God of War Ragnarok: projekt „Grubego Thora” dzieli Internet, mimo że jest doskonały

Wiadomości God of War Ragnarok: projekt „Grubego Thora” dzieli Internet, mimo że jest doskonały

Projekt Thora w God of War: Ragnarok zaskoczył wielu ludzi, ale szybko zdobywa fanów.

Zdjęcie: PlayStation Studios

Podczas gdy wszyscy szumiliśmy o niesamowitej wrześniowej prezentacji PlayStation, dyrektor artystyczny Sony Santa Monica, Raf Grassetti, wywołał trochę debaty na Twitterze, kiedy udostępnił pierwsze pełne, oficjalne zdjęcie Thora, który pojawia się w God of War: Ragnarok.

Aby usunąć część redakcyjnej części tego programu wcześnie, myślę, że projekt jest niesamowity. Oprócz kilku scen w Avengers: Endgame, które były głównie odtwarzane dla śmiechu, zazwyczaj nie widzimy Thora przedstawionego w ten sposób, mimo że jest sporo tekstu, który absolutnie wspiera „ważność” tego projektu.

Jednym z powodów, dla których mitologia nordycka jest tak interesująca, jest to, że wiele jej mitycznych postaci ma niemal „robotniczą” naturę w porównaniu z niektórymi ich odpowiednikami. God of War z 2018 roku wykonał fantastyczną robotę, wykorzystując ten element tradycji, a projekt Thora Ragnarok bardzo dobrze oddaje tego samego ducha. Udało im się sprawić, by Thor wyglądał jak onieśmielający wojownik bez polegania na zwykłych falujących włosach, wyrzeźbionych mięśniach i „tradycyjnym wyglądzie” (oczywiście z szacunkiem dla Chrisa Hemswortha). Trudno nie kochać tego projektu za wszystko, czym jest i jak idealnie pasuje do wszystkiego, do czego zmierza ta seria.

W rzeczywistości, jak zauważają już niektórzy użytkownicy Twittera, ten projekt jest wyraźnie zgodny z kilkoma opisami Thora, które otrzymaliśmy w poprzedniej grze God of War.

Oczywiście prowadzi to nas do głównej kontrowersji w tej chwili: podziału na tych, którzy kochają ten projekt, a tych, którzy na niego patrzą i po prostu widzą „Grubego Thora” (etykieta stosowana również do wspomnianego wcześniej wyglądu Chrisa Hemswortha w Avengers: Endgame) .

Czytaj także  Dying Light 2: Najlepsze umiejętności i budowa postaci

Słuchaj, prawdopodobnie już wiesz, co mówią dysydenci. W ich mniemaniu Thor powinien być umięśnionym wojownikiem z mięśniami brzucha, które tną diamenty i bicepsy, dzięki czemu na początku lat 90. zostałby wyrzucony z WWF. Z pewnością w ten sposób przywykliśmy do oglądania takich postaci w większości nowoczesnych form rozrywki, mimo że niektórzy z najsilniejszych, najtwardszych i najbardziej wysportowanych ludzi w prawdziwym świecie nie wyglądają jak superbohaterowie na ekranie. Nie tylko istnieją różne typy ciała na świecie, ale powszechne postrzeganie tego, jacy ludzie mają jakie typy ciała i jak postrzegamy ich zdolności na podstawie szybkiego spojrzenia na te typy ciała, zostało wypaczone do granic absurdu.

Chociaż niektórzy twierdzą, że nie kupią God of War: Ragnarok ze względu na ich przekonanie, że ten projekt w jakiś sposób kpi z Thora, Wikingów i (w niektórych szczególnie smutnych przypadkach) ludzkich mężczyzn na całym świecie, bardzo wątpimy w to, że PlayStation Studios poci się upał. W rzeczywistości większość ludzi wydaje się spieszyć w obronie projektu Thora poprzez zabawne i dokładne obserwacje.

To naprawdę najlepsza rzecz w tym projekcie. Podczas gdy wygląd Hemswortha w grze Endgame był głównie odtwarzany dla śmiechu (co jest szczerze mówiąc, ile typów ciała jest nadal traktowanych w mediach głównego nurtu, gdy w ogóle są przedstawiane), jest całkiem jasne, że ten punkt, w którym Thor Ragnaroka nie jest śmiechem. Wygląda na to, że będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań Kratosa i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć tych dwóch zmierzących się w naprawdę epickiej bitwie.

Szkoda, że ​​taki logiczny, spójny, dobrze zrobiony, ale wciąż inny projekt postaci wciąż wydaje się być piorunem kontrowersji, ale ponieważ jest to w tej chwili trochę tematem do rozmów, niech nasze ostatnie słowo w sprawie niezależnie od tego, że God of War: Ragnarok’s Thor wygląda niesamowicie i że nie możemy się doczekać, aby zobaczyć go więcej, gdy gra zostanie ostatecznie wydana na PS4 i PS5.

Czytaj także  „Szaleństwo” Elden Ringa doprowadza graczy PvP do szaleństwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *