Halo Infinite: Kim jest nowa sztuczna inteligencja podobna do Cortany?

Wiadomości Halo Infinite: Kim jest nowa sztuczna inteligencja podobna do Cortany?

Poznaj The Weapon, nową sztuczną inteligencję towarzysza Master Chiefa, przedstawioną w zwiastunie kampanii Halo Infinite.

Zdjęcie: Xbox Game Studios

Historia Halo Infinite i jej związek z Halo 5: Guardians pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą w 343 Industries, ale studio podniosło nieco kurtynę kampanii gry na targach E3 2021. Z krótkim, 2-minutowym zwiastunem fabularnym, 343 przedstawiło ciekawy zwrot w Halo Infinite: Master Chief pracuje teraz nad nowym konstruktem sztucznej inteligencji, który jest więcej niż tylko przelotnym podobieństwem do Cortany, oryginalnego towarzysza sztucznej inteligencji Spartan, który stał się czarnym charakterem serii w Halo 5.

Zwiastun zaczyna się od Master Chiefa unoszącego się w przestrzeni kosmicznej, przedzierającego się przez wrak statku podczas rozmowy z Pilotem, jego ludzkim towarzyszem, przez komunikator. Master Chief w końcu spotyka tajemniczą sztuczną inteligencję, której głos brzmi podejrzanie jak Cortana Jen Taylor. Kiedy pyta ją, gdzie może znaleźć Cortanę, sztuczna inteligencja odpowiada, że ​​„nieuczciwa sztuczna inteligencja znana jako Cortana zniknęła. Została usunięta.

Jedynym problemem jest to, że ani Chief, ani nowa AI nie wiedzą, jak dokładnie usunięto Cortanę. Sztuczna inteligencja przypomina Spartaninowi, że jej misją było „wejście do tej instalacji, naśladowanie Cortany i zablokowanie jej w celu odzyskania”, podczas gdy Chief miał przetransportować Cortanę z powrotem na USS Infinity w celu usunięcia. Sztuczna inteligencja ujawnia, że ​​​​miała również zostać usunięta po „udanym wdrożeniu”, ale tak się też nie stało.

W ten sposób główna tajemnica gry zostaje ujawniona. Chief postanawia zabrać ze sobą nową sztuczną inteligencję i dowiedzieć się, co stało się z jego starym przyjacielem.

Więc, co dokładnie się tutaj dzieje? Czy Cortana naprawdę została zabita poza ekranem? Wydaje się to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że ostatnie trzy gry poświęciły tyle czasu na pokazanie ewolucji postaci, od wiernego towarzysza, przez umierającą sztuczną inteligencję, po odrodzonego tyrana. Koniec Halo 5 zdawał się drażnić, że panowanie terroru Cortany – błędna misja zaprowadzenia „pokoju” w galaktyce raz na zawsze – dopiero się zaczyna. Nie jest jasne, jak dokładnie Halo Infinite odbiera te wątki fabularne.

Czytaj także  Aktualizacja Animal Crossing New Horizons 2.0: Pan Resetti Cameo oszałamia fanów serii

Poprzednie zwiastuny dotyczyły głównie następstw wojny ludzkości z siłami Prekursora Cortany. W zeszłorocznym zwiastunie rozgrywki Chief i Pilot znaleźli się w Instalacji 07 (Zeta Halo) po tym, jak Wygnańcy zniszczyli flotę UNSC, a wojna była już przegrana. Do tej pory można było po prostu założyć, że Wygnani sprzymierzyli się z Cortaną, pomagając jej położyć kres UNSC, aby osiągnąć jej cel, jakim jest pokój w galaktyce. Ale dzięki nowemu zwiastunowi sugerującemu, że Cortana została usunięta, jasne jest, że wciąż brakuje wielu elementów tej układanki.

W międzyczasie, co jeszcze wiemy o nowym towarzyszu AI Chiefa? Jej „imię” na początek. Według 343 jest po prostu znana jako „Broń”. Studio ma nadzieję, że znajomość postaci AI, a także tajemnica jej roli w historii i sposób, w jaki łączy się ona z Halo 5, przyciągną zarówno nowych, jak i weteranów.

„Kontynuujemy historię Master Chiefa i Cortany z Halo 5, ale opowiadamy też historię, która jest przyjazna dla nowych graczy” – napisał w poście na blogu szef działu kreatywnego Halo Infinite, Joseph Staten. „Los Cortany jest jedną z największych tajemnic kampanii Infinite, a na początku historii poznasz nową sztuczną inteligencję UNSC, „Broń”, która została stworzona, aby pomóc powstrzymać Cortanę. Razem z Pilotem, Master Chiefem i Bronią rozpocznij epicką przygodę, aby zbadać Zeta Halo, pokonać siły Wygnanych, które kontrolują pierścień, i odkryć jeszcze więcej tajemnic po drodze.”

Broń, która, jak zakładamy, otrzyma później lepszą nazwę (może nawet przyjmie nazwę „Cortana”), odgrywa więc dużą rolę w nowej przygodzie Chiefa, a fani oryginalnej trylogii gier prawdopodobnie docenią posiadanie dowcipnego towarzysza AI w ich uchu ponownie po latach bez Cortany. Coraz bardziej 343 nadal pokazuje, jak ma nadzieję „powrócić do podstaw” z Halo Infinite: nowy pierścień Halo, klasyczni wrogowie i broń, a teraz nowa sztuczna inteligencja, która poprowadzi cię w twoich misjach.

Czytaj także  Dlaczego przegapimy The Journey w grze FIFA 20

Halo Infinite pojawi się na Xbox Series X/S, Xbox One i PC w te święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *