Elden Ring: Najlepsza broń i przedmioty po aktualizacji 1.06

Elden Ring: Najlepsza broń i przedmioty po aktualizacji 1.06

Ogromna aktualizacja 1.06 Elden Ring oferuje doskonałą wymówkę, aby ponownie zagrać w grę (lub po raz pierwszy). Jeśli wybierasz się do Lands Between, rozważ danie strzału z niektórych z tych broni i przedmiotów.

Zdjęcie: Bandai Namco

Prawdopodobnie nie powinno dziwić, że jedna z najlepszych (i najlepiej sprzedających się) gier roku wciąż jest aktualizowana, ale ostatnia aktualizacja Elden Ring 1.06 jest dość zaskakująca pod wieloma względami. Jest to nie tylko dość istotna aktualizacja, która pojawiła się znikąd, ale zawiera wiele wzmocnień, osłabień i zmian, które nagle sprawiają, że niektóre bronie i strategie są bardziej opłacalne niż kiedykolwiek wcześniej.

Podczas gdy większość ostatnich aktualizacji Elden Ring jest oczywiście zaprojektowana, aby rozwiązać niektóre z wielu problemów z balansem PvP w grze, nawet gracze PvE powinni być podekscytowani niektórymi z ostatnich aktualizacji eposu otwartego świata. W końcu nigdy nie jest to zły moment, aby wrócić do Elden Ring, a nie ma lepszego sposobu na ponowne zagranie w tę grę niż eksperymentowanie z kilkoma różnymi kompilacjami.

To powiedziawszy, pamiętaj, że ten artykuł w dużej mierze koncentruje się na niektórych broniach i przedmiotach z Pierścienia Elden, które nagle stały się opłacalne lub potężniejsze dzięki aktualizacji 1.06, a nie na najlepszych ogólnych broniach, przedmiotach i kompilacjach w grze. Chociaż mam nadzieję, że przyniosę wam więcej informacji na temat najlepszych nowych konfiguracji w Elden Ring, potraktujcie to jako zapowiedź najbardziej godnych uwagi broni i przedmiotów, które teraz zasługują na drugie spojrzenie.

Wielki Miecz Mrocznego Księżyca

Wielki Miecz Mrocznego Księżyca jest prawdopodobnie najfajniejszą bronią w Elden Ring i jest z pewnością jedną z najtrudniejszych do zdobycia broni w grze. Jednak smutnym faktem jest to, że miecz był do tej pory niewiele więcej niż sztuczką. Jednak dzięki aktualizacji Elden Ring 1.06 Wielki Miecz Mrocznego Księżyca ma w końcu więcej do zaoferowania niż kilka punktów stylu.

Właściwie sam Wielki Miecz Mrocznego Księżyca jest tylko nieznacznie lepszy niż wcześniej. Zamiast tego prawdziwym zwycięzcą po aktualizacji jest unikalna umiejętność posługiwania się mieczem: Wielki Miecz Księżyca. Tak jak wcześniej, umiejętność ta pozwala na wystrzeliwanie pocisków opartych na magii, które również stopniowo zadają obrażenia Frostbite. Jednak dzięki niedawnemu wzmocnieniu prędkości ruchu silnych i szarżujących ataków z broni z Wielkim Mieczem, możliwe jest teraz wystrzeliwanie ciężkich wersji tych pocisków szybciej niż kiedykolwiek. Ten film (zauważony przez Windows Central) doskonale pokazuje, jak potężne są te wzmocnione pociski.

Czytaj także  Premiera PlayStation 5 nie może być gorsza niż premiera PS2

Chociaż nadal może nie być warte zejścia z drogi, aby zdobyć Wielki Miecz Mrocznego Księżyca (lub zmienić statystyki swojej postaci, aby wspierać dziwne wymagania broni), dobrze jest wiedzieć, że wersja tej słynnej broni FromSoftware z Elden Ring wreszcie wydaje się realna

Kieł Ogara

Szczerze mówiąc, prawie zignorowałem ten Zakrzywiony Wielki Miecz po prostu dlatego, że jest to jedna z wyżej wymienionych broni, które były dobre już przed ostatnim patchem. Jednak naprawdę warto powiedzieć, że Kieł Bloodhound jest teraz w jakiś sposób lepszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Wzmocnienia do klasy broni Wielkiego Miecza Elden Ring oznaczają, że nie tylko jesteś teraz znacznie bardziej zwinny podczas posługiwania się Kłem Ogara, ale także jesteś w stanie wykonać niektóre z cięższych ataków tej broni szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, broń nadal jest niesamowitą opcją dla każdego, kto chce wykorzystać jedną z wciąż bardzo potężnych konfiguracji krwawienia.

Chociaż Kieł Bloodhound nie jest tak złamany, jak powinien, aby wywrzeć znaczący wpływ na meta PvP Elden Ring (nawet po ostatnich osłabieniach broni PvP), to naprawdę imponujące, że ten miecz przetrwał tak samo ma i pozostaje tak potężną ogólną opcją.

Omen tasak

Na pierwszy rzut oka Omen Tasak jest prawdopodobnie jedną z najmniej ekscytujących broni z Pierścienia Eldenów, na którą wpłynęły ostatnie wzmocnienia i zmiany 1.06. W końcu, dlaczego miałbyś chcieć używać tak „zwykłej” broni, skoro tak wiele bardziej ekscytujących broni czeka tylko na eksperymenty?

Jednak „prostokość” Omen Cleaver jest jak na ironię jednym z głównych powodów, dla których jest to tak ekscytująca broń. Ta broń ma nie tylko imponujące statystyki podstawowe, ale w przeciwieństwie do wielu innych żywotnych zakrzywionych wielkich mieczy i wielkich mieczy, możesz nasycić tę broń szeroką gamą Ashes of War.

To sprawia, że ​​Omen Cleaver jest idealną centralną częścią różnych możliwych konfiguracji i bardziej niż godną szacunku bronią opartą na sile. Wypróbuj tę broń, jeśli chciałeś poeksperymentować z kilkoma różnymi możliwościami Ash of War, ale nie znalazłeś jeszcze odpowiedniej broni do swojego teorii.

Włócznia Wojenna Vyke’a

Technicznie rzecz biorąc, ta broń nie skorzystała bezpośrednio z ostatniej aktualizacji 1.06. Jednak ta broń z pewnością stała się nieco „lepsza” z powodu niektórych innych broni i strategii PvP Elden Ring, które stały się wyraźnie gorsze.

Czytaj także  Zwiastun God of War Ragnarok: Kim jest ten gigantyczny wilk?

Ta broń jest dosłownie szalona w scenariuszach PvP. Widzisz, Włócznia Wojenna Vyke’a jest nie tylko jedną z najlepszych broni w kompilacjach Elden Ring for Madness (która, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest niesamowicie irytująca/potężna), ale podstawowe umiejętności tej broni zapewniają jej niesamowity zasięg ataku i ogromny potencjał oszałamiający . Jeśli z jakiegoś powodu zmęczy cię spamowanie potężnymi atakami podstawowymi tej broni, zawsze możesz polegać na jej niszczycielskiej umiejętności broni: bombie obszarowej, która również zadaje zdrową ilość szaleństwa.

Chociaż istnieje kilka dobrych powodów, aby użyć tej włóczni w PvE (chociaż jest to z pewnością opłacalne w tym formacie), każdy, kto jest zainteresowany zanurzeniem palców u stóp w scenie PvP Elden Ring, będzie miał trudności ze znalezieniem lepszej ogólnej opcji na początek. Po prostu przygotuj się na to, że wszyscy, z którymi walczysz, będą cię całkowicie nienawidzić.

Wielki Topór Kata

Największym minusem tej broni (to znaczy teraz, gdy Wielkie Topory zostały wzmocnione) jest fakt, że nie ma gwarancji, że kiedykolwiek ją zdobędziesz. Ponieważ ta broń wypada tylko z określonych rodzajów wrogów i ponieważ ci wrogowie nie mają gwarancji, że upuszczą broń nawet po ich zabiciu, istnieje duża szansa, że ​​zdobycie tego potężnego topora zajmie ci wiele godzin. Niektórzy gracze po prostu nigdy tego nie widzą.

Jednak Wielki Topór Kata może w końcu być wart wszystkich tych kłopotów. Podobnie jak Omen Cleaver, Executioner’s Greataxe może pochwalić się niewiarygodnie wysokimi obrażeniami podstawowymi, bardzo dobrze skaluje się ze Siłą i może być nasycony licznymi Popiołami Wojennymi (a także wzmocniony magicznymi wzmocnieniami). To po prostu potęga broni, która okazuje się być znacznie bardziej wszechstronna, niż czasami przypisuje się jej.

Jeśli chcesz wypróbować kompilację opartą na sile, aby w pełni wykorzystać wzmocnienia Eden Ring 1.06, gorąco polecam poświęcenie trochę czasu na hodowanie tej rzadkiej broni. To potężna opcja, która prawdopodobnie osiąga swój pełny potencjał w połączeniu z potężnym Ash of War, takim jak Quickstep lub Flaming Strike.

Wielkie Gwiazdy

Wielkie Gwiazdy same w sobie są potężnym Wielkim Młotem, który może pochwalić się przyzwoitymi statystykami podstawowymi i przyjemnym efektem krwawienia. Może być również nasycony różnymi Ashes of War, co (jak wspomniano powyżej) wydaje się być plusem. Co najlepsze, jest to jedna z niewielu broni w Elden Ring, która przywraca zdrowie po każdym udanym trafieniu, niezależnie od twoich konkretnych statystyk. Ogólnie rzecz biorąc, to po prostu naprawdę dobra broń

Czytaj także  Elden Ring: gdzie znaleźć najlepsze popioły wojny

Jednak prawdziwym powodem, dla którego teraz polecam tę broń, jest to, że aktualizacja Elden Ring 1.06 faktycznie umożliwia zdobycie dwóch Wielkich Gwiazd w jednym przejściu gry. To prawda, że ​​będziesz musiał pokonać trudnego nowego NPC, aby zdobyć drugą broń Great Stars, ale wysiłek z pewnością jest wart swojej zapłaty.

Staraj się nie dziwić, ale okazuje się, że posługiwanie się dwoma potężnymi broniami, które regularnie przywracają przyzwoitą porcję zdrowia, jest około dwa razy lepsze niż władanie. Nie jestem pewien, czy podwójne Weilding Great Stars jest w tej chwili realną opcją PvP, ale mogę wam powiedzieć, że jest to idealna broń PvE dla buildów opartych na sile.

Opalina Hardtear

Jedną z najlepszych części każdej łatki Elden Ring jest dowiedzenie się, które przedmioty/interakcje/zadania nie działały tak, jak zamierzano w poprzednich wersjach gry. Cóż, dzięki aktualizacji Elden Ring 1.06 wiemy, że Hardtear Opaline (kryształowa łza, która miała tymczasowo wzmocnić negację wszystkich obrażeń po spożyciu) tak naprawdę nie wzmocniła negacji wszystkich obrażeń. Okazuje się, że wcześniej tylko wzmacniał negację niefizycznych obrażeń.

Teraz, gdy Opaline Hardtear działa zgodnie z przeznaczeniem, jest to niezwykle interesująca opcja zarówno dla graczy PvE, jak i PvP. Przedmiot nie tylko zmniejsza wszystkie otrzymywane obrażenia (o 15% w PvP i 10% w PvE), jak powinien, ale jego efekt defensywnego wzmocnienia trwa aż trzy minuty. To, czy jest to lepsze niż obecnie preferowana mikstura Wondrous Physick, zależy od Ciebie, ale Opaline Hardtear jest z pewnością wart drugiego spojrzenia.

Urok niebieskiej tancerki

W informacjach o aktualizacji 1.06 Elden Ring schowana jest ta interesująca (i nieco myląca) linia:

„Zwiększona odległość toczenia, gdy gracz ma lekki ładunek wyposażenia”.

Podczas gdy w oficjalnych informacjach o łatce niestety zaniedbuje się poinformowanie nas, jak daleko można się posunąć z lekkim ładunkiem sprzętu, gracze Elden Ring już odkryli, że różnica jest zaskakująco znacząca. Tak naprawdę toczenie się lekkim sprzętem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *