Horyzont Zakazany Zachód: Każda lokacja z wysokim gardłem

Zawiera Horizon Forbidden West: Każda lokacja z wysokim gardłem

Aby w pełni odsłonić mapę w Horizon Forbidden West, Aloy musi ponownie wspiąć się na mobilne wieże mapy znane jako Tallnecks. Oto gdzie je znaleźć.

Zdjęcie: Sony Interactive Entertainment

Horizon Zero Dawn wprowadził nowy sposób odsłaniania mapy, zaludniając świat gry gigantycznymi, podobnymi do żyrafy robotami zwanymi Tallnecks. Te spokojne maszyny z antenami radarowymi dla głów powracają w Horizon Forbidden West, a wspinanie się na nie jest konieczne, jeśli gracze chcą w pełni zbadać zrujnowaną krainę San Francisco i otaczające ją dziczy.

Mimo że Horizon Forbidden West jest większy niż Zero Dawn, nowy wpis wciąż ma tylko sześć Tallnecks. Oznacza to, że wieże ambulatoryjne są trudniejsze do znalezienia i, co ważniejsze, trudniejsze do skalowania.

Oto, jak łatwo znaleźć wszystkie Tallneck w grze:

Tallneck 1: cynobrowe piaski

Ten Tallneck jest łatwy do zlokalizowania i jest prawdopodobnie pierwszym, jaki większość graczy odkryje podczas gry w Horizon Forbidden West. Poszukaj zrujnowanej anteny satelitarnej na północ od Stone’s Echo, ale na południowy wschód od Plainsong. Tallneck powinien znajdować się w pobliżu, okrążając naczynie. Aby faktycznie wylądować na Tallneck, musisz przeskalować czaszę (co wymaga kilkukrotnego przesunięcia). Następnie zeskocz z talerza i, jeśli dobrze to zrobisz, możesz bezpiecznie wskoczyć na robota swoim Shieldwing Glider.

Tallneck 2: Nieruchome piaski

Stillsands Tallneck przechadza się po obszarze na południe od Camp Nowhere, czyli na południe od Arrowhand. Będziesz wiedział, że zmierzasz we właściwym kierunku, gdy otrzymasz sygnał od robota. Po znalezieniu Tallneck możesz zauważyć, że obszar ten jest pozbawiony miejsc do wspinaczki. Dzieje się tak dlatego, że musisz sprowadzić Wysokiego Szyja pobliskimi balistami, a dokładnie trzema.

Czytaj także  World of Warcraft Classic: 15 najlepszych postaci

Oczywiście sprawy rzadko są takie proste. Za każdym razem, gdy Aloy wbija bełt balisty w Wysokiego Szyja, pojawia się fala wrogów. Gracze mogą uchylać się i tkać zbuntowane roboty, aby szybko obalić Wysokiego Szyja, lub je usunąć, zanim skupią się na wędrującej wieży. Tak czy inaczej, gdy wszystkie trzy pociski zostaną zakopane w Wysokim Szyi, rozbije się i Aloy może z łatwością użyć go do przeskanowania obszaru.

Tallneck 3: Stanowisko Strażników

Trzeci Tallneck idzie szeroką ścieżką wokół lasu w Stand of the Sentinels, który znajduje się na zachód od Cliffwatch. Zacznij wspinać się tam po opuszczonej wiosce w koronach drzew, a w końcu powinieneś zobaczyć Tallneck. Aby jednak skalować robota, musisz w pełni wykorzystać swój Pullcaster i Shieldwing Glider. Wyzwanie polega nie tyle na znalezieniu drogi do głowy Wysokiego Szyja, ile na robieniu tego podczas unikania wrogich wrogów.

Tallneck 4: wyjście na ląd

Na południe od wyjścia na ląd Legacy i na wschód od San Francisco powinieneś znaleźć czwartego Tallneck, ale w przeciwieństwie do innych modeli, ten jest martwy w wodzie – dosłownie. Musisz zanurkować pod wodę (do wykonania tej części wymagana jest maska ​​do nurkowania), zeskanować zablokowaną maszynę i poszukać jej brakujących baterii, które są chronione przez gorliwe Jastrzębie Jastrzębia. Rozpraw się z wrogami, przeszukaj ich gniazda, a następnie wróć z bateriami w dłoni na Wysoczyznę.

Chociaż powinno to ożywić robota żyrafy, jest zbyt szybki, aby złapać go podczas pływania, więc aby go skalować, musisz udać się do pobliskich ruin. Po prostu zaczekaj na jednym z dachów, wskocz na grzbiet Wysokiego Szyja i jest gotowy do wspinaczki.

Tallneck 5: Lśniące Pustkowia

Przedostatniego Wysokoszyego można łatwo znaleźć w pobliżu środka mapy, na południe od Opalonej Włóczni. Jednak nie możesz się na nią wspiąć, aż do misji fabularnej „Skrzydła dziesięciu”, więc nawet jeśli wcześniej nie znajdziesz Wysokiego Szyja, nie możesz go przegapić.

Czytaj także  Call of Duty Warzone: Najlepsza meta broń i wyposażenie sezonu 6

Tallneck 6: Ugryzienie przez sól

Chociaż w Horizon Forbidden West jest sześciu Tallnecks, mapa pokazuje tylko pięć. To dlatego, że ostatnia znajduje się w Cauldron: IOTA, która znajduje się na północnych obrzeżach mapy, a konkretnie na północ od Scalding Spear. Podobnie jak w przypadku Wysokiego Szyja Lśniących Pustkowi, ten jest nie do przeoczenia, ponieważ nie możesz ukończyć Kociołka bez ominięcia Wysokiego Szyja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *