Elden Ring: najlepsze zestawy dla każdej klasy

Elden Ring: najlepsze konstrukcje dla każdej klasy

Elden Ring oferuje różne realne sposoby budowania swojej klasy, ale są to jedne z najlepszych konfiguracji, jakie fani do tej pory znaleźli.

Zdjęcie: Bandai Namco

Już niedługo twoja przygoda z Elden Ring zacznie się zastanawiać nad podniesieniem poziomu postaci i znalezieniem najlepszego buildu dla twojej klasy początkowej. W końcu Elden Ring może pozwolić ci zbudować postać w dowolny sposób, ale istnieją klasy, które są w stanie osiągnąć te style gry końcowej szybciej i wydajniej niż inne.

Chociaż naprawdę muszę podkreślić, że jednym z najlepszych sposobów grania w Elden Ring jest eksperymentowanie z różnymi dostępnymi opcjami budowania postaci, aż w końcu znajdziesz styl, który nie tylko działa „najlepiej”, ale działa najlepiej dla ciebie, to z pewnością jest to możliwe jest podążanie za ogólnym „mapą drogową” budowania swojej postaci, która pomoże ci w pełni je wykorzystać i zapewni, że maksymalizujesz każdy punkt statystyk, który możesz wydać, i każdy przedmiot, który zdobędziesz po drodze.

Jeśli chodzi o to, jest kilka punktów, które powinienem wyjaśnić przed zagłębieniem się w ten przewodnik:

  • W tym przewodniku nie znajdziesz pełnego podziału konkretnych punktów statystyk, ponieważ o wiele ważniejsze jest upewnienie się, że po drodze wyrównasz „właściwe” statystyki dla swojej kompilacji. Jak dokładnie planujesz rozdysponować te statystyki, zależy od tego, gdzie jesteś w grze, jakiego sprzętu/czarów pracujesz, aby móc ich używać i jakich konkretnych sytuacji wymagają. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, ten przewodnik pomoże ci lepiej zrozumieć, jak określone progi statystyk wpływają na rozwój twojej postaci.
  • To nie są „jedyne” sposoby budowania swojej postaci. To tylko niektóre z najbardziej zoptymalizowanych i interesujących buildów, jakie do tej pory zostały odkryte.
  • Nie stresuj się znalezieniem każdego elementu wyposażenia wymienionego pod każdym buildem. Ważniejsze jest, aby wyposażyć swoją konstrukcję w sposób, który wspiera jej ogólną strategię i ulepszać swój sprzęt, gdy tylko jest to możliwe.

Pomijając to, oto niektóre z najlepszych buildów Elden Ring dla każdej klasy:

Pierścień Eldena: Najlepsza konstrukcja astrologa

Pierścień Eldena: Najlepszy build astrologa – czysty mag

Podstawowe statystyki: Inteligencja, Umysł
Dodatkowe statystyki: wytrzymałość, wigor
Broń: Błyszczący Kamień Azura, Meteorytowy Kostur, Błyszczący Kamień Lusata
Pancerz: Zestaw Raya Lucarian Czarownik, Zestaw Wiedźmy Śnieżnej, Zestaw Albericha
Talizman: Ikona Radagona, Przychylność Erdtree, Cerulean Bursztynowy Medalion
Zaklęcia: Szybki Odłamek Błyszczącego Kamienia, Kometa, Wielki Łuk Loretty, Carian Slicer, Błyszczący Kamyk, Kometa Azur, Założycielski Deszcz Gwiazd
Ashes of War: Falanga Błyszczącego Ostrze (Znaleziona na Rapierze Rogiera), Gravitas, Cięcie Loretty

Czytaj także  Call of Duty Warzone: Best Season 4 Reloaded Meta Weapons and Loadouts

Zdecydowałem się na bardziej czysty build Maga z Astrologerem. Z pewnością możesz skorzystać z bardziej opartej na mieczu „kompilacji do walki w zwarciu”, która będzie dobrze działać, ale jest przynajmniej jedna inna klasa, która moim zdaniem jest lepiej przygotowana do tego stylu gry.

Jeśli chodzi o statystyki, oczywiście będziesz chciał skupić się na Inteligencji i Umyśle, aby zapewnić sobie FP i moc potrzebną do maksymalnego wykorzystania swoich zaklęć, ale nie zapominaj o Wigoru i Wytrzymałości. Wigor jest nieco mniej ważny (jeśli jesteś bardzo pewny swojej umiejętności unikania i przetrwania), ale prawdopodobnie będziesz potrzebować co najmniej 20 punktów dość wcześnie. Ponieważ rzucanie zaklęć wyczerpuje twoją wytrzymałość, będziesz chciał się upewnić, że masz wystarczająco dużo, aby przejść przez swoją rotację.

Masz wiele świetnych opcji, jeśli chodzi o wybór broni, ale wymieniłem kilka najlepszych sztabów w grze. Kostur meteorytu można zdobyć dość wcześnie i skaluje się niesamowicie dobrze z najważniejszymi statystykami, a Błyszczący Kamień Lazury naprawdę zaczyna świecić, gdy go ulepszasz. Błysk Lusat to trochę dzika karta. To sprawia, że ​​twoje zaklęcia są potężniejsze, ale sprawiają, że kosztują więcej FP. Jeśli masz pewność co do wielkości swojej puli many, jest to świetna opcja.

Twój wybór zbroi również zależy wyłącznie od Ciebie. Zestaw Raya Lucarian Sorcerer będzie nosił cię przez długi czas, ale możesz w końcu polować na inne zestawy, gdy będziesz zbliżać się do końca gry.

Absolutnie chcesz jak najszybciej znaleźć Radagon Icon Talisman (skraca to twój globalny czas rzucania zaklęć) i trudno argumentować przeciwko faktowi, że Erdtree’s Favor zwiększa twoje maksymalne HP, wytrzymałość i ładunek sprzętu (co oznacza, że ​​musisz wydawać mniej punktów umiejętności na ważne drugorzędne statystyki). Tymczasem Cerulean Bursztynowy Medalion po prostu podnosi twoją FP.

Poleciłem również idealny arsenał zaklęć z późnej fazy gry, ale ogólne przesłanie jest takie, że chcesz mieć zaklęcie „szybko” rzucane, takie jak Glinstone Pebble, potężne i powolne zaklęcie, takie jak Kometa, jakiś rodzaj magicznej broni do walki w zwarciu przyzwać, a najlepiej jakiś magiczny łuk. Uwielbiam też Founding Rain of Stars jako atak AOE. Tak długo, jak upewnisz się, że masz wszystkiego po trochu, powinieneś być gotowy.

Czytaj także  The Legend of Zelda: Jakie jest pochodzenie nazwy Link?

Pierścień Eldena: Najlepszy Kompilacja Bandyty

Elden Ring: Najlepsza konstrukcja bandyty – Krwawiący bandyta

Podstawowe statystyki: Zręczność, Wytrzymałość
Dodatkowe statystyki: Wigor, Tajemne
Broń: Reduvia, Krótki łuk
Pancerz: Royal Remains Set, Land lub Reed Sets, Exile Set lub dowolny z najlepszych dostępnych zestawów Light Armor
Talizman: Lord of Blood’s Exultation, Arrow’s Reach Talizman, Kindred of Rot’s Exultation
Ashes of War: Bloody Slash (opcjonalnie w zależności od broni)

Buildy łukowe dla Bandytów będą oczywiście popularne, ale zamierzam zrobić nagły krok w innym kierunku i zalecam wypróbowanie buildu ze spadem. Efekt krwawienia w Elden Ring jest nie tylko zaskakująco silny, ale też całkiem fajnie jest nauczyć się grać w tę grę w ten sposób.

Reduvia jest naprawdę sercem tej wersji. Możesz go podnieść wcześnie, wszystko w nim jest zaprojektowane tak, aby przeciwnicy krwawili jak najwięcej i bardzo dobrze skaluje się z twoją postacią. Możesz wybrać dowolną inną broń, która powoduje efekt krwawienia (lub po prostu polegać na Blood Grease, Ashes of War i innych dodatkowych umiejętnościach krwawienia), ale Reduvia jest trudna do zastąpienia.

Zdecydowałem się na krótki łuk do tej konfiguracji, ale wybór rodzaju łuku zależy od specyfiki twojej konfiguracji i tego, co zdobędziesz po drodze. Chodzi bardziej o to, jakie strzały zdobywasz i jak uczysz się włączać łuk do swojej strategii ataku. Możesz nawet zdecydować się na cięższy łuk, jeśli nauczysz się czuć z nim trochę bardziej komfortowo i nie masz nic przeciwko zwiększeniu swojej Siły.

Twój wybór zbroi również zależy od ciebie. Uwielbiam zestaw Royal Remains, jeśli poradzisz sobie z niewielkim wzrostem wagi, ale prawdopodobnie będziesz ulepszał swój sprzęt w trakcie gry, gdy znajdziesz nowe opcje lekkiego pancerza. Twoim światłem przewodnim jest utrzymywanie niskiej wagi, abyś mógł zmaksymalizować skuteczność swojego uników.

Rozkład statystyk Bandita jest nieco skomplikowany. Zręczność jest prawie na pewno najważniejsza, niezależnie od tego, co robisz, ale reszta tak naprawdę zależy od twoich preferencji i sprzętu, na który się wybierasz. Zwykle preferuję Wytrzymałość ze względu na jej wszechstronność i interakcję z efektem Krwotoku, ale zawsze będziesz potrzebować dodatkowego Wigoru, a Arcane jest zaskakująco cenne dla Bandytów, biorąc pod uwagę, jak bardzo będą polegać na wytwarzaniu i niektórych innych statystykach. podstępne korzyści.

Czytaj także  Dlaczego Elden Ring: konwergencja jest prawie tak ekscytująca jak Elden Ring 2

Lord of Blood’s Exultation zwiększa siłę ataku, gdy w pobliżu dochodzi do utraty krwi, więc jest to oczywiście pozycja obowiązkowa. Arrow’s Reach zwiększa zasięg twoich ataków strzałami, a Kindred of Rot’s Exultation zwiększy skuteczność twoich trucizn. Oczywiście zawsze możesz zdecydować się na bardziej ogólne talizmany, które zwiększają twoje statystyki.

Prawdopodobnie nie potrzebujesz Ashes of War, jeśli używasz Reduvii, ale Bloody Slash to fantastyczna opcja dla tych, którzy chcą użyć innej broni i zwiększyć jej możliwości krwawienia.

W tej konfiguracji zasadniczo starasz się zmaksymalizować liczbę ataków, które wywołują efekt krwawienia lub efekt trucizny. Mając odpowiednie narzędzia, odpowiedni sprzęt i dużo praktyki, możesz naprawdę zniszczyć nawet najbardziej odpornych wrogów. Radzenie sobie z tym buildem w scenariuszach PvP jest również niezwykle irytujące.

Pierścień Eldena: Najlepsza konstrukcja Spowiednika

Elden Ring: Najlepsza konstrukcja Spowiednika – Anioł Śmierci

Podstawowe statystyki: wiara, wigor
Dodatkowe statystyki: umysł, zręczność/siła
Broń: Święta Kosa, Skrzydlata Kosa, Pieczęć Zabójcy Bogów, Tarcza (Twój wybór)
Pancerz: Najlepsza dostępna lekka zbroja
Talizman: Ikona Radagona, Pamiątka dwóch palców, Pieczęć Radagona
Zaklęcia: Włócznia Błyskawic, Pilne Uzdrowienie, Płomień Upadłego Boga, Zamarznięta Włócznia Błyskawicy, Czarny Płomień

Byłem gotowy porozmawiać o tym, jak zmienić Spowiednika w Paladyna w Elden Ring, a potem znalazłem tę fascynującą konstrukcję od YouTubera Moxsy, którą po prostu musiałem udostępnić.

Podstawowym celem tej konfiguracji jest jak najszybsze osiągnięcie 40 wiary poprzez statystyki, wyposażenie i talizmany. Gdy to się stanie, będziesz mógł użyć pełnego zakresu zaklęć wymaganych do przekształcenia tej klasy w absolutnego potwora. Ta konfiguracja polega na rzucaniu dużych zaklęć, które obejmują szeroki zakres słabości/okien ataku, aby zmaksymalizować obrażenia zadawane bossom i innym trudnym potyczkom (dlatego jest tam Pieczęć Zabójcy Bogów). Chociaż prawdopodobnie będziesz trochę mniej polegał na broni opartej na wierze, pomogą ci one z mniejszymi wrogami, a także pozwolą ci wycisnąć dodatkowe obrażenia przeciwko bossom. Jednak w większości będziesz polegał na tych wielkich zaklęciach, więc możesz trochę pobawić się opcjami walki wręcz.

To samo dotyczy twojej zbroi i…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *