Kilka przemyśleń na temat zwiastuna Constantine NBC

Funkcje Kilka przemyśleń na temat zwiastuna Constantine NBC

Oto, co Seb robi z pierwszego zwiastuna nadchodzącej adaptacji Hellblazera NBC, Constantine…

Ostatnim razem, gdy ktoś próbował przenieść Johna Constantine’a na ekran, w Constantine z 2005 roku, Keanu Reeves wziął trencz i Silk Cut za całkiem niezły film, ale w najmniejszym stopniu nie dobrą adaptację komiksu Hellblazer. Pytanie, czy udany ekranizacja najbardziej charyzmatycznego łajdaka z komiksów, palącego łańcuchy i wabiącego demony, jest w ogóle możliwe, nie zostało jeszcze rozstrzygnięte – ale dzięki pierwszemu zwiastunowi nadchodzącego serialu telewizyjnego NBC Constantine otrzymaliśmy pierwsze spojrzenie z ostatniej próby. Oto przegląd tego, czego według nas nauczył nas poniższy zwiastun, składający się z klipów z niedawno nakręconego pilota…

https://www.youtube.com/watch?v=uPE2oBnzROY

Anglik za granicą

Cóż, to na pewno nie jest Keanu. Walijczyk Matt Ryan ma blond włosy i jasnobrązowy trencz, których brakowało w filmowej wersji tej postaci – ale co ważniejsze, ma angielski akcent. W Internecie toczyło się sporo dyskusji na temat tego, że brzmi to trochę dziwnie, ale często jest to zgodne z kursem dla brytyjskich aktorów otoczonych przez amerykańskich członków obsady (posłuchaj Fitza i Simmonsa w Agents of SHIELD, na przykład) – i chociaż Ryan jest naturalny Od czasu do czasu pojawia się walijski język, jasne jest, że próbuje mówić głównie z akcentem Scouse.

Co jest trochę zaskakujące, szczerze mówiąc – znacznie prościej byłoby po prostu zrobić z niego londyńczyka (tak jak pierwotnie zamierzał Moore – dopiero pod piórem Jamiego Delano stał się mieszkańcem Liverpoolu, a od wtedy tylko Garth Ennis i Mike Carey naprawdę dużo z tego zrobili w komiksach), ale pokazuje mile widziane zaangażowanie w szczegóły komiksu. Chociaż frustrujące jest to, że w innym klipie, który pojawił się w sieci, jego nazwisko jest wymawiane tak samo źle, jak w filmie (powinno być Constan-tine, a nie –teen).

To powiedziawszy, chociaż sam Constantine jest Brytyjczykiem, warto zauważyć, że historia ma miejsce w Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę, że Londyn jest często tak znaczącą „postacią” w komiksach Hellblazer, okaże się, czy umieszczenie Johna w nieznanym otoczeniu może faktycznie zadziałać – wielu krytyków twierdzi, że Hellblazer Run Briana Azzarrello, w którym najpierw został uwięziony, a następnie na prowadzony w Ameryce, był jednym z najsłabszych tytułów w historii.

Czytaj także  White Bird w recenzji Blizzarda

Egzorcysta

Jeśli jednak wydaje się, że jest jeden element, który przeszedł z adaptacji filmowej, jest to zwiększone skupienie się na paraniu się Johna egzorcyzmami. W szerszych fabułach komiksów jest to tylko niewielka część jego postaci – dość często rozmawia z istotami z nieba i piekła, ale na co dzień jest bardziej oszustem i magikiem niż ktoś, kto przedstawiłby się jako „egzorcysta do wynajęcia”. Mimo to jest to prawdopodobnie bardziej rozpoznawalny haczyk, na którym można zawiesić serial, i może to być po prostu użyte w pilocie, aby wprowadzić publiczność w elementy nadprzyrodzone, zanim otworzy szersze niuanse życia Johna.

Nieważne…

Constantine będzie emitowany w NBC, co oznacza, że ​​nie będzie w stanie zawierać tak wielu przekleństw, jak program w telewizji kablowej. Jednak jest to również amerykański program z głównym brytyjskim bohaterem, co oznacza, że ​​nasi kuzyni po drugiej stronie stawu najwyraźniej nie mają skrupułów, by powiedzieć mu słowo „bollocks”. Spodziewaj się, że w pewnym momencie pojawią się również niektóre lub wszystkie „krwawe”, „pieprzone”, „skurwysyńskie” i „palanty”, co spowoduje niezły ból głowy dla dowolnego brytyjskiego kanału, który zakończy serię.

Zauważalny jest również brak papierosów w materiałach filmowych i zdjęciach widzianych do tej pory. Miejmy nadzieję, że bycie w telewizji sieciowej nie oznacza, że ​​John musi być niepalący – ponieważ, co najmniej, wykluczałoby to adaptację niezwykle dobrej fabuły Dangerous Habits.

Taksówka dla Konstantyna

Obecność jaskrawożółtej taksówki w przyczepie zdaje się sugerować, że pojawi się długoletni przyjaciel Johna, kierowca taksówki, Frank „Chas” Chandler. IMDb wymienia aktora o imieniu Charles Halford jako grającego go aktora i chociaż sugeruje to kolejną amerykanizację, obawy przed powtórką „Chas Kramer” Shia Laboeufa z filmu są nieco rozwiane przez fakt, że ze zdjęć wygląda na odpowiednio twardego i siwego sortować.

Czytaj także  Nawiedzony dom na wzgórzu: porównanie programu telewizyjnego i książki

Chociaż w zwiastunie nie dowiadujemy się niczego o Chasie, spotykamy kilka innych powtarzających się aktorów drugoplanowych serialu. Zawsze doskonały Harold Perrineau gra stworzoną dla serialu postać o imieniu Manny – najwyraźniej anioła, który pojawia się od czasu do czasu, by sprawdzić, co z Constantine. Spodziewaj się niejednoznacznej relacji między nimi – jeśli jest jedna osoba, której John nigdy nie może zaufać, to jest to anioł, ale Manny już teraz wydaje się być bardziej przyjazną postacią niż, powiedzmy, komiksowy Gabriel.

Tymczasem Liv – grana przez urodzoną w Wielkiej Brytanii Lucy Griffiths, ale wyraźnie amerykańską postać – wydaje się być wyraźnym odpowiednikiem filmowej Angeli (granej przez urodzoną w Wielkiej Brytanii Rachel Weisz, ale także amerykańską postać). Pojawia się także kolega Perrinau, absolwent Lost, Jeremy Davies, ale nie powiedziano nam jeszcze, kim jest jego postać.

Hellblazer kontra Constantine

Wybitny kredyt „Based on the comics” jest interesujący, ponieważ obecnie DC tak naprawdę nie publikuje komiksu o nazwie Hellblazer. Ta seria została anulowana w zeszłym roku numerem 300, kończąc prawie trzydziestoletnią, starzejącą się w czasie rzeczywistym historię oryginalnego Johna Constantine’a – i zastąpiona zrestartowaną serią Constantine z młodszymi rolami, której akcja toczy się w (pozornie) odpowiedni dla wszystkich czytelników wszechświat DC New 52. Biorąc pod uwagę tytuł serialu i wygląd Ryana, łatwo byłoby założyć, że NBC i Warners promują „czystszą” wersję Constantine, ale bezpośrednie cytowanie oryginalnego komiksu jako wpływu pokazuje, że miejmy nadzieję, że dostaniemy zmieszana spora ilość oryginalnej postaci.

Być może najbardziej zaskakujące jest to, że incydent w Newcastle – w którym John nieumyślnie skazał duszę młodej dziewczyny o imieniu Astra na piekielne męki demona zwanego Nergal – wydaje się być integralną częścią historii Johna i imponujące jest to, że serial wygląda na ustawiony zająć się zarówno tym, jak i wynikającym z tego uwięzieniem w zakładzie psychiatrycznym Ravenscar w pierwszym odcinku. Czy to budzi nadzieję, że w końcu zobaczymy na ekranie inne słynne historie lub postacie Hellblazer?

Czytaj także  Dlaczego Gwiezdne Wojny: Nowy Zakon Jedi jest wciąż ważny

Wnioski

Trudno dokładnie wiedzieć, co zrobić z Constantine na podstawie tego, co wiemy do tej pory, i chociaż zwiastun dodaje trochę wiedzy, nadal trudno jest sobie z tym poradzić. Wydaje się to raczej niezgrabne – chociaż może to być po prostu edycja zwiastuna, ponieważ można by się spodziewać, że Neil The Descent Marshall byłby w stanie uczynić z niego zgrabny, pewny siebie thriller, a także warto pamiętać, że zwiastun jest oparty wyłącznie na oryginalnym pilocie, a nie na czymkolwiek, co może nastąpić, ponieważ zamówienie seryjne zostało potwierdzone dopiero w zeszłym tygodniu.

Trudno też pozbyć się wrażenia, że ​​jest to coś między dwoma stołkami – że NBC chce w swoim portfolio przystępnego, przyjaznego widzom serialu z odrobiną makabryczności o facecie, który walczy z demonami (innymi słowy, kolejnym Supernatural), ale to w Hellblazer wybrali komiks, który aktywnie opiera się tego rodzaju adaptacjom. Zrobili wszystkie właściwe odgłosy na temat pułapek na powierzchni, ale czy ktokolwiek zaangażowany – czy to po stronie DC, czy po stronie NBC – rzeczywiście rozumie ducha serii, dopiero się okaże.

Constantine będzie emitowany w NBC w piątki o 22:00 od tej jesieni w USA.

Śledź nasz kanał na Twitterze, aby uzyskać szybsze wiadomości i kiepskie dowcipy tutaj. I bądź tutaj naszym znajomym na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *