żelazny Tron z powieści / serialu, Wielki Miecz Szczepionego Ostrze wygląda, jakby został wykonany z niezliczonych mniejszych mieczy, wszystkie przypadkowo połączone.

Czytaj także  Tiny Tina's Wonderlands: każda klasa w rankingu od najgorszej do najlepszej

Nie tylko gracze mogą stosunkowo wcześnie znaleźć Wielki Miecz ze Szczepionym Ostrzem, ale jest to doskonała broń sama w sobie.

Bluźniercze Ostrze

Po sukcesie Dark Souls wiele studiów stworzyło własne podobne gry, zapoczątkowując gatunek Soulslike. Podczas gdy wiele z nich było w 3D, jak ich inspiracje, niektórzy łączyli trudną walkę z platformówką 2D. Jednym z mistrzów gatunku 2D Soulslike jest Blasphemous z The Game Kitchen, a Elden Ring najwyraźniej uhonorował ten tytuł schludnym małym jajkiem wielkanocnym.

Dość późno w Elden Ring gracze odwiedzą zniszczony, wulkaniczny krajobraz Góry Gelmir. Jednym z bossów tego obszaru jest gargantuiczny wąż z ramionami, nazwany Wężem Pożerającym Boga. Gdy gracze pokonają bossa, istota ujawnia swoje prawdziwe oblicze (dosłownie) jako Rykard, Lord of Blasphemy. Jeśli gracze zdołają pokonać tę drugą formę, otrzymają Wielką Runę Rykarda i Wspomnienie Bluźnierstwa. Podobnie jak w przypadku innych wspomnień, gracze mogą albo spożyć przedmiot, aby uzyskać dużą liczbę run, albo dać go Eni w Warowni Okrągłego Stołu, aby otrzymać specjalne przedmioty, z których jednym jest Blasphemous Blade.

Chociaż Blasphemous Blade jest oczywiście pomniejszoną wersją miecza Rykarda, możesz zauważyć, że broń również wygląda bardzo podobnie do miecza protagonisty z Blasphemous, Mea Culpa. To prawda, że ​​Bluźniercze Ostrze jest pokryte wijącymi się ciałami zamiast cierni, ale podobieństwo nadal istnieje. Dodatkowo ta wielkanocna pisanka zatacza pełne koło Blasphemous, ponieważ biegnąca teoria mówi, że Mea Culpa jest sama w sobie nawiązaniem do Thorned Greatsword z Dark Souls 2 (a bohater Blasphemous jest inspirowany posiadaczem Thorned Greatsword, Looking Glass Knight).

Zanim zdobędziesz Blasphemous Blade, odszukaj Chodzące Mauzoleum, aby powielić Remembrance of Blasphemy. W ten sposób możesz zdobyć zarówno ten uzbrojony odnośnik, jak i inny specjalny przedmiot, Rancor Rykarda.

Malenia, Ostrze Hełmu „Berserk” Miquelli

Zwiastun ujawniający Elden Ring dał widzom przedsmak tego, co ma nadejść, w tym wczesne spojrzenie na kobietę z protezą ręki i znajomo wyglądającym hełmem. Teraz, gdy Elden Ring został wydany, gracze mogą wreszcie walczyć z tą postacią, ale, co ważniejsze, w końcu zorientowaliśmy się, dlaczego ich hełm wyglądał znajomo.

Czytaj także  Lista poziomów postaci Marvel Future Revolution: Kto jest najlepszym bohaterem w grze?

Elden Ring zawiera wiele sekretnych obszarów, z których jednym jest Poświęcone Pole Śniegu. Jeśli gracze znajdą tę podstępnie ukrytą lokalizację, mogą rzucić wyzwanie opcjonalnemu bossowi Maleni, Blade of Miquella. Chociaż jest jednym z najbardziej irytujących wrogów w grze, ponieważ leczy się za każdym razem, gdy zadaje cios, walka z nią daje graczom lepszy widok na jej hełm, który jest prawie identyczny z tym, który nosi Farnese w Berserku.

Hełmy Farnese i Maleni mają zakrzywioną, zakrzywioną płytę czołową, która ma wiele pionowych szczelin zamiast otworów na oczy. W obu hełmach brakuje też ochraniacza na zęby i sportowych ozdobnych skrzydeł z boku. Podczas gdy hełm Maleni jest złoty, a nie biały i nie ma osłony podbródka Farnese i ozdobnego aniołka na górze, jest to jasne odniesienie.

Wielki miecz Gutsa

Miecz Gutsa z Berserk, Zabójca Smoków, jest jedną z najbardziej kultowych (i największych) broni w historii mangi. Ostrze jest większe niż jego właściciel i słynie z tego, że bardziej przypomina „kupę surowego żelaza” niż prawdziwy miecz. Ponieważ Hidetaka Miyazaki uwielbia swoje odniesienia do Berserka, oczywiście broń znalazłaby drogę do Pierścienia Elden.

Jednym z największych rodzajów broni w grze jest Colossal Sword. Jak sama nazwa wskazuje, są to masywne ostrza, które wolno się władają, ważą tonę i niszczą wszystko, w co trafią. W pobliżu ruin Caelem w Caelid gracze mogą splądrować opuszczoną karawanę. Jeśli to zrobią, zdobędą Wielki Miecz (nie mylić z rodzajem broni Wielki Miecz), który odnosi się do Zabójcy Smoków na wielu frontach.

Podobnie jak kultowa broń Gutsa, Wielki Miecz jest ogromnym prostym mieczem, ale podobieństwa nie kończą się na wyglądzie. Tekst opisujący przedmiot w grze opisuje go jako „grubą żelazną bryłę ultra wielkiego miecza”, co jest niezwykle podobne do tego, jak narrator Berserka przedstawia Zabójcę Smoków. Jeśli to ci nie wystarczy, Caelid roi się od nieumarłych potworów, a narrator Berserka wypowiada swój kultowy opis, podczas gdy Guts walczy z legionem szkieletów.

Cóż za niesamowity sposób na upamiętnienie zmarłego Kentaro Miury.

Hełm więźnia

Kiedy gracze tworzą postać w Elden Ring, muszą również wybrać klasę początkową, każda z własnym unikalnym ekwipunkiem i zaklęciami. Jedna klasa, Więzień,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *