Link Tank: Jak Shrek stał się jedną z franczyz najbardziej zdolnych do memów

News Link Tank: Jak Shrek stał się jedną z franczyz najbardziej zdolnych do tworzenia memów

Historia memów Shreka, dlaczego warto oglądać Shadow in the Cloud, zbyt szczere reklamy Signala na Instagramie i nie tylko w dzisiejszym Link Tank.

Niewiele franczyz filmowych jest tak dojrzałych na memy jak Shrek. Oto historia tego, jak Shrek przeszedł od klasycznego CGI do jednego z najbardziej płodnych internetowych żartów.

„Film Shrek jest ważnym dokumentem kulturowym, który zwiastował nadejście animacji CGI jako dominującego medium i zasadniczo zmusił Oscary do stworzenia kategorii najlepszego filmu animowanego. W sieci Shrek od dawna dostarcza materiałów źródłowych dla memów i artystycznych wyrażeń, ale miłość internetu do rzeczywistej treści filmu została jak dotąd przyćmiona przez pozornie nienasyconą radość z reinterpretacji Shreka, często w wyraźny, NSFW sposób.

Czytaj więcej na Thrillist.

Wszystkim miłośnikom czekolady polecamy krótką historię czekolady i ziaren kakaowca, z których są zrobione.

„W 2017 roku dwóch członków rosyjskiego syndykatu przestępczego w Stanach Zjednoczonych zostało oskarżonych o transport i sprzedaż 10 000 funtów„ skradzionych słodyczy czekoladowych ”. W akcie oskarżenia nie wspomniano, czy złodzieje wzięli dla siebie kilka kęsów, ale jeśli mieli ochotę na słodycze, raczej nie byliby sami…”

Przeczytaj więcej na stronie Mental Floss.

Shadow in the Cloud z Grace Moretz w roli głównej to jak dotąd najstraszniejszy film akcji 2021 roku — i jest już dostępny do transmisji strumieniowej w Hulu.

„Sierpień 1943. Oficer Królewskich Sił Powietrznych wchodzi na pokład bombowca B-17 obsługiwanego przez porywczych mizoginów. Ponieważ w samolocie nie ma miejsca, jest zmuszona pozostać na dole w klaustrofobicznym fotelu wieży ze szkła i zardzewiałego metalu. Ledwo dostrzega ziemię tysiące stóp poniżej. Tymczasem coś małego i złego przemyka przez szczeliny samolotu. To jest Cień w chmurze”.

Czytaj także  Wszystkie seriale telewizyjne i internetowe BTS do obejrzenia od pierwszego rozdziału

Czytaj więcej na Inverse.

Ponad 500 000 osób złożyło zamówienia na satelitarną usługę internetową Starlink firmy SpaceX.

„Satelitarna usługa internetowa Starlink firmy SpaceX otrzymała już ponad 500 000 zamówień. SpaceX wspomniał o tej liczbie we wtorek podczas 26. misji firmy wystrzelenia satelitów dla systemu Starlink. „Do tej pory ponad pół miliona osób złożyło zamówienie lub wpłaciło depozyt na Starlink” – powiedział Siva Bharadvaj, inżynier operacji kosmicznych w SpaceX.

Czytaj więcej na PCMag.

Zbyt uczciwe reklamy aplikacji do przesyłania wiadomości Signal na Instagramie dotyczące gromadzenia danych przez gigantów technologicznych natychmiast zostały zbanowane.

„Seria reklam na Instagramie prowadzona przez platformę Signal pozytywnie nastawioną do prywatności spowodowała, że ​​aplikacja do przesyłania wiadomości została uruchomiona z poprzedniej platformy reklamowej, zgodnie z postem na blogu Signal opublikowanym we wtorek. Reklamy miały na celu pokazanie użytkownikom zbioru danych, które Instagram i jego firma macierzysta Facebook gromadzą na temat użytkowników, poprzez… kierowanie ich do tych użytkowników za pomocą własnych narzędzi reklamowych Instagrama.

Przeczytaj więcej na Gizmodo.

Niechęć fandomu Invincible do Amber Bennett nie jest zaskakująca, ale mimo to rozczarowująca.

„Invincible to serial animowany dla dorosłych o superbohaterach na Amazon Prime, oparty na serii komiksów o tym samym tytule autorstwa Roberta Kirkmana i Cory’ego Walkera. W ośmiogodzinnych odcinkach poznajemy Marka Greysona (Steven Yeun), syna najpotężniejszego superbohatera na Ziemi, obcego Nolana „Omni-Mana” Graysona (JK Simmons). W końcu otrzymuje swoje obce moce superbohatera i staje się superbohaterem Niezwyciężonym. Ale ponieważ jest to seria dla dorosłych w tym samym stylu co The Boys, szybko robi się ciemno. Jednak jedną z najbardziej nielubianych postaci jest Amber Bennett (Zazie Beetz).

Czytaj więcej w The Mary Sue.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *