Historia czarnych żagli: Anne Bonny i Jack Rackham

Zawiera historię Black Sails: Anne Bonny i Jack Rackham

Black Sails Anne Bonny i Jack Rackham mają historię, która sięga daleko wstecz, przed pierwszym sezonem serialu!

Den of Geek i Starz urządzają Black Sails Party w NYCC z darmowym rumem 9 i 10 października. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak możesz wziąć udział!

Wspomniałem o historycznych Anne Bonny i Jacku Rackhamie w kilku recenzjach i postach, a zanim sezon Czarnych Żagli dobiegnie końca, chciałbym przedstawić wam prawdziwych ludzi, na których opierają się te postacie. Anne Bonny była płonącą rudowłosą urodzoną w zamożnej rodzinie. Jej ojciec, William Cormack, był prawnikiem w Irlandii. Popełnił niewybaczalny grzech zapłodnienia pokojówki rodzinnej, a następnie ogłoszenia, że ​​woli pokojówkę od swojej żony. Pani Cormack podniosła przeciwko niemu całą okolicę, a on odpowiedział ucieczką do Ameryki z pokojówką, porzucając żonę na zawsze.

Anne urodziła się w Charlestown w 1697 roku. Dorastała głównie w mieście, bo chociaż jej ojciec kupił plantację, nie był rolnikiem. Podobnie jak wielu znanych ludzi, o jej młodości opowiadane są historie, które niekoniecznie są prawdziwe. Nie ma na przykład dowodów na to, że celowo spaliła plantację lub że w wieku 16 lat zamordowała służącą nożem do masła.

Wydaje się, że kiedy Anne skończyła 16 lat, tak jak wielu nastolatków, zdała sobie sprawę, że jej rodzice to idioci. W obliczu prawdziwego braku możliwości buntu… picie alkoholu przez osoby w jej wieku było całkowicie legalne, nie było czegoś takiego jak nielegalny narkotyk, a muzyka rockowa miała zostać wynaleziona przez prawie 300 lat… zaczęła spotykać się z piraci.

Charleston było głównym pirackim portem handlowym iw krótkim czasie Anne bawiła się w każdy możliwy sposób, w jaki dziewczyna może się bawić z mnóstwem męskich przyjaciół. Ale jeden pirat, James Bonny, chciał czegoś więcej niż dobrej zabawy. Chciał się z nią ożenić, a Anna się zgodziła.

Czytaj także  Dźwięki 1922: Jak Mike Patton dostosowuje się do roli kompozytora filmowego

Pan Cormack uważał, że James chciał tylko utorować sobie drogę do rodzinnych pieniędzy, i odpowiedział, odcinając Anne bez centa. W rzeczywistości rozumiał Jamesa znacznie lepiej niż jego córka. Cały romans zniknął ze związku, gdy zniknęły pieniądze Anne. Anne zemściła się na mężu, pieprząc każdego faceta w porcie. W tamtych czasach rozwód był niemożliwy. Upokorzony James opuścił Charlestown, zabierając ze sobą swoją młodą narzeczoną.

Dotarli do Nassau, gdzie James odbywał różne pirackie rejsy krótkodystansowe, a Anne zachowywała się tak dziko, że dawała zły przykład nawet w porcie pełnym piratów.

W Nassau czasy się zmieniały. Przybył nowy gubernator z garścią ułaskawień, a przywódca piratów, Ben Hornigold, poradził swoim zwolennikom, aby przyjęli ułaskawienia, mówiąc, że później łatwo będzie wrócić do piractwa. Wielu piratów przybyło do Nassau specjalnie po to, by uzyskać ułaskawienie za swoje zbrodnie, a wśród nich był Jack Rackham.

W tamtym czasie robiono zdjęcia słynnych piratów, ale zwykle nie robił tego nikt, kto faktycznie widział danego pirata. Większość z tych zdjęć wygląda bardzo przeciętnie, ale zdjęcie Jacka Rackhama już nie. Jego włosy opadają na ramiona, a ogromny haczykowaty nos nadaje mu złośliwy, wściekły wygląd. To może być prawdziwy portret.

W świecie, w którym handel przynosił Europejczykom nowe dobra konsumpcyjne, bogaci wciąż starali się utrzymać wszystkich na swoim miejscu. Prawa zabraniały ludziom z klasy robotniczej noszenia nowych tkanin, zwłaszcza perkalu, który uznano za zbyt bogaty, mimo że był przystępny cenowo. Jack odpowiedział, mając cały garnitur z perkalu i krocząc w nim dumnie przez port, rzucając wyzwanie władzom, by go wciągnęły. Udowodnił, że nikt nie może mu mówić, co ma robić, i zdobył sobie przydomek „Calico Jack”.

Rackham był kwatermistrzem Charlesa Vane’a, tak jak w Czarnych żaglach. Ale został kapitanem, kiedy załoga wyeliminowała Vane’a. Rackham przejął kontrolę i napełnił ładownię Strażnika skarbami, a następnie przybył do Nassau, aby uzyskać ułaskawienie za kradzież.

Czytaj także  Link Tank: Beast Wars: Transformers kończy 25 lat przed debiutem na dużym ekranie

W Nassau Jack spotkał Anne, która żyła dokładnie tak, jak chciała i prawie nie widywała męża. Jack zakochał się w niej mocno i spędził większość swoich nieuczciwie zdobytych zysków, zabiegając o jej względy. Kiedy Anne dowiedziała się, że jest w ciąży (z dzieckiem, które mogło należeć do kogokolwiek), załatwił jej mieszkanie z kilkoma jego przyjaciółmi na Kubie do czasu narodzin dziecka. Anne wydaje się być wzruszona tą szczerą troską o jej dobro. Porzuciła dziecko i wróciła do Nassau, by spędzać cały czas z Jackiem.

Jedynym problemem był mąż Anny.

Ale Jack miał na to odpowiedź. Starożytne prawo, wciąż obowiązujące, pozwalało jednemu mężczyźnie KUPIĆ żonę innego mężczyzny. Co Anne o tym myślała, nie zostało zapisane, ale kiedy na stole znalazła się wystarczająca ilość pieniędzy, jej mąż się zgodził.

We trójkę poszli do gubernatora i wypełnili papierkową robotę, i wtedy James Bonny zemścił się na swojej żonie. Powiedział gubernatorowi, że nie ma zamiaru nikomu sprzedawać Anny i poprosił gubernatora o pomoc w przekonaniu jej, by była posłuszną żoną. Gubernator powiedział jej, że wróci do domu z mężem, albo zmusi Jacka Rackhama do bicia jej batem.

Tym razem Anne była osobą zrównoważoną. Obiecała gubernatorowi, że „wróci do domu ze swoim mężem i nie będzie już więcej przebywać w luźnym towarzystwie”. Kiedy wyjechali z okolicy, zabrała Jacka do tawerny. Tam postanowili, że jeśli nie mogą być razem na lądzie, pójdą na morze i będą żyć jak piraci. Tej samej nocy ukradli łódź.

Przez kilka następnych miesięcy Jack Rackham, Anne Bonny i grupa ich najbliższych przyjaciół terroryzowali morza wokół Jamajki. Anne poświęciła się byciu świętym terrorem, niosąc pistolety, pomagając strzelać z armat i grożąc śmiercią pasażerom i załodze każdego napotkanego statku.

Czytaj także  The Monkees byli prawdziwym zespołem rockowym

Kiedy w końcu zostali pokonani przez kuter Marynarki Wojennej, Jack Rackham był śmiertelnie pijany, podobnie jak większość piratów. Anne, jej przyjaciółka Mary Read i jeden trzeźwy członek załogi prawie powstrzymali cały statek marynarki wojennej, ale w końcu zostali schwytani. Podążając ich tropem, Anne i Mary „błagały brzuchy”, mówiąc sądowi, że są w ciąży. Wszyscy piraci zostali skazani na śmierć, ale Anne i Mary mogły czekać w więzieniu, aż urodzą swoje niewinne dzieci.

Ostatnim życzeniem Jacka było zobaczyć Anne, ale ona nie okazała współczucia, wypowiadając słynne zdanie: „Gdybyś walczył jak mężczyzna, nie powieszono by cię jak psa”. Jack został stracony 18 listopada 1720 roku.

Mary Read zmarła w więzieniu.

Ale Anna zniknęła. Czy ona też umarła? Śmierć Marii została zarejestrowana, więc wydaje się, że śmierć Anny byłaby zapisana. Czy uciekła? Prawdopodobnie. W końcu Anne miała jeszcze jedną rzecz, za którą mogła przekupić strażników, i udowodniła swoją wytrzymałość na morzu. A może jej bogaty ojciec kupił jej drogę za darmo?

Niektórzy twierdzą, że Anne pojawiła się ponownie w Charleston, gdzie wyszła za mąż, urodziła 17 dzieci i dożyła 82 lat. Wiele z tych starych opowieści ludowych przynajmniej ma swoje korzenie w faktach. Czy możesz sobie wyobrazić Anne Bonny za babcię?

TS Rhodes jest autorem serii Imperium Piratów. Prowadzi blog o piratach pod adresem thepirateempire.blogspot.com

Uwaga edytora: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w marcu 2014 r. Jest ponownie promowany w oczekiwaniu na naszą imprezę Black Sails Party w NYCC. Kliknij tutaj po szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *