Gry Nintendo Switch Online na N64 pokazują, dlaczego potrzebujemy emulatorów

Wiadomości Gry Nintendo Switch Online na N64 pokazują, dlaczego potrzebujemy emulatorów

W końcu możesz grać w gry N64 na Nintendo Switch, ale (niestety) prawdopodobnie lepiej trzymać się nieoficjalnych emulatorów.

Zdjęcie: Nintendo

Nintendo w końcu uruchomiło opcję aktualizacji Expansion Pack dla Nintendo Switch Online (która obejmuje dostęp do niewielkiej kolekcji gier Nintendo 64 i Sega Genesis, a także nadchodzące DLC Happy Home Paradise dla New Horizons), a początkowe zmagania usługi przypominają nam, dlaczego emulatory pozostają ważną (choć kontrowersyjną) częścią nowoczesnego przemysłu gier.

Usługa Expansion Pack (która została oficjalnie uruchomiona ostatniej nocy) od samego początku budziła podziały. Podczas gdy prawie wszyscy zakładali, że Nintendo w końcu uruchomi nowy „poziom” dla swojej usługi online, który obejmie dostęp do dodatkowych tytułów retro, fani od razu zaczęli się zastanawiać, czy Nintendo znajdzie sposób, aby uzasadnić cenę pakietu rozszerzeń (50 USD rocznie w porównaniu z bazą roczna opłata abonamentowa usługi Switch Online w wysokości 20 USD).

Cóż, wstępne wrażenia z funkcji i funkcjonalności usługi sugerują, że fani mogli mieć dobry powód, by martwić się nie tylko wzrostem cen, ale także tym, co dostają za swoje pieniądze.

Mówiąc najprościej, dziewięć gier N64, które Nintendo przeniosło do Switch Online w ramach usługi Expansion Pack, to trochę bałagan. Niektóre z dotychczas zgłoszonych problemów wydają się być specyficzne dla niektórych gier (takich jak opóźnienie wejściowe The Legend of Zelda: Ocarina of Time), podczas gdy inne wpływają w jakiś sposób na prawie każdy tytuł dodany do usługi (np. i sporo opóźnień w grze online). Niektórzy fani twierdzą wręcz, że wersje tych tytułów na Switcha wyglądają gorzej niż wszystkie poprzednie wersje tych gier (w tym pierwowzory z N64).

Co zabawne, niektórzy fani już odkryli, że nie możesz zapisać swoich danych Ghost Data w wersji Mario Kart 64 w Switch Online, ponieważ ta funkcja najwyraźniej nadal wymaga pakietu kontrolera N64 (którego nawet nowy kontroler N64 Switcha obecnie nie obsługuje ).

Czytaj także  Czas gry w Ghost of Tsushima: jak długo trwa gra na PS4?

To dość zabawne przeoczenie, ale jest to również problem, który przemawia do sedna tego problemu: fakt, że naprawdę wydaje się, że stosunkowo niewiele wysiłku włożono w zapewnienie, że te porty zostały odpowiednio zoptymalizowane zarówno pod kątem Nintendo Switch, jak i współczesności.

To prowadzi nas do emulacji. Podczas gdy emulacja gier wideo to szeroki temat, który obejmuje podstawową technologię używaną do zasilania oficjalnych portów tytułów retro (takich jak te gry N64), termin emulacja jest częściej używany do opisania aktu grania w grę retro na platformie, na której była z pewnością nie są przeznaczone do „oficjalnego” odtwarzania (takie jak telefon, komputer lub urządzenie Raspberry Pi).

W tym miejscu rozmowa staje się trudna. Chociaż emulacja może istnieć w swego rodzaju legalnej szarej strefie w wielu częściach świata (legalność emulowania gier wideo naprawdę zależy od specyfiki procesu i twojej roli w nim), jest całkiem jasne, że wiele firm produkujących gry patrzy z pogardą na nieoficjalne emulacje oraz strony internetowe i użytkownicy, którzy wspierają tę praktykę. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Nintendo, które agresywnie ścigało witryny ROM i podobne usługi.

Jednak obawy dotyczące emulacji wykraczają poza potencjalne konsekwencje prawne. Zdaniem niektórych fanów emulowanie gier retro to tylko kilka kroków od piractwa nowoczesnych gier. Za chwilę przejdziemy do tego, dlaczego jest to skomplikowany argument, ale podstawową ideą jest to, że niektórzy gracze po prostu patrzą z góry na tych, którzy zawsze mówią o ich moralnie i prawnie niejednoznacznych kolekcjach naśladowanych tytułów retro.

Co więcej, podczas gdy niektórzy fani mogą postrzegać emulację jako optymalny sposób na dostęp do wszystkich gier retro, jakich mogliby chcieć, inni po prostu twierdzą, że granie w te gry na platformie mobilnej, komputerze PC lub urządzeniu domowym nie jest tak wygodne, jak korzystanie z jednego swoich obecnych konsol, aby grać w te gry w swoich salonach w bardziej oficjalny sposób.

Czytaj także  25 najlepszych zadań z Elder Scrolls

Jednak ten argument zawsze stanowił część problemu, ilekroć próbujesz udawać, że emulatory nie oferują na pewnym poziomie usługi niezbędnej we współczesnej erze gier.

Chociaż pomysł grania w swoje ulubione gry retro za pośrednictwem nowoczesnych konsol na telewizorze lub, w przypadku Nintendo Switch, w podróży w całkowicie oficjalny sposób, jest fantastyczny, smutnym faktem jest to, że możliwość zrobienia tego rzadko się pojawia. Podczas gdy Microsoft pozostaje zaangażowany w swoje programy kompatybilności wstecznej, Sony i Nintendo starały się znaleźć sposób na zaoferowanie graczom łatwego dostępu do niektórych z ich najlepszych gier retro (jeśli naprawdę zależy im na oferowaniu takich opcji).

To w dużej mierze powód, dla którego niektórzy fani uważali, że usługa pakietu rozszerzeń Switch Online była od samego początku zbyt droga. Nintendo było… niespójne zarówno pod względem częstotliwości aktualizacji biblioteki gier retro Switch Online, jak i jakości gier dodanych do tej usługi. Tak, ta początkowa partia gier na N64 jest imponująca, ale co w najnowszej historii Nintendo daje nam pewność, że będą nadal aktualizować tę usługę na tyle, aby właściwie uzasadnić ten wzrost cen w dłuższej perspektywie?

Oczywiście te ostatnie problemy techniczne naprawdę kładą nacisk na zakres tego problemu. W dużej mierze powodem, dla którego ludzie nazywają te złe porty oryginalnych gier, jest to, że mamy dostęp do nieoficjalnych emulacji tych tytułów, które działają lepiej niż te oficjalne porty i oferują więcej funkcji. Pamiętaj, że N64 jest konsolą niezwykle trudną do naśladowania, ale fakt, że istnieją lepsze technicznie wersje tych gier dostępne gdzie indziej, jest naprawdę czymś, co nie powinno się zdarzyć.

Istnieje pewien stopień, w jakim emulacja pozwala nam zobaczyć, co jest możliwe, a nie tylko zaakceptować okazjonalne jałmużny jako najlepsze, co możemy zrobić. Tak, istnieją prawne powody, dla których firmy nie są w stanie dawać nam wszystkich gier retro, które chcemy przez cały czas, ale jest bardzo niewiele powodów, dla których porty, które nam dają, nie powinny być przynajmniej najwyższej możliwej jakości. Jedną rzeczą jest oferowanie przez emulatory najszybszego i najtańszego dostępu do największej możliwej kolekcji tytułów retro, ale zupełnie inną rzeczą jest to, że emulatory te nadal są złotym standardem na tak wiele sposobów, że nie powinny.

Czytaj także  Gra Marvel's Avengers: data premiery, zwiastun, rozgrywka, postacie i wiadomości

O to tu chodzi. Największym powodem, dla którego nie powinieneś ulegać pokusie korzystania z emulatorów, powinien być fakt, że firmy oferują już gotowy dostęp do wysokiej jakości, oficjalnych wersji gier retro i pobierają tylko kilka dolców za przyjemność ich posiadania. Zamiast tego żyjemy w świecie, w którym płacenie dwudziestu dolarów więcej rocznie za dostęp do dziewięciu gier N64 (a także wszystkich innych funkcji dostępnych w ramach tej usługi), które nie są odpowiednio zoptymalizowane i których tak naprawdę nie posiadasz, jest uważany za błogosławieństwo przez wielu „lojalnych” fanów. Największym argumentem przeciwko emulatorom powinno być to, że są one sposobem na uniknięcie płacenia pieniędzy za coś, co jest dostępne w innym przypadku, ale jak widzimy raz po raz, tak po prostu nie jest.

Nintendo prawdopodobnie naprawi te gry na N64, a może nawet zaskoczy nas wszystkich, dodając więcej tytułów retro do usługi Switch Online częściej niż miało to miejsce w przeszłości. Jednak nawet gdy tak się stanie, pakiet rozszerzeń nadal będzie daleko w tyle za podstawowymi emulatorami pod wieloma względami, które mają największe znaczenie.

Dopóki Nintendo nie wykaże chęci wypełnienia tej luki, emulatory pozostaną kontrowersyjną koniecznością, która pomoże zablokować przyszłość, do której powoli zmierzamy, w której Nintendo i inne duże firmy z branży gier z powodzeniem przekonają większość ludzi, że to najlepsze, co oni i my możemy zrobić .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *