Jak zmienić typ NAT na PS4

Funkcje Jak zmienić typ NAT na PS4

Czy masz problemy z siecią PS4? Oto krótki przewodnik, jak zmienić typ NAT na PS4 i naprawić typowe błędy.

Chcesz zmienić typ NAT na PS4? Trafiłeś we właściwe miejsce.

Jeśli masz problemy z połączeniem swojego PS4 lub PS4 Pro z PSN, często rozłączasz się lub masz wysoki ping, zmiana typu translacji adresów sieciowych (NAT) może pomóc. Dowiesz się, czy musisz zmienić typ NAT, jeśli Twoje PS4 ma problemy z połączeniem z PSN, a w ustawieniach internetowych Twój typ NAT jest oznaczony jako Ścisły lub Umiarkowany.

Należy pamiętać o trzech głównych typach NAT:

• NAT Typ 1 – Otwarty
• NAT Typ 2 – Umiarkowany
• NAT typu 3 — ścisły

Możesz pomyśleć, że NAT „otwarty” lub „typu 1” jest idealny, ale tak naprawdę nie zaleca się ustawiania go w routerze. Może to wyeliminować niechciane rozłączenia, ale całkowicie narazi Twój typ sieci. NAT typu 3 to bardzo rygorystyczny typ połączenia, który umożliwia dodatkowe ustawienia zapory. Prawdziwym słodkim miejscem NAT jest NAT typu 2, umiarkowany.

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić typ NAT z PS4 na NAT typu 2, nasz przewodnik dotyczący zmiany typu NAT na PS4 jest tutaj, aby Ci pomóc.

Jak znaleźć swój typ NAT PS4

Ta część jest dość prosta. W systemie PS4 przejdź do Ustawień, następnie Sieć, a następnie Wyświetl stan połączenia.

Twój typ NAT powinien znajdować się na dole strony.

Typ NAT PlayStation 4

Jak zmienić typ NAT PS4

Zmiana typu NAT na PS4 nie jest tak prosta, jak zwykłe poruszanie się po PS4 i zmiana kilku ustawień. Wymaga podłączenia do routera i manipulowania niektórymi ustawieniami w panelu administracyjnym. Z tego powodu różni się nieco w zależności od routera, ale poniżej szczegółowo opisaliśmy najczęstszy sposób jego znalezienia.

Krok 1: Uzyskaj dostęp do panelu administracyjnego routera za pośrednictwem przeglądarki internetowej, wpisując adres podany w instrukcji routera w pasku adresu przeglądarki. W przypadku większości routerów domyślną wartością jest zazwyczaj 192.168.1.1. Jeśli to nie zadziała, jest to zwykle wydrukowane na etykiecie na podstawie routera lub w instrukcji obsługi routera.

Czytaj także  Zdjęcia z planu serialu HBO The Last of Us ujawniają pierwsze spojrzenie na Tommy'ego, brata Joela

Krok 2: Po nawiązaniu połączenia na tym etapie musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Ponownie, może to być wydrukowane na etykiecie routera lub w instrukcji.

Krok 3: Teraz, gdy jesteś w routerze, poszukaj ustawienia, które pozwala włączyć Universal Plug and Play (UPnP). Zasadniczo można to znaleźć w sekcji o nazwie „media”. Jeśli nie masz sekcji „media”, rozejrzyj się, ponieważ na pewno będzie tam ustawienie UPnP, które możesz zmodyfikować.

Krok 4: Po włączeniu UPnP istnieją dwa sposoby zmiany typu NAT. Możesz przypisać go do strefy zdemilitaryzowanej (DMZ) swojej sieci, jeśli masz tę opcję włączoną, ale nie zalecamy tego – spowoduje to całkowite narażenie systemu na zagrożenia bezpieczeństwa. Zamiast tego należy przekierować określone porty do konsoli PS4.

Krok 5: Różni się to w zależności od producenta i modelu routera, ale tutaj jest dobry przewodnik po przekierowaniu portów. Osoby korzystające z BT Home Hub 5 powinny wykonać następujące kroki. Może być również konieczne przypisanie statycznego adresu IP do PS4 w zależności od routera, ale jasne instrukcje, jak to zrobić, znajdziesz również w powyższym przewodniku.

Krok 6: Które porty należy otworzyć i przekazać dalej? Firma Sony zaleca następujące numery portów, które służą do łączenia konsoli PS4 z usługami PlayStation Network:

TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480

UDP: 3478, 3479

Krok 7: Po przekierowaniu portów i ponownym uruchomieniu konsoli postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami, aby zidentyfikować swój typ NAT na PS4 i powinieneś odkryć, że korzystasz teraz z połączenia NAT typu 2. Mogą również istnieć dodatkowe porty, które należy przekierować dla określonych gier. W tym celu należy zapoznać się ze stronami pomocy online dla danej gry.

Jak naprawić błąd niepowodzenia typu NAT

Błędy awarii NAT najczęściej występują podczas grania i czatowania z innymi osobami. Jak możesz sobie wyobrazić, może to być dość irytujące.

Czytaj także  Cyberpunk 2077: Wyjaśnienie każdego zakończenia

Zła wiadomość jest taka, że ​​nie ma uniwersalnego rozwiązania tego problemu. Dobrą wiadomością jest to, że możesz wypróbować kilka rzeczy, które mogą ostatecznie rozwiązać ten problem. Pamiętaj tylko, aby postępować zgodnie z poniższymi sugestiami:

Uruchom ponownie połączenie PS4/sieciowe

Jest to najczęstsza poprawka tego konkretnego problemu, ponieważ może usunąć wszelkie uszkodzenia, które powodują pojawienie się tego błędu. W tej samej notatce prawdopodobnie powinieneś spróbować zresetować router i modem, ponieważ ten błąd może również wynikać z prostego problemu z połączeniem. Jeśli to nie zadziała, musisz przejść do kolejnych kroków.

Ręcznie ustaw połączenie sieciowe PS4

Krok 1: Może być konieczne ręczne skonfigurowanie ustawień sieci PS4. Aby rozpocząć, otwórz menu Ustawienia swojego PS4 i wybierz opcję Sieć. W następnym menu wybierz Wyświetl stan połączenia. Stamtąd zanotuj swój adres IP i zapisz go, jeśli potrzebujesz. Będziesz go potrzebować do wykonania kolejnych kroków.

Krok 2: Na komputerze stacjonarnym lub laptopie z systemem Windows naciśnij klawisz logo Windows + R i wpisz CMD w otwartym oknie dialogowym.

Krok 3: Wpisz ipconfig/all w menu wiersza polecenia. Powinno to wyświetlić kilka informacji o połączeniu, ale musisz zapisać adres IP, domyślną bramę, serwer DNS i maskę podsieci.

Krok 4: Wróć do PS4 i otwórz Ustawienia. Stamtąd przejdź do Sieć i skonfiguruj połączenie internetowe.

Krok 5: Wybierz rodzaj używanego połączenia internetowego (WiFi lub LAN Cable/Ethernet).

Krok 6: Wybierz Niestandardowe w następującym menu. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie wszystkich informacji o sieci uzyskanych z komputera.

Krok 7: Wybierz „Nie używaj” jako ustawienia serwera proxy. Następnie musisz poczekać na przetworzenie wybranych opcji. Gdy to nastąpi, pamiętaj o wybraniu opcji Testuj połączenie internetowe, aby upewnić się, że masz prawidłowe połączenie z Internetem.

Skonfiguruj przekierowanie portów dla swojego PS4

Jeśli powyższe kroki nie rozwiążą problemu, może być konieczne zanurzenie się w routerze bezprzewodowym i ustawienie portu przekazywania dla PS4. Wspomnieliśmy o tych krokach w powyższej sekcji, ale oto bardziej szczegółowy opis procesu:

Czytaj także  Utracony czas wydania Ark: kiedy będzie można grać w darmową grę?

Krok 1: Pobierz adres IP, nazwę użytkownika i hasło do routera bezprzewodowego. Metody uzyskiwania dostępu do tych informacji mogą się różnić w zależności od modelu, ale dostęp do nich powinien być możliwy za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub po prostu patrząc z tyłu routera (jeśli wszystkie te informacje są ustawione domyślnie).

Krok 2: Wpisz swój adres IP w przeglądarce internetowej. Powinieneś wtedy móc ręcznie zalogować się do routera.

Krok 3: Powinieneś wtedy zobaczyć polecenie związane z przekierowaniem portów. Ta sekcja zwykle zawiera pewne odmiany słów „port” i „przekazywanie”, ale może być konieczne sprawdzenie instrukcji routera, jeśli nie widzisz oczywistej odmiany.

Krok 4: Następnie musisz dodać niestandardowe porty przekazywania. Może to być nieco trudne, ale jak powiedzieliśmy powyżej, niektóre z zalecanych portów to 80 (TCP), 443 (TCP), 3478 (TCP i UDP), 3479 (TCP i UDP) i 3480 (TCP). Następnie musisz zarejestrować swój adres IP PS4 na każdym z tych portów. Możesz zapoznać się z powyższym przewodnikiem, gdzie znaleźć te informacje, jeśli jeszcze ich nie masz. Zapisz zmiany po dodaniu tych informacji.

Krok 5: Wróć do swojego PS4 i otwórz Ustawienia. Stamtąd przejdź do Sieć i przetestuj połączenie internetowe, aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie. Oczywiście najlepszym sposobem sprawdzenia tego jest zagranie w grę i sprawdzenie, czy błąd został naprawiony.

Należy również zauważyć, że jeśli to nie zadziała, możesz spróbować włączyć Universal Plug and Play (UPnP) na swoim routerze. Instrukcje, jak to zrobić, znajdziesz w sekcji „Jak zmienić typ translacji NAT na PS4” tego przewodnika.

Możesz także włączyć ustawienie DMZ, czego nie zalecamy w tej samej sekcji. Ponownie, istnieje poważne ryzyko związane z tą metodą, na które możesz nie chcieć się narażać.

Te rozwiązania Ci nie odpowiadają? Daj nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *