Jimmy Page opowiada mistyczną historię swojego Telecastera z 1959 roku w animowanym filmie krótkometrażowym

Wiadomości Jimmy Page opowiada mistyczną historię swojego Telecastera z 1959 roku w krótkim filmie animowanym

The Mystical Journey of Jimmy Page’s 59 Telecaster pokazuje korzenie muzycznej alchemii Led Zeppelin.

Jimmy Page wniósł do Led Zeppelin szczególną magię. Albo tak to zostało naładowane. Page studiował dzieła założyciela Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku, Aleistera Crowleya, a także świętą geometrię i Świętą Księgę Abramelina. Ale największą magiczną różdżką, jaką dzierżył były człowiek sesyjny, była mistyczna gitara Telecaster, rocznik: 1959. Zgodnie z tradycją legendy bluesa Roberta Johnsona, ten Fender Telecaster z 1959 roku został mu podarowany przez Jeffa Becka, który przekazał go dalej, tak jak przekazał swoje koncert z The Yardbirds. Beck dostarczył gitarę Blue Corvette Stingray. Page ćwiczył maskowanie wsteczne, a Fender płaci to do przodu w Jimmy Page Mirror Telecaster.

Wzorowany na słynnej gitarze Page szarpał, brzdąkał i kłaniał się, Fender upuścił gitarę w ramach obchodów 50. rocznicy Led Zeppelin. Aby jeszcze bardziej uczcić lustrzanego Telecastera. Jeremy Taylor, wiceprezes Fender Global Brand Creative, zatrudnił Nexus Studios do realizacji krótkometrażowego filmu animowanego The Mystical Journey of Jimmy Page’s ’59 Telecaster. Narratorem filmu jest Page.

Dyrektorzy Nexus Studios, Smith i Foulkes, oraz ich zespół animatorów ukształtowali film na podstawie „własnego świadectwa” Page’a. „Dzięki animacji osiągnęliśmy autentyczną równowagę między marketingiem marki a opowieścią o produkcie, aby stworzyć wyjątkowe wrażenia wizualne w celu uruchomienia Mirror Telecaster” – powiedział Taylor w oświadczeniu. Film uchwycił „kluczowy moment w historii muzyki rockowej”, zgodnie z oświadczeniem prasowym. „Bezproblemowo płynna, psychodeliczna muzyczna podróż, film przedstawia znaczenie słynnej gitary w rozwoju Jimmy’ego jako wizjonerskiego artysty”.

Krótki film promocyjny można obejrzeć tutaj:

Niewiele gitar jest tak ważnych dla historii kultury muzycznej, jak „Dragon” Telecaster Page, grany dla Led Zeppelin I, który ukazał się 12 stycznia 1969 roku. za przekazanie mi go z tak dobrym duchem” – napisała Page w oświadczeniu. „W tym geście jest dużo miłości i podróż przez The Yardbirds oraz sposób, w jaki została wykorzystana na pierwszym albumie Led Zeppelin… podróż przez całą drogę tutaj dzisiaj. Teraz przywrócono mu jego prawdziwe piękno i właściwie udało nam się go sklonować”.

Czytaj także  Czy Mandalorianin zniszczył najdroższą zabawkę Gwiezdnych Wojen Hasbro?

Kiedy Page po raz pierwszy dostał gitarę, nie była ozdobiona fabrycznym wykończeniem White Blonde. Animatorzy wizualnie oddają atmosferę i energię stojącą za personalizacją Telecastera przez Page’a. „Doszedłem do punktu, w którym chciałem poświęcić tę gitarę i naprawdę uczynić ją swoją własną” — powiedział Page w wywiadzie dla fabryki Fendera w Corona w Kalifornii. „W The Yardbirds musiałem zbudować własną tożsamość w ramach tej grupy . Próbowałem zastosować do niego lustra, abyś mógł używać go w sposób optyczny ze światłami i świecić lustrami na ludzi podczas gry”.

W lutym 1967 Page dodał osiem okrągłych luster do korpusu gitary, aby nadać jej element kinetyczny. „W latach 60. można było zobaczyć modne lustra” — dodał. „Wiesz… zwłaszcza w damskich ubraniach, na marynarkach i spódniczkach. I zobaczysz, jak pojawia się w dziełach sztuki, na wystawach i innych rzeczach. ”

W połowie 1967 roku Page, który ukończył szkołę artystyczną, usunął lusterka, rozebrał gitarę do gołego drewna i przemalował ją kultowym projektem „Smok”. Strona częściowo zamalowana na rozebranym Telecasterze z 1959 roku ze strzałkami i lokami w kolorze zielonym, pomarańczowym, żółtym, niebieskim i czerwonym we wzór, który tworzył coś w rodzaju wirującego, psychodelicznego smoka. Wystąpił w programie Anderson Theatre „Yardbirds 68”.

Dragon Telecaster był głównym toporem Page’a, który przekształcił Led Zeppelin w zespół, którym stali się w październiku 1968 roku, otrzymując swoją nazwę od Keitha Moona z The Who, który wierzył, że w ten sposób upadnie New Yardbirds. Page grał go na scenie iw studiu do 1969 roku.

Kiedy Page wrócił z trasy koncertowej w 1969 roku, zastał przyjaciela, który rozebrał ciało i zamalował wzór smoka. Malowanie naruszyło okablowanie, pozostawiając działający tylko przetwornik szyi. Page uratował gryf i założył go na swoją brązową giętarkę do strun Tele, po czym ponownie rozebrał i w pełni odnowił ciało.

Fender wypuścił drugi film krótkometrażowy, opowiadający o przemianie, który można obejrzeć tutaj:

„Jimmy właściwie zaprosił nas do swojego domu w Londynie, abyśmy zaprojektowali gitarę” — powiedział Paul Waller, główny konstruktor Fender Custom Shop, z którym Page ściśle współpracował podczas procesu reedycji Fendera, aby upewnić się, że każdy szczegół został dokładnie odtworzony. „Ponad rok później udało nam się przywrócić do życia tę gitarę i ewolucję kariery Jimmy’ego. Wraz z ewolucją gitary rozwijała się kariera Jimmy’ego. Kiedy Smok się rodzi, wprowadza się i rodzi się Led Zeppelin. To kluczowy moment dla gitary i muzyki”.

Czytaj także  Jak skonfigurować integrację Philips Hue Spotify, aby stworzyć imprezową atmosferę

Fender Musical Instruments Corporation ujawniła szczegóły dotyczące czterech gitar Artist Signature wzorowanych na słynnym Fender Telecaster firmy Page z 1959 roku. „Jimmy Page odwiedził Fender Custom Shop pod koniec zeszłego roku, aby osobiście pracować nad każdą z tych gitar z Paulem Wallerem” – powiedział Mike Lewis, wiceprezes ds. rozwoju produktu w Fender Custom Shop. „To było niesamowite widzieć jego wspólną pasję do tych gitar w akcji, gdy dotykał każdej z nich. O to właśnie chodzi w Fender Custom Shop – o budowanie marzeń naszych artystów, a także kolekcjonerów i gitarzystów na całym świecie”.

Dwa modele będą produkowane w Fender Custom Shop – nazwane „Limited Edition Jimmy Page Telecaster Set”; zestaw będzie dostępny u wybranych autoryzowanych dealerów na całym świecie od marca 2019 r. Dodatkowo dwa modele zostaną wykonane na liniach produkcyjnych Fendera i wypuszczone na wiosnę/lato 2019 r.

Szczegóły od producenta dla maniaka gitary. Wśród czterech modeli Artist Signature znajdą się dwie bardzo kolekcjonerskie, limitowane wersje Fender Custom Shop, stworzone przez weterana Fender Custom Shop Master Builder, Paula Wallera – jedna z lusterkami, a druga z malowanym smokiem. Za 25 000 USD zestaw będzie dostępny dla lokalnych autoryzowanych dealerów do zakupu, a następnie sprzedaży razem lub osobno konsumentom. Począwszy od marca 2019 r. dostępnych będzie tylko 50 sztuk każdego modelu Fender Custom Shop; obejmują one osobiste akcenty Page, takie jak odręczny podpis na główce modelu lustrzanego, a także ręcznie malowane zawijasy na smoczej grafice korpusu gitary oraz osobiście podpisane Certyfikaty Autentyczności dla obu modeli.

Oprócz modeli Fender Custom Shop, Fender wypuści ze swoich linii produkcyjnych wersje lustrzane i malowane odpowiednio wiosną i latem 2019 roku. W cenie od 1399,99 USD do 2499,99 USD. Nie będą one ręcznie podpisane ani ręcznie malowane przez artystę, chociaż Page doradzał Fenderowi z pierwszej ręki przy tworzeniu projektu, aby upewnić się, że gitary są zgodne ze specyfikacją oryginalnego Telecastera.

Czytaj także  Problemy z systemem macOS Catalina: jak rozwiązać najczęstsze problemy z systemem macOS Catalina

Oprócz osobistych akcentów Page, modele Fender Custom Shop mają dwuczęściowy jesionowy korpus z szwem poza środkiem; para przetworników Fender Custom Shop Hand-Wound ’58 z pojedynczą cewką; przyciemniany klonowy gryf „Oval C” pasujący do profilu oryginalnego instrumentu Page’a; Przezroczyste i białe maskownice winylowe odpowiednio w modelach „Dragon” i lustrzanych; ’59 ładowany od góry mostek Tele®; Palisandrowa podstrunnica o promieniu 7,25 cala pasująca do specyfikacji epoki, aż do 21 progów w stylu vintage. Model „Dragon” zawiera niestandardowy futerał lotniczy, biały pasek przypominający pas bezpieczeństwa, bardzo długi biały skórzany pasek, czerwony spiralny kabel, smyczek do skrzypiec, kalafonię, kostki do gitary Herco® i certyfikat autentyczności podpisany przez stronę. Model Mirror zawiera tweedową twardą obudowę w stylu vintage, czarny spiralny kabel, pasek z tkaniny Ace „Stained Glass”, kostki do gitary Herco i podpisany przez Page certyfikat autentyczności.

W przeciwieństwie do „dokładnych” reprodukcji Fender Custom Shop, modele produkcyjne obejmują: niestandardową szyjkę klonową w kształcie „owalnej litery C”; Dwuczęściowy korpus Tele z lat 50.; most ładowany od góry do naciągania przez korpus lub ładowany od góry; niestandardowe przetworniki z pojedynczą cewką; wykończenie lakierem; vintage tweedowy futerał z ośmioma okrągłymi lusterkami (hołd dla niestandardowej obróbki, jaką Jimmy zastosował do gitary); czarny kabel cewki; satynowe wykończenie lakierem na reprodukcji kultowej grafiki Jimmy’ego Page’a; luksusowa czarna obudowa i czerwony kabel spiralny.

Wszystkie modele Jimmy Page będą dostępne przez cały 2019 rok i będą dostępne u lokalnych dealerów.

Redaktor ds. kultury, Tony Sokol, nauczył się pracować w mediach, a także napisał i wyprodukował nowojorski teatr Vampyr oraz operę rockową Assassination: We Killed JFK. Przeczytaj więcej o jego pracy tutaj lub znajdź go na Twitterze @tsokol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *