Krytyczna kampania rola 3 postacie wyjaśnione

Funkcje Krytyczna kampania rola Wyjaśnienie 3 postaci

Nie jest za późno, aby nadrobić zaległości w trzeciej kampanii Critical Role, a my jesteśmy tutaj, aby pomóc z przydatnym przewodnikiem po wszystkich głównych postaciach do tej pory.

Zdjęcie: Kluczowa rola

Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące kampanii Critical Role 3.

Critical Role, seriale fabularne na żywo, mogą być, jednym słowem, zniechęcające. Strumień rzeczywistej gry działa od lat i obejmuje obsadę profesjonalnych aktorów głosowych i przyjaciół grających postacie w długich kampaniach raz w tygodniu, w każdy czwartek, przez cztery godziny na sesję. To ogromna strata czasu dla niewtajemniczonych i może być onieśmielająca! Na szczęście teraz jest świetny czas, aby zacząć.

W październiku zeszłego roku Critical Role powróciła z przerwy z trzecią kampanią osadzoną w domowym świecie Exandrii DM Matta Mercera. Tam, gdzie dwie pierwsze kampanie eksplorowały kontynenty Tal’dorei i Wildemount, ta nowa rozgrywa się w Marquet.

To ekscytujący czas, poznawanie nowego rozdziału w świecie kampanii, poznawanie nowej krainy i nowych postaci. Podczas gdy bohaterowie pierwszych dwóch kampanii ostatecznie zjednoczyli się pod postacią grup Vox Machina i Mighty Nein, ten nowy zespół wciąż odkrywa swoją dynamikę – ledwo ustalili swój skład! Ale co to za lista. Jeśli chcesz wskoczyć do gry bez nadrabiania zaległości, oto krótki wstęp do naszego najnowszego zespołu bohaterów.

Orym

Zaczniemy od kilku powracających postaci. Między kampanią drugą a trzecią kanał Critical Role wypuścił ośmioodcinkowy miniserial zatytułowany Exandria Unlimited. DM autorstwa Aabrii Ayengar, ExU był pierwszym wprowadzeniem do Marquet i chociaż nie zawierał pełnej obsady głównej obsady Critical Role, zawierał mieszankę nowych gości i kilku stałych bywalców.

Orym (Liam O’Brien) jest wojownikiem niziołków i członkiem Air Ashari, jednego z czterech wielorasowych plemion, które chronią punkty na Exandrii, gdzie pierwotne płaszczyzny żywiołów – powietrze, ziemia, ogień, woda – zbytnio zbiegają się z pierwszą. płaszczyzna materialna, czyli normalny wymiar, w którym zamieszkuje Exandria. Orym dzieli tę historię z Keyleth, druidką półelfką, którą w pierwszej kampanii gra Marisha Ray.

Jako postać Orym jest prostolinijny, choć nieco prywatny. Jest prostoduszny i ma silny moralny kompas dla partii, z wiarą w czynienie dobra nie tylko przez przypadek, ale i celowo.

Czytaj także  Wyjaśnienie osi czasu Metroid: co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem gry w Metroid Dread

Przed wydarzeniami z kampanii trzeciej, Orym był częścią Strażników Korony, granym przez obsadę ExU i tak nazwanym ze względu na ich zadanie polegające na utrzymywaniu artefaktu o nazwie Krąg Kolczastego Wzroku z rąk bardziej niebezpiecznych drużyn. Pomiędzy tą przygodą a początkiem kampanii trzeciej, Orym, Dorian i Fearne spotkali się z Keylethem, obecnie Głosem Burzy i przywódcą Air Ashari, i zostali wysłani na Marquet, aby zbadać atak na plemię Air Ashari przez zabójców, którzy po prostu po zabiciu wtopił się w czarną posokę.

Strach Calloway

W przeciwieństwie do stoickiego heroizmu Oryma, Fearne Calloway (Ashley Johnson) jest sześciometrowym faunem z Feywild (oficjalna nazwa D&D dla świata faerie), który przeszedł do Exandrii przez bramę zbudowaną między dwoma królestwami. Fearne jest chaotyczny, charyzmatyczny i posiada pewną dziką mądrość, która często kłóci się z granicami uprzejmego społeczeństwa.

Ten sposób myślenia czasami wpędzał ją i członków jej partii w kłopoty; podczas wydarzeń ExU trzeba było odwieść Fearne od ratowania małego potwora zwanego ankheg z niewoli – podczas gdy jej instynkt uwolnienia stworzenia był szlachetny, ani ona, ani reszta Strażników Korony nie byli w stanie zadbać o jego opiekę. , a sam akt zagroziłby innym. Jest również (nie)sławna z drobnych kradzieży; nie jest celowo złodziejką, po prostu widzi błyszczące rzeczy, które przyciągają jej wzrok, i zabiera je bez zastanowienia.

Dorjan Burza

Trzecia postać z ExU, która dołączyła do kampanii trzeciej, Dorian Storm (Robbie Daymond) to genasi powietrza – podczas gdy Ashari zajmują się bezpośrednio krzyżowaniem żywiołów, genasi mają bezpośrednio w swoim rodowodzie istoty żywiołów znane jako Djinn. W rezultacie, choć może ogólnie przypominać elfa, Dorian ma niebieską skórę i włosy, które naturalnie przybierają ombre między kruczoczarną, białą i jasnoniebieską. Robi karierę jako bard, opowiadając historie i śpiewając piosenki.

Jako członek Crown Keepers, Dorian szybko nawiązał przyjaźń z Dariaxem Zaveonem (Matt Mercer), a para stała się znana jako „Double Ds”, ku rozczarowaniu DM Aabrii. Podczas wydarzeń ExU, w pewnym momencie Dorian i Dariax zostali rozdzieleni i okaże się, czy Dariax pojawi się w kampanii trzeciej.

Dorian rozpoczął przygody Exandrii Unlimited z charakterem Chaotic Good, czymś, co zmieniło się w środku tej historii, gdy próbował poświęcić jednego z wrogów Strażników Korony bogini Lolth w zamian za władzę. Po dołączeniu do obsady kampanii trzeciej okazało się, że Dorian Storm nie jest jego prawdziwym imieniem, ale pseudonimem scenicznym, którego używa jako bard, i że w rzeczywistości jest Brontë Wyvernwind, drugim synem zamożnej rodziny w latającym mieście znanym jako Jedwabny Szkwał. To miasto zapowiada się samo w sobie interesujące, ponieważ latające miasta (i ich upadek) są ważnym elementem eksandryjskiej tradycji.

Czytaj także  Lost Ark: najlepsze konstrukcje niszczycieli do PvE i PvP

Laudna

Jeśli Czarodziej/Czarownik Laudna (Marisha Ray) ma nazwisko, nie podała go. Wiadomo, że jest Hollow One, koncepcja unikalna dla Exandrii, gdzie czasami, gdy ktoś umiera, wstaje, całkowicie z własnej woli. Jako Hollow One, Laudna już się nie starzeje; obecnie ma około pięćdziesięciu lat, ale wydaje się, że ma dwadzieścia lat. Istnieje gdzieś pośrodku życia i śmierci, ale jest wyposażona w przynajmniej żywą osobowość, przejawiającą radość życia i entuzjazm, które często są sprzeczne z jej nieco niepokojącym wyglądem.

Laudna jest bliskim przyjacielem członka partii, Imogen (Laura Bailey), i obaj rozpoczęli kampanię trzecią razem w mieście Jrusar, mając wspólny cel, aby dostać się do jednego z tamtejszych oranżerii w poszukiwaniu wiedzy, która pozwoli posunąć naprzód badania Imogen. Dodatkowo, Laudna ma inny znaczący krawat: jej patronką czarnoksiężnika wydaje się być Delilah Briarwood, złoczyńca z pierwszej kampanii. Szczegóły tego związku, w tym sposób zawarcia paktu, pozostają do tej pory tajemnicą, ale Delilah była za życia nekromantą, co może oznaczać wiele kłopotów dla Laudny w przyszłości.

Imogen Temult

Chociaż nie umarła i nie wróciła do życia, Imogen Temult (Laura Bailey) jest jak jej przyjaciółka Laudna, ponieważ jest Czarodziejką z farmy. Jest ludzką kobietą, powściągliwą i troskliwą, i woli nie być w centrum uwagi. Jej magiczny dar zaowocował dodatkową umiejętnością: czasami w dużym tłumie Imogen słyszy myśli innych wokół, co może być niebezpieczne i dezorientujące.

Głównym celem Imogen jest badanie i lepsza kontrola nad jej czarami, i to właśnie w dążeniu do tego celu ona i Laudna próbowały dostać się do Konserwatorium Starpoint w Jrusar. Jej dar, który już uniemożliwił jej jakiekolwiek romantyczne życie, okazuje się coraz bardziej niepokojący, ponieważ wkrótce po dołączeniu do imprezy przewidziała we śnie śmierć kolejnego członka, niejakiego Bertranda Bella. To marzenie było odejściem od tego, co ma, który ma, który jest czerwoną burzą trawiącą wszystko na swojej drodze. W ostatnim odcinku Imogen w końcu uzyskała dostęp do oranżerii i dowiedziała się, że ludzie nie tylko mają ten sen na całym świecie, ale także że jej własna matka jest jedną z nich.

Czytaj także  Elden Ring: każde jajko wielkanocne i odniesienie, jakie do tej pory znaleźliśmy

Świeżo skoszona trawa

Fresh Cut Grass (Sam Riegel) jest często określany jako automat, który jest… trochę jak poprzednik robota. Poważnie, spójrz na nie, to fascynująca część historii. Jednak FCG (jak wiadomo) jest stosunkowo wyjątkowy w świecie Exandrii, ponieważ chociaż istnieją inne automaty, jest jedynym, który wydaje się być świadomym, działającym i mówiącym z własnej woli, co większość ludzi widziała. Dzieje się tak dlatego, że FCG jest w rzeczywistości aeromatonem, nazwanym tak na cześć (i prawdopodobnie reliktu?) upadłego magicznego miasta Aeor (pamiętasz, co powiedziałem o latających miastach?), które zapewniło tło dla ostatniego łuku kampanii drugiej.

Fresh Cut Grass jest znany ze swojej słonecznej osobowości, często rezygnując z aforyzmów i frazesów w swoich próbach pocieszenia krzywd otaczających go osób. Jest także klerykiem drużyny, kręcącym się dookoła i łatającym ich fizyczne rany wraz z emocjonalnymi. Co ciekawe, podczas gdy Klerycy zwykle czerpią swoją magiczną moc z jednego z wielu bóstw Exandrii, FCG nie wspomniał o takich, zamiast tego spontanicznie zaoferował swoją zdolność z nieznanego źródła.

Ashton Greymoore

Podobnie jak Dorian, Ashton (Taliesin Jaffe) jest również genasi, chociaż w tym przypadku genasi ziemi, z żywiołakami ziemi gdzieś w ich rodowej linii. Ashton najlepiej można opisać jako ne’er-do-dobrze, z szorstką ręką i kamienną osobowością, wykonujący dorywcze prace, aby przetrwać w mieście Jrusar. Jego niespokojne życie okazało się jak dotąd przydatne na imprezie, ponieważ zna lokalną geografię w sposób, w jaki żaden z pozostałych nie jest (przysięgam na Boga, że ​​to nie jest seria kalamburów opartych na ziemi / skale przynajmniej bardziej niż sam Ashton). Dziedzictwo genasi Ashtona jest niezwykle widoczne; jego skóra jest zrobiona z zielonego kamienia, włosy wyglądają jak ciemny kryształ, aw głowie ma dziurę (załataną żużlowym szkłem), przez którą widać mózg przypominający geodę.

W…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *