Lost Ark: jak odblokować i pokonać wydarzenia statku widma

Lost Ark: Jak odblokować i pokonać wydarzenia statku widma

Jeśli uważasz, że jesteś gotowy, aby zacząć napadać na statki widmo, oto wszystko, co musisz wiedzieć o jednym z najtrudniejszych wydarzeń w Lost Ark.

Zdjęcie: Amazon Game Studios

Lost Ark jest wypełniony specjalnymi wydarzeniami czasowymi, które zapewniają niesamowite nagrody tym, którzy je ukończą, ale jedno z wydarzeń, które intryguje nowych graczy bardziej niż jakiekolwiek inne, dotyczy pozornie tajnych lokalizacji różnych statków widmo MMOARPG.

Mówiąc najprościej, statki widma to… cóż… statki pełne duchów i upiorów, które można znaleźć na otwartych morzach Zaginionej Arki. Często dają ogromne nagrody, ale w rzeczywistości pokonanie nieumarłej załogi statku i odebranie nagród szybko okazuje się jednym z najbardziej frustrujących wyzwań w grze. Oczywiście będziesz musiał znaleźć te statki, zanim będziesz mógł je najechać, a ta część procesu z pewnością okazuje się być połową bitwy.

Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc. Oto, co musisz wiedzieć o znajdowaniu statków widmo i walce z nimi w Lost Ark:

Zaginiona Arka: Czym są wydarzenia związane ze statkiem widmo?

Ghost Ships to widmowe statki, które można znaleźć podczas żeglugi po otwartych morzach Lost Ark. Chociaż ich lokalizacje nie są tak losowe, jak mogą się początkowo wydawać (więcej o tym za chwilę), istnieje spora szansa, że ​​większość graczy losowo napotka pierwszą, na której wejdzie na pokład.

Najlepiej myśleć o statkach widmo jako o pływających specjalnych wydarzeniach/mini-rajdach. Gdy go znajdziesz, będziesz miał okazję wejść na jego pokład i spróbować wyeliminować fale wrogów, zanim skończy się czas. Oczyszczenie tych statków nie jest łatwe (ich załogi widmowe są zaskakująco trudne), ale nagrody są zazwyczaj tego warte.

Pamiętaj, że możesz napadać na statki-widmo za każdym razem, gdy je napotkasz, ale nagrody za te najazdy możesz odebrać tylko raz w tygodniu. W dalszej części tego przewodnika porozmawiamy trochę więcej o tym małym haczyku.

Czytaj także  Divinity: Fallen Heroes zostało wstrzymane

Lost Ark: gdzie można znaleźć statki widmo?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o Statkach Widmo, jest to, że odradzają się one tylko co kilka godzin o godzinie. Oznacza to, że będą chwile, kiedy będziesz zaparkowany dokładnie w miejscu, w którym statek widmo w końcu się odrodzi, ale nie będziesz mógł z nim wchodzić w interakcję, dopóki tak się nie stanie.

Co ważniejsze, będziesz musiał usunąć kilka barier postępu, zanim będziesz mógł zobaczyć te statki i uczestniczyć w powiązanych z nimi wydarzeniach.

Najpierw musisz odblokować możliwość pływania statkiem w Zaginionej Arce. Powinno to nastąpić wkrótce po ukończeniu linii zadań Wavestrand Port (która nagradza cię pierwszym statkiem i wysyła cię na morze). Będziesz także musiał podnieść poziom przedmiotu swojej postaci do 460, co jest znakiem, którego nie będziesz w stanie trafić, dopóki nie weźmiesz udziału w kilku Lochach Chaosu i nie podniesiesz poziomu przedmiotu poprzez honowanie.

Stamtąd będziesz musiał przyjąć dwa zadania od królowej z North Vern: Nowa podróż i Ściana Procyonu. Po zaakceptowaniu tych zadań i ulepszeniu statku do poziomu 2 powinieneś być w stanie dotrzeć na kontynent Rohendel. Po dotarciu do Rohendel warto zacząć szukać statków widmo, ponieważ sporadycznie pojawiają się one na mapie.

Dobrą wiadomością jest to, że zazwyczaj dość łatwo jest stwierdzić, kiedy statek widmo jest „na górze” na mapie.

Po odblokowaniu możliwości najazdu na nie powinieneś być w stanie po prostu spojrzeć na swoją mapę i dostrzec tajemnicze ikony „szarego statku”, które wskazują, kiedy statki widmo pojawiły się na mapie. W grze są w sumie trzy statki widmo, a każdy z nich wymaga, aby twoja postać była na określonym poziomie przedmiotu, zanim będziesz mógł uczestniczyć w powiązanych z nimi wydarzeniach. Oto krótki przegląd trzech dostępnych w grze najazdów na Ghost Ship, na jakim poziomie przedmiotów je odblokujesz i gdzie je znaleźć:

Koszmarny statek widmo: poziom przedmiotu 460, Morze Procjona
Statek Widmo Cienia: Poziom przedmiotu 960, na wschód od Feitona
Nawiedzony statek Tempest: poziom przedmiotu 1370, na południowy wschód od Punika

Czytaj także  „Szaleństwo” Elden Ringa doprowadza graczy PvP do szaleństwa

Wystarczy podpłynąć stosunkowo blisko statku widma, aby aktywować wydarzenie rajdowe. Po prostu wiedz, że chociaż możesz popłynąć na te statki, gdy je zauważysz, znajdują się one na dość wzburzonych wodach, które mogą być albo niedostępne, albo niezwykle trudne do zdobycia, gdy tylko będziesz technicznie w stanie wywołać te wydarzenia. Oczywiście istnieją inne powody, dla których najlepiej będzie trochę poczekać, zanim spróbujesz wziąć udział w tych wydarzeniach…

Lost Ark: Jak pokonujesz wydarzenia związane ze statkiem widmo?

Wydarzenia związane ze statkiem widmo są trudne. Nie tylko proszą cię o przebicie się przez ekipę zaskakująco silnych wrogów, ale będziesz musiał pokonać ich wszystkich, zanim skończy się czas. Gracze na wysokim poziomie powinni w końcu być w stanie je ogarnąć, ale nie zdziw się, jeśli zajmie ci to kilka prób, aby poczuć, czego oczekują od ciebie te wydarzenia.

Możesz nieco ułatwić sobie życie, zabierając ze sobą kilka Piór Wskrzeszenia. Ponieważ regularne formy zmartwychwstania są wyłączone podczas tych wydarzeń, te pióra dadzą ci nieocenioną drugą szansę na naprawienie rzeczy. Oczywiście będziesz też chciał zabrać ze sobą zwykły ekwipunek przedmiotów o jakości raid/Chaos Dungeon, które pozwolą ci pozostać w walce trochę dłużej lub cieszyć się tą niewielką dodatkową przewagą podczas długich potyczek.

Powiem również, że „bardziej tankujące” postacie i klasy, które doskonale radzą sobie z zadawaniem obrażeń potężnym pojedynczym celom, mogą radzić sobie lepiej podczas tych wydarzeń, ale jest całkowicie możliwe pokonanie ich dowolną klasą w grze, o ile jesteś niesamowicie ostrożny i spróbuj zmaksymalizować swoje szanse na obrażenia. Oczywiście zawsze możesz zabrać ze sobą na przejażdżkę kilku przyjaciół, ale nie zdziw się, jeśli znacznie łatwiej będzie ci pokonać ich berserkami i strzelcami niż Deadeyey i Deathblades.

Czytaj także  Nvidia GeForce RTX 3050: data premiery, cena, alerty o uzupełnieniu zapasów i gdzie kupić

Poza tym najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, jest skupienie się na rekrutacji jak największej liczby żeglarzy z umiejętnością Fighter: Ghost Ship. To, czy warto gromadzić załogę z marynarzami, którzy korzystają z tej zdolności do zwiększania swoich szans w tych potyczkach, zależy od Ciebie, ale biorąc pod uwagę, że te wydarzenia są jednymi z najtrudniejszych, jakie napotkasz podczas żeglowania, jest coś, do czego należy mówi się o nadaniu priorytetu takim umiejętnościom przed pewnymi alternatywami. Dobrym pomysłem może być również wydanie dodatkowych monet na specjalnych członków załogi, którzy oferują nieocenione wzmocnienia bojowe.

Lost Ark: jakie są nagrody za pokonanie statków widmo?

Jak wspomniano powyżej, możesz walczyć z załogami statków widmo, kiedy tylko chcesz (zakładając, że odblokowałeś taką możliwość). Jednak nagrody za oczyszczanie statków widmo będzie można zdobywać tylko raz w tygodniu. Po zdobyciu cotygodniowego dropu jedynym powodem, aby wziąć udział w tych wydarzeniach jest chęć poćwiczenia lub po prostu nuda.

Nagrody za te wydarzenia są w większości losowe, ale największym powodem, dla którego warto brać w nich udział przynajmniej raz w tygodniu, jest zdobywanie Monet Piratów (które, jak zauważyliśmy w innym miejscu, są dość cenne). To wydarzenie jest jednym z najlepszych źródeł Pirate Coins po ukończeniu każdego zadania na wyspie, więc zdecydowanie umieść je na swoim radarze, gdy zdecydujesz się skupić na żeglarskich częściach gry końcowej.

Podczas gdy niektóre inne nagrody, które odblokujesz za ukończenie tych wydarzeń, są z pewnością cenne, są one na tyle losowe, że zwykle zalecam skupienie się na tych wydarzeniach, gdy będziesz hodować Pirackie Monety. W ten sposób nadal możesz czuć się całkiem dobrze ze swoimi wysiłkami, nawet jeśli nie otrzymasz tego konkretnego graweru lub zasobu, którego szukasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *