Link Tank: Star Trek: Discovery pokonuje proces o prawa autorskie w związku ze stworzeniem inspirowanym niesporczakiem

News Link Tank: Star Trek: Discovery pokonuje proces o prawa autorskie w związku ze stworzeniem inspirowanym niesporczakiem

Pozew Star Trek: Discovery, jak unikać zarazków podczas lotu, Lovecraft Country w HBO i więcej wiadomości w dzisiejszym Link Tank!

Trwająca bitwa sądowa Star Trek: Discovery dotycząca stworzenia inspirowanego niesporczakami zakończyła się na korzyść serialu.

„Prawa niesporczaków do bycia zajebistymi wodnymi niedźwiedziami na tyle hardkorowymi, by przetrwać w kosmicznej próżni, zostały właśnie obronione przez Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Drugiego Okręgu Miejskiego. Aha, i to, że Star Trek: Discovery nie naruszyło praw autorskich, kończąc batalię prawną, która toczy się od pierwszego sezonu serialu.

Przeczytaj więcej na Gizmodo.

Jeśli wznawiasz podróże, gdy świat ponownie się otwiera, zapoznaj się z tymi wskazówkami, jak unikać zarazków podczas lotów.

„Ciągłe rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa budzi uzasadnione obawy dotyczące podróży krajowych i międzynarodowych. Ponieważ liczba przypadków stale rośnie w niektórych częściach świata, ograniczenia w podróżowaniu nie zostaną złagodzone w najbliższym czasie. Linie lotnicze przekładają i odwołują loty na całym świecie, ale dla wielu osób podróżowanie pozostaje podstawową funkcją”.

Przeczytaj więcej na stronie Mental Floss.

Thriller o superbohaterach Netflix Project Power to ekscytująca mieszanka X-Men i Limitless… ale nie do końca trzyma się razem.

„Z wielką mocą przychodzi wielka mimikra w Project Power, riffie z gatunku superbohaterów w serwisie Netflix, opowiadającym o tajemniczej pigułce, która pozwala użytkownikowi uzyskać dostęp do wcześniej ukrytego daru genetycznego na pięć minut. Po spożyciu małe kapsułki, które świecą jak złote świetliki i są przechowywane w eleganckich metalowych pojemnikach, mogą sprawić, że staniesz się niewidzialny, staniesz w płomieniach lub uzyskasz kuloodporną skórę.

Czytaj więcej na Thrillist.

Podczas gdy świat czeka na szczepionkę przeciwko COVID-19, istnieje już inna szczepionka, która może pośrednio pomóc kontrolować pandemię.

Czytaj także  Jak Charlie Watts zdefiniował brzmienie The Rolling Stones: muzyczna eksploracja

„Świat z niecierpliwością oczekuje na stworzenie szczepionki przeciwko Covid-19, co dzieje się w rekordowym tempie, ale nie jest to jedyna szczepionka, która może zadecydować o tym, jak potoczy się życie skupione na pandemii tej zimy. Jest jeszcze jedna szczepionka, która odegra kluczową rolę. Już istnieje.

Czytaj więcej na Inverse.

Kraj Lovecrafta w HBO nie radzi sobie z rasizmem na jednym froncie, na którym nie powinien – sam HP Lovecraft.

W sumie 120 sekund zajmuje Cthulhu pojawienie się w nowym horrorze HBO Lovecraft Country. Wielki Przedwieczny podnosi swoją niepowtarzalną „głowę ośmiornicy” — teraz znaną z naklejek na zderzaki — nad naszym bohaterem, Atticusem Freemanem, gotowym do ugryzienia, tylko po to, by zostać pokrojonym w masę wijącej się zielonej mazi przez kotlet Jackie Robinsona nietoperz.”

Czytaj więcej w Tygodniu.

Apple w końcu pozwala stronom trzecim naprawiać MacBooki po roku zezwalania na to samo w przypadku iPhone’ów.

„Jak donosi Reuters, sprzedaż komputerów Mac znacznie wzrosła w ostatnim, dotkniętym koronawirusem kwartale, przy czym Apple odnotował wzrost o 21,6 procent. Zezwolenie stronom trzecim na naprawę sprzętu Mac z pewnością pomoże zaspokoić popyt przy większej liczbie komputerów Mac zainstalowanych w domach, jednocześnie pomagając konsumentom, którzy nie mieszkają w pobliżu sklepu Apple”.

Czytaj więcej na PCMag.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *