Elden Ring Lore: Kto jest najpotężniejszym półbogiem?

Cechy Elden Ring Lore: Kto jest najpotężniejszym półbogiem?

Duża część wiedzy Elden Ring kręci się wokół półbogów, ale który z tych półbogów może słusznie twierdzić, że jest najpotężniejszy z nich wszystkich?

Zdjęcie: Bandai Namco

Podczas gdy wrogowie i bossowie są bijącym sercem każdego doświadczenia Soulsborne, w tym Elden Ring, niektóre postacie Soulsborne są tradycyjnie potężniejsze (i znacznie ważniejsze) niż inne. W Elden Ring niewiele postaci jest potężniejszych lub ważniejszych niż legendarni półbogowie.

Zgodnie z tradycją gry, półbogowie są winni prawie wszystkich problemów The Lands Between. Większość półbogów w Elden Ring służy jako bossowie, a gracze muszą ich pokonać i zdobyć cenne Wielkie Runy. Ogólnie rzecz biorąc, półbogowie są jednymi z najtrudniejszych wrogów w grze i z mechanicznego punktu widzenia zazwyczaj służą jako „testy umiejętności” Elden Ring.

Jednak nie wszyscy półbogowie Pierścienia Elden są sobie równi. Niektórzy z tych bossów są nie tylko potężniejsi, ponieważ gracze powinni się z nimi zmierzyć, ale niektórzy półbogowie ukrywają swój prawdziwy potencjał w tradycji Elden Ring. Badając listę półbogów w grze, powinniśmy być w stanie wykluczyć słabych i ukoronować jednego półboga jako absolutnie najsilniejszego. Cóż… przynajmniej taki był plan. Postaraj się nie dziwić, ale okazuje się, że wiedza Elden Ring nie jest aż tak wyczyszczona.

Po pierwsze, prawdopodobnie zastanawiasz się, kto jest najsilniejszym półbogiem z perspektywy rozgrywki. Cóż, funt za funt, Pożerający Boga Wąż/Rykard, Lord of Blasphemy ma najwięcej zdrowia ze wszystkich bossów (choć częściowo wynika to z jego dwóch faz, które mają własne ogromne paski zdrowia). Jedynym naprawdę niezawodnym sposobem na osłabienie ich obrony jest broń Łowcy Węży, więc możesz założyć, że Rykard musi być najsilniejszym półbogiem w Elden Ring ze względu na jego niesamowicie wytrzymałą naturę.

Jednak ryzykując zdenerwowanie Rykarda, okazuje się, że faktycznie oszukuje. Gracze nigdy nie zobaczą prawdziwej siły Rykarda, ponieważ wszystko, co trudne w walce z bossem, pochodzi od jego serpentynowego gospodarza. Jasne, Rykard kontroluje węża (i może używać jego ciała do miażdżenia graczy), ale pod koniec dnia to wciąż ciało Węża Pożerającego Boga wykonuje wszystkie ciężkie podnoszenie. Nawet charakterystyczne zaklęcie Rykarda, Rancor Rykarda, jest tak potężne, jak jest, z powodu wszystkich niewinnych ofiar, które wąż wepchnął do przełyku.

Czytaj także  15 najlepszych gier o Jamesie Bondzie 007 w historii

Podobny problem dotyczy Godricka Przeszczepionego. Prawie każdy NPC w Elden Ring, który mówi o Godricku, twierdzi, że jest słabeuszem. Nawet gra, a dokładniej wspomnienie Godricka, nie łagodzi jego słabej natury. Godrick jest tak silny jak on (co przede wszystkim nie jest zbyt silny) ze względu na wszystkie kończyny, które ukradł silniejszym wojownikom i wszczepił sobie.

Między „gwiazdkami”, takimi jak Rykard i Godrick, a sposobami, w jakie bossowie Elden Ring naturalnie stają się coraz trudniejsi (w większości przypadków) w miarę postępów, szybko staje się jasne, że nie możemy polegać wyłącznie na wskaźnikach w grze, aby zmierzyć siłę półboga. Dlatego musimy sięgnąć do wiedzy o grze, aby uzyskać bardziej rozstrzygające odpowiedzi.

W tej chwili, w świecie DLC sprzed Elden Ring, Starcourge Radahn i Malenia, Blade of Miquella są remisowani tytułem „najsilniejszego półboga”. Chociaż żaden z bossów nie ma tak dużo zdrowia jak Rykard, różne mechaniki w grze i fragmenty wiedzy wyraźnie sugerują, że ci dwaj znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego półbogów.

Na początek pojawia się Elden Ring i mówi, że Radahn jest jednym z najsilniejszych (jeśli nie najsilniejszymi) półbogami. Dziedzictwo Gwiezdnej Plagi dosłownie nazywa go „najpotężniejszym bohaterem półbogów”, a czarodziejka Sellen twierdzi, że magia grawitacyjna Radahna była wystarczająco silna, by zatrzymać gwiazdy na niebie. Ponieważ gwiazdy znów zaczynają się poruszać po klęsce Radahna, prawdopodobnie mówiła prawdę. Ogólnie rzecz biorąc, musisz być dość silny, aby wpływać na gwiazdy.

Co więcej, walka z Radahnem wyraźnie podkreśla jego siłę. Wiele z jego ataków może zabić graczy jednym strzałem, jeśli nie awansowali wystarczająco, a najlepszym sposobem na pokonanie Radahna jest przywołanie ciągłego strumienia sojuszników, aby przykuć jego uwagę. Co więcej, Gwiezdna Plaga Radahn ma najwyższą pozycję ze wszystkich bossów półbogów. Więc nawet jeśli nie był najsilniejszym półbogiem w Elden Ring, nadal byłby najtwardszy.

Czytaj także  Dane dotyczące sprzedaży Cyberpunka 2077 pomagają wyjaśnić spadające zapasy CDPR

Teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, jak Malenia, Ostrze Miquelli może być również najsilniejszym półbogiem w Elden Ring, jeśli gra przyzna, że ​​Radahn posiada ten tytuł. Cóż, nawet jeśli nie ma nikogo silniejszego od ciebie, nie oznacza to, że wszyscy inni są od ciebie wyraźnie słabsi. Rzeczywiście, Malenia jest przynajmniej tak silna jak Radahn pod wieloma względami, które mają największe znaczenie. Malenia ma o wiele więcej zdrowia niż Radahn (ponad 33 000 HP podzielone między dwie fazy, w porównaniu do ponad 9 000 HP Radahn), chociaż ma też znacznie mniej równowagi. Podczas gdy Malenia nie może zmiażdżyć graczy jednym uderzeniem, podobnie jak Radahn, nadal może unikać większości zaklęć nienaprowadzających, a jej taniec ptactwa wodnego jest z pewnością najbardziej irytującym atakiem w grze. Co więcej, Malenia leczy się przy każdym uderzeniu (nawet jeśli trafi w tarczę), co czyni ją jednym z najtrudniejszych bossów w grze.

Co najważniejsze, wiedza Maleni przedstawia niszczycielski obraz jej prawdziwej mocy. Czy pamiętasz film otwierający grę, w którym Malenia walczy z Radahnem? Cóż, w tym filmie wydaje się, że Radahn wyraźnie pokonał Malenię, co znowu wydaje się być punktem na jego korzyść. Jednak zanim Radahn zdoła zadać śmiertelny cios, Malenia kwitnie i używa Scarlet Rot.

Brudną tajemnicą tej sekwencji jest to, że faktycznie pokazuje, jak Caelid zamienił się w zgniłe pustkowie, które widzimy na początku gry. Tak, Malenia uwolniła moc tak niszczycielską, że zniszczyła Caelida i przy okazji urodziła Spokrewnionego Zgniliznę. Jednak ta magiczna bomba atomowa nie wystarczyła, by zniszczyć Radahna. Zamiast tego po prostu doprowadzało go to do szaleństwa. Jeśli cokolwiek miałoby pokazać, dlaczego te postacie są tak wyrównane i obie zasługują na koronę „najsilniejszego półboga”, byłby to ten moment.

Czytaj także  Dying Light 2: Najlepsze umiejętności i budowa postaci

Jeśli chodzi o pokazy mocy, Gwiezdna Plaga Radahn i Malenia, Ostrze Miquelli są bez wątpienia dwoma najsilniejszymi półbogami w Elden Ring. Jest jednak jeszcze jedna postać, która może rzucić im wyzwanie o ten tytuł bez kiwnięcia palcem.

W trakcie gry Renna pomaga graczom i wysyła ich na misje. W końcu gracze dowiadują się, że jest w rzeczywistości półbogiem Ranni. Mimo że w dużym stopniu polega na głównym bohaterze, jest znacznie potężniejsza, niż się wydaje. W końcu zaaranżowała Noc Czarnych Noży, kradnąc kawałek Runy Śmierci. Co więcej, według Gideona Ofnira, Ranni odrzuciła własną Wielką Runę. Teoria biegania głosi, że Ranni ukryła swoją runę na Księżycu, co, jeśli to prawda, jest działaniem, które samo w sobie zademonstruje mnóstwo mocy.

Co być może najważniejsze, Ranni jest jedną z niewielu postaci z Elden Ring, których gracze nie mogą zabić. Ataki przechodzą przez nią nieszkodliwie, a jeśli gracze dadzą jej Bursztynowego Napoju Preceptora Seluvisa, przedmiot nie ma na nią wpływu. Co bardziej imponujące, jeśli gracze nadal z nią rozmawiają po tym, jak nie podali jej trującej mikstury, Ranni demonstruje swoją zdolność do jednorazowych graczy bez atakowania. Nawet Radahn nie jest zdolny do takiego wyczynu.

Trzeba przyznać, że pochodzenie zdolności Ranni jest tajemnicą i może określić, czy rzeczywiście zasługuje na miano najsilniejszego półboga. Niewrażliwość Ranni może być jedynie wynikiem jej duchowej formy, podczas gdy jej moc natychmiastowego zabijania graczy może być jedynie wynikiem jej fragmentu Runy Śmierci.

Mimo to, jeśli Ranni zawsze była niematerialnym, jednorazowym półbogiem, którym jest w Elden Ring, to może być potężniejsza niż Radahn i Malenia razem wzięte. W tym przypadku jest bardziej niż godna uznania za najsilniejszego półboga w grze. Jeśli nie, to Radahn i Malenia na razie prawdopodobnie podzielą ten tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *