Ghost Adventures melduje się w hotelu Cecil: Zak Bagans o badaniu miejsca zbrodni

Zawiera Ghost Adventures melduje się w hotelu Cecil: Zak Bagans podczas badania miejsca zbrodni

Rozmawialiśmy z Zakiem Bagansem z Ghost Adventures o jego ostatnim dochodzeniu w sprawie hotelu Cecil, które nazywa „spektakularnie przerażającym”.

Zdjęcie: Discovery+

W powieści Stephena Kinga Lśnienie Overlook Hotel to rozległa budowla z mroczną przeszłością, położona w odległych Górach Skalistych. Mimo bogatych początków hotel staje się miejscem brutalnych morderstw, szaleństwa, czających się duchów, a na stałe zamieszkuje samo zło.

Przenieś King’s Overlook do Skid Row w centrum Los Angeles, a otrzymasz jego najbliższy rzeczywisty odpowiednik: hotel Cecil. Burzliwa historia hotelu i legendy związane z klątwami i duchami sprawiły, że stał się on mrocznym turystycznym punktem orientacyjnym, położonym na skrzyżowaniu prawdziwej zbrodni i paranormalnej fascynacji. Ale pomimo dużego zainteresowania w Internecie, Cecil, odkąd przemianowano go na Stay on Main Hotel, nigdy oficjalnie nie wpuścił do środka kamer na potrzeby dochodzenia w sprawie zjawisk paranormalnych.

Do teraz. Wchodzi Zak Bagans.

(Zastrzeżenie: wcześniej pracowałem z Zakiem Bagansem przy programach telewizyjnych, a obecnie występuję jako ekspert w serialu Paranormal Caught on Camera na Travel Channel.)

Producent wykonawczy i gwiazda Ghost Adventures, długo emitowanego serialu paranormalnej rzeczywistości na Travel Channel, Bagans prowadzi swój zespół śledczych podczas eksploracji miejsca, które nazywa „spektakularnie przerażającym” w Ghost Adventures: Cecil Hotel, dwugodzinnej specjalnej transmisji strumieniowej wyłącznie w nowej usłudze Discovery+.

Dla fanów gatunku telewizji o duchach, Ghost Adventures: Cecil Hotel może pochwalić się zadrapaniami, bezcielesnymi głosami, anomaliami świetlnymi, kranem pozornie włączonym przez niewidzialną siłę i nie tylko. Ale niezależnie od osobistych przekonań na temat niewyjaśnionych, odcinek specjalny spełnia swoje oczekiwania związane z „pierwszym w historii” badaniem niesławnego hotelu.

Bagans mówi Den of Geek, że odcinek specjalny jest także zwieńczeniem trwającej dekadę pościgu, który rozpoczął się „zanim jeszcze Elisa umarła”.

„Elisa”, o której mówi Bagans, to Elisa Lam, 21-letnia kanadyjska studentka o miłym, sarkastycznym poczuciu humoru, która kocha modę i Harry’ego Pottera; często pisała na blogu obserwacje na temat facetów, których lubiła, zastanawiając się, gdzie jest miejsce na świecie, a także własną niepewność i zmagania ze zdrowiem psychicznym. Lam była córką i siostrą oraz prawdziwą osobą na drodze do samopoznania, zanim jej życie skończyło się zbyt wcześnie i rozsławiła Internet Cecila.

Czytaj także  Najlepsze anime do streamowania i gdzie je znaleźć

Podczas samotnej podróży do Kalifornii w 2013 roku zaginęła i zmarła podczas pobytu w hotelu. Nagranie z monitoringu windy pokazało, że młoda kobieta zachowuje się chaotycznie, gdy naciska przyciski, wchodzi i wychodzi z windy, a nawet wydaje się, że się przed kimś ukrywa. Jej ciało zostało znalezione w zbiorniku na wodę na dachu kilka tygodni po jej zniknięciu. Pomimo tego, że jej śmierć została uznana za przypadkową, a jej choroba afektywna dwubiegunowa została uznana za czynnik przyczyniający się do tego, pozostały pytania, w jaki sposób Lam mógł uzyskać dostęp do dachu lub zamknąć pokrywę zbiornika od wewnątrz.

Ale zanim ten dwuipółminutowy wirusowy film sprawił, że Lam stał się popularnym tematem podcastów – i zanim American Horror Story: Hotel czerpał inspirację z przeszłości tego punktu orientacyjnego – reputacja Cecila była bardziej związana z tragedią niż z podróżami, mimo że jego początki w 1924 r. Miejsce docelowe w Los Angeles z okazałym lobby.

Ghost Adventures: Lobby hotelu Cecil

W Cecil miało miejsce wiele samobójstw, a także dzieciobójstwo i nierozwiązane morderstwo Goldie Osgood w 1964 roku. Elizabeth Short, znana również jako Czarna Dahlia, była podobno widziana w hotelowym barze w dniach poprzedzających jej morderstwo w 1947 roku, a dwa seryjne wiadomo, że przebywali tam zabójcy – w tym Richard Ramirez, który popełnił szał morderstwa w latach 80., a którego śledztwo jest tematem serialu dokumentalnego Netflix Night Stalker: Polowanie na seryjnego mordercę.

„Znałem tam historię Richarda Ramireza i śmierć, i wiedziałem, że to duży, przerażający budynek” — mówi Bagans.

Chociaż wcześniejsze próby uzyskania pozwolenia na filmowanie tam zostały odrzucone, uważa, że ​​być może pandemia COVID-19 i związane z nią przestoje przekonały właścicieli hotelu do wyrażenia na to zgody ze względu na opłatę lokalizacyjną płaconą przez produkcję. „A może coś im się przydarzyło i mieli tego dość” — mówi Bagans.

Tak czy inaczej, Cecil idealnie pasuje do zajęć Bagansa i nie jest niespodzianką, że hotel od dawna znajduje się na jego liście życzeń. Fascynują go ciemniejsze strony tego świata — a także następnego. Kiedy nie bada zjawisk paranormalnych w telewizji, kolekcjonuje i wystawia nawiedzone lalki i opętane rzeczy, a także „morderstwa” seryjnych morderców, takie jak rysunki Ramireza.

Czytaj także  Devil's Road: Judy Spera Szczegóły życia dorastającego jako Warren

„Zbieram jego rzeczy. Mam telewizję z jego celi śmierci, jego szkice, jego ubrania” — mówi Bagans, po czym dodaje: „Studiuję tych ludzi”. Bagans mówi, że odwiedził nawet cmentarz Concordia w El Paso w Teksasie, gdzie Ramirez „zaczął” i podobno praktykował satanistyczne rytuały.

W rezultacie Bagans uważa, że ​​Ramirez był zaangażowany w „opętanie na najwyższym poziomie” z okropnościami, które ostatecznie popełniał w imię diabła. Bagans nie daje przepustki mordercy, ale teoretyzuje, że seryjny morderca generował więcej negatywnej energii i istot w hotelu.

Mówiąc, że wierzy, że Cecil jest „nasycony mroczną energią”, uważa, że ​​satanistyczne rytuały Ramireza dodały do ​​budynku pozostałości zła. Co ciekawe, Bagans uważa jednak, że jest coś nadprzyrodzonego w podstawach, na których stoi budynek.

Chociaż nawiązuje do Lśnienia, mówi, że myśli o Cecilu jak o klubie ze striptizem opanowanym przez wampiry w Od zmierzchu do świtu. W ostatnim ujęciu filmu okazuje się, że klub znajduje się na szczycie azteckiej świątyni. Bagans utożsamia hotel z tym, mówiąc, że jest częścią jakiejś starożytnej „maszyny”.

„Byłem w wielu miejscach na całym świecie, ale kiedy przechodzisz przez drzwi hotelu Cecil, wiesz, że są inne drzwi do innych światów” — mówi. „Gdybyśmy spojrzeli głębiej wymiarowo, zobaczylibyście wszystkie te inne drzwi i pokoje, i wierzę, że schodzą one głęboko w ziemię i przyciągają dużo energii przez ziemię. Następnie jest wzmacniany przez ciemną energię i przestępczą działalność Skid Row i wzmacniany przez rytuały [serial killer] Jack Unterweger i Richard Ramirez tak.

Przygody duchów: Cecil Hotel Zak Bagans

W programie specjalnym Discovery+ Bagans mówi, że chciał być delikatny podczas omawiania okoliczności śmierci Lama. Odwołuje się do hotelowej historii samobójstw i morderstw przypisywanych tymczasowemu szaleństwu i wierzy, że złowrogie energie karmiły się jej chorobą psychiczną i miały na nią wpływ.

To prawda, że ​​jest to problematyczna teoria dla sceptyków i niewierzących w zjawiska paranormalne, ale Bagans — podobnie jak wielu, którzy mają pytania dotyczące dziwnej śmierci Lama — uważa, że ​​jej zachowanie z przeszłości jest wymowne. Lam wcześniej zniknął i wymagał leczenia, ale nie było wiadomo, że ma myśli samobójcze. W jej organizmie nie wykryto żadnych nietypowych leków, a początkowa przyczyna śmierci została uznana za niejednoznaczną.

Czytaj także  Historia czarnych żagli: Anne Bonny i Jack Rackham

„To nie miało sensu, że miała epizod maniakalny” — mówi. „Na podstawie moich badań nikt nie był w stanie powiedzieć, że miała wcześniej tak ciężki epizod maniakalny. Jeśli miała epizod i zachowywała się tak źle, jak mogła odbyć tak wyrachowaną podróż, by skończyć w tym zbiorniku wodnym z tym maniakalnym wyczuciem?

Podczas gdy Bagans stara się nie umniejszać śmierci Lama, mówi: „ten budynek ma moc namieszania w twoim umyśle”. Mówi, że podczas śledztwa jego kolega z zespołu, Aaron Goodwin, ogarnęła wściekłość, a jego rozmówcy, w tym fotograf miejsca zbrodni, byli tak zaniepokojeni, że często musieli opuszczać hotel.

„Nie wiesz, co tam czujesz. Jest za dużo duchów, za dużo energii.”

Rzeczywiście, podczas trwania odcinka specjalnego, ekipa Ghost Adventures wierzy, że napotyka kilka duchów, w tym Lama, Ramireza, Osgooda i innych.

Dla Bagansa śledztwo w sprawie Cecila, a nawet przeprowadzanie na ten temat wywiadów, służy jedynie do naładowania baterii tej maszyny. Ale cytując swój ulubiony film, Drakulę Brama Stokera z 1992 roku, mówi: „Od bestii można się wiele nauczyć”. Bagans stara się zrozumieć nieznane pomimo ryzyka.

Niezależnie od tego, czy widzowie Ghost Adventures: Cecil Hotel zdecydują się podzielić jego paranormalnymi teoriami na temat budynku – czy po prostu postrzegają go jako dziwny splot prawdziwej zbrodni – Bagans mówi, że nie można zaprzeczyć jego nieuniknionej reputacji.

„Możesz go wyremontować, zmienić nazwę lub pomalować na inny kolor, ale nigdy nie wymażesz ciemności hotelu Cecil”.

Ghost Adventures: Cecil Hotel można oglądać na Discovery+.

Zaprenumeruj magazyn Den of Geek ZA DARMO tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *