Kim jest Kingdom Come Superman z Crisis on Infinite Earths?

Funkcje Kim jest Kingdom Come Superman z Crisis on Infinite Earths?

Brandon Routh wygląda jak Superman z Kingdom Come w Crisis on Infinite Earths, ale chodzi o coś więcej.

Ten artykuł zawiera spoilery Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach.

„Kryzys na nieskończonych ziemiach, część druga” przedstawił nam Supermana Ziemi-96, granego przez Brandona Routha. Ten Clark Kent jest trochę starszy i mądrzejszy, ponieważ poniósł niewyobrażalną stratę. Jest teraz redaktorem naczelnym Daily Planet, wykazując takie samo zamiłowanie do brązowych garniturów, jak Clark z Routha w Superman Returns. Jednak jego kostium Supermana, oprócz tego, że jest po prostu prawdopodobnie najlepszym kostiumem Supermana na żywo, jest inspirowany Kingdom Come Superman, który niesie ze sobą własną tragiczną historię.

Ziemia-96

Earth-96 otrzymało oznaczenie numeryczne, ponieważ Kingdom Come autorstwa Marka Waida i Alexa Rossa zostało po raz pierwszy opublikowane przez DC Comics w 1996 roku. W tej książce świat Kingdom Come jest nieco bardziej „dojrzałym” uniwersum DC, osadzonym w niedalekiej przyszłości, gdzie członkowie Justice League są starsi i prowadzą zupełnie inne życie. Kiedy po raz pierwszy została opublikowana, Kingdom Come było czymś w rodzaju oświadczenia o stanie branży komiksowej w tamtym czasie, okresie boomu, w którym nowych superbohaterów nie można było stworzyć (lub zapomnieć) wystarczająco szybko, każdy z nich opancerzony, zasilany cybernetycznie, silnie umięśnieni i / lub uzbrojeni, a wielu nie zwraca uwagi na życie ludzkie lub szkody uboczne.

W tamtym czasie najlepszą rzeczą, jaka spotkała Supermana, z punktu widzenia sprzedaży, od lat, była jego śmierć i późniejsze zmartwychwstanie w latach 1992-1993. Ale narastało poczucie, że Superman staje się niemożliwie staromodny, nie jest fajny dla dzieci i nie jest opłacalny komercyjnie w branży. Kingdom Come wykorzystało ten sentyment i przekształciło go w historię.

czytaj więcej: Aktorzy, którzy grali Supermana

Jednak powiedzmy sobie jasno: Ziemia-96, którą spotykamy tutaj w Crisis on Infinite Earths, nie jest wyraźnie Kingdom Come Earth. Nic nie wskazuje na to, by „tradycyjni” superbohaterowie wyszli z mody. Zamiast tego jest to sposób, aby wersja telewizyjna oddała hołd rokowi, w którym ta ważna praca została opublikowana po raz pierwszy.

Czytaj także  Kapitan Ameryka: Zakończenie wojny secesyjnej i wyjaśnione sceny po napisach

Kingdom Come Superman

W Kingdom Come Superman dorósł do wieku średniego i pozostaje obrońcą Metropolis, nawet gdy wokół niego wyrosło nowe pokolenie coraz bardziej brutalnych bohaterów. Siwiejący na skroniach, szerszy w tułowiu i być może potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, Superman jest pewny siebie i swojej misji, pomimo fali opinii publicznej, która zaczyna faworyzować nowszą, bardziej efektowną i brutalniejszą rasę bohaterów.

czytaj więcej: Każde jajko wielkanocne DC i Arrowverse w Crisis on Infinite Earths, część 3

Ale wtedy dzieje się coś nie do pomyślenia. Joker opuszcza swoje zwykłe tereny spacerowe w Gotham City i postanawia przez chwilę niepokoić mieszkańców Metropolis. A przez „kłopotanie” rozumiem, że przeprowadza atak gazowy w biurach Daily Planet, w wyniku którego zginęły 93 osoby, w tym Lois Lane. Superman łapie Jokera, a podczas stawiania go przed sądem Joker zostaje zabity przez jednego z nowych bohaterów, Magoga. Superman aresztuje Magoga za morderstwo. Zostaje natychmiast uniewinniony, ponieważ opinia publiczna okrzyknęła Magoga prawdziwym bohaterem za jego decydującą (i ostateczną) akcję. To prowadzi Supermana do narzuconego sobie wygnania.

Z pewnością można zobaczyć elementy tego w odcinku Batwoman Crisis on Infinite Earths. Joker (który nie jest nazwany, ale najwyraźniej to on) zabił dziesiątki pracowników Daily Planet (w tym Lois Lane) atakiem gazowym. Ale Superman tego świata nie udał się na wygnanie, a zamiast tego prowadził niekończącą się walkę o prawdę, sprawiedliwość i tolerancję, zarówno w kostiumie, jak i poza nim, gdzie objął stanowisko redaktora naczelnego Daily Planet. Innymi słowy, pomimo kostiumu i podobieństw do historii, nie jest to wyraźnie Kingdom Come Superman.

Więc kim on jest?

Powrót Supermana Christophera Reeve’a przez Brandona Routha

Superman, którego gra tutaj Brandon Routh, ma być wersją postaci, którą grał w Superman Returns… który miał być także tym samym wcieleniem postaci, którą grał Christopher Reeve w czterech filmach w latach 1978-1987. Pierwsza wskazówka brzmi: użycie słynnego „Marszu Supermana” Johna Williamsa w kluczowych punktach. Chociaż pojawiało się to od czasu do czasu na wszystkim, od Smallville po Krypton, tutaj jest bardziej widoczne, a nawet używają „Can You Read My Mind”, motywu miłosnego z Superman: The Movie, aby przedstawić tego Clarka Lois Lane Elizabeth Tulloch .

Czytaj także  The Jekyll Island Chronicles: Diesel-Punk Superbohaterowie w czasach nowożytnych

czytaj więcej: Kryzys na nieskończonych ziemiach, część 3 Wyjaśnienie zakończenia

Istnieją bardziej szczegółowe wskazówki, że ma to być ciągłość z tymi wcześniejszymi filmami. Wizja ciepła Earth-96 Supermana wygląda bardzo podobnie do tego, jak pojawiła się w Superman Returns, a nie bardziej niejednoznaczna energia emitowana przez Kryptończyków Arrowverse. Earth-96 Clark, po spotkaniu z małym Jonem Kentem, mówi, że „wygląda jak Jason”. W Superman Returns ujawniono, że Clark nieświadomie spłodził dziecko z Lois Lane, a ten dzieciak miał na imię Jason. Jason miałby teraz około 19 lat, gdybyśmy byli na osi czasu Superman Returns, więc być może wciąż gdzieś jest.

Ale największym dla fanów Christophera Reeve’a może być zdanie wypowiedziane po walce Earth-38 vs. Earth-96 Superman. Earth-96 Supes (święty kret, to się robi zagmatwane) mówi: „Właściwie to już drugi raz, kiedy oszalałem i walczyłem ze sobą”. Odnosi się do wydarzeń z Supermana III, niczyjego ulubionego filmu o Supermanie, ale zawiera triumfalny moment, w którym Człowiek ze Stali zostaje zły przez syntetyczny Kryptonit, zanim podzieli się na dwie wersje siebie, a jego dobra strona w końcu wygrywa . Oczywiście, Superman Returns miał być tylko niejasną kontynuacją pierwszych dwóch filmów Christophera Reeve’a o Supermanie, zasadniczo ignorując ogólnie godnego ubolewania Supermana III i jeszcze bardziej niefortunnego Supermana IV.

czytaj więcej: Aktorzy, którzy grali Supermana

Ale nie martwmy się tym na razie. Najważniejszymi wydarzeniami dla Earth-96 Supermana wydają się być jego historia pochodzenia i pierwsze spotkanie z Lexem Luthorem w Superman: The Movie, a następnie jego konflikt z generałem Zodem i dwoma innymi wygnanymi kryptońskimi przestępcami z zemstą przeciwko jego ojcu w Superman II. To właśnie w tym ostatnim filmie zrzekł się również swojego kryptońskiego prawa pierworództwa i mocy (brzmi znajomo?), Aby mógł być z Lois Lane. Przypuszczalnie wtedy poczęto Jasona Lane’a. Odzyskał swoje moce na czas, aby pozbyć się Zoda, Non i Ursy, a następnie załóżmy, że wydarzenia z Supermana III i Supermana IV miały miejsce w dość krótkim czasie, zanim dowiedział się, że Lois jest w ciąży. Następnie opuścił Ziemię na kilka lat w poszukiwaniu swojego kryptońskiego dziedzictwa i wrócił w Superman Returns . Jest jeszcze 13 lat przygód, o których nie wiemy, dopóki nie opowie o tragicznych wydarzeniach w Daily Planet tutaj w „Kryzysie na nieskończonych ziemiach, część druga”.

Czytaj także  Trylogia Renegatów Marissy Meyer to porywająca fikcja o superbohaterach

Co z komiksami?

Więc teraz, gdy ustaliliśmy, że Earth-96 Superman jest hybrydą filmów i Kingdom Come, wciąż pozostaje kwestia tego, jak pasuje do większej historii. Oryginalna historia Crisis on Infinite Earths przedstawiała Supermana z Ziemi-2, oryginalnego Supermana z DC Universe z 1938 roku, jako główną postać. Superman z Ziemi-2 również ostatecznie poślubił Lois Lane, został redaktorem naczelnym Daily Star itp. Jego włosy były siwe na skroniach, a jego „S” było nieco bardziej stylizowane, aby łatwiej było odróżnić go od jego młodszy odpowiednik Ziemi-1. Niczego nie zepsuję, ale oczekuję, że Superman z Ziemi-96 będzie odgrywał główną rolę w nadchodzących rozdziałach. Został już zidentyfikowany jako „Paragon prawdy” Monitora, ale nie zdziw się, jeśli w tej historii jest coś więcej.

Mike Cecchini jest redaktorem naczelnym Den of Geek. Więcej jego prac można przeczytać tutaj. Śledź go na Twitterze @wayoutstuff.

Przeczytaj i pobierz magazyn Den of Geek Lost in Space Special Edition tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *