Film Super Mario Bros.: Kim jest Foreman Spike?

Wiadomości Film Super Mario Bros.: Kim jest Foreman Spike?

Film Super Mario Bros. mógł znaleźć swojego Foreman Spike, a nie jesteś sam, jeśli nie masz pojęcia, co to oznacza.

Zdjęcie: Nintendo

Podczas gdy wszystkich rozpraszała wiadomość, że Idris Elba zagra Knuckles w następnym filmie Sonic the Hedgehog, komik Sebastian Maniscalco najwyraźniej potwierdził, że zagra Foremana Spike’a w nadchodzącym filmie animowanym Super Mario, którego wciąż nie znamy. dużo o.

Tak, mówimy o Foreman Spike: legendarnej postaci Super Mario, z którą wielu z nas praktycznie dorastało. Mówimy o „Ikonie” Foreman Spike, który… hmm… no cóż.

Zaraz, kim jest Foreman Spike i co robi w filmie Super Mario?

Aby odpowiedzieć na pierwszą część tego pytania, Foreman Spike jest brygadzistą budowlanym, którego po raz pierwszy przedstawiono w grze Mario Bros. z 1984 roku: Wrecking Crew. Jeśli chodzi o wiedzę, służył jako brygadzista na placu budowy, na którym pracowali Mario i Luigi, ale najbardziej wyróżnia się jako główny antagonista gry. Chociaż nie mógł bezpośrednio zranić Mario, mógł utrudnić postępy gracza, usuwając platformy, kradnąc zasoby i ogólnie będąc szkodnikiem.

Szczerze mówiąc, mniej więcej na tym kończy się opowieść o Foreman Spike. Wrecking Crew okazał się stosunkowo skromnym hitem dla Nintendo, który ostatecznie stał się stosunkowo niewielką częścią serii Mario Bros. W związku z tym Foreman Spike nigdy nie stał się sławną postacią z gier wideo, mimo że obiecał swojej mamie, że Wrecking Crew będzie jego wielkim przełomem. Później pojawił się w japońskiej grze logicznej Wrecking Crew ’98, ale od tego czasu został zdegradowany do epizodów i odniesień w Mario Golf, Mario Maker, Super Smash Bros. i WarioWare. Pomiędzy znacznie bardziej imponującymi rywalami Mario (zwłaszcza Donkey Kongiem i Bowserem) a faktem, że Mario i Luigi nie wracali na plac budowy tak często w kolejnych latach, wydaje się, że Nintendo w końcu po prostu zabrakło powodów, aby sprowadzić Foremana Spike’a. na imprezę.

Czytaj także  Elden Ring: gdzie znaleźć najlepsze popioły wojny

Więc… co on robi w nadchodzącym filmie? Cóż, w tej chwili trudno jest spekulować na temat jego roli, biorąc pod uwagę, jak niewiele wiemy o projekcie, ale wydaje się uczciwe zasugerować, że Foreman Spike nie będzie głównym złoczyńcą filmu. Choć pomysł Foremana Spike’a pociągającego za sznurki zza kulis może być zabawny, nie umieszczasz tyłków w siedzeniach, mając Foremana Spike’a na namiocie.

O wiele bardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że nadchodzący film będzie zawierał wiele odniesień do bardziej niejasnych części uniwersum Mario Bros. Sugerowałoby to również, że film będzie podążał śladami filmów takich jak Wreck-it-Ralph, Ready Player One, Space Jam: A New Legacy i Free Guy, będąc ostatecznie gigantycznym polowaniem na jajka wielkanocne, które najlepiej dostępnej nieruchomości.

Oczywiście zawsze jest szansa, że ​​zamiast tego film będzie ugruntowanym spojrzeniem na codzienne zmartwienia dwóch fizycznych braci i ich toksycznego brygadzistę. Zaakceptuję również sytuację Total Recall, w której Mario i Luigi zaczynają jako skromni robotnicy budowlani, którzy wkrótce odkryją, że ich przeznaczeniem jest udział w znacznie większej przygodzie, która może, ale nie musi być wywołana przez działania firmy, która wykorzystuje brutalne siły wspomnienia z epickiej podróży do ich mózgów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *